Turinys:
- Cinko trūkumo priežastys
- Cinko trūkumo simptomai
- Cinko trūkumo ligos ir gydymas
- 1. Nėštumas:
- 2. Hipogonadizmas:
- 3. Imuninė sistema:
- 4. Vulgaris spuogai:
- 5. Skrandžio opos:
- 6. Moteriškos problemos:
- 7. Oda ir nagai:
- 8. Skydliaukės funkcija:
- 9. Nuotaika ir miegas:
- 10.
- 11.
- 12.
- Keletas svarbių patarimų:
Cinkas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį atliekant įvairius medžiagų apykaitos procesus. Cinko vitamino trūkumas taip pat žinomas kaip hipozinemija, atsirandanti dėl nepakankamo cinko kiekio dietoje. Tai atsitinka dėl nesubalansuotos dietos vartojimo. Mažas cinko kiekis gali sukelti daugybę negalavimų, tokių kaip genetiniai sutrikimai, nenormalus augimas, vyrų / moterų vaisingumo problemos ir kt. Šis trūkumas dažniausiai pastebimas nėščioms moterims, mažiems vaikams ir krūtimi maitinančioms motinoms.
Cinko trūkumo priežastys
Cinko reikia daugeliui gyvybiškai svarbių kūno funkcijų. Taigi turėtumėte suvartoti reikiamą kiekį arba vartoti papildomą kiekį. Šio pagrindinio vitamino trūkumas dažniausiai atsiranda dėl netinkamų mitybos įpročių, tokių kaip mažiau vartojami vaisiai ir daržovės. Cinko trūkumas yra labai rimta problema, todėl jį reikia gydyti naudojant natūralų maistą ar maisto papildus.
Kiti veiksniai, galintys sukelti cinko trūkumą žmonėms, yra šie:
- Mal absorbcija,
- Viduriavimas
- Lėtinė kepenų liga
- Lėtinė inkstų liga
- Diabetas
- Chirurgija
- Sunkiųjų metalų poveikis
Cinko trūkumo simptomai
- Trapūs nagai
- Pleiskanos
- Apetito sumažėjimas
- Viduriavimas
- Sausa oda
- Akių infekcijos
- Plaukų slinkimas
- Nevaisingumas
- Nemiga
- Uoslės ir (arba) skonio praradimas
- Seksualinė disfunkcija ar impotencija
- Odos dėmės
- Sulėtėjęs augimas
- Mažas imunitetas
Cinko trūkumo ligos ir gydymas
1. Nėštumas:
Cinko trūkumas gali sukelti komplikacijų gimdymo metu. Dėl nėščių moterų mažo cinko kiekio gali pasireikšti sunkus gimdymas, užsitęsęs gimdymas, kraujavimas, depresija.
2. Hipogonadizmas:
Tai galima paaiškinti kaip blogą reprodukcinės sistemos funkcionavimą. Esant šiam sutrikimui, kiaušidės ar sėklidės negamina hormonų, kiaušinėlių ar spermatozoidų.
3. Imuninė sistema:
Cinko trūkumas turi įtakos normalioms ląstelių funkcijoms. Tai gali sumažinti arba susilpninti antikūnus. Taigi asmuo, turintis tokį trūkumą, pritrauks daugiau infekcijų ir gripo. Cinkas yra būtinas veiksmingai imuninei sistemai palaikyti.
4. Vulgaris spuogai:
Vaizdas: „Shutterstock“
Cinko pagrindu pagamintų kremų naudojimas yra saugus ir efektyvus būdas gydyti vulgarius spuogus. Taigi, pridėjus cinko į savo dienos racioną, galite atsikratyti tų nepageidaujamų spuogų ir spuogų.
5. Skrandžio opos:
Cinkas yra gyvybiškai svarbus žaizdų gijimo elementas. Cinko junginiai turi įrodytą gydomąjį poveikį ir skrandžio opoms. Cinko papildus, kaip rekomenduojama, galima vartoti nedelsiant, ypač ankstyvose stadijose.
6. Moteriškos problemos:
Cinko trūkumas gali sukelti PMS ar mėnesinių disbalansą. Nėštumo metu tai gali sukelti depresiją.
7. Oda ir nagai:
Šaltinis: Getty
Cinko trūkumas gali sukelti odos pažeidimus, nagus; baltos dėmės ant nagų, uždegusios odelės, odos bėrimai, sausa oda ir blogas nagų augimas. Tai gali sukelti žalingą poveikį, pvz., Psoriazę, sausą odą, spuogus ir egzemą. Cinkas atnaujina odos ląsteles. Kremai, kurių sudėtyje yra cinko, tepami ant vystyklų bėrimo, pjūvių ir žaizdų, kad jie išgytų. Cinkas turi priešuždegiminių savybių; jo trūkumas gali sukelti saulės nudegimą, psoriazę, pūsles ir dantenų ligas.
8. Skydliaukės funkcija:
Cinkas gamina skirtingus skydliaukės hormonus. Tai padeda gaminti T3, kuris reguliuoja skydliaukės funkciją.
9. Nuotaika ir miegas:
cc licencijuota (BY) „flickr“ nuotrauka, kuria pasidalino Davidas Goehringas
Cinko trūkumas gali sukelti miego sutrikimus ir elgesio problemų. Tai gali palikti pacientus nuovargį ir suirzusią nuotaiką. Tai taip pat gali sukelti miego ir koncentracijos sutrikimus naktį.
10.
Cinkas vaidina svarbų vaidmenį augant ir dalijantis ląstelėmis. Vaisiaus augimui nėštumo metu patariama naudoti cinką. Cinkas yra būtinas vaikų ūgiui, kūno svoriui ir kaulų vystymuisi.
11.
Tinklainėje yra daug cinko. Cinko trūkumas gali sukelti dalinį arba visišką regėjimo praradimą. Cinkas taip pat padeda išgydyti naktinį aklumą ir kataraktą.
12.
Cinkas padeda gaminti riebalus, reikalingus sveikiems ir drėkinamiems plaukams. Tai kondicionuoja galvos odą ir gali išgydyti pleiskanas. Be to, tai padeda išlaikyti plaukus stiprius ir sveikus. Cinko trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, plonus ir nuobodžius plaukus, nuplikimą ir žilus plaukus. Daugumoje pleiskanų šampūnų yra cinko.
Keletas svarbių patarimų:
- Vartokite termiškai neapdorotą maistą, nes gaminant cinką pametama.
- Papildus naudokite tik tada, kai patariama.
- Venkite per didelio vartojimo.