Turinys:
- Informacija apie maistingumą
- 10 populiariausių slėnio lelijos privalumų sveikatai
- Privalumai odai
- 1. Sumažina randus:
- 2. Šviesina odos toną:
- Nauda sveikatai
- 3. Širdies ligos:
- 4. Psichinės problemos:
- 5. Lėtinių plaučių ligų gydymas:
- 6. Krūtinės anginos gydymas:
- 7. Antipiretinės savybės:
- 8. Šlapimo takų infekcijos gydymas:
- 9. Palaikykite sveiką virškinimą:
- 10. Kiti privalumai:
- Atsargiai - šalutinis poveikis
Šie saldžiai kvepiantys žydintys augalai simbolizuoja laimę, nuolankumą ir geresnio pasaulio viziją!
Convallaria majalis yra daugiametis žolinis augalas, paprastai vadinamas slėnio lelija. Augalo gimtinė yra Anglija, Šiaurės Amerika ir Šiaurės Azija. Su augalu siejama daugybė mitų ir legendų. Pasak graikų legendos, slėnį leliją Apolonas, Saulės dievas, padovanojo didžiajam gydytojui Aeskulapiui. Pagal krikščionišką mitologiją šio augalo žiedai atspindi Mergelės Motinos Marijos ašaras. Vestuvių puokštes iš šių saldaus kvapo, gražių gėlių ne tik naudinga sveikatai, bet ir vestuvių puokštės, kad būtų gera sėkmė ir klestėjimas vedybiniame gyvenime.
Informacija apie maistingumą
Slėnio lelijoje yra du glikozidai - konvallamarinas, turintis diuretikų, ir konvalarinas, turintis išgryninamąjį poveikį. Jame taip pat yra flavonoidų, saponinų, citrinų rūgšties, obuolių rūgšties, eterinio aliejaus ir Kardenolidų. Be šių, šiuose gražiai žydinčiuose augaluose taip pat yra konvallatoksinų, konvalusido ir konvalatoksolio.
10 populiariausių slėnio lelijos privalumų sveikatai
Slėnio lelija iš prigimties yra antispazminė, diuretikas, vėmimas, vidurius laisvinantis, skaistinamasis, širdies tonikas, raminamasis ir karščiavimą mažinantis vaistas. Jis dažniausiai naudojamas kaip arbata, tinktūra, ekstraktas, užpilas ir eterinis aliejus.
Garsus XVII amžiaus botanikas ir gydytojas Nicholasas Culpeperis teigė, kad „tai, be abejo, stiprina smegenis ir atnaujina silpną atmintį. Distiliuotas vanduo, patekęs į akis, padeda jo uždegimams. Vyno distiliuota gėlių dvasia atkuria prarastą kalbą, padeda paralyžiuoti, be galo gera apopleksijoje, guodžia širdį ir gyvybiškai svarbią dvasią “. Aukšti pagyrimo žodžiai iš tiesų! Kai kurie šių augalų pranašumai yra šie:
Privalumai odai
1. Sumažina randus:
Iš pakalnutės pagamintas tepalas naudojamas nudegimams ir kitoms žaizdoms gydyti nepaliekant randų. Tai taip pat naudinga greitai ir efektyviai išgydyti rando audinius.
2. Šviesina odos toną:
Šios žolės žiedai užpilami vandeniu, kad būtų galima paruošti toniką, vadinamą „Aqua Aurea“. Šis tonikas nuo viduramžių buvo naudojamas odos pašviesinimui. Jis taip pat veikia kaip odą sutraukiantis.
Nauda sveikatai
3. Širdies ligos:
Pakalnutė yra žinoma kaip širdies tonikas. Ši vaistažolė yra saugesnė pagyvenusių žmonių širdies negalavimams gydyti nei skaitmeninė ar pirštinė. Šiems tikslams jis derinamas su gudobelėmis ir motinėlėmis.
Tai taip pat padeda gydyti vožtuvų širdies ligas, širdies silpnumą, pilvo ir stazinį širdies nepakankamumą. Žolėje esantys flavonoidai stimuliuoja arterijas, padeda išplėsti kraują. Jo diuretinės savybės padeda sumažinti kraujospūdį.
Tai taip pat naudinga gydant aritmiją, nes ji padidina širdies raumens veikimą, tuo pačiu sulėtindama ir reguliuodama širdies ritmą.
4. Psichinės problemos:
Legendos sako, kad jei žmogus ant kaktos uždeda lelijos aliejaus aliejų, tai jam suteiktų sveiko proto! Dabar, nebūdami prietaringi, galime drąsiai teigti, kad šios gėlės aliejus padeda palengvinti psichines problemas. Eterinis pakalnučių aliejus naudojamas aromaterapijoje galvos skausmui, depresijai ir melancholijai gydyti.
Jis taip pat gali būti naudojamas atminties praradimui, apopleksijai ir epilepsijai gydyti. Jis naudojamas smegenų ląstelėms stiprinti ir pažinimo procesams pagerinti.
5. Lėtinių plaučių ligų gydymas:
Ši žolė naudojama lėtinėms obstrukcinėms plaučių ligoms (LOPL), tokioms kaip emfizema ir astma, gydyti. Jis taip pat naudojamas gaminant vaistus nuo plaučių edemos, kuri negydoma sukelia stazinį širdies nepakankamumą.
6. Krūtinės anginos gydymas:
Pakalnutė naudojama krūtinės skausmui, kurį sukelia vainikinių arterijų spazmai ir deguonies trūkumas širdies raumenyje, sumažinti.
7. Antipiretinės savybės:
Pakalnutė sumažina šilumos gamybą organizme, sumažindama cirkuliacijos greitį. Jis taip pat naudojamas karščiavimui gydyti.
8. Šlapimo takų infekcijos gydymas:
Tinktūra, paruošta slėnio lelijos žiedais, naudojama gydant UTI, nes ji valo kliūtis nuo šlaplės.
9. Palaikykite sveiką virškinimą:
Žinoma, kad ši žolė yra naudojama kaip alavijų pakaitalas dėl savo skaistinamųjų ir vidurius laisvinančių savybių. Tai savo ruožtu išlaiko kūno virškinimo procesą sklandžiai.
10. Kiti privalumai:
Kiti slėnio lelijos pranašumai yra šie:
- Ardo inkstų akmenis.
- Neleidžia sulaikyti vandens organizme.
- Sumažina skausmą, susijusį su sąnarių problemomis, tokiomis kaip podagra ir reumatas.
- Gydo konjunktyvitą.
- Eterinis aliejus naudojamas paralyžiui, šokui ir kalbos praradimui gydyti.
- Padeda gydyti raupsus ir patinimus.
- Gydo apsinuodijimą ir alkoholizmą sukeldamas vėmimą.
Atsargiai - šalutinis poveikis
Kaip ir daugelis kitų žolelių, slėnio lelija taip pat yra nuodinga, jei jos nenaudoja tinkamu kiekiu. Prieš naudodami augalą, pirmiausia pasitarkite su savo gydytoju ir naudokite jį tik jai vadovaujant.
Kai kurie slėnio lelijos šalutiniai poveikiai yra šie:
- Pernelyg didelis vaistažolių vartojimas gali sukelti virškinimo trakto dirginimą ir dehidraciją.
- Šios žolės negalima maišyti su beta blokatoriais, lanoksinu, kvindinu, digoksinu ir kalcio druskomis.
- Gali sukelti pilvo skausmus.
- Perdozavimas gali sukelti net širdies nepakankamumą.
- Raudonos augalo uogos yra labai nuodingos ir jų niekada negalima vartoti.
- Niekada negalima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu, nes tai gali paveikti kūdikį.
Niekada nenaudokite šios žolės kaip įprastų vaistų pakaitalo. Ir visada pasikonsultuokite su ekspertu, prieš pradėdami natūraliai. Gamta turi atsakymus, tačiau svarbu naudoti teisingus atsakymus, o ne pakenkti mūsų sveikatai.
Tikiuosi, kad šis straipsnis yra naudingas. Pasidalykite savo atsiliepimais su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.