Turinys:
- Leucinas - trumpai
- Kodėl į dietą reikia įtraukti leuciną?
- Leucino privalumai
- Maistas, kuriame gausu leucino
- 1. Parmezano sūris (žalias):
- 2. Jautiena (kepta ant grotelių):
- 3. Sojos pupelės (skrudintos):
- 4. Tunas (virtas):
- 5. Vištiena (virta):
- 6. Kiauliena (virta):
- 7. Moliūgų sėklos:
- 8. Aštuonkojis (virtas):
- 9. Žemės riešutai:
- 10. Baltosios pupelės:
Ar žinojote, kad leucinas yra viena iš geriausių aminorūgščių, didinančių raumenų masę? Ar kada susimąstėte, kokiuose maisto produktuose yra didelis leucino kiekis? Jei nežinojote apie leuciną ar net nepagalvojote apie maisto produktus, kuriuose jo yra daug, turite perskaityti šį įrašą.
Leucinas - trumpai
Leucinas yra būtina amino rūgštis, kurią naudoja riebalinis audinys, kepenys ir raumenų audiniai. Naujausi tyrimai taip pat parodė leuciną ir įtariamas jo raumenis stimuliuojančias savybes. Be to, leucinas padeda sulėtinti raumenų būklę senstant. Jūsų kūnui reikia maždaug 39 mg leucino vienam jūsų kūno svorio kilogramui. Jei sveriate apie 70 kg, idealiu atveju turėtumėte turėti apie 2 730 mg leucino per dieną.
Kodėl į dietą reikia įtraukti leuciną?
Dabar, kai žinote, kas yra leucinas, pažiūrėkime, kodėl jis toks svarbus. Valgant dietą, kurioje yra daug leucino, organizmas gaus nuolatinį šios aminorūgšties kiekį, nes organizmas negali sintetinti ar laikyti leucino ilgesnį laiką. Štai kodėl jis turi būti įtrauktas į jūsų dietą.
Leucino privalumai
Be raumenų audinio augimo stimuliavimo ir kepenų funkcijos gerinimo, leucinas taip pat turi kitų privalumų sveikatai, įskaitant:
- Kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje stimuliuojant insulino gamybą (1)
- Nutukimo kontrolė (2)
- Cholesterolio kiekio mažinimas ir kontrolė
- Leucinas taip pat turi daug teigiamo poveikio jūsų kepenims ir raumenims (3)
Dėl šių privalumų leucinas tampa svarbia dietos dalimi, kuri turi būti įtraukta siekiant stabilaus augimo. Dėl raumenis stimuliuojančio pobūdžio jis yra svarbus priedas prieš treniruotę ir po jo.
Taigi, leucinas turi daug svarbios naudos sveikatai ir yra nepakeičiama amino rūgštis, kurios jūsų kūnas negali pagaminti. Bet kaip gauti dietoje rekomenduojamą leucino kiekį? Na, žinoma, turėdami daug leucino turinčių maisto produktų!
Maistas, kuriame gausu leucino
1. Parmezano sūris (žalias):
Be to, kad parmezano sūris yra sveikas ir skanus, jis yra vienas iš turtingiausių leucino šaltinių. Parmezano sūryje yra milžiniškas 121% rekomenduojamo su maistu gaunamo leucino kiekio, kuris yra beveik 3452 mg 100 g sūrio.
2. Jautiena (kepta ant grotelių):
Jautiena yra labai populiari, o kepsnys yra bene labiausiai paplitęs šios sultingos mėsos paruošimo būdas. Ant grotelių kepta jautiena yra skani, mėsiška ir turi daug baltymų. Jame taip pat yra daug leucino ir gali pasigirti 116% rekomenduojamo su maistu gaunamo leucino kiekio.
3. Sojos pupelės (skrudintos):
Sojos pupelės turi daug naudos sveikatai ir jose gausu antioksidantų. Tai yra vienintelės daržovės, įtrauktos į šį leucino turinčių maisto produktų sąrašą. Skrudintose sojos pupelėse yra apie 118% kasdien rekomenduojamo leucino kiekio.
4. Tunas (virtas):
Tunas yra viena populiariausių žuvų konservų pasaulyje. Norėdami gauti maksimalų leucino kiekį, apsvarstykite galimybę naudoti šviežią tuną ir jį virti. Virti tunai gali pasigirti 84% dienos rekomenduojamos leucino dietos.
5. Vištiena (virta):
Vištienos krūtinėlė yra viena iš populiariausių mėsos rūšių šiandien. Jis naudojamas gaminant visų rūšių vištienos patiekalus ir yra gana sveikas. Virtos vištienos krūtinėlės taip pat yra geras leucino šaltinis, vartojant apie 97% rekomenduojamos dietos.
6. Kiauliena (virta):
Kiauliena ilgą laiką buvo laikoma kenksminga širdies sveikatai dėl didelio transriebalų ir kalorijų kiekio. Tačiau kiauliena yra vienas iš geriausių leucino šaltinių ir joje yra apie 94% kasdien rekomenduojamos amino rūgšties.
7. Moliūgų sėklos:
Moliūgų sėklos yra dar vienas puikus leucino šaltinis, pasižymintis patogia 87% dienos rekomenduojamos dietos.
Kiti leucino maisto šaltiniai yra:
8. Aštuonkojis (virtas):
Virtame aštuonkojyje yra apie 77% rekomenduojamo su maistu gaunamo leucino kiekio.
9. Žemės riešutai:
Žemės riešutuose yra 66% rekomenduojamo su maistu gaunamo leucino kiekio.
10. Baltosios pupelės:
Baltosiose pupelėse yra 22 proc