Turinys:
- Kas yra juodieji pipirai? Kaip tau tai gera?
- Kokie yra juodųjų pipirų nauda sveikatai?
- 1. Pagerina virškinimo sveikatą
- 2. Apsaugo nuo vėžio
- 3. Sumažina kraujospūdį
- 4. Skatina svorio metimą
- 5. Palengvina peršalimą ir kosulį
- 6. Kovoja su infekcijomis
- 7. Turi antioksidacinių privalumų
- 8. Gerina burnos sveikatą
- 9. Pagerina smegenų sveikatą
- 10. Pagerina vyrų vaisingumą
- 11. Padeda mesti rūkyti
- 12. Padeda gydyti diabetą
- 13. Kovoja su raukšlėmis
- 14. Šveičia odą
- 15. Išgydo Vitiligo
- 16. Padeda gydyti pleiskanas
- 17. atgaivina plaukus
- Kokie yra juodųjų pipirų maisto produktai?
- Kaip gaminti juoduosius pipirus?
- Juodųjų pipirų arbata
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- Juodųjų pipirų padažas
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- Ar juodieji pipirai turi šalutinį poveikį? Kas jie tokie?
- Išvada
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Savo patiekaluose taip dažnai naudojame druską, kad juodieji pipirų grūdeliai dažnai guli pamiršti. Tačiau juodųjų pipirų nauda yra kur kas geresnė. Juodieji pipirų žirneliai, dažniausiai vadinami juodaisiais pipirais, labai pagerina jūsų patiekalų skonį ir jų sveikatos koeficientą.
Kaip? Ne, mes jums nepasakysime. Skaitykite ir sužinokite patys.
Kas yra juodieji pipirai? Kaip tau tai gera?
Moksliškai vadinamas „Piper nigrum“ juodieji pipirai yra žydintis vynmedis, auginamas dėl savo vaisių. Šie vaisiai yra džiovinti ir naudojami kaip prieskoniai ir prieskoniai. Tai yra juodieji pipirai, kuriuos dauguma iš mūsų žino.
Džiovinti vaisiai yra žinomi kaip pipirų kukurūzai. Yra trijų rūšių pipirai - juodi, žali ir balti.
Prieskonio gimtinė yra Pietų Indija ir kitos Pietų Azijos dalys ir jis buvo naudojamas indų kulinarijoje nuo 2000 m. Pipirų eksporto į kaimynines šalis šaltinis buvo Malabaro pakrantė, dabartinė Kerala.
Uncija šio prieskonio turi daug ką pasiūlyti. Tai puikus magnio, vitamino K, geležies ir skaidulų šaltinis (1). Jame taip pat yra eterinio aliejaus piperino, kuris, vartojamas aromaterapijoje, padeda palengvinti skaudančius raumenis, virškinimo problemas ir net uždegiminį artritą.
Juodieji pipirai taip pat pasižymi antibakterinėmis, antioksidacinėmis, imunitetą stiprinančiomis ir karščiavimą mažinančiomis savybėmis. Pasak tyrimų, pipirai taip pat gali padėti žmonėms mesti rūkyti ir yra aktyviai naudojami metant rūkyti.
Tai tik trumpas pranešimas. Skaitydami toliau sužinosite, ką moksliniai tyrimai sako apie juoduosius pipirus.
Kokie yra juodųjų pipirų nauda sveikatai?
Juodųjų pipirų piperinas turi daug naudingų savybių (antioksidantų, antibakterinių medžiagų ir kt.), Kurios gali pagerinti jūsų sveikatą įvairiais būdais. Kai kurie geri juodųjų pipirų padariniai yra vėžys ir diabeto prevencija, geresnė virškinimo ir smegenų sveikata. Stiprūs juodųjų pipirų antioksidantai taip pat skatina odos ir plaukų sveikatą.
1. Pagerina virškinimo sveikatą
Juodieji pipirai stimuliuoja virškinimo sultis ir fermentus, taip skatindami virškinimą. Tai galioja, kai vartojate juodųjų pipirų, ypač valgio metu, o tai gali pagerinti jūsų kūno gebėjimą suskaidyti ir virškinti maistą. Tyrimai parodė, kad juodieji pipirai taip pat turi teigiamą poveikį kasos fermentams, naudingi visam virškinimo procesui (2).
Juodieji pipirai taip pat turi karminacinių savybių ir padeda sumažinti skrandžio dujas. Tai taip pat gali palengvinti vidurių pūtimą ir kolikinį skausmą. Valgydami čili miltelius juodaisiais pipirais, galite gydyti vidurių pūtimą.
Juodieji pipirai taip pat turi karminacinių savybių ir padeda sumažinti skrandžio dujas. Tai taip pat gali palengvinti vidurių pūtimą ir kolikinį skausmą.
2. Apsaugo nuo vėžio
Tyrimai parodė, kad juodųjų pipirų piperinas apsaugo nuo daugelio vėžio formų (3). Piperinas taip pat padidina kitų maistinių medžiagų, tokių kaip selenas, kurkuminas, beta-karotinas ir B grupės vitaminai, absorbciją žarnyne - maistines medžiagas, kurios yra gyvybiškai svarbios žarnyno sveikatai ir vėžio prevencijai.
Kitas Kanados tyrimas taip pat priskiria juodųjų pipirų priešvėžines savybes piperinui. Tai sumažina tiesiosios žarnos stresą ir padeda išvengti storosios žarnos vėžio. Tai parodė panašias savybes ir prostatos vėžio atvejais (4). Ne tik tai, kad piperinas taip pat padidino docetakselio, chemoterapijos vaisto, vartojamo prostatos vėžiui gydyti, veiksmingumą (5).
3. Sumažina kraujospūdį
„Shutterstock“
Tai vėl piperinas. Ataskaitos parodė, kad piperinas gali sumažinti gyvūnų kraujospūdį ir panašaus poveikio galima tikėtis žmonėms. Viename slovakų tyrime teigiama, kad geriant piperiną galima kontroliuoti kraujospūdžio padidėjimą (6).
Dar vieno tyrimo metu piperino vartojimas taip pat pasirodė esąs veiksmingas kontroliuojant kraujospūdį. Įdomu tai, kad piperinas taip pat padidina kurkumino, kito svarbaus ciberžolėje esančio junginio, biologinį prieinamumą (7).
4. Skatina svorio metimą
Tyrimais nustatyta, kad juodųjų pipirų piperinas, pats junginys, priverčiantis čiaudėti, taip pat kovoja su riebalų ląstelių susidarymu. Tai gali jus šiek tiek pastūmėti siekiant svorio metimo tikslų. Tyrimai teigia, kad juodieji pipirai gali pasiūlyti alternatyvą su riebalais susijusių problemų gydymui (8).
Juodųjų pipirų savybė, slopinanti riebalų ląstelių susidarymą, sukelia grandininę reakciją, kuri gali kontroliuoti riebalų susidarymą įvairiais kitais biologiniais lygiais.
Be to, juodieji pipirai yra sveikintinas svorio metimo dietos papildymas - kadangi šaukštelyje šių pipirų yra tik apie 8 kalorijos. Vietoj šio kaloringo itališko padažo ant vištienos krūtinėlės ar ant grotelių keptų daržovių paprasčiausiai pridėkite juodųjų pipirų brūkšnį ir išspauskite citriną, kad sutaupytumėte kalorijų.
5. Palengvina peršalimą ir kosulį
Juodieji pipirai šiam tikslui buvo naudojami net senovės kinų medicinoje. Žinoma, kad pipirai stimuliuoja kraujotaką ir gleivių tekėjimą. Kai derinsite jį su medumi, poveikis sustiprės - medus veikia kaip natūralus kosulį slopinantis vaistas.
Tiesiog puodelyje sumaišykite šaukštelį miltelių juodųjų pipirų su 2 šaukštais medaus. Pripilkite puodelio verdančio vandens, uždenkite jį ir palikite apie 15 minučių. Gėrimą galite perkošti ir gurkšnoti. Darykite tai tris kartus per dieną, kad išvalytumėte spūstis ir sinusus.
Pipirai taip pat gali palengvinti astmos simptomus. Vienas tyrimas, atliktas su astma sergančiais pacientais specialioje priežiūros įstaigoje Trinidade, parodė, kad pipirų skyrimas pacientams pagerino jų būklę (9). Juodieji pipirai išvalo kvėpavimo takus ir palengvina kitus kvėpavimo takų negalavimus, pavyzdžiui, kokliušą.
6. Kovoja su infekcijomis
Čia pasireiškia juodųjų pipirų antibakterinės savybės. Kaip skelbiama viename Pietų Afrikos tyrime, juodųjų pipirų piperinas turi larvicidinį poveikį (nukreiptą į pavojingus vabzdžius jų lervų gyvenimo tarpsnyje) ir padeda užkirsti kelią infekcijai ir ligų plitimui (10).
7. Turi antioksidacinių privalumų
Juodieji pipirai turi puikų antioksidacinį poveikį, kuris įvairiais būdais prisideda prie jūsų sveikatos (11). Antioksidantai kovoja su ligą sukeliančiais laisvaisiais radikalais ir stiprina imunitetą. Kito Indijos tyrimo metu žiurkės, kurioms būdingas oksidacinis stresas, vartojamos kartu su juodaisiais pipirais, parodė, kad jų būklė žymiai pagerėjo (12).
Kitas tyrimas, kurį atliko Nacionalinis mitybos institutas Indijoje, parodė, kad juodųjų pipirų antioksidantų koncentracija buvo didžiausia visuose jų analizuojamuose maisto produktuose. Pipiruose taip pat buvo didžiausias fenolio kiekis. Šis didelis antioksidantų kiekis leidžia pipirams suteikti įvairios naudos sveikatai, kai kurie iš jų apima rimtų negalavimų, tokių kaip vėžys, prevenciją.
Be viso to, piperinas juoduosiuose pipiruose padidina maistinių medžiagų biologinį prieinamumą daugelyje maisto produktų ir papildų. Tai reiškia - ji gali šiek tiek veiksmingą terapinę medžiagą paversti labai veiksminga - paprasčiausiai pailgindama jos tarpląstelinio rezidavimo laiką. Taip pat svarbu pažymėti, kad kuo intensyvesnis juodųjų pipirų skonis, tuo didesnis piperino kiekis.
8. Gerina burnos sveikatą
„Shutterstock“
Tam tikruose masažuojamuosiuose mišiniuose vienas iš pagrindinių ingredientų yra juodieji pipirai. Šie masažai malšina dantų skausmą ir kitas burnos ertmės infekcijas, atsižvelgiant į piperino antibakterines savybes.
Pipirai taip pat turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda gydyti dantenų uždegimą. Kas kita, jūs netgi galite sumaišyti pipirus su druska, kad palengvintumėte dantų problemas. Tiesiog sumaišykite vienodą druskos ir pipirų kiekį vandenyje ir patrinkite mišinį ant dantenų. Dėl dantų skausmo galite sumaišyti juoduosius pipirus su gvazdikėlių aliejumi ir tepti pažeistą vietą.
Tačiau apie tai atliekama nedaug tyrimų. Prieš vartojimą pasitarkite su gydytoju.
9. Pagerina smegenų sveikatą
Juodieji pipirai labai veikia smegenų sveikatą. Pipirinas pipiruose slopina vieną fermentą, kuris skaido serotoniną - raminantį neuromediatorių. Šis fermentas taip pat pablogina kito hormono, vadinamo melatoninu, veikimą, kuris reguliuoja miego / pabudimo ciklą.
Piperinas taip pat turi savo reikšmę sergant Parkinsono liga. Jis slopina kitos rūšies fermentus, kurie sutrikdo dopamino, geros savijautos hormono, gamybą. Parkinsono liga sergantiems pacientams paprastai trūksta dopamino, o nurijus juoduosius pipirus simptomai gali palengvėti. Panašų poveikį galima pastebėti ir depresijos atveju.
Juodieji pipirai taip pat gali atitolinti smegenų senėjimą ir padėti išvengti Alzheimerio ligos. Tai taip pat gali sustiprinti nervų veiklą smegenyse, taip galbūt palengvindama priepuolius. Tai taip pat apsaugo nervines ląsteles ir apsaugo nuo ankstyvos ląstelių mirties. Be to, jis taip pat parodė teigiamą poveikį insulto pacientams.
Kaip rodo kitas Indijos tyrimas, juodųjų pipirų piperinas gali sumažinti amiloido apnašų susidarymą ir gali padėti išvengti Alzheimerio ligos (13).
10. Pagerina vyrų vaisingumą
Pipirai vaidina svarbų vaidmenį gerinant vyrų vaisingumą. Žinoma, kad padidina testosterono kiekį, nes jame gausu cinko ir magnio - dviejų mineralų, kurie yra būtini vyrų lytiniams hormonams. Tai taip pat padidina spermatozoidų skaičių ir jo koncentraciją. Pipiruose esantis cinkas taip pat padeda vystytis ir judėti spermatozoidams.
11. Padeda mesti rūkyti
Tyrimai parodė, kad įkvėpus juodųjų pipirų garų, gali sumažėti rūkymo nutraukimo simptomai. Cigarečių potraukis taip pat buvo žymiai sumažintas tiriamiesiems, kurie įkvėpė juodųjų pipirų garų (14).
12. Padeda gydyti diabetą
Naudingi juodųjų pipirų antioksidantai gali padėti stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje. Jie reguliuoja hiperglikemiją ir taip padeda gydyti diabetą. 2013 m. Atliktas tyrimas įrodė, kad juodųjų pipirų aliejus gali slopinti du fermentus, kurie krakmolą skaido į gliukozę ir blogina diabeto simptomus. Bet nurijus juodųjų pipirų, gali būti sulėtinta gliukozės absorbcija.
Piperinas taip pat gali būti naudojamas kaip biologinį poveikį gerinantis agentas kartu su metforminu (vaistu nuo diabeto) - jis padeda sumažinti metformino dozę ir net jo šalutinį poveikį, tuo pačiu padėdamas palengvinti ligos simptomus (15).
13. Kovoja su raukšlėmis
„Shutterstock“
Juodųjų pipirų sudėtyje esantys antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie sukelia senėjimo požymius ir kenkia jūsų odai ne vienu būdu. Juodieji pipirai kovoja su ankstyvo senėjimo požymiais - įskaitant raukšles, smulkias raukšleles ir net tamsias dėmes.
Galite tiesiog įtraukti juodųjų pipirų į savo dienos racioną, kad pamatytumėte jų odą stiprinančius padarinius. Arba tiesiog sumaišykite šaukštelį juodųjų pipirų su vienodu kiekiu medaus ar ciberžolės. Įpilkite vandens, kad konsistencija būtų tolygesnė. Kaukę tepkite ant veido du kartus per dieną.
14. Šveičia odą
Juodieji pipirai gali būti naudojami kaip šveitiklis, kad nušveistų odą ir pašalintų negyvas odos ląsteles. Tai padaro jūsų odą lygesnę.
Susmulkinkite juoduosius pipirus ir padarykite šveitimo priemonę, kad pašalintumėte negyvas odos ląsteles ir nušveistumėte odą. Tiesiog paimkite 1/2 arbatinio šaukštelio miltelių juodųjų pipirų ir 1 arbatinį šaukštelį jogurto. Užtepkite veidą ir nuplaukite po 20 minučių.
Ši veido pakuotė padės pašalinti toksinus iš jūsų odos, paliekant ją minkštą ir švytinčią. Juodieji pipirai taip pat padeda skatinti kraujotaką ir suteikia daugiau deguonies ir maistinių medžiagų jūsų odai. Jo priešuždegiminės ir antibakterinės savybės padeda išvengti spuogų.
15. Išgydo Vitiligo
Vitiligo yra būklė, dėl kurios oda praranda pigmentaciją tam tikrose vietose. Kai jūsų oda praranda natūralią pigmentaciją, ji tampa balta. Yra daug įvairių šios odos ligos gydymo būdų, tačiau dauguma jų naudoja stiprių cheminių medžiagų naudojimą. Daugelis pacientų dabar gydosi juodaisiais pipirais.
Pasak mokslininkų iš Londono, piperinas, randamas juoduosiuose pipiruose, yra saugi ir natūrali alternatyva chemikalų pagrindu atliekamam gydymui.
16. Padeda gydyti pleiskanas
Atminkite, kad nepadauginkite pipirų, nes šio ingrediento perteklius galvos odą nudegins ir sukels ypatingą diskomfortą.
17. atgaivina plaukus
„Shutterstock“
Sumaišykite po šaukštelį citrinos ir maltų juodųjų pipirų sėklų ir užtepkite galvos odą ir plaukus. Tai atgaivins jūsų plaukus, todėl jie taps blizgūs, blizgūs ir minkšti. Palikite mišinį 10–15 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu.
Taip pat galite sumaišyti šaukštelį miltelių juodųjų pipirų su vienodu kiekiu medaus ir tepti plaukus. Tai sustiprins plaukų šaknis ir netgi gali padėti išvengti nuplikimo.
Kaip jau minėjome, daug ką gali pasiūlyti tik uncija juodųjų pipirų. Kitame skyriuje aptarėme išsamų šio prieskonio maistinį pobūdį. Perėję juos turėtumėte šiek tiek suprasti, kodėl juodieji pipirai daro tai, ką daro.
Kokie yra juodųjų pipirų maisto produktai?
Skliausteliuose nurodytos vertės apima dienos maistą, kai maistinė medžiaga atitinka ingrediento porciją.
Principas | Maistinė vertė | RDA procentinė dalis |
---|---|---|
Energija | 255 Kcal | 13% |
Angliavandeniai | 64,81 g | 49% |
Baltymas | 10,95 g | 19,5% |
Bendras riebalų kiekis | 3,26 g | 11% |
Cholesterolis | 0 mg | 0% |
Maistinė lasteliena | 26,5 g | 69% |
Vitaminai | ||
Cholinas | 11,3 mg | 2% |
Folio rūgštis | 10 mcg | 2,5 proc. |
Niacinas | 1,142 mg | 7% |
Piridoksinas | 0,340 mg | 26% |
Riboflavinas | 0,240 mg | 18% |
Tiaminas | 0,109 mg | 9% |
Vitaminas A | 299 TV | 10% |
Vitamino C | 21 mg | 35% |
Vitaminas E-γ | 4,56 mg | 30% |
Vitaminas K | 163,7 mkg | 136% |
Elektrolitai | ||
Natris | 44 mg | 3% |
Kalis | 1259 mg | 27% |
Mineralai | ||
Kalcis | 437 mg | 44% |
Varis | 1,127 mg | 122% |
Geležis | 28,86 mg | 360% |
Magnis | 194 mg | 48,5% |
Manganas | 5,625 mg | 244,5% |
Fosforas | 173 mg | 25% |
Cinkas | 1,42 mg | 13% |
Fito- maistinės medžiagos | ||
Karotinas-β | 156 mcg | - |
Karotinas-α | 0 mcg | - |
Kripto-ksantinas-β | 48 mikrogramai | - |
Liuteinas-zeaksantinas | 205 mcg | - |
Likopenas | 6 mkg | - |
Juodieji pipirai turėtų būti vartojami vidutiniškai ir ne per daug, nes tai yra prieskonis, o ne maisto rūšis. Naudojant su kitais ingredientais, tokiais kaip ciberžolė, ožragė, cinamonas ir kmynai, jis sukuria puikų prieskonių derinį. Viename šaukšte (6 gramai) juodųjų pipirų yra 15,9 kalorijos, 4,1 gramo angliavandenių, 0 gramų riebalų ir cholesterolio. Natrio yra apie 3 mg, angliavandenių - 4 gramai, maistinių skaidulų - 2 gramai.
Juodieji pipirai turi apie 2% maistinės vertės vitamino C, kalcio - 3% viso suvartojamo kiekio dietoje ir geležies, kurios maistinė vertė sudaro 10%. Baltymai yra tinkamas 0,7 gramo.
Tai yra įvairus mitybos profilis, ar ne? Juodųjų pipirų naudojimas dietoje yra gana lengvas. Bet mes taip pat norėjome aptarti šį aspektą ir palengvinti jums reikalus.
Kaip gaminti juoduosius pipirus?
Pradėkime nuo šių patarimų:
- Padidinkite kiekį. Tai gali padėti pagerinti jūsų patiekalo skonį ir būti naudinga ir jūsų sveikatai. Pirmiausia įpilkite įprastą druskos ir pipirų kiekį, o tada su pipirais dar šiek tiek.
- Kadangi į savo patiekalą dedate šiek tiek daugiau juodųjų pipirų, tai gali sukelti kosulį, jei juodieji pipirai yra smulkiai sumalti. Taigi, eikite į rupią veislę.
- Taip pat galite naudoti pipirų žirnelius kaip maisto priedą. Tai padarys jūsų patiekalą traškesnį.
Tai dar ne viskas. Mes taip pat surinkome keletą populiarių receptų!
Juodųjų pipirų arbata
Ko tau reikia
- 2 puodeliai filtruoto vandens
- 1 arbatinis šaukštelis šviežiai maltų juodųjų pipirų
- 1 šaukštas medaus
- 1 arbatinis šaukštelis citrinos sulčių
- 1 arbatinis šaukštelis šviežiai supjaustyto imbiero
Nurodymai
- Pirmiausia užvirinkite vandenį.
- Suberkite visus ingredientus.
- Išjunkite ugnį ir palikite maždaug 5 minutes.
- Perkoškite į puodelį ir gerkite karštą.
Juodųjų pipirų padažas
Ko tau reikia
- 60 gramų smulkinto sviesto
- 1/4 puodelio raudonojo vyno
- 2 puodeliai „Massel“ jautienos atsargų
- 2 smulkiai supjaustyti eschalotai
- 2 arbatiniai šaukšteliai krekingo juodųjų pipirų
Nurodymai
- Per vidutinę keptuvę, pastatytą ant vidutinės ugnies, ištirpinkite pusę sviesto, kol jis suputos.
- Pridėti eschalotus.
- Vis maišykite ir virkite apie 5 minutes, kol eschalotai suminkštės.
- Įpilkite raudono vyno ir užvirkite.
- Sumažinkite ugnį iki vidutinės.
- Virkite padažą maždaug 2–3 minutes arba tol, kol jis beveik išgaruos.
- Įpilkite sultinį ir pipirus. Užvirkite ir sumažinkite ugnį iki vidutinės ir mažos.
- Retkarčiais pamaišydami troškinkite apie 10 minučių. Atsargos turi būti sumažintos iki pusės ir šiek tiek sutirštėjusios.
- Suplakite likusį sviestą, kol jis ištirps, o padažas šiek tiek sutirštės.
- Padažą galite patiekti su kepsniu.
Esame tikri, kad šie receptai jus nustebins. Tiesiog atsargiai pasirinkite tinkamas juodąsias paprikas.
Juodųjų pipirų galima rasti susmulkintų ir sveikų veislių. Geriau yra sveiki pipirų grūdeliai, nes jie dažniausiai yra be priedų. Pirkdami sveikus pipirų žirnelius, visada įsitikinkite, kad jie yra maži, sunkūs ir be dėmių.
Galite laikyti juos gerai uždarytame ir sandariame stikliniame indelyje, o indą laikyti vėsioje ir sausoje vietoje. Malti pipirai gali būti laikomi apie tris mėnesius, o sveiki juodieji pipirai gali būti laikomi neribotą laiką. Pipirų užšaldymas taip pat yra puikus laikymo būdas, nors skonis gali šiek tiek pasikeisti ir sustiprėti.
Juodieji pipirai yra galingas ingredientas. Tačiau net prieš pradėdami naudoti ir nepamiršdami, turite atsiminti keletą dalykų.
Ar juodieji pipirai turi šalutinį poveikį? Kas jie tokie?
- Akių paraudimas
Jei juodieji pipirai patenka į akis, tai gali sukelti paraudimą ir deginimą.
- Nėštumo ir maitinimo krūtimi klausimai
Nors nėštumo ir žindymo laikotarpiu vartoti juoduosius pipirus yra gerai, didesnės dozės gali sukelti komplikacijų. Nėščioms moterims didesnės juodųjų pipirų dozės gali sukelti persileidimą. Žindymo metu nėra aiškiai žinomos pipirų pertekliaus vartojimo pasekmės. Taigi būkite saugūs ir apribokite suvartojimą iki įprastų dozių.
Išvada
Kodėl tai daro jūsų maistą tik skanesnį, kodėl prieš naudojant jį gerai pagalvokite? Pagardinkite dietą juodaisiais pipirais. Kodėl? Nes tai velniškai gerai. Taip paprasta.
Ir pasakykite mums, kaip jums patiko šis įrašas. Palikite savo vertingus komentarus žemiau esančiame laukelyje.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar juodieji pipirai kenkia jūsų inkstams?
Pipirų kukurūzuose yra oksalatų, kurie jautriems žmonėms gali sukelti inkstų akmenis. Taigi, apribokite ar net neleiskite vartoti, jei kenčiate nuo inkstų komplikacijų. Ir pasitarkite su savo gydytoju.
Kiek juodųjų pipirų galiu išgerti per dieną?
Nėra pakankamai informacijos apie dozavimą. Darykite taip, kaip nurodė gydytojas.
Kuo naudinga gerti ryte juoduosius pipirus?
Panašus į tai, ką matėme šiame įraše. Tačiau nėra pakankamai informacijos apie juodųjų pipirų vartojimą nevalgius. Taigi susilaikykite nuo to.
Nuorodos
- “Prieskoniai, pipirai, juodi”. Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamentas.
- „Trijų indiškų prieskonių mišinių virškinimo stimuliuojantis poveikis eksperimentinėms žiurkėms“. Centrinis maisto technologijos tyrimų institutas, Maisoras, Indija. 2002 gruodžio mėn.
- „Prieskoniai vėžio profilaktikai ir gydymui“. Sun Yat-Sen universitetas, Kinija. 2016 rugpjūtis.
- „Piperinas, alkaloidas iš juodųjų pipirų, slopina žmogaus storosios žarnos vėžio ląstelių augimą…“. Dalhousie universitetas, Halifaksas, Naujoji Škotija, Kanada. 2015 spalio mėn. 2016 balandžio mėn.
- „Piperinas, bioaktyvus pipirų prieskonių komponentas, daro gydomąjį poveikį…“. Ilinojaus universitetas, JAV. 2013 birželio mėn.
- „Piperinas, veiklioji juodųjų pipirų medžiaga, palengvina hipertenziją…“. „Comenus“ universitetas, Bratislava, Slovakija. 2010 m.
- „Pagardinkite hipertenzijos dietą - kurkuminas ir piperinas apsaugo nuo…“. Slovakijos mokslų akademija, Slovakija. 2011 spalio mėn.
- „Juodieji pipirai gali padėti kovoti su riebalais“. WebMD. 2012 gegužė.
- „Vaistažolių vartojimas astma sergantiems pacientams…“. Vakarų Indijos universitetas, Šv. Augustinas, Trinidadas ir Tobagas. 2005 vasaris.
- „Larvicidinis juodųjų pipirų poveikis…“. Witwatersrand universitetas, Johanesburgas, Pietų Afrika.
- „Juodieji pipirai ir teiginiai apie sveikatą: išsamus traktatas“. Juodieji pipirai ir teiginiai apie sveikatą: išsamus traktatas. 2013 m.
- „Juodųjų pipirų antioksidacinis veiksmingumas…“. Annamalų universitetas, Annamalai Nagar, Tamilnadu, Indija. 2004 m.
- „Prevencinis Indijos juodųjų pipirų vaidmuo…“. Jss universitetas, Mysore Karnataka, Indija. 2015 balandžio mėn.
- „Įkvėpus garų iš juodųjų pipirų ekstrakto, sumažėja rūkymo nutraukimo simptomai“. VA medicinos centras, Durhamas, NC. 1994 vasaris.
- „Piperino ir metformino biologinį poveikį mažinantis kraujas…“. MGM medicinos koledžas, Kanadija, Madhya Pradesh, Indija. 2016 m. Kovo mėn.