Turinys:
- Kas yra dirgliosios žarnos sindromas (DŽS)?
- Praktikuokite jogą, skirtą IBS (dirgliosios žarnos sindromui) palengvinti
- IBS gydomosios jogos pozos
- 1. „Parighasana“ (vartų poza)
- 2. Ardha Matsyendrasana (pusiau sėdintis stuburo posūkis)
- 3. Ananda Balasana („Happy Baby Pose“)
- 4. Dhanurasana (lanko poza)
- 5. „Pavanamuktasana“ (vėją malšinanti poza)
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Labiausiai gėdingi skrandžio klausimai. Jie verčia jus jaudintis ir jaudintis. Dėl dažnų susitraukimų ir pilvo traukimo tik pablogėja. Jūs išmoksite gyventi su dirgliu tuštinimu, spaudimu ir pilvo skausmais. Norėdami išgelbėti jus nuo šios keblios situacijos, mes išsiaiškinome penkias jogos pozas, kurios išlygins jūsų skrandžio vidų. Patikrink juos!
Tačiau pirmiausia sužinokime apie dirgliosios žarnos sindromą.
Kas yra dirgliosios žarnos sindromas (DŽS)?
IBS yra būklė, atsirandanti jūsų virškinimo sistemoje ir sukelianti pilvo pūtimą, dujų išsiskyrimą, vidurių užkietėjimą ir viduriavimą. Tai gali būti atsitiktinė arba išsivystyti į lėtinę problemą, turinti įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir psichologinei būklei. Moterys IBS veikia labiau nei vyrai. Tai pasireiškia vienam iš penkių žmonių ir pirmą kartą išsivysto, kai jums yra 20-30 metų. Stresas ir blogi valgymo įpročiai yra dažnos dirgliosios žarnos sindromo atsiradimo priežastys.
Daugeliu IBS atvejų nustatyta, kad fizinio skrandžio pažeidimo nebuvo. Spėjama, kad IBS atsiranda, kai sutrinka reguliari smegenų ir skrandžio sąveika. Dėl šio sutrikimo virškinimo traktas tampa labai jautrus, dėl kurio atsiranda virškinimo sutrikimai, stresas ir nerimas.
Pažiūrėkime, kaip išgydyti IBS joga
Praktikuokite jogą, skirtą IBS (dirgliosios žarnos sindromui) palengvinti
Stresas ir IBS yra tarpusavyje susiję. Joga ramina jūsų nervus ir sumažina streso lygį, veikia kaip sujaudintos virškinimo sistemos balzamas. Turėdami tolygų kvėpavimo modelį ir ramų protą, išbandykite toliau paminėtas jogos pozas ir atleiskite save nuo IBS.
IBS gydomosios jogos pozos
- „Parighasana“ (vartų poza)
- Ardha Matsyendrasana (pusiau sėdintis stuburo posūkis)
- Ananda Balasana („Happy Baby Pose“)
- Dhanurasana (lanko poza)
- „Pavanamuktasana“ (vėją mažinanti poza)
1. „Parighasana“ (vartų poza)
Vaizdas: „iStock“
Parighasana stimuliuoja jūsų pilvo organus ir ištiesia liemens šonus. Tai padidina jūsų kvėpavimo pajėgumus ir padeda virškinti. Tai taip pat sustiprina jūsų pagrindinę jėgą ir pašalina atliekas iš jūsų kūno.
Norėdami atlikti „Parighasana“, atsiklaupkite tiesia nugara ir galva žiūrėkite į priekį. Ištieskite dešinę koją į dešinę, dešinę koją nukreipkite į priekį ir ant žemės. Pakelkite kairę ranką į viršų ir sulenkite liemenį per dešinę koją. Dešinę ranką uždėkite ant dešinės kojos blauzdos. Tą patį pakartokite dešine ranka.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Parighasana
Atgal į TOC
2. Ardha Matsyendrasana (pusiau sėdintis stuburo posūkis)
Vaizdas: „Shutterstock“
Ardha Matsyendrasana atveria krūtinę ir padidina oro tiekimą į plaučius. Jis valo jūsų vidaus organus pašalindamas iš jų toksinus. Tai stimuliuoja jūsų inkstus ir pašalina nuovargį. Poza stimuliuoja skrandžio virškinimo galią ir didina apetitą.
Norėdami atlikti „Ardha Matsyendrasana“, atsisėskite ištiesę kojas priešais save. Nugarą laikykite tiesią ir kojas. Dabar sulenkite dešinę koją, perimkite ją per kairį klubą ir dešinės kojos kulną padėkite šalia kairio klubo. Tada uždėkite kairę ranką ant dešiniojo kelio ir paimkite dešinę ranką į vidurinę nugaros dalį. Sukite juosmenį, pečius ir galvą dešinės link ir žiūrėkite per dešinį petį.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Ardha Matsyendrasana
Atgal į TOC
3. Ananda Balasana („Happy Baby Pose“)
Vaizdas: „Shutterstock“
Ananda Balasana ramina jūsų smegenis ir malšina stresą bei skausmą. Tai ištempia ir ramina stuburą bei atleidžia įtampą, įstrigusią jūsų nugaroje. Tai suspaudžia jūsų skrandį ir masažuoja jūsų virškinimo sistemos vidaus organus.
Norėdami atlikti „Ananda Balasana“, atsigulkite ant nugaros. Kelius nukreipkite į krūtinę, apkabindami. Atpalaiduok nugarą į žemę. Dabar perkelkite kelius į klubo plotį ir pakelkite kojas aukštyn tiesiai virš kelių. Ištieskite rankas, pasiekite kojų padą ir laikykite jas ten. Įsitikinkite, kad rankos tiesios, o pečių ašmenys liečia žemę.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Ananda Balasana
Atgal į TOC
4. Dhanurasana (lanko poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Dhanurasana yra geras stresas ir nuovargis. Tai palengvina vidurių užkietėjimą ir padeda esant inkstų sutrikimams. Tai gerina kraujotaką ir gydo nutukimą. Dhanurasana sustiprina jūsų žarnyno veiklą, pagerina virškinimą ir padidina apetitą.
Norėdami atlikti „Dhanurasaną“, atsigulkite ant pilvo. Jūsų kojos turi būti klubo pločio, o rankos - ant šono. Sulenkite kelius ir pakelkite kojas. Ištieskite rankas atgal, pasiekite kojų kulkšnis ir laikykite jas rankose. Pakelkite krūtinę nuo žemės ir pakelkite kojas į viršų, kad suformuotumėte lanką. Laikykite galvą tiesiai ir žiūrėkite į priekį.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Dhanurasana
Atgal į TOC
5. „Pavanamuktasana“ (vėją malšinanti poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Pavanamuktasana stiprina pilvo raumenis ir masažuoja pilvo vidų. Tai padeda virškinti ir iš organizmo išskiria nepageidaujamas ir toksiškas dujas. Tai ištiesia jūsų kaklą ir nugarą ir atpalaiduoja apatinę nugaros dalį. Pavanamuktasana apsaugo jus nuo rūgštingumo ir vidurių užkietėjimo.
Norėdami atlikti „Pavanamuktasana“, atsigulkite ant nugaros ir ištieskite kojas į priekį. Rankas laikykite abiejose kūno pusėse. Sulenkite kelius ir priartinkite juos prie krūtinės. Suglaustomis rankomis prispauskite šlaunis prie pilvo. Dabar pakelkite galvą ir krūtinę nuo grindų ir padėkite smakrą ant kelių. Šioje pozoje galite pabandyti sūpuotis aukštyn ir žemyn arba į šoną.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: „Pavanamuktasana“
Atgal į TOC
Ar kada nors svarstėte jogą dėl IBS? Išbandykite aukščiau pateiktas pozas ir sužinokite, kaip jos išnyks jūsų dirgliosios žarnos sindromui!
Dabar pereikime prie keleto bendrų klausimų apie jogą ir IBS.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar alkoholis pablogina IBS?
Taip, alkoholis pablogina IBS, net ir nedideliu kiekiu. Geriausia visiškai pašalinti alkoholį iš dietos, kol jūsų IBS bus išgydytas.
Kiek veiksminga jūsų dieta yra IBS?
Jūsų maistas gali sudaryti ar sulaužyti IBS. Užpildykite dietą daugybe skaidulų turinčių maisto produktų, tokių kaip daržovės, vaisiai ir neskaldyti grūdai. Subalansuotai juos valgykite visą dieną ir tinkamai sukramtykite maistą.
Ar IBS kelia pavojų gyvybei?
IBS yra skausmingas, bet ne mirtinas. Tai taip pat nesukelia jokių kitų skrandžio sutrikimų.
Ar menstruacinis ciklas veikia IBS?
Taip, moteriški hormonai turi įtakos IBS. Menstruacijų metu IBS simptomai blogėja.
Ar IBS vadinama kitais vardais?
Taip, IBS taip pat žinomas kaip gleivinis kolitas, spazminė storoji žarna, nervinė storoji žarna ir funkcinė žarnyno liga.
Joga yra laiko patikrinta IBS gelbėtoja. Kiekvienoje jogos pozoje, kurią laikote, įsiklausykite į savo kūną, likite prie pojūčių ir gerai kvėpuojate. Tai padės nuraminti jūsų virškinamąjį traktą ir išgydyti dirgliosios žarnos sindromą.