Turinys:
- Kas yra tigro riešutai?
- Kokia yra tigrinių riešutų nauda sveikatai?
- 1. Gali padėti svorio netekimas
- 2. Skatina virškinimą
- 3. Gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje
- 4. Gali pagerinti širdies sveikatą
- 5. Veikite kaip afrodiziakas
- 6. Padidinkite imunitetą
- Koks yra tigro riešutų mitybos profilis?
- Kaip valgote tigrinius riešutus?
- Kaip galima pasigaminti tigrinių riešutų pieną?
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- Ar tigro riešutai turi šalutinį poveikį?
- Išvada
- Dažnai užduodami klausimai
- Nuorodos
Tigro riešutai auginami nuo amžių. Nors atrodo, kad egiptiečiai ir nigeriečiai juos naudojo pirmiausia, ispanai tigro riešutus gamino horchatai (kreminiam gėrimui) gaminti nuo XVIII a.
Šie riešutai dabar grįžta dėl daugybės naudos sveikatai. Šiame įraše aptarsime daugiau tų dalykų (kartu su kitais aspektais apie tigro riešutus, kuriuos turėtumėte žinoti). Skaityk toliau.
Kas yra tigro riešutai?
Tigro riešutai taip pat žinomi kaip chufa riešutai arba žemės migdolai. Tai yra mažos šakniavaisinės daržovės (dar vadinamos gumbais). Juostelės ant jų išorės suteikia jiems tigro riešutų pavadinimą.
Tigro riešutai yra avinžirnių dydžio, šiek tiek saldaus ir panašaus į kokosų skonį. Jie yra krakmolingi, pluoštiniai ir šiek tiek sunkiai kramtomi. Jie yra puikus užkandžių pasirinkimas, nes jūs galite mėgautis jų riešutų ir kremo skoniu ir užpildyti savo ląstelienos suvartojimą per dieną.
Be to, kad šie riešutai siūlo jums pluošto gerumą, jie turi ir kitų svarbių privalumų.
Kokia yra tigrinių riešutų nauda sveikatai?
1. Gali padėti svorio netekimas
„Shutterstock“
Skaidulos yra būtina kasdienio raciono dalis. Tai padeda geriau virškinti ir išskirti ir sumažina padidėjusio cholesterolio (pvz., Širdies ligų) riziką.
Tigrinių riešutų porcijoje yra apie 10 gramų skaidulų. Pluoštas taip pat padeda skatinti svorio kritimą. Tai leidžia ilgiau jaustis sotiems ir skatina sotumą - taip sumažina potraukį.
2009 m. Tyrimas patvirtina, kad didelis skaidulų kiekis tigro riešutuose daro tai svarbiu sveikos mitybos priedu (1).
2. Skatina virškinimą
Tigro riešutuose yra daug skaidulų (1). Skaidulos prideda daugybę išmatų ir padeda virškinamam maistui skrandyje lengvai judėti žarnyne (2). Tai taip pat padeda geriau įsisavinti maistines medžiagas iš suvirškinto maisto ir sumažina vidurių užkietėjimo tikimybę, padidindama mikrobiomų (gerųjų bakterijų) įvairovę žarnyne.
Tigro riešutuose taip pat yra tam tikrų fermentų, tokių kaip lipazės, amilazės ir katalazės, kurios padeda skaidyti maisto produktus skrandyje ir palengvina vidurių pūtimą, viduriavimą ar nevirškinimą (3).
3. Gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje
Riešutuose esančios skaidulos lėtina cukraus absorbciją žarnyne.
Tigro riešutuose taip pat yra daug arginino, amino rūgšties, kuri stimuliuoja jautrumą insulinui (4).
Neseniai atliktas tyrimas su žiurkėmis, sergančiomis diabetu, siekiant nustatyti riebalų neturinčių sojų ir tigro riešutų miltų mišinio gliukozės kiekį mažinantį potencialą. Nustatyta, kad vartojant tešlos miltus, pagamintus iš šių miltų derinio, cukriniu diabetu sergančių žiurkių cukraus kiekis kraujyje žymiai sumažėjo (5).
4. Gali pagerinti širdies sveikatą
„Shutterstock“
Tigro riešutuose yra didelis kiekis MUFA (mononesočiųjų riebalų rūgščių). Žinoma, kad MUFA mažina blogojo cholesterolio kiekį (MTL) ir padidina gerojo cholesterolio (DTL) kiekį organizme. Tai ilgainiui sumažina širdies ligų ir insulto riziką (6).
Tigro riešutuose taip pat yra daug arginino (kaip minėta aukščiau), amino rūgšties, kuri padeda organizmui gaminti azoto oksidą. Azoto oksidas plečia kraujagysles ir mažina kraujospūdį (7).
5. Veikite kaip afrodiziakas
Istoriškai tigro riešutai buvo naudojami kaip afrodiziakas libido stiprinimui. Tai ypač populiaru tarp Afrikos vyrų, kurie kartų kartas vartojo tigro riešutus, siekdami pagerinti spermatozoidų skaičių ir gydyti erekcijos sutrikimus.
Keli žiurkių tyrimai patvirtina, kad reguliarus tigro riešutų vartojimas gali skatinti seksualinį aktyvumą, o tai rodo testosterono lygio padidėjimas (8), (9).
6. Padidinkite imunitetą
Tigro riešutai yra naudingi imuninei sistemai.
2009 m. Tyrime tigro riešutų ekstraktai parodė maksimalų efektyvumą prieš E. coli, Salmonella ir Staphylococcus bakterijas (10), (11).
Tai yra tigro riešutų pranašumai. Tai, kad paversite juos pagrindine kasdienio raciono dalimi, yra vienas iš būdų, kaip pagerinti savo sveikatą. Kitame skyriuje pamatysime įvairias tigro riešutų maistines medžiagas, kurios yra atsakingos už jų visavertį gėrį.
Koks yra tigro riešutų mitybos profilis?
Mes jau nustatėme, kad tigro riešutuose yra daug skaidulų, tačiau tai nėra vienintelė maistinė medžiaga, kurią jie siūlo.
Šiuose riešutuose taip pat yra sveikas omega-6 ir omega-9 riebalų rūgščių kiekis, kuris puikiai tinka širdžiai. Toliau pateikiamas tigro riešutų mitybos profilis:
Maistinė medžiaga | VERTĖ 100 g |
---|---|
Riebalai |
23g |
Omega 6 riebalų rūgštis |
12% |
Oleino rūgštis (omega 9 riebalų rūgštis) |
71% |
Kalorijos |
~ 450kcal |
Angliavandeniai |
46 g |
Cukrus |
18g |
Baltymas |
5,5 g |
Pluoštas |
~ 24-32g |
Dabar mes žinome, kokie maistingi gali būti tigro riešutai. Bet kaip juos valgyti? Kaip įtraukti juos į savo dienos racioną?
Kaip valgote tigrinius riešutus?
Yra daugybė būdų, kuriais galite mėgautis šiais skaniais riešutais:
- Valgykite juos tokius, kokie jie yra. Tai geriausias būdas vartoti tigro riešutus. Jie yra labai sveikas ir skanus užkandžių variantas. Taip pat galite juos sumaišyti su riešutais ir padaryti takų mišinį.
- Kai kurie žmonės gali nemėgti jų valgyti žalius, nes tam reikia šiek tiek pakramtyti. Tokiu atveju galite kurį laiką pamirkyti juos vandenyje ir įberti šiek tiek druskos. Tai padarys riešutus labiau valgomus ir skanius.
- Pagaminkite ispaniško stiliaus „Horchata“. Tai saldus ir kreminis pienas, pagamintas iš tigro riešutų, kuris yra labai populiarus Ispanijoje. Jis gaminamas sumaišius minkštus tigro riešutus, cukrų ir vandenį.
- Šie riešutai gali būti puikus jūsų pusryčių priedas. Jų galite pridėti prie savo dribsnių, kokteilio ar košės.
- Tigro riešutus galite naudoti gamindami riešutų sviestą, kaip ir naminį žemės riešutų, migdolų ar anakardžių sviestą. Tai yra labai sveikas būdas įtraukti tigro riešutus į savo mitybą.
- Tigro riešutus galima džiovinti ir miltelių pavidalu gaminti miltus, kuriuos galima naudoti gaminant maistą.
Tai yra keletas būdų, kuriais galite reguliariai mėgautis tigro riešutų sveikata. Populiariausias tigro riešutų vartojimo būdas yra pienas.
Namuose įprastą karvės pieną galite pakeisti tigro riešutų pienu. Tai būtų puikus būdas įsitikinti, kad dietoje gausite tigro riešutų maistinių medžiagų ir gerumo.
Bet kaip gaminti tigrinių riešutų pieną? Mes tai ištirsime kitame skyriuje.
Kaip galima pasigaminti tigrinių riešutų pieną?
Tigro riešutų pienas, dar vadinamas Horchata, yra gana skanus. Jis gali būti toks, koks yra, nepridėdamas jokio skonio ar saldiklio, arba jį galima gardinti bet kokiu jums patinkančiu būdu. Tigro riešutų pienas taip pat yra puikus skonis, sumaišytas su kokteiliais, pieno kokteiliais ar kava.
Ko tau reikia
- 2 puodeliai žalių tigro riešutų
- 4 puodeliai švaraus vandens
- ¼ šaukštelis jūros druskos
- Jūsų pasirinktas skonis (nebūtinai) - cinamonas, vanilė, medus, klevas ir kt.
- Mūrinis stiklainis
- Sietelis
- Maišytuvas
Nurodymai
- Sumaišykite riešutus ir druską ir suberkite juos į masono indelį.
- Supilkite juos vandeniu ir uždenkite, kad mirkytumėte 24–48 valandas. Kuo ilgiau jie mirkys, tuo geriau.
- Kai jie išmirkys, supilkite juos per filtrą ir gerai nuplaukite.
- Tigro riešutus įdėkite į maišytuvą ir įpilkite du puodelius vandens. Jiems taip pat galite pridėti bet kokio skonio.
- Maišykite riešutus su vandeniu, kol gausite tolygų ir kreminį mišinį.
- Supilkite šį sumaišytą mišinį per tinklinį filtrą, kad išsiskirtų pienas. Jei reikia, iš jų dar kartą sumaišykite riešutus, kad iš jų gautumėte daugiau įtempto pieno.
- Supilkite pieną į stiklinį indelį ir laikykite šaldytuve. Tai gerai išliks iki trijų dienų.
Visai paprasta, ar ne? Bet prieš pradėdami vartoti tigro riešutus, turite žinoti dar ką nors.
Ar tigro riešutai turi šalutinį poveikį?
Vienintelis galimas trūkumas yra jų pluošto kiekis, kuris gali sukelti problemų, jei jo imsite per daug (12). Pluošto perteklius gali sukelti vidurių pūtimą, pilvo skausmus ar net vidurių užkietėjimą.
Nėra tyrimo, kiek tigro riešutų galima suvartoti. Reikėtų padaryti saują riešutų per dieną. Viskas, kas daugiau, gali sukelti skrandžio spazmus ir kitas problemas dėl didelio skaidulų kiekio.
Išvada
Tigro riešutai, be abejo, bus didžiulis pyktis šiuolaikiniame sveikame pasaulyje. Tik laiko klausimas, kada jaunimas šiandien atras šių riešutų naudą sveikatai ir pavers juos kasdienio raciono dalimi.
Išbandykite juos ir pasidalykite savo patirtimi su mumis, palikdami komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Dažnai užduodami klausimai
Iš kur galima nusipirkti tigro riešutų?
Tigro riešutų galite įsigyti artimiausioje maisto prekių parduotuvėje. Jų taip pat galite gauti internete.
Nuorodos
- „Maistinių skaidulų miltelių iš tigrinių riešutų pieno šalutinių produktų paruošimas ir jo fizikinės bei cheminės savybės“. Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Maistinių skaidulų poveikis vidurių užkietėjimui: metaanalizė“. Pasaulinis gastroenterologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Tigro riešutų komercializavimas: sveikatos aspektai, sudėtis, savybės ir maisto produktų pritaikymas“. Išsami apžvalga apie maisto mokslą ir maisto saugą.
- „Mineralinės būklės pokyčiai siejami su nutukusių pacientų jautrumo insulinui pagerėjimu po L-arginino papildymo“. Europos mitybos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Pagerinto tradicinio gysločio pagrindu pagaminto tešlos miltų, praturtintų tigernuto ir riebalų neturinčiais sojų miltais, cukriniu diabetu sergantiems žmonėms maistinės, antioksidacinės, glikemijos indekso ir antihiperglikeminės savybės“. Heliyon, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Mononesočiosios riebalų rūgštys ir širdies bei kraujagyslių ligų rizika…“. Maistinės medžiagos, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „LargPAD tyrimas: II-fazės L-arginino infuzijos įvertinimas pacientams, sergantiems periferinės arterijos liga“. Kraujagyslių chirurgijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Cyperus esculentus gumbų (tigro riešutų) įtaka žiurkių patinų kopuliaciniam elgesiui“. Biomedicinos centrinė papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Tigro riešutų ir riešutų maisto papildų poveikis vyrų žiurkių seksualiniam elgesiui, hormonų lygiui ir antioksidantų būklei“. Maisto biochemijos žurnalas.
- „Cyperus esculentus fitocheminis stebėjimas ir antibakterinis aktyvumas“. Senovės gyvenimo mokslas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Septynių Kamerūno dietinių augalų metanolio ekstraktų antibakterinė veikla prieš bakterijas, išreiškiančias MDR fenotipus“. „SpringerPlus“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
- „Nutraukus arba sumažinus maistinių skaidulų suvartojimą, sumažėja…“ Pasaulio gastroenterologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.