Turinys:
Jūs visą naktį miegojote ramiai. Jūs reguliariai mankštinatės ir laikotės sveikos mitybos. Vis dėlto visą laiką jautiesi pavargęs. Ar tai skamba pažįstamai? Tai tapo įprasta šių dienų problema. Turėdami įtemptą ir įtemptą gyvenimo būdą, vargu ar sugebėsime susikoncentruoti į save ir tinkamai pasirūpinti savo sveikata, galų gale tapsime tingumo auka.
Dažnai visada krentanti žmonių grupė sako: „Jaučiuosi taip tingiai“. Tingumas, nuovargis ir nuovargis yra tarpusavyje susiję ir norint jų atsikratyti, labai svarbu suprasti skirtumą tarp jų.
Vaizdas: „Shutterstock“
Nors nuovargis nelaikomas rimta medicinine problema, jis tikrai turi neigiamos įtakos jūsų kasdienei veiklai ir socialiniams santykiams. Sanskrito kalba dar vadinamas šlamu , nuovargis kyla iš vata ir dažniausiai kyla dėl jo disbalanso.
Kita vertus, nuovargis kyla dėl fizinio ar psichinio streso, kurį sukelia nuolatinis nuovargis. Pvz., Jei labai ilgai dirbate prie svarbaus projekto ir kiekvieną dieną dėl to pavargote, galų gale, per mėnesį ar du, jūs patiriate nuovargį. Kadangi nuovargis kyla dėl nuovargio, jis atsiranda ir dėl vata disbalanso.
Vaizdas: „Shutterstock“
Kai kurie pagrindiniai nuovargio simptomai yra šie:
- Jums labai sunku atsikelti ryte, net gerai išsimiegojus naktį, ir net atsikėlę nesijaučiate žvalūs.
- Jūsų skrandis visada jaučiasi sunkus ar išsipūtęs, o alkio kiekyje nėra pusiausvyros. Arba esate labai alkanas, arba visiškai nesijaučiate alkanas.
Du pagrindiniai dalykai, kuriuos veikia nuovargis, yra jūsų psichinė sveikata ir virškinimo sistema. Kadangi tai sutrikdo jūsų psichinę sveikatą, netrukus pajusite depresiją ar nerimą. Tai taip pat sukelia fizinį stresą, kuriuo tikrai reikia nedelsiant pasirūpinti.
Kita pagrindinė nuovargio priežastis yra lėtinės ligos (pvz., Diabetas). Diabetu sergantis asmuo visą laiką jaučiasi pavargęs ir nenori atlikti jokių fizinių užduočių.
Kadangi ši būklė atsiranda dėl vata disbalanso organizme, yra keletas žolelių ir maisto produktų, kurie gali padėti jį gydyti.
Vaizdas: „Shutterstock“
Nuolatinis aliejaus gydymas, pvz., Shirodhara ar aliejaus masažas, yra pakankamai veiksmingas nuovargiui gydyti, nes jis pažadina juslius .
Į savo racioną taip pat galite įtraukti vaisių, tokių kaip granatas, cukranendrės, vynuogės ir datos.
Nors dienos pabaigoje nuovargis paprastai veikia kūną, tingumas yra tai, kas daro įtaką jūsų kūno veikimui visą dieną. Tai neleidžia jūsų protui susikoncentruoti ties jokia fizine užduotimi ir jūs neturite tam jėgų. Ir jei mūsų smegenys nėra pasirengusios tinkamai veikti, mūsų kūnas nebus aktyvus.
Tingumas yra sukeltas dėl AN pusiausvyros kapha . Ar pastebėjote, kad gausiai papietavę dažnai jaučiatės tingūs dirbti? Ar kada susimąstėte, kodėl? Taip yra todėl, kad tuo laikotarpiu vyrauja kapha, ir tai priverčia jaustis tingiai. Be to, kai miega ilgesnį laiką, jautiesi tingus. Taip yra dėl kaphos dominavimo. Šį tingumą galite nugalėti išgerdami puodelį stiprios arbatos ar kavos ar šaukštą medaus.
Nuovargis ir tingumas yra dvi viena kitą palaikančios sąlygos. Jei jaučiatės pavargęs ilgesniam laikotarpiui, labai greitai pradėsite jaustis tingiai ir dėl neigiamo jo poveikio organizmui.
Ir jei jaučiatės labai tingus, tai ilgainiui sukelia nuovargį.
Vaizdas: „Shutterstock“
Kaip atsikratyti tingumo, nuovargio ir nuovargio
Įgyvendindami keletą paprastų dalykų savo kasdieniniame gyvenimo būde, galite lengvai susidoroti su minėtomis sąlygomis. Jie yra tokie:
1. Sutvarkykite miego grafiką. Įsitikinkite, kad jūsų kūnas pripranta prie laiko, o jūs atsikeliate ir einate miegoti kasdien tuo pačiu metu.
2. Nemiegokite ilgiau nei aštuonias valandas per dieną.
3. Pabandykite anksti miegoti, kad galėtumėte anksti keltis.
4. Venkite riebaus ir kepto maisto.
5. Ne vegetariškas maistas yra per sunkus skrandžiui, ypač naktį. Kaip alternatyvą galite rinktis vištienos ar avienos sriubą.
6. Į savo racioną įtraukite vaisių. Jie turi daug antioksidantų ir stimuliuoja smegenis bei kitus organus.
7. Laikykite savo smegenis aktyviais žaisdami tokius žaidimus kaip šachmatai ar spręsdami galvosūkius.
Šių patarimų laikymasis tikrai padės jaustis žvaliam ir aktyviam, tačiau jei jie nepagerina jūsų būklės, geriau nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Tikimės, kad ši informacija jums bus naudinga. Pasidalykite savo nuomone žemiau esančiame komentarų skyriuje.