Turinys:
- Majonezas - trumpas
- Majonezas utėlėms gydyti - ar jis (tikrai) padeda?
- Majonezo namų gynimo priemonės utėlėms užmušti
- 1. Majonezas su kokosų aliejumi
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- 2. Majonezas su actu ir arbatmedžio aliejumi
- Ko tau reikia
- Nurodymai
- Kiek laiko reikia palikti majonezą ant plaukų?
- Patarimai ir atsargumo priemonės
- Nesijaudinkite, jei gynimo priemonės neveikia
- Išvada
Tik įsivaizdavau majonezą tarp savo sumuštinio. Arba mano sub duona. Viskas.
Bet šis dalykas skamba visai kitaip, nei aš galvojau. Turiu omenyje majonezą utėlėms? Rimtai?
Žinoma, utėlės baisiai erzina. Tie maži monstrai, kurie dieną dieną kerta jūsų galvos odą, apiplėšia jūsų vertingiausią turtą - jūsų ramybę.
Ir tavo plaukai. Gal būt.
Ar šis super skanus pagardas suteikia šiek tiek atokvėpio nuo tų kraujo siurbiančių velnių? Ar tai tikrai gali tai padaryti?
Pažiūrėkime.
Majonezas - trumpas
Majonezas dažnai sutrumpintas kaip „majonezas“ yra tirštas ir kreminis padažas, paprastai naudojamas kaip pagardas. Tai kiaušinio trynio, aliejaus ir citrinų sulčių arba acto emulsija.
Nors spalva gali skirtis, ji dažnai būna balta, šviesiai geltona arba grietinėlės. Tam tikrose šalyse, kurias veikia prancūzų kultūra, garstyčios taip pat yra vienas iš įprastų ingredientų.
Majonezas utėlėms gydyti - ar jis (tikrai) padeda?
Vaizdas: „Shutterstock“
Tikriausiai šimtmečio klausimas? Tai yra dvi pusės. Ir viena, ir kita pusė remiasi tyrimais.
Dažniausias būdas naudoti majonezą galvos utėlėms naikinti, kaip siūlo šio metodo šalininkai, yra įmasažuoti šią emulsiją į plaukus ir uždengti dušo dangteliu bei pataikyti į lovą. Ryte galite jį nuplauti ir smulkiais šukomis iššukuoti negyvus kiaušinius. Tai galite pakartoti kartą per savaitę arba kas dešimt dienų.
Dauguma žmonių, išbandžiusių šį metodą (ir matę sėkmę), rekomenduoja naudoti tikrą, riebią majonezą. Yra tikimybė, kad keli gniužulai gali išgyventi gydant - todėl po savaitės turite tai pakartoti, kad taip pat juos pašalintumėte.
Izraelio tyrime teigta, kad majonezas geriausiai veikia tik tada, kai jis naudojamas gausiai ir jam leidžiama pabūti ilgiau nei 12 valandų (1). Remiantis Viskonsino visuomenės sveikatos skyriaus paskelbta ataskaita, tokius ingredientus kaip majonezas galima naudoti tik tiems žmonėms, kuriems nepavyko pasisekti su vaistais (2).
Majonezas gali būti uždusęs. Tai gali uždusinti galvos utėles ir sukurti nepalankią aplinką jų išgyvenimui (3). Mayo netenka utėlių ir inkubuojamų kiaušinių oro, taip juos pašalindama.
Visada geriausia naudoti majonezą kartu su kažkuo kitu - kai reikia gydyti galvos utėles (4). Nepaisant to, kad Mayo gali veikti, negalima pamiršti, kad po dantų valymo smulkiais dantimis pašalinsite matomus spuogus (5). Taip, yra įrodymų, kad utėlės mirs, jei panardintos į aliejų (ar kitus ingredientus, pavyzdžiui, majonezą) kelioms valandoms, tačiau nežinia, ar utėlės kam nors panašiai liktų ant galvos (6).
Tam tikruose kituose tyrimuose teigiama, kad majonezas nepadeda naikinti galvos utėlių, bet vietoj to asmeniui palengvina juos iššukuoti po gydymo (7).
Na, tai viena iš lygties pusių. Kita pusė pateikia prieštaringas išvadas.
Kiti ne mažiau autentiški tyrimai kenkia majonezo gebėjimui pašalinti galvos utėles. Pavyzdžiui, vienas Kalifornijos universiteto atliktas tyrimas teigė, kad vazelinas geriausiai tinka utėlėms naikinti. Tyrimas buvo atliktas su šešiomis populiariomis namų gynimo priemonėmis, kuriomis buvo užmuštos galvos utėlės (iš kurių vienas buvo majonezas), o rezultatai parodė, kad vazelinas po gydymo leido išsiristi tik 6% kiaušinių (8).
Vienoje ataskaitoje šiuo tikslu majonezą naudoti buvo pavojinga. Vienų metų vaikų artimieji padengė jos odą majonezu ir ant plaukų uždėjo plastikinį pirkinių maišelį. Vaikas kelias valandas buvo paliktas be priežiūros, o maišas slinko žemyn, jį uždusindamas. Nors tai gali būti giminaičių kaltė, reikia apsvarstyti ir uždususią majonezo savybę (9). Ataskaitoje sakoma, kad majonezas geriausiu atveju gali uždusinti kiaušinius. Bet tai jų neužmuša.
Nors majonezas gali sulėtinti utėles ir net jas užmušti, utėlės išgyventų, kai būtų skalaujamos kitą rytą (10). Majonas, ilgą laiką paliktas ant plaukų (ypač esant karštam klimatui), gali patekti į burną ir sukelti apsinuodijimą maistu.
Vienoje Nacionalinių sveikatos institutų žurnalo paskelbtoje ataskaitoje sakoma, kad arbatmedžio aliejus galėtų būti dar viena naudinga priemonė nuo utėlių (11).
Taigi, ką dabar?
Iš to, ką matėme, blogiausia, kas gali nutikti, tai majonezas neveikia taip, kaip tikėtasi. Tačiau, tinkamai atkreipus dėmesį, jokiu būdu tai negali pakenkti jums ar jūsų plaukams. Tai gali padaryti stebuklus arba nieko nedaryti. Bet tai nesukels neigiamo poveikio. Kadangi dauguma tėvų / asmenų, kurie majonezą naudoja utėlėms, pranešė apie sėkmę, galite tai padaryti.
Tikriausiai.
Ir patys patikrinkite, kaip veikia priemonė. Kalbėdami apie sprendimus, matėme, kad majonezą visada geriau naudoti su kitu naudingu ingredientu.
Dabar sužinosime apie keletą tokių priemonių ir kaip jas paruošti savo namuose…
… bet prieš tai turite apsvarstyti vieną dalyką. Nenaudokite mažai riebalų turinčio majonezo. Tai gali veikti, jei norite numesti svorio ar pan. Bet ne čia. Ne.
Mažo riebumo majonezas neturės pakankamai aliejaus užmušti suaugusių utėlių. Jo sudėtyje yra mažiau nei 10% maistinio aliejaus, vandens ir kiaušinio baltymo - tai nėra daug. Priemonėse visada naudokite riebų majonezą.
Majonezo namų gynimo priemonės utėlėms užmušti
Taigi, štai.
1. Majonezas su kokosų aliejumi
Ko tau reikia
- Mažas majonezo kiekis (priklauso nuo jūsų plaukų ilgio)
- Keli lašai kokosų aliejaus
- Dušo dangtelis
Nurodymai
- Sumaišykite majonezą ir kokosų aliejų dubenyje.
- Gerai išmaišykite ir užtepkite mišinį plaukams. Įsitikinkite, kad tepate ją tiesiai nuo galvos odos iki plaukų galiukų.
- Uždenkite plaukus dušo dangteliu ir eikite miegoti.
- Kitą rytą nusausinkite plaukus plaukų džiovintuvu.
- Užtepkite plaukus šampūnu ir palikite jį tokį, koks yra 30 minučių.
- Šukuokite plaukus, kad pašalintumėte negyvas utėles.
- Plaukite plaukus paprastai.
- Kartokite tris kartus per savaitę.
2. Majonezas su actu ir arbatmedžio aliejumi
Ko tau reikia
- Nedidelis majonezo kiekis
- 10 lašų arbatmedžio aliejaus
- Brūkšnys acto
Nurodymai
- Sumaišykite majonezą ir arbatmedžio aliejų dubenyje.
- Į tai įpilkite acto.
- Gerai išmaišykite ir tepkite mišinį ant plaukų, nuo galvos odos iki galiukų.
- Palikite jį taip, kaip yra, maždaug 2 valandas.
- Kruopščiai išplaukite plaukus šampūnu.
- Kol plaukai dar drėgni, iššukuokite negyvas utėles iš plaukų.
- Pakartokite du kartus per savaitę.
Kiek laiko reikia palikti majonezą ant plaukų?
Mes tai jau aptarėme. Norint pasiekti geriausių rezultatų - kuo ilgiau, tuo geriau. Jei neskubate, galite palikti per naktį ir ryte nuplauti.
Ir keli svarbūs dalykai…
Patarimai ir atsargumo priemonės
- Įsitikinkite, kad naudojate labai prigludusį dušo dangtelį. Niekada nenaudokite plastikinės plėvelės ar plastikinio maišelio.
- Gydymas per naktį negali būti taikomas labai mažam vaikui. Tiesą sakant, jo negalima naudoti vaikams, kurie gali ištraukti sruogas iš dušo dangtelio ir juos kramtyti. Majonezas po kelių valandų sunyksta. Tai reiškia, kad nuryti tikrai nėra saugu.
- Ne visi gali pakęsti majonezo kvapą. Jei norite išbandyti majonezą, pirmiausia įsitikinkite, kad visiems jūsų namuose kvapas bus geras. Jei ne, tikriausiai turite išbandyti priemonę kitur.
- Niekada nenaudokite naftos produktų, tokių kaip žibalas ar benzinas. Taip pat neturėtumėte naudoti vabzdžių ar skruzdžių nuodų. Net ne naminių šampūnų.
- Stenkitės pašalinti visas smulkmenas. Nepasikliaukite vien gydymu majonezu. Vienintelis utėlių vaistas yra 100% visų kiaušinių pašalinimas.
- Sukurkite aplink jus aplinką, kurioje nėra utėlių. Nuvalykite arba išsiurbkite vietas, kur žmonės gali kišti galvas. Tai gali būti kėdės, sofos ir net jūsų automobilio sėdynės. Valykite juos kasdien. Tai turi atsitikti bent savaitę prieš ir savaitę po jūsų utėlių gydymo. O taip, jūs turite ir toliau tai daryti kitaip. Tačiau ypatingą dėmesį reikia skirti prieš 7 dienas ir 7 dienas vėliau.
- Niekada nepabandykite kepurių ar šalikų parduotuvėje prieš juos įsigydami. Jei norite juos nusipirkti, darykite tai. Tada, jei įmanoma, paleiskite juos per karštą džiovyklę arba prieš naudojimą nuplaukite.
- Apžiūrėkite visų savo šeimos narių plaukus ir įpraskite kiekvieną dieną pašalinti visus gniužulus. Asmeninė higiena ilgainiui moka didžiulius dividendus.
- Jei naudojate galvos utėlių šampūną, atkreipkite dėmesį į tai, kad atidžiai perskaitytumėte instrukcijas. Niekada negydykite plaukų su mintimi, kad visas utėles pašalinsite vienu ypu. Tam tikri galvos utėlių šampūnai gali būti neurotoksiški, o per didelis jų naudojimas gali pakenkti nervų sistemai.
- Paskelbkite gydymą, nepamirškite šukuoti. Sušukuokite giliai į sruogas kuo arčiau galvos. Be to, dar svarbiau yra nuvalyti utėlių kiaušinėlius nuo šukos prieš šukuojant dar kartą.
Taip pat…
Nesijaudinkite, jei gynimo priemonės neveikia
Kaip jau matėme, yra aiškių įrodymų, kad majonezas (ar bet koks kitas ingredientas) naikina galvos utėles. Jūsų patirtis yra geriausias jūsų mokytojas - bent jau šiuo atžvilgiu.
Taigi, jei priemonės neveikia, nesijaudinkite. Yra keletas priežasčių, dėl kurių galvos utėlių gydymas gali neveikti -
- Galvos utėlių užkrėtimas galėjo nesukelti galvos utėlių simptomų (pavyzdžiui, galvos, kaklo ir ausų niežėjimas, ypač).
- Gydymas galėjo būti taikomas po plaukų skalavimo plaukų kondicionieriumi. Kondicionieriai gali veikti kaip barjerai, neleidžiantys galvos utėlėms prasiskverbti į plaukų šachtas. Tai galėjo sumažinti gydymo efektyvumą.
- Po pirmo gydymo atsitraukimas taip pat gali būti neveiksmingas. Tai padarius, galima sutrukdyti išperėti visus gniužulus ir užmušti naujai susiformavusias utėles.
- Galvos utėlės gali būti atsparios gydymui. Tokiu atveju galite kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad sužinotumėte, ar teisingai vartojote gydymą. Jei ne, jis (-ai) gali jums rekomenduoti produktą, kuris iš tikrųjų gali rodyti rezultatus.
- Reinfestacija, tikriausiai. Gal utėlės buvo sėkmingai pašalintos. Bet individas galbūt vėl užsikrėtė. Tai gali atsitikti, jei individualus plaukai po tinkamo gydymo per greitai (mažiau nei per 2 dienas) peršampuoja plaukus. Taip gali atsitikti, jei nebus laikomasi asmens higienos.
Išvada
Namų gynimo priemonės, tokios kaip majonezas, nebuvo išsamiai ištirtos, siekiant įrodyti jų veiksmingumą. Majonezas yra nekenksmingas gydymas, todėl galite pabandyti pamatyti, kaip jis veikia. Bet tai gali tapti netvarkinga ir sunkiai nuplaunama - todėl turėkite tai omenyje. Jei netvarkos per daug pašalinti, galite naudoti riebalų šalinimo muilą.
Išbandyk. Jūs neturite ko prarasti, tiesa?
Ir papasakokite, kuo šis įrašas jums buvo naudingas. Ar komentuoti žemiau esančiame laukelyje.