Turinys:
- Kas yra ricinos aliejus?
- Ricinos aliejaus naudojimo veidui ir odai pranašumai
- 1. Tai gali sumažinti uždegimą
- 2. Tai gali padėti išvengti spuogų
- 3. Tai gali padėti sumažinti grybelinę infekciją
- 4. Saugo odą
- 5. Gali nuraminti saulės nudegimą
- 6. Tai gali sumažinti patinimą
- Kaip naudoti ricinos aliejų veidui ir odai
- 1. Sumaišykite su nešikliais
- 2. Sumaišykite su sviestais
- Ricinos aliejaus naudojimo ant veido šalutinis poveikis
- Atsargumo priemonės, kurių reikia laikytis prieš naudojant ricinos aliejų
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 5 šaltiniai
Ricinos aliejus buvo naudojamas kaip vidurius nuo amžių. Tačiau šiandien jis plačiai naudojamas kosmetikos gaminiuose. Ricinos aliejus naudingas ne tik plaukams, bet ir veidui bei odai. Moksliniai tyrimai yra labai riboti dėl vietinio ricinos aliejaus vartojimo, tačiau anekdotiniai duomenys rodo, kad jis turi odos pranašumų. Šiame straipsnyje mes ištirsime visus tuos privalumus ir ricinos aliejaus naudojimo veidui ir odai būdus. Skaityk.
Kas yra ricinos aliejus?
Ricinos aliejus yra augalinio aliejaus rūšis, išgaunama iš Ricinus communis augalo sėklų. Sėklos taip pat vadinamos ricinos pupelėmis ir jose yra daug ricino, toksinio fermento tipo (1). Tačiau perdirbant aliejų, ricinas pašalinamas. Paruoštas ricinos aliejus yra saugus naudoti.
Šis aliejus amžiams buvo naudojamas tradicinėse terapijose. Senovės egiptiečiai naudojo ricinos aliejų, kad išvengtų akių dirginimo (1).
Yra keletas vietinio ricinos aliejaus naudojimo privalumų. Pažiūrėkime.
Ricinos aliejaus naudojimo veidui ir odai pranašumai
Ricinolio rūgštis yra pagrindinė riebalų rūgštis, randama ricinos aliejuje (2). Jis yra atsakingas už gydomąjį ricinos aliejaus poveikį. Žemiau išvardytos priežastys, kodėl šis aliejus yra naudingas jūsų odai:
1. Tai gali sumažinti uždegimą
Pelių tyrimas parodė, kad priešuždegiminės ir analgezinės ricinolio rūgšties savybės padėjo slopinti uždegimą. Panašus poveikis buvo pastebėtas ir jūrų kiaulytėms (2).
2. Tai gali padėti išvengti spuogų
Buvo nustatyta, kad ricinos aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis, ir kitame pelių tyrime jis slopino S. aureus bakterijų augimą (3).
3. Tai gali padėti sumažinti grybelinę infekciją
Tyrimo mėgintuvėlyje metu nustatyta, kad ricinos aliejus gali slopinti Candida albicans augimą (4). Šis grybelis gali sukelti burnos ertmės infekcijas, nagų grybelius, sportinės kojos pėdas, vystyklų bėrimą ir žandikaulio niežėjimą.
Anekdotiniai įrodymai teigia, kad ricinos aliejus taip pat gali padėti šiais būdais.
4. Saugo odą
Bet kuris augalinis aliejus turi drėkinamųjų savybių. Taigi, ricinos aliejus gali padėti išlaikyti odą drėkinamą ir sveiką.
5. Gali nuraminti saulės nudegimą
Drėkinamosios ricinos aliejaus savybės gali padėti sušvelninti dirginimą ir skausmą, susijusį su saulės nudegimu. Manoma, kad ricinos aliejaus priešuždegiminė savybė taip pat yra atsakinga už šią savybę.
6. Tai gali sumažinti patinimą
Masažuojant paakių sritį ricinos aliejumi, galima sumažinti patinimus, išlaikyti subtilią odą drėkinamą ir sumažinti smulkias raukšleles.
Ricinos aliejaus tepimas ant veido yra naudingas odos sveikatai palaikyti ir švytėti. Štai kaip jūs galite tai padaryti.
Kaip naudoti ricinos aliejų veidui ir odai
Ricinos aliejus yra storas savo natūralia būsena, todėl daugeliui iš mūsų dažnai būna sunku jį sklandžiai tepti ant odos. Štai kaip galite be vargo patepti odą ricinos aliejumi.
Pastaba: Įsitikinkite, kad įsigijote šaltai spaustą ir ekologišką ricinos aliejų, kad galėtumėte pasinaudoti visais privalumais.
1. Sumaišykite su nešikliais
Prieš tepdami ricinos aliejų ant veido ar odos, pridėkite jį prie kitų nešiklių aliejų, tokių kaip alyvuogių aliejus, kokosų aliejus, simondsijų aliejus ir migdolų aliejus. Sumaišykite po šaukštą ricinos aliejaus ir nešiklio aliejaus, tada mišinį užtepkite ant veido.
2. Sumaišykite su sviestais
Taukmedį arba kakavos sviestą taip pat galite sumaišyti su ricinos aliejumi ir įmasažuoti ant odos. Sumaišykite šaukštą sviesto ir ricinos aliejaus ir patepkite juo odą.
Aliejų galite palikti ant odos per naktį, kad gautumėte maksimalią naudą, arba likus 1–2 valandoms iki jo nuplovimo.
Tačiau prieš naudodami ricinos aliejų ant odos, turite žinoti apie jo šalutinį poveikį.
Ricinos aliejaus naudojimo ant veido šalutinis poveikis
Ricinos aliejus gali dirginti odą . Tyrimo metu ricinos aliejus (neskiestas) stipriai dirgino triušio odą. Tačiau tai sukėlė lengvą jūrų kiaulių ir žiurkių odos dirginimą (5).
Žmonių tyrimai parodė, kad ricinos aliejus nedirgina odos. Tačiau tie, kurie serga profesinėmis dermatozėmis (odos uždegimo rūšimi), gali jausti odos dirginimą (5).
Ricinos aliejus taip pat gali sukelti akių dirginimą ir lengvą diskomfortą, jei patenka į akis (5). Taigi, naudodami ricinos aliejų ant odos, turite būti atsargūs.
Atsargumo priemonės, kurių reikia laikytis prieš naudojant ricinos aliejų
- Atlikite pleistro testą: žmonės gali būti alergiški ricinos aliejui. Taigi prieš naudojant aliejų privalomas pleistro testas.
- Pasitarkite su gydytoju: Jei turite odos problemų, alergijos ar uždegimo, prieš naudodami ricinos aliejų pasitarkite su gydytoju, nes tai gali pabloginti jūsų būklę.
- Patikrinkite etiketę: Ricinos aliejuje esantys konservantai taip pat gali sudirginti. Perskaitykite etiketę ir patikrinkite ingredientų sąrašą. Eikite į garsių prekių ženklų aliejų arba naudokite šalto spaudimo organinį aliejų be jokių priedų. Be to, prieš pirkdami patikrinkite galiojimo laiką.
Pastaba: Jei esate nėščia ar žindote, prieš pradėdami vartoti ricinos aliejų, pasitarkite su gydytoju.
Nors daugelis žmonių naudoja ricinos aliejaus naudą odai, medicininiai tyrimai dar turi patvirtinti daugelį šių teiginių. Ricinos aliejus naudojamas įvairiose kosmetikos priemonėse, tačiau norint nustatyti ricinos aliejaus naudą ir saugumą veidui, reikia atlikti daugiau tyrimų. Būkite atsargūs naudodami ricinos aliejų. Jei atsiranda dirginimas ar reakcija, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip ilgai jūs paliekate ricinos aliejų ant veido?
Galite palikti per naktį.
Ar ricinos aliejus gali patamsinti odą?
Ne, ricinos aliejus netamsins odos.
Ar ricinos aliejus yra saugus odai?
Taip, jei neturite odos problemų arba jei nesate alergiškas ricinos aliejui.
Ar galiu kiekvieną dieną naudoti ricinos aliejų ant veido?
Taip tu gali.
5 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Apsinuodijimo ricinos pupelėmis atvejis, Sultano Qaboos universiteto medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3087745/
- Ricinolo rūgšties poveikis ūminiams ir subhroniniams eksperimentiniams uždegimo modeliams. Uždegimo tarpininkai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1781768/
- Neapdorotų baltymų ekstraktų, išskirtų iš Ricinus communis sėklos Bangladeše, BMC papildomosios ir alternatyviosios medicinos, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos, Nacionalinių sveikatos institutų, antibakterinio ir antiproliferacinio aktyvumo apibūdinimas ir įvertinimas.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4942971/
- Pagalbinių cheminių medžiagų ir natūralių ekstraktų antimikrobinis aktyvumas in vitro Candida albicans ir Enterococcus faecalis šaknų kanaluose. „Journal of Applied Oral Science“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23739849
- Galutinė ataskaita saugos vertinimo Ricinus Communis (Castor) sėklų aliejus, hidrintas ricinų aliejus, glicerolio ricinoleato, glicerolio ricinoleatas SE, ricinoleino rūgštis, kalio ricinoleatas, natrio ricinoleato, cinko ricinoleatas, cetilo ricinoleato, etilo ricinoleato, glikolio ricinoleato, izopropilo ricinoleato, Metil-ricinoleatas ir oktildodecilo ricinoleatas. Tarptautinis toksikologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18080873