Turinys:
- Šaltas dušas prieš karštą dušą
- Šaltojo vandens vonios privalumai
- Karšto vandens vonios privalumai
- Kaip pasirinkti tarp šalto ir karšto vandens vonių - pagal ajurvedą
- 1. Remiantis amžiumi
- 2. Remiantis kūno tipu
- 3. Remiantis ligomis
Ar visada nesuprantate, ar maudytis karštame vandenyje, ar rinktis šalto vandens vonią? Kaip nuspręsti, kurį pasirinkti?
Na, kadangi pasirinkimas yra subjektyvus, prieš priimdami išvadas turite atsižvelgti į tokius veiksnius kaip einantis sezonas, jūsų amžius, įpročiai, sena praktika, ligos ir kt. Maudymasis karštame arba šaltame vandenyje turi savo privalumų. Skaitykite toliau, kad gautumėte daugiau informacijos.
Šaltas dušas prieš karštą dušą
Pažvelkime į šalto vandens ir karšto vandens dušų pranašumus čia:
Šaltojo vandens vonios privalumai
Vaizdas: „Shutterstock“
- Šalto vandens vonia paprastai stimuliuoja nervų galūnėles ir suteikia jums startą ryte. Tai taip pat padeda atsikratyti tingumo.
- Šalto vandens vonios padidina depresiją plakančių cheminių medžiagų, tokių kaip beta-endorfinai, išsiskyrimą ir taip padeda gydyti depresiją.
- Tyrimai parodė, kad šalto vandens vonia gerina vyrų reprodukcinę sveikatą, stimuliuodama testosterono išsiskyrimą.
- Tai taip pat padeda pagerinti plaučių funkciją.
- Šaltojo vandens vonios stimuliuoja limfinę ir imuninę kūno sistemas, tokiu būdu padidindamos ląstelių, kovojančių su infekcijomis, gamybą.
Karšto vandens vonios privalumai
Vaizdas: „Shutterstock“
- Kaip mes visi žinome, šiltesnė temperatūra labiau sunaikina mikrobus. Vadinasi, maudymasis karštu vandeniu valo kūną.
- Tyrimai rodo, kad karšto vandens vonia pagerina raumenų lankstumą, taip pat padeda atsipalaiduoti skaudantiems raumenims.
- Karšto vandens vonia sumažina cukraus kiekį organizme, todėl jūsų kūnas mažiau linkęs į diabetą.
- Taip pat naudinga gydyti kosulį ir peršalimą, nes garai padeda išvalyti kvėpavimo takus ir atlaisvinti gerklę bei nosį.
Kaip pasirinkti tarp šalto ir karšto vandens vonių - pagal ajurvedą
Ar geriau nusiprausti šaltu ar karštu vandeniu? Ajurveda gavo jums atsakymą. Ajurveda siūlo naudoti karštą vandenį kūnui ir šaltą galvą, nes akių ir plaukų plovimas karštu vandeniu nėra naudingas sveikatai. Ajurveda siūlo, kad vandens temperatūra turi būti pagrįsta šiais veiksniais:
1. Remiantis amžiumi
Jauniems žmonėms siūloma išsimaudyti šaltu vandeniu. Seniems žmonėms ir jaunuoliams siūloma išsimaudyti karštu vandeniu. Bet jei esate studentas ir esate pasiryžęs daugiau išleisti studijoms, maudynės su šaltu vandeniu jums bus naudingos.
2. Remiantis kūno tipu
Jei jūsų kūno tipas yra Pitta, geriau maudytis naudokite šaltą vandenį, o jei jūsų kūno tipas yra Kapha arba Vata, naudokite karštą vandenį.
3. Remiantis ligomis
Jei kenčiate nuo kokių nors su Pitta susijusių ligų, tokių kaip nevirškinimas ar kepenų sutrikimai, šalto vandens vonia bus labai naudinga jūsų sveikatai. Ir jei jus kamuoja su Kapha ar Vata susiję sutrikimai, pirmenybė teikiama karšto vandens voniai.
Jei esate epilepsija sergantis pacientas, karšto vandens ir šalto vandens vonios nėra