Turinys:
- Kaip ir kur plinta dribsniai?
- Kaip atsikratyti pleiskanų
- Ką žinai ir ką turėtum daryti
- Keli faktai:
- Gydymas nuo dribsnių ant ausies, veido, krūtinės ir nugaros
Pleiskanos, labai patvarus ir gėdingas dirgiklis, yra labai dažna galvos odos būklė. O dabar, kad viskas būtų dar blogiau, pleiskanų poveikis pasireiškia ne tik jūsų galvos odoje. Tyrimai sako, kad pleiskanos netrukus gali išplisti ir kitose jūsų odos vietose. Sausa oda, kurią kartais randate šalia antakių ar aplink nosies sritį, gali būti ne tik „sausa oda“, bet iš tikrųjų tai gali būti veido pleiskanos.
Taigi šiandien savo straipsnyje mes jums pasakysime tiesą apie šias iki šiol tabu temas ir galite sužinoti viską, ką kada norėjote žinoti apie tai, kaip ir kur plinta dribsniai, kaip jų atsikratyti namuose, ir ar reikia kreiptis į gydytoją. Nes jei neaptarsime niežtinčių ir didelių pleiskanų, neišmoksime su jomis susidoroti, tiesa? Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau.
Kaip ir kur plinta dribsniai?
Pleiskanų poveikis odai priklauso nuo odos tipo, nesvarbu, ar turite sausą, ar riebią odą. Bet kokia rausva, riebi, sausa ir žvynuota oda tarp antakių, nosies ar T zonos kampuose gali būti pleiskanų pasekmė. Be to, jei pleiskanos negydomos laiku, viršutinėje nugaros dalyje ir krūtinėje gali atsirasti riebi, žvynuota ir šiek tiek uždegusi oda.
Kita dažna odos liga, atsirandanti dėl pleiskanų, yra niežtintys spuogai. Tai gali atsirasti ant galvos odos ir išplisti į kaklą, plaukų liniją, viršutinę nugaros dalį ir krūtinę. Žievės, raudonos odos išvaizda už ausų ir ant ausų taip pat yra dažnas pleiskanų šalutinis poveikis.
Kaip atsikratyti pleiskanų
Tyrimai atskleidžia, kad pleiskanų priežastys ir gydymas medicinos pasauliui vis dar nėra žinomas. Nepaisant to, yra keletas būdų, kurie pasirodė esąs veiksmingi gydant ir užkertant kelią pleiskanų pasikartojimui.
Pleiskanų gydymas, jei tai nėra atliekama ankstyvoje stadijoje, gali sukelti tokias problemas kaip žvynuota oda antakio viduryje, kaktoje, antakiuose, nosies šonuose ir kampuose ir net ant smakro. Tačiau tai yra gana įprasta ir veiksmingai gydoma bei gydoma.
Ką žinai ir ką turėtum daryti
Daugelis žmonių mano, kad pleiskanas ir jų poveikį galima gydyti naudojant daug muilo ar drėkiklių. Tai neteisinga, nes tai tik pablogins situaciją.
Keli faktai:
-
- Daugeliu atvejų oda tampa jautri ir ją reikia švelniai prižiūrėti.
- Griežtas muilas ir dažnas plovimas daro odą žvynuotą ir dirginamą.
- Spuogai ar senėjimą mažinantys produktai taip pat dar labiau pakelia pažeistas vietas.
- Besaikis drėkinamųjų kremų naudojimas neveiks ant svarstyklių, nes tai nėra išdžiūvusi oda, o dėl pleiskanų atsiradę bėrimai.
- Būtinai naudokite švelnius produktus, kurie jokiu būdu nedirgina odos.
- Valymo priemonių, veiksmingai kontroliuojančių pleiskanas sukeliančias mieles, naudojimas yra vienas iš labiausiai pageidaujamų gydymo būdų.
Ekspertai dažniausiai siūlo receptinius sulfatinius antibiotikų valymo preparatus (jei nėra alergiški) arba cinko muitus iš piritiono.
Gydymas nuo dribsnių ant ausies, veido, krūtinės ir nugaros
- Veidui valyti vieną ar du kartus per dieną naudokite ne muilo valymo priemones.
- Tepkite kremą Ciclopirox arba Ketokonazole vieną kartą per parą mažiausiai 2–4 savaites.
- Porą savaičių tepkite kremą Hidrokortizonas du kartus per dieną.
- Vietinis kalcineurino inhibitorių vartojimas taip pat yra veiksmingas.
Tačiau patartina pasikonsultuoti su dermatologu, kad gautumėte tinkamą odos problemų gydymą. Receptiniai vaistai sunkiais atvejais gali padėti tinkamai išspręsti problemą, vadovaujant specialistams. Laikykitės žemo streso lygio, sumažinkite cheminių produktų naudojimą ir sveikai maitinkitės! Praneškite mums toliau pateiktose pastabose, jei jums patiko šis pranešimas.