Turinys:
- Kas yra lankstumas?
- Kas yra imunitetas?
- Kaip joga padeda įdiegti lankstumą ir padidinti imunitetą?
- Joga, skirta imunitetui ir lankstumui - viskas, ko reikia, yra 15 minučių
- 1. Tadasana (kalnų poza)
- 2. Utkatasana (kėdės poza)
- 3. „Virabhadrasana II“ („Warrior 2 Pose“)
- 4. Vrksasana (medžio poza)
- 5. Anjaneyasana
- 6. Vasisthasana (šoninė lentos poza)
- 7. Setu Bandhasana (tilto poza)
- 8. „Matsyasana“ (žuvies poza)
- 9. Balasana (vaiko poza)
Argi mes dažnai nejaučiame, kad tapome sėdimo gyvenimo vergais? Atrodo, kad nugara suapvalėjo į viršų, o galūnės ir sąnariai jaučiasi pažeidžiami. Šiek tiek pasikeitus sezonui, greitai pasiduodame gripui ir karščiavimui, o prieš griebdamiesi kąsnio gatvėse visada gerai pagalvojame, nes tikrai baigsis blogas skrandis. Ką visa tai rodo? Trūksta lankstumo? Mažas imunitetas?
Kas yra lankstumas?
Jūs žinote, kad jūsų sėdynės gali užstrigti jūsų galūnės. Jūs girdėjote ir tikriausiai sakėte sau, kad turite pasistengti, kad taptumėte lankstūs. Bet ar žinote, ką iš tikrųjų reiškia lankstumas?
Lankstumas dar vadinamas limberness. Tai reiškia išsamų judesių diapazoną atskirame arba visuose sąnariuose. Tai taip pat padidina sąnarius kertančių raumenų ilgį ir tai sukelia lenkimo judesį.
Lankstumas yra nepaprastai svarbus vien dėl to, kad jei mūsų galūnės ir raumenys juda ne per visą judesio diapazoną, jie tarsi rūdija ir sukelia problemų grandinę, o skausmas yra vienas iš pirmųjų požymių.
Kas yra imunitetas?
Imunitetas yra nepaprastai būtinas norint išvengti ligų ir problemų. Tiesiog organizmas sugeba suformuoti skydą nuo kenksmingų mikroorganizmų, kad jie nepatektų į kūną. Imunitetas veikia ne tik kaip barjeras nuo šių organizmų, bet ir pašalina patogenus. Jis taip pat turi šį įgimtą gebėjimą sukurti specifinį patogenų atsparumą.
Kaip joga padeda įdiegti lankstumą ir padidinti imunitetą?
Joga sanskrito kalba reiškia prisijungti arba susikaupti. Kai žmogus reguliariai praktikuoja jogą, jo fiziniai laimėjimai yra jėga, imunitetas ir lankstumas. Joga siūlo pilną kūno ir proto bei kūno paketą. Į šį paketą įeina raumenų veikla (suteikianti lankstumo), vidinis savęs, energijos ir kvėpavimo suvokimas (tai padeda sukurti imunitetą).
Jogos gydymo sistema remiasi keturiais pagrindiniais principais.
- Ši praktika mano, kad žmogaus kūnas yra holistinis darinys ir susideda iš tarpusavyje susijusių matmenų, kurių negalima atskirti vienas nuo kito. Ji taip pat mano, kad vienos dimensijos sveikata ar liga tiesiogiai veikia ir kitus aspektus.
- Antrasis įsitikinimas ar principas yra tas, kad visi asmenys yra unikalūs ir jų poreikiai taip pat yra unikalūs. Tai turi būti pripažinta, o praktika turi būti pritaikyta pagal jūsų poreikius.
- Trečiasis principas teigia, kad joga įgalina save, o mokiniai yra savi gydytojai. Joga įtraukia studentą į kūno gijimo procesą ir vaidina aktyvų vaidmenį keliaujant į sveikatą. Gydymas per jogą ateina iš vidaus, todėl atsiranda autonomijos jausmas.
- Ketvirtasis principas yra tas, kad asmens proto būsena yra labai svarbi gijimo procesui. Jei asmuo praktikuoja pozityviai mąstydamas, gydymas yra greitesnis, palyginti su tuo, kai žmogus moka neigiamai.
Jogos prasmė ir principai leidžia visiškai suprasti, kad šis metodas veikia tiek stiprumą, tiek imunitetą. Tai ne tik gydo, bet ir užkerta kelią ligoms ir sutrikimams, tuo pačiu prailgindamas galūnių ir raumenų gyvenimą.
Joga, skirta imunitetui ir lankstumui - viskas, ko reikia, yra 15 minučių
Pažvelkite į šias 9 veiksmingas jogos pozas, kad padidintumėte imunitetą.
- Tadasana
- Utkatasana
- Virabhadrasana II
- Vrksasana
- Anjaneyasana
- Vasisthasana
- Setu Bandhasana
- Matsyasana
- Balasana
1. Tadasana (kalnų poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Nors ši asana iš pradžių atrodo nepaprastai paprasta, norint ją tobulinti, reikia daug derinti. Svarbu tai padaryti teisingai, nes ši asana yra daugelio kitų paskesnių asanų pagrindas. Ši poza veikia visus jūsų raumenis, nes ji koreguoja jūsų laikyseną ir daro kūną lankstų bei be skausmo, ypač jei dirbate sėdimą stalą. Jis sulygiuoja jūsų griaučius ir grąžina jį į neutralią poziciją. Ši asana taip pat veikia jūsų nervų, virškinimo ir kvėpavimo sistemas, užtikrindama, kad jos būtų reguliuojamos ir gerai veiktų, taip stiprindamos jūsų imunitetą.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Tadasana
Atgal į TOC
2. Utkatasana (kėdės poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši asana taip pat vadinama kėdės poza, ir ji yra nuožmi ir galinga, nes joje dalyvauja kiekviena jūsų kūno dalis. Norint suformuoti įsivaizduojamą kėdę su savo kūnu, reikia daug jėgų ir ištvermės. Tai darydami pasiekiate stabilumo jausmą ir kovojate su sunkumo atsparumu. Reguliariai praktikuodamas šią asaną, tampi stipresnis, lankstesnis ir labiau apsaugotas.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Utkatasana
Atgal į TOC
3. „Virabhadrasana II“ („Warrior 2 Pose“)
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši asana dar vadinama „Warrior II“ poza. Tam reikia susikaupimo ir jėgų, o kai jūsų kūnas stengiasi tai pasiekti, jis tampa lankstus ir imunitetas. Ši asana suteikia kojoms gerą ištempimą, taip pat ištiesia kirkšnis, plaučius, krūtinę ir pečius. Reguliari šios asanos praktika taip pat padeda pagerinti ištvermę.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: „Virabhadrasana II“
Atgal į TOC
4. Vrksasana (medžio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Vrksasana“ arba „Medžio poza“ stiprina stuburą, nes pagerina pusiausvyrą ir pusiausvyrą. Šios pozos praktikavimas taip pat padeda neuroraumeninei koordinacijai. Nors ši asana yra labiau balansuojanti poza, ji išlygina kūną ir paruošia jį sunkumams. Galiausiai, praktikuojant, pagerėja lankstumas ir imunitetas.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Vrksasana
Atgal į TOC
5. Anjaneyasana
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši asana leidžia visą apatinę kūno dalį judėti, nes ji gerai išlaiko klubų, keturgalvius ir kirkšnius. Anjaneyasana taip pat atveria krūtinę, širdį ir plaučius. Teigiama, kad jis kūne generuoja šilumą, todėl nuostabiai veikia tuos, kuriems sunku susidoroti su šaltu oru. Atsidarius plaučiams išmetamos visos gleivės, todėl plaučiai gerai išvalomi.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Anjaneyasana
Atgal į TOC
6. Vasisthasana (šoninė lentos poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Ši asana gerai ištiesia kojų galą ir riešus. Tai padeda ugdyti vidinę jėgą. Praktikuojant lentų pozą svarbu teisingai išlyginti savo kūną. Jūsų raumenys ir organai tampa stimuliuojami, jų veikla pagerėja.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Vasisthasana
Atgal į TOC
7. Setu Bandhasana (tilto poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Setu Bandhasana“ atveria krūtinę, širdį, pečius, stuburą, kaklo galą ir klubo lenkėjus. Taip pat laikoma lengvu inversija, šioje asanoje jūsų širdis uždėta virš galvos. Todėl ji sugeba suteikti jums visus inversijos privalumus. Tai palengvina stresą, nuovargį ir nemigą, reguliuoja kraujospūdį ir stimuliuoja skydliaukę. Tai taip pat masažuoja kelius ir pečius, taip atnaujindamas praktiką.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Setu Bandhasana
Atgal į TOC
8. „Matsyasana“ (žuvies poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Matsyasana“ arba „Fish Pose“ stiprina nugarą ir pilvą. Tai suteikia kaklo kreivę, kuri yra ženkliai naudinga skydliaukei. Ši asana pakelia jus į žemę, nes ji pakelia jūsų nuotaiką ir atjaunina jus. Ši asana akivaizdžiai sukelia stuburo lankstumą, tačiau taip pat pagerina imunitetą. Jie sako, kad jei reguliariai praktikuosi šią asaną, niekada nepatirsi insulto.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: „Matsyasana“
Atgal į TOC
9. Balasana (vaiko poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
„Balasana“ yra efektyvi jogos poza imunitetui gerinti. Tai tonizuoja pilvo raumenis, taip pagerindamas atliekų pašalinimo procesą ir virškinimo procedūrą. Tai ištiesia apatinę nugaros dalį ir stuburą, nes visiškai atpalaiduoja kūną.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Balasana
Atgal į TOC
Ar jūs kada nors praktikavote antrąjį lankstumo tobulinimą? Imunitetas ir lankstumas gali neturėti tiesioginio ryšio, tačiau jie abu yra nepaprastai svarbūs puikiai sveikatai. Kai jūs praktikuojate jogą, abu šie veiksniai yra sprendžiami ir tobulinami. Nesvarbu, ar jūsų lankstumas ir imunitetas atitinka ženklą, verta pradėti užsiimti joga jau šiandien. Juk profilaktika visada yra geriau nei gydymas.