Turinys:
- Turinys
- Kas yra eritritolis? Iš kur tai atsiranda?
- Kokios yra vertingos eritritolio savybės?
- 1. Antidiabetinės savybės
- 2. Padeda numesti svorio ir suvaldyti
- 3. Apsaugo nuo dantų ėduonies (nekarogeninio)
- 4. Žarnynui draugiškas ir nerūgštinantis
- 5. Stiprus antioksidacinis aktyvumas
- Kur galite rasti eritritolio?
- Iš kur gauti eritritolio?
- Koks šalutinis poveikis naudojant eritritolį?
- 1. Pūtimas, viduriavimas ir pykinimas
- 2. Diuretikas (padidina šlapinimąsi)
- 3. Gali būti kancerogeniškas
- Paskutinis kvietimas…
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Cukrus yra didžiausia jūsų kūno pašėlimas. Jūsų kūnas išreiškia nemeilę cukraus atžvilgiu arba kaupdamas kilogramus, arba vystydamasis diabetu (jei neribojate jo suvartojimo).
Norėdami apsaugoti savo „protingą“ kūną, turite kreiptis į cukraus, bet ne cukraus pakaitalus, pvz., Eritritą.
Bet ar jūsų kūnas mėgsta eritritą? Ar tai daro daugiau žalos nei naudos? Užsidėkite skaitymo akinius ir slinkite žemyn!
Turinys
- Kas yra eritritolis? Iš kur tai atsiranda?
- Kokios yra vertingos eritritolio savybės?
- Kur galite rasti eritritolio?
- Iš kur gauti eritritolio?
- Koks yra eritritolio vartojimo šalutinis poveikis?
Kas yra eritritolis? Iš kur tai atsiranda?
Eritritolis yra natūralus saldiklis, kuris vis labiau populiarėja, ypač maisto pramonėje. Jis yra plačiai naudojamas kaip saldiklis mažesnio kaloringumo maisto produktuose, saldainiuose ar kepiniuose.
Eritritolis priklauso cukraus alkoholių, dar vadinamų polioliais, šeimai, kurie susidaro dėl aldehido ar ketonų grupės hidrolizacijos procesų įvairiuose angliavandeniuose.
Natūraliai poliolių yra vaisiuose ir daržovėse, pavyzdžiui, vynuogėse ir grybuose, taip pat fermentuotuose maisto produktuose, pavyzdžiui, sojos padaže (1).
Jums gali kilti klausimas, kodėl eritritolis naudojamas plačiai? Kokie yra jo pardavimo taškai? Štai čia!
Atgal į TOC
Kokios yra vertingos eritritolio savybės?
Eritritolis yra plačiai naudojamas kaip dirbtinis saldiklis, daugiausia todėl, kad jis yra švelniai saldus. Jis saldus kaip sacharozė, tačiau turi mažiau kalorijų.
Bet jei naudojate sukralozę, kuri yra daug saldesnis sintetinis pakaitalas, gali tekti pridėti tik ketvirtadalį arbatinio šaukštelio.
Jūs suprantate dreifą, tiesa?
Be cukraus ekvivalentiškumo, eritritolis suteikia šiuos privalumus.
1. Antidiabetinės savybės
Eritritolis nedidina gliukozės ar insulino kiekio serume jūsų kūne, o ta pati gliukozės dozė per 30 minučių greitai padidina insulino kiekį.
Jis taip pat neturi reikšmingo poveikio bendro cholesterolio, triacilglicerolio ir laisvųjų riebalų rūgščių kiekiui serume.
Eritritolis yra saugus vartoti ir iš tikrųjų yra geresnis pasirinkimas diabetu sergantiems pacientams, nes daugiau nei 90% suvartoto eritritolio lengvai absorbuojama ir išsiskiria su šlapimu neskaidant (2).
2. Padeda numesti svorio ir suvaldyti
„Shutterstock“
Sacharozė daro neigiamą poveikį jūsų svoriui ir riebalų kaupimuisi. Dauguma sveikatos entuziastų ir žmonių, bandančių sulieknėti, nustoja vartoti cukrų ir persijungia į dirbtinius saldiklius, jei jie negali likti visiškai be cukraus.
Eritritolio glikemijos indeksas yra labai žemas (GI = 0). Pridėjus jo prie gėrimų, bandelių ar saldumynų, sumažės gliukozės kiekis kraujyje, dėl kurio padidės svoris (3).
Nors kai kuriais atvejais tai padidino svorį, eritritolis vaidina svarbų vaidmenį valdant svorį, ypač tarp nutukusių asmenų.
3. Apsaugo nuo dantų ėduonies (nekarogeninio)
„Shutterstock“
Eritritolis slopina burnos ertmės bakterijų, tokių kaip Streptococcus , augimą, kurios ant jūsų dantų suformuoja bioplėvelę ir sukelia dantų ėduonį.
Mikrobų augimo slopinimas lemia žarnyno gaminamos rūgšties sumažėjimą. Tokiu būdu dantys nesudaro karieso ir apnašų.
Lyginant su kitais natūraliais ir sintetiniais saldikliais, tokiais kaip ksilitolis, manitolis, sorbitolis ir sukralozė, eritritolis apnašas susidaro ilgiausiai ir yra švelniausias.
Dėl šių savybių odontologai gali naudoti eritritolį kaip matricą poliruojant poodinį orą, pakeičiant tradicinę šaknų pleiskanojimą periodonto terapijoje (4).
4. Žarnynui draugiškas ir nerūgštinantis
Kadangi eritritolis yra maža keturių anglių molekulė, jis lengvai virškinamas jūsų žarnyne. Be to, kadangi jis turi labai žemą glikemijos indeksą, jis virškinamas lėtai ir beveik visiškai.
Skirtingai nuo sukralozės, ksilitolio, sorbitolio ar manitolio, kurių likučių galima rasti storosiose žarnose, absorbuojama apie 90% eritritolio.
Štai kodėl vartojant maždaug 50 g / kg eritrito, jūsų rūgštingumas ir vidurių pūtimas yra mažesnis, o kiti saldikliai sukelia vandeningas išmatas, pykinimą ir viduriavimą vartojant 20–30 g / kg kūno svorio (5).
5. Stiprus antioksidacinis aktyvumas
Eritritolis yra puikus laisvųjų radikalų valiklis. Iš cukraus alkoholio susidaro eritrozė ir eritrozė, kurios išsiskiria su šlapimu.
Tai specialiai pašalina hidroksilo laisvuosius radikalus ir gali apsaugoti jūsų kūną nuo širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimų, hiperglikemijos sukeltų sutrikimų ir lipidų peroksidacijos.
Eritritolio vartojimas vietoj kitų saldiklių gali sumažinti organų, tokių kaip inkstai, kepenys ir žarnos, uždegimą (6).
Eritritolis gali užkirsti kelią tokioms būklėms kaip vidurių užkietėjimas, inkstų nepakankamumas, hipercholesterolemija, rūgštingumas, opos ir Krono liga ir apsaugoti organų sistemas, su kuriomis jis liečiasi.
Cukraus pakaitalui eritritolis turi gana neįtikėtinų savybių. Taigi, aišku, kodėl jis tapo toks populiarus.
Dėl pranašumų, kuriuos gali pasigirti eritritolis, sąrašo, pateikiamas jo taikymo sąrašas. Patikrinkite tai ir būsite šokiruotas!
Atgal į TOC
Kur galite rasti eritritolio?
Eritritolio galite rasti
- Gėrimai (kaip cukraus pakaitalas)
- Kramtomosios gumos
- Šokoladiniai saldainiai
- Stalo saldiklis
- Kietos ir skystos kompozicijos
- Tabletės
- Pastilės
- Granuliuoti milteliai
- Pageidaujama farmacinė pagalbinė medžiaga
- Sirupai
- Dantų pastos
Argi tai nėra beprotiška? Net neįsivaizdavau, kiek eritrito suvartojome kasdien!
Bet palaukite, iš kur jūs gaunate visą šį eritritą, kad jį būtų galima naudoti viskam ir viskam?
Leisk man išaiškinti tavo sumišimą.
Atgal į TOC
Iš kur gauti eritritolio?
Eritritolio yra vaisiuose ir daržovėse. Tačiau išgauti iš šių natūralių šaltinių neįmanoma, nes juose eritrito yra tik nedaug.
5-ajame dešimtmetyje atsirado galimybė gaminti eritritą naudojant biotechnologijas. Pirmą kartą eritrito gamyba buvo pastebėta mielėse ir į mieles panašiuose grybuose.
Padermė (tikriausiai priklausanti Torula genčiai) sugebėjo 35–40% panaudotos gliukozės paversti eritritu. Tam tikros pieno rūgšties bakterijos ir gijiniai grybai taip pat gali efektyviai gaminti eritritą fermentacijos būdu.
Šiuo metu kukurūzų arba kviečių krakmolas fermentuojamas su mielėmis Moniliella pollinis arba Trichosporonoides megachliensis . Tada fermentuotas mišinys kaitinamas ir džiovinamas, kad gautų eritrito kristalus.
Toks saldus kaip cukrus, gaminamas iš mielių ir bakterijų, be dirbtinių priedų - būtent toks idealus yra cukraus pakaitalas eritritolis!
Bet…
Visada yra „bet“.
Eritritolis paprastai pripažįstamas saugiu (GRAS), kai jis naudojamas maisto produktuose, ir gerai absorbuojamas plonojoje žarnoje. Tačiau atlikus tyrimus nustatyta keletas baisių šalutinių poveikių, kuriuos sukelia nuolatinis eritritolio vartojimas.
Ar norite sužinoti, kas gali būti blogai jūsų kūne? Pereikite į kitą skyrių.
Atgal į TOC
Koks šalutinis poveikis naudojant eritritolį?
1. Pūtimas, viduriavimas ir pykinimas
„Shutterstock“
Cukraus alkoholiai ar polioliai turi blogą virškinimo istoriją. Kadangi jūsų kūnas jų visiškai neįsisavina, tokios medžiagos paprastai lieka jūsų sistemoje ilgą laiką.
Storoji žarna fermentuoja eritrito tarpinius produktus ir sukelia vidurių pūtimą. Jums gali pasireikšti pykinimas, vidurių pūtimas (vidurių pūtimas) ir viduriavimas (7).
2. Diuretikas (padidina šlapinimąsi)
Ilgai vartojant didelį eritrito kiekį, gali padidėti šlapimo kiekis ir šlapinimosi kartų skaičius.
Eritritolis taip pat sukelia elektrolitų nuostolius. Vartojant jį dideliais kiekiais, padidėja kalcio, citrato, natrio, kalio, N-acetilglukozaminidazės ir bendras baltymų kiekis šlapime (8).
Eritritolis gali būti žalingas, nes gali sukelti elektrolitų pusiausvyros sutrikimą, dėl kurio gali atsirasti silpnumas, galvos svaigimas ir dehidracija.
3. Gali būti kancerogeniškas
Dauguma cukraus pakaitalų, tokių kaip manitolis, sorbitolis, steviolis ir ksilitolis, yra susiję su negrįžtamomis mutacijomis ir vėžiu.
Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad vien eritritolis nebūtinai sukelia vėžį, skirtingai nei kiti cukraus alkoholiai. Skiriant žiurkėms, eritritolis neparodė DNR pažeidimų ar chromosomų nukrypimų.
Norint išsiaiškinti šias prielaidas, reikia tolesnių nuodugnių tyrimų (9).
Paskutinis kvietimas…
Ne viskas, kas be cukraus, yra naudinga jūsų organizmui.
Siekdami sumažinti suvartojamo cukraus ir kalorijų kiekį, dauguma iš mūsų patiria didesnių problemų, nes vartoja atsitiktinius dirbtinius saldiklius.
Sintetiniai cukraus pakaitalai, tokie kaip sukralozė ir aspartamas, gali išgelbėti jus nuo sacharozės, bet ne nuo diabeto, rūgštingumo ir širdies bei kraujagyslių ligų.
Pasirinkus natūralius, augalinius ar mikrobų pagrindu pagamintus cukraus alkoholius, tokios komplikacijos bus atokiau. Eritritolis yra vienas iš tokių cukraus alkoholio, turintis mažai kalorijų ir glikemijos indeksą.
Kepiniuose, bandelėse, pyragaičiuose, pyraguose, pyraguose, pyraguose, saldumynuose, gėrimuose ir gėrimuose eritritą galite naudoti vienodais kiekiais kaip stalo cukrų.
Nepaisant šalutinio poveikio, eritritolis yra naudojamas daugelyje pramonės šakų ir buvo gerai priimtas. Taigi, nusipirkite sau mažą pakuotę eritritolio, pažiūrėkite, kaip jums tai patinka ir kaip į tai reaguoja jūsų kūnas, tada pabandykite žengti sveiką žingsnį. Tu gali.
Atgal į TOC
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar stevija yra geresnė už eritritą?
Stevia yra augalinis cukraus pakaitalas, o eritritolis komerciškai gaminamas iš mielių ir krakmolo.
Eritritolis turi daugiau pritaikymų, nes jis yra stabilus karščiui, o stevija gali suskaidyti į nepageidaujamus produktus.
Stevia gali sukelti alergines reakcijas, nes turi augalinę kilmę. Taigi, jei turite galimybę, pasirinkite eritritolį per steviją.
Nuorodos
1. „Eritritolis kaip saldiklis…“ Taikomoji mikrobiologija ir biotechnologija
2. „Gliukozės ir insulino kiekis serume…“. Europos klinikinės mitybos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
3. „Poliolių sveikatos potencialas…“. Mitybos tyrimų apžvalgos, JAV Nacionalinė biblioteka. Medicina
4. „Eritritolis veiksmingesnis už…“, Tarptautinis odontologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
5. „Virškinimo trakto tolerancija…“ Europos žurnalas „Clinical Nutrition“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
6. „Eritritolis yra saldus antioksidantas“, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
7. „Cukraus alkoholiai“, JAV FDA
8. „Lėtinis toksiškumas ir kancerogeniškumas…“, reguliavimo toksikologija ir farmakologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
9. „Nacionalinis medicinos bibliotekos toksikologinis tyrimas„ Eritritolio genotoksiškumo įvertinimas… “