Turinys:
- Ėjimo nauda sveikatai
- 1. Pagalba svorio netekimui
- 2. Gerina širdies sveikatą
- 3. Reguliuoja kraujo spaudimą
- 4. Reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje
- 5. Stiprina kaulus ir palengvina sąnarių judesius
- 6. Padidina plaučių talpą
- 7. Stiprina imunines funkcijas
- 8. Pagerina virškinimo trakto funkciją
- 9. Pakelia nuotaiką
Ėjimas yra puikus aerobinis pratimas ir veiksmingas būdas pradėti medžiagų apykaitą. Remiantis žurnalu „ Medicine and Science in Sports and Exercise“, vaikščiojimas padeda sumažinti lėtinių ligų paplitimą (1). Tiesą sakant, vaikščiojimas (greičiu, lygiu 8 km / h arba didesniam), išeikvoja daugiau energijos nei bėgimas tuo pačiu greičiu (2). Skaitykite toliau ir sužinokite apie kasdienio ėjimo naudą sveikatai.
Ėjimo nauda sveikatai
1. Pagalba svorio netekimui
Vaikščiojimas yra efektyvus būdas deginti kalorijas ir mesti svorį.
Alabamos universiteto mokslininkai sukūrė eksperimentą, kuriame dalyvavo nutukę pacientai, einantys kartu (ši sąvoka vadinama „pėsčiųjų autobusu“) į jų paskirties vietas mieste ir aplink jį. Po aštuonių savaičių jų svoris buvo patikrintas ir daugiau nei 50% dalyvių numetė vidutiniškai 5 svarus (3).
Vaikščiojimas taip pat padidina energijos sąnaudas ir yra efektyvus bei nebrangus būdas deginti kalorijas (4).
2. Gerina širdies sveikatą
Vaikščiojimas padeda pagerinti širdies sveikatą. Niujorko kaimo kaimo vietovėse atliktas tyrimas su suaugusiomis moterimis parodė teigiamą koreliaciją tarp vaikščiojimo ir pagerėjusių širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos žymenų (5).
Daugelis tyrimų taip pat rodo, kad vaikščiojimas sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką 31%. Pagal Amerikos širdies asociacijos / Amerikos sporto medicinos koledžo gaires, kiekvienas suaugęs asmuo turėtų atlikti vidutinio intensyvumo treniruotes (pvz., Greitas ėjimas) bent 30 minučių per dieną, penkias dienas per savaitę (6).
3. Reguliuoja kraujo spaudimą
Vaikščiojimas taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį gerindamas kraujotaką.
Japonijos Wakayama medicinos koledžo mokslininkai atliko lengvą hipertenziją turinčių asmenų eksperimentą, kuriame 83 dalyviai 12 savaičių per dieną nuėjo 10 000 žingsnių. 12 savaičių pabaigoje jiems pastebimai sumažėjo kraujospūdis ir padidėjo ištvermė (7).
4. Reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje
Reguliarus trumpas pasivaikščiojimas gali padėti pagerinti nevalgius ir po valgio gliukozės kiekį kraujyje.
Mokslininkai rekomenduoja ne mažiau kaip 5000 žingsnių per dieną, o daugiau nei 3000 iš šių žingsnių yra greitas pasivaikščiojimas, kad padėtų valdyti 2 tipo cukrinį diabetą (8).
Nedidelis neaktyvių senyvų žmonių (> 60 metų) tyrimas, kurio metu gliukozės kiekis kraujyje buvo 105–125 mg / dl, parodė, kad po valgio (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) po valgio (pusryčiai, pietūs ir vakarienė) pėsčiomis 15 minučių ar 45 minutes kontroliuojamas trumpas intervalas. gliukozės atsakas (9).
5. Stiprina kaulus ir palengvina sąnarių judesius
Reguliarus ėjimas stiprina kaulus, pagerindamas sąnarių tepimą ir stiprindamas bei tonizuodamas raumenis.
Nedidelis tyrimas, atliktas 27 žmonėms, sergantiems simptominiu kelio sąnario osteoartritu, parodė, kad vaikščiojimas ruože 30 ar daugiau minučių padidino kelio skausmą, o ta pati vaikščiojimo apimtis daugybėje kartų pagerino kelio apkrovą ir palengvino skausmą (10).
6. Padidina plaučių talpą
Vaikščiojimas taip pat gali padidinti jūsų plaučių talpą. Eidami kvėpuojate daugiau deguonies, palyginti su tuo, kai esate nejudantis. Šis deguonies ir anglies dioksido mainai didesniu tūriu gali padėti padidinti jūsų plaučių talpą, taip padidindami jūsų ištvermę ir fizinį krūvį.
„ The European Respiratory Journal“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad aerobinis pasirengimas gali padėti padidinti plaučių tūrį (11).
7. Stiprina imunines funkcijas
Vaikščiojimas padeda sumažinti dažnus infekcijos priepuolius ir sustiprina imunitetą. Duke universiteto medicinos mokykloje buvo atliktas tyrimas su dvylika sėdinčių suaugusiųjų, sergančių stabiliu reumatoidiniu artritu.
Dalyvių buvo paprašyta 30 minučių vaikščioti ant bėgimo takelio, tris kartus per savaitę 10 savaičių. Tyrimo pabaigoje jie parodė pagerėjusią imuninę funkciją ir infekcijos riziką (12).
8. Pagerina virškinimo trakto funkciją
Be gerų maisto įpročių išlaikymo ir vandens gerimo, taip pat turėtumėte vaikščioti, kad pagerintumėte virškinimo trakto veiklą.
Tyrimai parodė, kad mažo intensyvumo mankšta turi apsauginį vaidmenį esant virškinimo trakto sutrikimams. Tai pagerina virškinamojo trakto judrumą ir kraujotaką virškinimo trakte. Tačiau yra nedaug įrodymų apie jo poveikį dirgliosios žarnos sindromui (DŽS) ir vidurių užkietėjimui (13).
9. Pakelia nuotaiką
Keli moksliniai tyrimai įrodė, kad fizinis aktyvumas gali padėti išvengti depresijos (14). Ėjimas yra labai didelis