Turinys:
- Turinys
- Ką Soursop veikia jūsų kūnui?
- Soursop nauda sveikatai
- 1. Soursop kovoja su vėžiu
- 2. Gerina akių sveikatą
- 3. Padeda kovoti su uždegimu
- 4. Padeda gydyti infekcijas
- 5. Soursop padeda diabetui gydyti
- 6. Didina inkstų ir kepenų sveikatą
- 7. Pagerina kvėpavimo takų sveikatą
- 8. Padeda sumažinti stresą
- 9. Pagerina virškinamojo trakto sveikatą
- 10. Stiprina imuninę sistemą
- 11. malšina skausmą (veikia kaip analgetikas)
- 12. Soursop gydo karščiavimą
- 13. Gydo viduriavimą
- 14. Pagalba gydant hipertenziją
- 15. Padeda gydyti reumatą
- 16. Gerina odą ir plaukus
- Soursop mitybos faktai
- Soursop šalutinis poveikis
- Bet kokie „Soursop“ receptai, kuriuos reikia išbandyti?
- 1. Soursop pieno kokteilis
- 2. Atšaldytas rūgštus gėrimas
- Kaip pasirinkti ir laikyti „Soursop“?
- Kur nusipirkti Soursop?
Taip pat žinomas kaip graviola, soursop (Annona muricata) yra didelis dygliuotas, širdies formos žalios spalvos vaisius, augantis atogrąžų regionuose. Iš išorės jis yra padengtas keteromis, o viduje yra minkštas sultingas minkštimas. Jis primena kreminį obuolį ir yra žaliai tamsus. Subrendęs tampa išoriškai šiek tiek minkštas ir šviesiai žalias. Taigi šis vaisius savo išvaizda ir skoniu yra glaudžiai susijęs su kreminiu obuoliu ir cherimoyas. Jo baltame minkštime yra mažos blizgančios juodos nevalgomos sėklos ir saldus, rūgštus skonis.
Sėklų be rūgščių sėklų veislių yra retai, jos paprastai turi pluoštinę mėsą. Dėl savo kreminės tekstūros jis dažnai naudojamas gėrimuose, leduose ir kituose saldžiuose maisto produktuose. Vaisiaus odelė yra nevalgoma, tačiau balta mėsinga dalis yra gana maistinga. Sėklos niekada negalima valgyti, nes jos yra toksiško pobūdžio. Subrendusių raugintų vaisių dygliukų galiukai lengvai nutrūksta. Neprinokusius vaisius galima laikyti tamsoje, kol jie visiškai sunoksta.
Turinys
- Ką Soursop veikia jūsų kūnui?
- Soursop nauda sveikatai
- Soursop mitybos faktai
- Soursop šalutinis poveikis
- Bet kokie „Soursop“ receptai, kuriuos reikia išbandyti?
- Atranka ir saugojimas
- Kur nusipirkti Soursop?
Ką Soursop veikia jūsų kūnui?
„Soursop“ yra daugybė fitonutrientų, kurie gali kovoti su ligas sukeliančiomis ląstelėmis ir net su tam tikrais navikais. Šie fitonutrientai turi antioksidacinių savybių, kurios pagerina bendrą sveikatą. Jie padeda kovoti su vėžiu, gerina akių sveikatą ir gydo įvairias infekcijas (1).
Bet kodėl mes kalbame apie visa tai? Ar soursop yra geras vaisius?
Lažini. Perskaitykite šiuos privalumus ir sužinokite patys.
Atgal į TOC
Soursop nauda sveikatai
Dabar pažvelkime į kai kuriuos iš daugelio „soursop“ privalumų. gerai žinoti, kam tinka soursop.
1. Soursop kovoja su vėžiu
Nors nebuvo atlikta jokių tiesioginių tyrimų su žmonėmis, nustatyta, kad soursop ekstraktai naikina tam tikrų rūšių krūties ir kepenų vėžio ląsteles (2).
Vieno tyrimo duomenimis, „soursop“ augalas yra įrodyta priemonė nuo vėžio gydyti daugumą ligos rūšių (3). Nors bandymai dar nebuvo atlikti su žmonėmis, galimybės yra daug žadančios.
Kitame Indijos tyrime, atliktame naudojant įvairias ląstelių linijas, soursop arba graviola lapai parodė 80% ląstelių slopinimą. Acetogeninai, esantys rūgštynėse, slopina kenksmingus vėžio ląstelių junginius (4).
Soursop ekstraktas taip pat slopino kasos vėžio ląstelių išgyvenimą ir metabolizmą - ir tai rodo potencialią sėkmę išgydant mirtiną ligą (5).
Acetogeninai gali būti unikalūs dėl jų gebėjimo selektyviai sunaikinti vėžines ląsteles, nepakenkiant sveikoms (6).
2. Gerina akių sveikatą
Mes matėme, kad soursop yra kupinas antioksidantų. Nustatyta, kad šie antioksidantai, ypač vitaminai C ir E, cinkas ir beta-karotinas, sumažina akių ligų riziką. Antioksidantai taip pat mažina oksidacinį stresą, kuris kitu atveju gali sukelti kataraktą ir su amžiumi susijusią geltonosios dėmės degeneraciją (7).
3. Padeda kovoti su uždegimu
Brazilijos tyrimo metu buvo nustatyta, kad gyvatės įkandimo sukeltas uždegimas palengvėja vartojant raugo lapus ir sultis (8). Tačiau soursop komponentai taip pat gali šiek tiek sustiprinti žalingą gyvačių nuodų poveikį - todėl šiuo aspektu mums reikia daugiau tyrimų.
Tyrimai Pietų Amerikoje ir atogrąžų Afrikoje pabrėžė priešuždegimines rūgšties medžio šaknų, žievės ir lapų savybes (9). Gebėjimas gydyti uždegimą yra geras soursop, ir jis gali būti naudojamas artritui malšinti.
Be priešuždegiminio poveikio, soursop taip pat žinomas dėl savo skausmą malšinančio poveikio (10).
4. Padeda gydyti infekcijas
Soursop gali gydyti bakterijų ir parazitų sukeltas infekcijas, viena iš jų yra leišmaniozė - parazitų sukelta liga, perduodama per smėlio blusų įkandimus (11).
Soursop medžio lapai taip pat naudojami įvairioms infekcijoms gydyti (12).
5. Soursop padeda diabetui gydyti
Nigerijos tyrimo duomenimis, soursop turi priešdiabetinių savybių. Dviejose tyrime ištirtose žiurkių grupėse buvo reikšmingas gliukozės koncentracijos kraujyje skirtumas, o soursop gydytos grupės koncentracija buvo mažesnė nei kitos (13).
Buvo nustatyta, kad vandeninio lapo vandeninis ekstraktas slopina (ir netgi užkerta kelią) kepenų oksidacinei žalai, kurią sukelia diabetu sergantys pacientai (14).
6. Didina inkstų ir kepenų sveikatą
Viename Malaizijos tyrime nustatyta, kad soursop ekstraktas buvo saugus žiurkėms, kurios buvo gydomos nuo inkstų ir kepenų negalavimų (15). Panašių pastebėjimų buvo galima pastebėti ir žmonėms.
Remiantis kitu Indijos tyrimu, rūgštynėje esantys acetogeninai gali sunaikinti piktybines 12 vėžio rūšių ląsteles, iš kurių vienas yra kepenų vėžys (16).
7. Pagerina kvėpavimo takų sveikatą
Viename Nigerijos tyrime teigiama, kad soursop lapų veiksmingumas gydant kvėpavimo takus, tokius kaip astma (17).
8. Padeda sumažinti stresą
Kaip nurodyta Konektikuto universiteto pranešime, soursop gali būti plačiai naudojamas streso ir kitų problemų, tokių kaip depresija, gydymui (18).
9. Pagerina virškinamojo trakto sveikatą
Taip pat nustatyta, kad Soursop turi priešuždegiminių savybių. Vaisiai slopina oksidacinius pažeidimus ir išsaugo skrandžio sienos gleives (19). Ryškios vaisių antioksidacinės ir priešuždegiminės savybės gali padėti pagerinti virškinimo trakto sveikatą.
Vieno Brazilijos tyrimo metu buvo tiriamos raugo lapų ekstrakto antihelmintinės (gebėjimas naikinti parazitus) savybės (20). Jie ištyrė parazitinio kirmino, sukėlusio avių virškinimo trakto sutrikimus, poveikį. Tyrimo tikslas buvo ištirti soursop poveikį kiaušinėliams ir suaugusių parazito formoms. Tyrime padaryta išvada, kad soursop yra natūralus antihelmintikas, ir kadangi jis gali sunaikinti avių parazitus, sukėlusius virškinimo trakto sutrikimus, jis gali turėti panašų poveikį žmonėms. Vis dėlto vyksta daugiau tyrimų.
Kaip rašoma kitoje ataskaitoje, per didelės geriamosios geležies dozės gali sukelti virškinimo trakto problemų. Nors rūgpienis yra geležies šaltinis, mineralų kiekis vaisiuose yra ne tiek didelis, kiek kitų ingredientų, taigi vargu ar gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų. Tas pats faktas vėlgi gali būti naudingas asmeniui. Pavyzdžiui, asmuo, kenčiantis nuo geležies trūkumo, gali būti jautrus anemijai, kuri, kaip žinoma, sukelia virškinimo sistemos disfunkciją. Nors „soursop“ nėra puikus geležies šaltinis, jame yra geležies - taigi jis gali būti sveikas maisto papildas, kuriame gausu geležies, siekiant kovoti su anemija (ir dėl to atsirandančiomis virškinimo trakto problemomis) (21).
10. Stiprina imuninę sistemą
Korėjiečių tyrime teigiama, kad suvartojant rūgštynes, imunitetas gali sustiprėti. Tai galima sieti su vaisiuose esančiais bioaktyviais junginiais. Nustatyta, kad geriant raugo lapų ekstraktus, žiurkių letenose sumažėja edema, kurią dažniausiai sukelia silpna imuninė sistema (22). Tyrimo pabaigoje teigiama, kad soursop lapų ekstraktas gali stimuliuoti imunitetą ir todėl gali būti naudojamas gydant pacientus, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi. Soursop taip pat gali būti dietos dalis, siekiant pagerinti bendrą gyvenimo būdo kokybę.
Buvo nustatyta, kad vaisių sultyse yra daugiau mikroelementų nei jų minkštime. Bet minkštimas turi daugiau vitamino A nei sultys. Soursop taip pat yra daug askorbo rūgšties (vitamino C), kuri stiprina ir stiprina imuninę sistemą (23). Beta-karotenas, vitamino A pirmtakas, taip pat prisideda prie sustiprintos imuninės sistemos.
Kitoje Vakarų Indijos universiteto žurnale paskelbtoje ataskaitoje kalbama apie tyrimą, kai pacientams, sergantiems skirtingomis vėžio formomis, buvo skiriamas skirtingas maistas, vienas iš jų buvo soursop. Eksperimento tikslas, kaip teigiama ataskaitoje, buvo sustiprinti pacientų imuninę sistemą (24).
11. malšina skausmą (veikia kaip analgetikas)
Pasak JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos, soursop gali veikti kaip analgetikas. Tyrime naudotos pelės buvo priverstos raustis, o po to jose buvo sukeltas soursop ekstraktas. Eksperimentas davė norimų rezultatų (25).
12. Soursop gydo karščiavimą
Soursop vaisiai tradiciškai buvo naudojami karščiavimui gydyti. Afrikoje raugo lapų nuoviras naudojamas karščiavimo simptomams ir traukulių priepuoliams kontroliuoti. Tiesą sakant, Aedes aegypti uodo (pernešančio dengės karštinę) lervos parodė didelį pažeidžiamumą soursop ekstrakto atžvilgiu (26).
Kaip rodo Indijos tyrimas, vaisių vaisiai ir jų sultys gali ne tik gydyti karščiavimą, bet ir veikti kaip vidurius ir dizenteriją sutraukiantis vaistas (27). Vaisiai gali padėti gydyti karščiavimą ir vaikams; „soursop“ šiuo tikslu plačiai naudojamas Afrikoje (28).
13. Gydo viduriavimą
Visos raugo medžio dalys naudojamos kaip vaistas nuo daugybės ligų. Viduriavimas yra vienas iš jų.
14. Pagalba gydant hipertenziją
Soursop buvo naudojamas folklore gydant hipertenziją. Nigerijos tyrimo duomenimis, tai gali būti siejama su vaisių fenolių antioksidaciniu potencialu (29).
Kaip rašoma Indonezijos tyrimo ataskaitoje, soursop yra gerų maistinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti kraujospūdį suaugusiems žmonėms (30).
15. Padeda gydyti reumatą
Tyrimų duomenimis, nustatyta, kad vidinis raugo lapų nuoviro vartojimas pasižymi antireumatinėmis savybėmis. Virti ir lokaliai vartojami lapai padėjo palengvinti reumatą ir pūlinius (31).
Afrikoje neprinokę soursop vaisiai naudojami reumatui ir artrito skausmui gydyti (32). Net sutrinti raugo medžio lapai naudojami kaip košė reumatui gydyti.
„Soursop“ taip pat yra antocianinų, taninų ir alkaloidų, kurie pasižymi antireumatiniu poveikiu.
16. Gerina odą ir plaukus
Remiantis JAV nacionalinėje medicinos bibliotekoje paskelbta ataskaita, soursop lapų ekstraktas gali padėti išvengti odos papilomos - ligos, sukeliančios naviko išsiveržimus ant odos (33).
Tiesą sakant, rūgpienis yra toks naudingas odai, kad augalo lapai naudojami kūdikių odai raminti (34). Kai kurie šaltiniai taip pat teigia, kad soursop pasta gali padaryti stebuklą plaukams - gydant pleiskanas ir niežėjimą bei stiprinant plaukus. Tačiau mums reikia daugiau tyrimų.
Taigi, dabar jūs žinote, kokia yra soursop nauda. Ir dabar mes pereiname prie kažko svarbaus - mitybos profilio.
Atgal į TOC
Soursop mitybos faktai
Patikrinkite čia, kokie yra „soursop“ mitybos privalumai.
„Soursop“ yra daug vitamino C ir kelių B grupės vitaminų, tokių kaip tiaminas, riboflavinas ir niacinas, taip pat mineralų, tokių kaip kalcis, fosforas ir nedidelis kiekis geležies. Vaisius sudaro 67,5% minkštimo, 20% vaisių odelės, 8,5% vaisių sėklų ir 4% šerdies gabaliukų. Žinokite apie raugintų vaisių maistinę naudą.
Maistinė vertė 100 g (3,5 uncijos) | |
---|---|
Energija | 276 kJ (66 kcal) |
Angliavandeniai | 16,84 g |
Cukrus | 13,54 g |
Maistinė lasteliena | 3,3 g |
Riebalai | 0,3 g |
Baltymai | 1 g |
Tiaminas (vitaminas B1 | 0,07 mg (6%) |
Riboflavinas (vit. B2) | 0,05 mg (4%) |
Niacinas (vitaminas B3) | 0,9 mg (6%) |
Pantoteno rūgštis | 0,253 mg (5%) |
Vitaminas B6 | 0,059 mg (5%) g |
Folatas | 14 μg (4%) |
Cholinas | 7,6 mg (2%) |
Vitamino C | 20,6 mg (25%) |
Kalcis | 14 mg (1%) |
Geležis | 0,6 mg (5%) |
Magnis | 21 mg (6%) |
Fosforas | 27 mg (4%) |
Kalis | 278 mg (6%) |
Natris | 14 mg (1%) |
Cinkas | 0,1 mg (1%) |
Na gerai, iki šiol matėme rausvą vaisiaus dalį. Dabar atėjo laikas žiūrėti į kitą pusę.
Atgal į TOC
Soursop šalutinis poveikis
- Akių uždegimas
Šaltinio medžio sėklos ir žievė laikomos toksiškomis. Juose yra potencialiai nuodingų junginių, tokių kaip anonainas, vandenilio cianido rūgštis ir muricinas. Tai gali sukelti akių uždegimą (35).
- Nėštumo ir žindymo problemos
Nėščioms moterims nepatartina vartoti šio vaisiaus. Taip yra todėl, kad besivystančio vaisiaus ląstelėse esanti didelė energija gali sukelti toksinį vaisiaus aktyvumą - potencialiai pakenkti kūdikiui ir motinai, o kūdikiui kyla didesnė rizika.
Naudoti soursop nėščia ar maitinant krūtimi yra nesaugu (36). Taigi, laikykitės nuo jo atokiau.
- Drastiškas svorio kritimas
Kaip rodo tyrimas, „soursop“ vartojimas smarkiai sumažino eksperimente dalyvavusių pelių svorį (37). Panašų poveikį galima pastebėti ir žmonėms. Taigi, pasitarkite su savo gydytoju, jei planuojate įsigyti „soursop“ dėl bet kurio klausimo, susijusio su jūsų kūno svoriu.
- Parkinsono liga
Kaip rodo vienas Prancūzijos tyrimas, vartojant soursop, gali išsivystyti Parkinsono liga (38).
Visa tai tik tuo atveju, jei soursop vartojate per daug. Priešingu atveju tai puikiai veikia. Jūs taip pat galite jį naudoti kai kuriuose nuostabiuose receptuose.
Atgal į TOC
Bet kokie „Soursop“ receptai, kuriuos reikia išbandyti?
1. Soursop pieno kokteilis
Ko tau reikia
- Puodelis pieno
- 1/2 puodelio raugintos minkštimo
- 7-8 ledo kubeliai
- 1 1/2 šaukštelio cukraus
- 1/2 šaukštelio pistacijų, garnyrui
Nurodymai
- Soursop vaisius perpjaukite per pusę. Išimkite minkštimą ir pašalinkite sėklas.
- Suberkite visus ingredientus į maišytuvą ir padarykite kokteilį.
- Supilkite kokteilį į stiklinę.
- Papuoškite pistacijomis.
Susmulkinę ledo kubelius kartu su kitais ingredientais gausite puikiai atšaldytą kokteilį. Jūs netgi galite pridėti riešutų į kokteilį - jis akimirksniu tampa maistingesnis ir malonesnis.
2. Atšaldytas rūgštus gėrimas
Ko tau reikia
- 1 rauginto vaisiaus, nulupto, supjaustyto gabalėliais
- 2 šaukštai cukraus
- 1 1/2 puodelio pieno
- 1/2 arbatinio šaukštelio malto cinamono
- 2 šaukšteliai vanilės ekstrakto
- 1/4 arbatinio šaukštelio maltų muskato riešutų
Nurodymai
- Dirbkite partijomis. Šaukšto ar kaušo galu prispauskite „soursop“ gabaliukus prie smulkių tinklinių filtrų. Leiskite sultims nukristi į dubenį.
- Į dubenį suberkite kitus ingredientus ir kruopščiai išplakite. Supilkite gėrimą į ąsotį ir laikykite jį šaldytuve.
- Soursop arbata
Ko tau reikia
- 2–3 rūgštynių lapai (jaunesni, šviesesnio žalio atspalvio)
- 1 1/2 puodelio vandens
Nurodymai
- Įpilkite vandens į puodą ir užvirkite.
- Suplėšykite lapus į mažesnius gabalėlius.
- Įdėkite lapus į arbatos puodelį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Leiskite jam sėdėti apie 30 minučių.
- Arbatą galite gerti šiltą arba šaltą. Įdėkite medaus, jei norite, kad jis būtų šiek tiek saldus.
- Soursop ledai
Ko tau reikia
- 1 puodelis grietinėlės
- 3 puodeliai raugintos minkštimo
- 1/4 puodelio apversto cukraus sirupo
- 1 1/2 puodelio šviežio pieno
- 1 arbatinis šaukštelis vanilės ekstrakto
- 1/2 arbatinio šaukštelio žaliosios citrinos sulčių
- Kiaušiniai, jei reikia
Nurodymai
- Į vidutinio dydžio puodą ant vidutinės ugnies įdėkite minkštimą, grietinėlę ir pieną. Palaukite, kol užvirs. Maišykite toliau, kad ingredientai neliptų prie puodo.
- Nuimkite nuo ugnies.
- Plakite kiaušinius kartu su apverstu cukraus sirupu, kol jis taps kreminis.
- Sumaišykite grietinės grietinėlę su kiaušinių kremu. Kaitinkite, kol vėl užvirs. Retkarčiais maišykite. Nuimkite nuo ugnies.
- Visą mišinį išplakite rankiniu maišytuvu, kol jis taps kreminis.
- Leiskite jam atvėsti. Įdėkite jį į stiklinį indą ir įdėkite į šaldiklį.
- Kas valandą išimkite iš šaldiklio ir greitai išplakite, tada grąžinkite į šaldiklį. Pakartokite tai 4-5 kartus. Mišinys turi pasiekti ledų konsistenciją.
- Ledus galite šaldyti stikliniame inde (turi būti sandariai uždarytas).
Apvirto cukraus sirupą galite paruošti naudodami 2 svarus cukraus, 2 puodelius vandens ir 1/4 arbatinio šaukštelio grietinės totorių. Sumaišykite visus ingredientus ir užvirkite. Nuimkite dangtį ir leiskite jam visiškai atvėsti.
Receptai pasirodys geriau, jei pasirinksite tinkamą rūgštynę. Štai kodėl mes turime kitą skyrių.
Atgal į TOC
Kaip pasirinkti ir laikyti „Soursop“?
Gana paprasta.
Pasirinkite vaisius su tamsiai žalia oda. Jų paviršiuje taip pat turi būti daug mėsingų stuburų. Venkite vaisių su mėlynėmis ar dėmėmis ant odos.
Saugojimas yra paprastesnis.
Neprinokusius vaisius laikykite kambario temperatūroje. Kai vaisiai bus prinokę, laikykite juos šaldytuve iki 2 dienų.
O valgyti vaisius yra visai smagu! Viskas, ką jums reikia padaryti, tai virtuvės peiliu perpjauti vaisius pusiau. Šaukštu semkite vidų ir valgykite kelią į šlovę!
O beje…
Atgal į TOC
Kur nusipirkti Soursop?
Kaip matėme, soursop yra ir kitų formų. Čia galite nusipirkti rūgpienio sulčių. O jei ketinate vartoti soursop papildus, jų galite rasti čia. Taip, čia galite įsigyti „soursop“ internetu.
Tačiau pasiūlymas - jei perkate vaisius, geriausia vykti į artimiausią vaisių turgų. Čia galite paliesti ir pajusti vaisius. Ir kalbėti apie prisilietimą, jausmą ir saugojimą…
Atgal į TOC
Taigi, mes žinome, kad turite daugiau klausimų. Peržiūrėkite DUK.