Turinys:
- Bandymai su gyvūnais ir susiję faktai - išsami informacija:
- 1. Akių dirginimas
- 2. Odos dirginimas
- 3. Ūmus toksiškumas
- Bandymų su gyvūnais alternatyvos
Tais laikais, kai mokslas nebuvo taip toli, kosmetikos pramonė neturėjo kito pasirinkimo. Reikėjo atlikti tokius tyrimus kaip LD tyrimas, toksikologija, odos dirginimas, akių audinių pažeidimai, kad bent jau tam tikru mastu būtų galima numatyti naujojo produkto poveikį žmonių populiacijai.
Šie bandymo metodai yra skirti patikrinti produkto naudojimo saugumą, kurio taip pat reikalauja įstatymai. Didžiuliai kelių produktų gamintojai, bijodami įstatymų ir vartotojų reakcijos, ėmėsi šių bandymų su gyvūnais procedūrų, kaip antai ugnis į aliejų, nors jų naudingumas ieškinio atveju dar nėra nustatytas. Tačiau FDA ar kita lygiavertė organizacija visame pasaulyje nereikalauja bandymų su gyvūnais, o tik nurodo tinkamų bandymų naudojimą, kad būtų užtikrintas saugus naudojimas. Alternatyva bandymams su gyvūnais dabar taip pat yra daugybė.
Šie bandymai vis dar atliekami. Šių bandymų rezultatai buvo, yra ir visada bus siaubingi. Ar žinojote, kad atliekant Draize testą (kuris atliekamas siekiant patikrinti akių audinių pažeidimo lygį), kaustinė medžiaga yra įdėta į sąmoningo triušio akį, ir tai buvo taip skausminga, kad jie ne tik rėkia iš skausmo, bet ir gana keletas galų gale susilaužė kaklą ir nugarą, žūtbūt bandydami pabėgti? O gal esate girdėję apie šį bandymą… Nustatant medžiagos kiekį, kuris užmuš iš anksto nustatytą gyvūnų santykį, naudojami LD 50 ty letalaus dozavimo (LD) testai.. Tuo metu tiriamieji yra priversti nuryti nuodingas medžiagas, kol pusė jų mirs! Tie, kuriems pavyksta išgyventi, rodo bendras reakcijas, tokias kaip traukuliai, paralyžius, vėmimas ir kraujavimas iš akių, nosies, burnos ar tiesiosios žarnos! Siaubinga, ar ne? Norite sužinoti ką nors dar labiau trikdantį? Šie testai net nėra tikslūs! Kiekviena rūšis į toksiną reaguoja skirtingai. Negalite numatyti pelės ir žiurkės reakcijos, ką jau kalbėti apie triušį su žmonėmis, koreliacijos! Tai yra nepadaryti bandymų su gyvūnais faktai.
Bandymai su gyvūnais ir susiję faktai - išsami informacija:
1. Akių dirginimas
Šį bandymą 1944 m. Sukūrė Draize, kad įvertintų akių dirginimą, kurį sukelia įvairios cheminės medžiagos.
Šiame bandyme triušis yra nekintamas tiriamasis. Cheminė medžiaga dedama į vieną akį, o kita akis yra kontrolė (normali). Triušiai sulaikomi, neleidžiant jiems natūraliai reaguoti į dirginimą, o jų akys vertinamos po valandos, o po to - kas 14 valandų. Kai kurie toliau vertinami iki trijų savaičių. Akių dirginimo lygis yra skaičiuojamas stebint tris pagrindinius akies audinius (rageną, junginę ir rainelę).
Tačiau šio bandymo nesėkmė slypi tame, kad pati pagrindinė triušio akies struktūra labai skiriasi nuo žmogaus akies. Jis taip pat sukelia mažesnį ašarų kiekį, dėl kurio cheminė medžiaga ilgiau išlieka jų akyse ir padaro didesnę žalą. Dėl šios priežasties šio bandymo rezultatas nepatikimas, todėl bandomieji patiria sunkią kančią be jokios paaiškinamos priežasties.
2. Odos dirginimas
Tai dar vadinama Draize odos testu. Šis bandymas atliekamas siekiant įvertinti, ar medžiaga gali negrįžtamai pakenkti odai, kurią lemia niežėjimas, patinimas ir uždegimas. Tiriamojo dalis odos odos yra nuskusta ir švari. Tada cheminė medžiaga uždedama ir tiriama prieš nuskustą kontrolinį pleistrą.
Nepavykus tai vėlgi, slypi pagrindinis triušio ir žmogaus anatomijos skirtumas. Pati odos struktūra yra skirtinga, todėl rūšies reakcija į cheminę medžiagą bus labai skirtinga. Testo subjektai vėl patiria nepakeliamą skausmą dėl dabar pagrįstos priežasties ar paaiškinimo.
3. Ūmus toksiškumas
Šie bandymai atliekami siekiant įvertinti cheminės medžiagos poveikio per burną, odą ar įkvėpus pavojų. Pirmasis tokio tipo mirtinos dozės bandymas, kai cheminės medžiagos dozė buvo padidinta, kol pusė bandomosios populiacijos mirė. Vėliau tai buvo pakeista naujesnėmis, bet vienodai mirtinomis galimybėmis, tokiomis kaip fiksuota dozė, didinimas ir mažinimas bei ūmaus toksiškumo klasės metodas. Su jais nebuvo pranešta apie baigtį, bet apie subjekto mirtį, tačiau tiriamasis tikrai patirs nepakeliamą skausmą, motorinių funkcijų praradimą, traukulius, nevaldomus priepuolius. Ir jei tiriamajam pavyksta tai išgyventi, jis nužudomas, kad ištirtų nervų sistemos pažeidimo mastą.
Nepavykus šio bandymo rinkinio vėl slypi žmogaus ir triušio rūšių biologijos skirtumai. Abi rūšys turi skirtingą jautrumą chemikalams, tačiau skiriasi ir medžiagų apykaitos bei absorbcijos galimybės. Taigi dar kartą ši bandymų su gyvūnais forma geriausiu atveju duoda nepatikimus rezultatus.
Bandymų su gyvūnais alternatyvos
Tačiau nuo to laiko mokslas padarė nemažai nepaprastų šuolių. Ateina tiek daug naujų bandymų metodų ir metodų. Ar žinojote, kad jums nebereikia apakinti triušio, kad patikrintumėte akių audinių pažeidimo lygį, ar nereikia nužudyti, kad gyventojai nustatytų toksiškumą? Tarkime, kad galite atlikti šį tyrimą su paaukota žmogaus ragena, arba galite auginti žmogaus audinių kultūrą, kad nustatytumėte odos dirginimą. Geriausia šių testų dalis yra ta, kad rezultatai yra skirti žmonėms ir yra kuo tikslesni už žmogų!