Taigi manote, kad joga ir kiti pratimai skirti tik nutukusiems ir suglebusiems; tai yra tie, kuriems reikia treniruotis, tiesa? Neteisingai! Fiziniai pratimai, tokie kaip joga, daromi norint išlaikyti fizinę formą, o ne tik norint numesti svorio. Lieknas žmogus turi treniruotis tiek, kiek antsvoris.
Joga skirta ne tik tiems, kurie mėgaujasi ir pučiasi, norėdami numesti svorio. Net profesionalūs sportininkai mieliau užsiima joga. Šie sportininkai prisiekia joga ir jos privalumais. Ar jums įdomu, kodėl tokiems sveikiems žmonėms reikia jogos savo gyvenime? Taip yra visų pirma todėl, kad joga nėra susijusi tik su kūno tinkamumu. Tai taip pat yra proto atpalaidavimas ir visapusiška patirtis, kuri skatina visapusišką vystymąsi.
Keletas priežasčių, kodėl profesionalūs sportininkai prisiekia joga:
1. Profesionalams joga yra puikus būdas atsipalaiduoti ir tuo pačiu metu suteikti energijos kūnui ir nuraminti protą. Tai padeda jiems susikaupti prieš žaidimą ir palengvina skausmą po žaidimo. Manoma, kad valandos ar pusantros valandos praktika prieš rungtynes yra labai naudinga didinant kūno lankstumą.
2. Joga moko, kad kvėpavimą galima reguliuoti ir kontroliuoti siekiant įvairios sveikatos ir dvasinės naudos. Tai labai svarbu daugelyje sporto renginių, tokių kaip plaukimas ar gimnastika. Tai leidžia labiau sutelkti mintis ir tai yra nepaprastai naudinga sportininkams, kurie sportuoja, pavyzdžiui, šaudo ar net kriketa. Taigi joga suteikia visapusišką tobulėjimą, kurio kitaip galite pasiekti tik naudodamiesi daugybe skirtingų treniruočių rutinų.
3. Padidėjęs deguonies suvartojimas, sumažėjęs širdies susitraukimų dažnis ir geresnis proto ir kūno santykių supratimas yra keletas privalumų, kuriuos sportininkai gauna iš jogos. Tai padidina savimonę ir daro žmogų tinkamesnį - tiek fiziškai, tiek psichiškai, tiek emociškai. Niekada nereikia pamiršti, kad joga taip pat yra meditacijos forma ir didina bendrystę su savimi.
4. Jogos pagalba profesionalūs sportininkai taip pat padidina funkcinę jėgą ir lankstumą. Tai padidina protinį aiškumą, sugebėjimą atlaikyti stresą ir padeda susidoroti su ilgomis ir baudžiamosiomis pratybų valandomis, kurias sportininkai turi išgyventi. Joga leidžia tam tikrą lankstumą, kai kalbama ir apie psichinę jėgą. Tai leidžia jums nuolat tęsti savo kūno ribas.
Dar keletas jogos privalumų sportininkams:
5. Joga padidina alkio priepuolius, bet taip pat suteikia kūnui galimybę susitvarkyti su papildomu maistu. Tai padidina pagrindinį organizmo medžiagų apykaitos greitį ir užtikrina, kad tikimybė priaugti svorio sveikai sumažės.
6. Tai didžiulė pagalba sportininkams, bandantiems pasveikti nuo traumų. Kaip žinoma, sportas kada nors gali būti labai žalingas sveikatai. Nuolatinis raumenų nusidėvėjimas pasireiškia kasdieniame gyvenime ir dar labiau - profesionaliems sportininkams. Joga padeda kūnui greičiau atsigauti po traumų. Panašiai tai taip pat padeda sumažinti traumų riziką.
7. Joga veikia, kad sportininkai galėtų padidinti savo deguonies kiekį per ištvermės treniruotes. Štai kodėl joga taip pat yra rekomenduojama net kaip karinės praktikos dalis, o atsižvelgiant į sporto ir karinių pratybų panašumus, jų privalumai yra panašūs.
8. Joga yra ypač naudinga kraujospūdžiui mažinti ir bendriems kūno skausmams malšinti. Aušra yra geriausias laikas užsiimti joga; kai kūnas ir protas yra patys naujausi. Tai taip pat papildo visas kryžminių treniruočių programas ir veikia kaip bėgikų širdies ir kraujagyslių treniruotė. Kitaip tariant, vienas intensyvus jogos užsiėmimas gali būti prilyginamas vienodai intensyviam bėgimo užsiėmimui.
9. Bikramo jogą dažniausiai praktikuoja sportuojantys asmenys, nes ji yra intensyvi, tačiau užima mažiau laiko.
10. Taigi joga sportininkams nėra prabanga. Tai yra būtinybė. Jie turi įtraukti tam tikrą kiekį jogos į savo kasdienį treniruočių grafiką, kad išliktų tinkami.
Taigi, jei joga tinka tiems aukščiausio lygio sportininkams, ji tikrai bus jums naudinga, ar nemanote?