Turinys:
- Krepšinis - trumpai
- 1. Skatina širdies ir kraujagyslių sveikatą
- 2. Degina kalorijas
- 3. Sukuria kaulų jėgą
- 4. Padidina imuninę sistemą
- 5. Teikia jėgos treniruotes
- 6. Skatina psichinę raidą
- 7. Ugdo geresnį koordinavimą ir motorinius įgūdžius
- 8. Ugdo savidiscipliną ir susikaupimą
- 9. Gerina erdvės ir kūno supratimą
- 10. Didina pasitikėjimą savimi
- Patarimai
Ar jums patinka krepšinis? Ar dažnai girdėjote savo tėvą sakant, kad augdami ir stiprėdami užsiimsite šiuo sportu? Na, tavo tėvas galėjo būti teisus! Bet ne tik augant ir stiprėjant, šis sportas taip pat siūlo gausybę kitų naudos sveikatai!
Ar norėtumėte sužinoti daugiau? Skaitykite toliau šį įrašą!
Krepšinis - trumpai
Krepšinis yra labai mėgstama sporto šaka visame pasaulyje. Jis yra populiarus, nes jį galima žaisti kaip varžybą ar atsitiktinį žaidimą vietos aikštelėje. Tai taip pat puikus būdas treniruotis, nes reikia naudoti visą kūną (1). Tai greitas žaidimas, apimantis daugybę šuolių ir bėgimo, kuris yra puikus būdas mankštintis. Jei norite sporto, kuris padėtų išlikti sveikam ir sveikam, krepšinis yra puikus pasirinkimas, nes jis teikia daugiau nei keletą naudos sveikatai.
Toliau pateikiama krepšinio nauda sveikatai.
1. Skatina širdies ir kraujagyslių sveikatą
Krepšinis yra puikus jūsų širdies sveikata! Kadangi jūs nuolat judate, jūsų širdies ritmas padidėja. Tai taip pat padeda ugdyti ištvermę, o tai svarbu, kai norite įsitikinti, kad jūsų širdis sveika. Tai padės sumažinti insulto ir širdies ligų riziką vėliau jūsų gyvenime (2).
2. Degina kalorijas
Ar norite atsikratyti kelių papildomų kilogramų? Žaisti krepšinį! Visi greiti šoniniai judesiai, bėgimas ir šokinėjimas, suteikia jums aerobinę treniruotę, kuri savo ruožtu gali padėti sudeginti daug kalorijų. Kiekvieną krepšinio valandą 165 svarus sveriantis asmuo gali tikėtis sudeginti apie 600 kalorijų, o 250 svarų sveriantis - apie 900 kalorijų.
3. Sukuria kaulų jėgą
Fiziniai šio nuostabaus sporto reikalavimai padeda gerinti ir stiprinti kaulų jėgą. Bet kokia fizinė veikla, susijusi su svorio nešiojimu, leidžia susidaryti naujam kauliniam audiniui, o tai savo ruožtu kaulus stiprina. Krepšinio metu jūsų raumenys ir kaulai tampa stipresni, nes tai yra fizinė veikla, apimanti raumenų tempimą ir stūmimą į kaulus.
4. Padidina imuninę sistemą
Kai žaidi krepšinį ar bet kurią kitą sporto šaką, tai padeda sumažinti stresą (3). Kai sumažės stresas, turėsite daugiau energijos ir susitelksite į užduotis. Tai taip pat daro jus labiau socialiu, o tai savo ruožtu padeda išvengti depresijos. Kai sumažėja stresas, padidėja ir imuninė sistema.
5. Teikia jėgos treniruotes
Žaisdamas krepšinį gausite puikią viso kūno treniruotę. Tai padeda vystytis liesiems raumenims. Tai gali padėti vystyti apatinę nugaros dalį, kaklą, deltinius kaulus, spąstus ir pagrindinius raumenis. Tai taip pat sustiprina jūsų kojas, o judesiai, tokie kaip šaudymas ir driblingas, padeda sustiprinti rankas, rankų raumenis ir riešo lenkėjus.
6. Skatina psichinę raidą
Krepšinis gali būti greitas žaidimas, reikalaujantis daug fizinių įgūdžių, tačiau tai yra ir proto žaidimas, kuris reikalauja galvoti ant pirštų (4). Tam reikia skirti daug dėmesio, kad galėtumėte tiksliai ir greitai apdoroti veiksmus aikštėje ir priimti veiksmingus sprendimus su kamuoliu. Tai taip pat reikalauja, kad jūs mokytumėte save, kad galėtumėte nuolat stebėti varžovus ir komandos draugus bei greitai priimti sprendimus, pagrįstus jų veiksmais.
7. Ugdo geresnį koordinavimą ir motorinius įgūdžius
Krepšiniui reikalinga puiki rankų ir akių koordinacija, taip pat viso kūno koordinacija (5). Kai žaidi šį sportą, jis suteikia tau mokymų, kurie padėtų lavinti šiuos įgūdžius. Driblingas suteikia jums treniruotes rankos ir akies koordinacijai, o praleidžiantys atšokantys smūgiai - lavinti viso kūno koordinaciją.
8. Ugdo savidiscipliną ir susikaupimą
Kaip ir kitose sporto šakose, yra taisyklių, kurių reikia laikytis žaidžiant krepšinį. Pažeidus šias taisykles, gali būti skiriamos baudos ir jums, ir jūsų komandai. Tai padeda ugdyti savidiscipliną, kuri yra svarbi, nes skatina būti konkurencingesniems ir sąžiningesniems tuo pačiu metu. Tai taip pat išlaiko jūsų dėmesį ir budrumą.
9. Gerina erdvės ir kūno supratimą
Krepšinis yra žaidimas, reikalaujantis erdvės suvokimo. Turite žinoti, kur esate, kad atliktumėte tobulą smūgį ar efektyviai sužaistumėte gynybą. Kai suprasite erdvę ir kūną, tiksliai žinosite, kur turite būti, kai komandos draugas ar varžovas atliks smūgį ar perduos kamuolį. Kai jūsų erdvinis suvokimas pagerėja, jis taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą.
10. Didina pasitikėjimą savimi
Vienas geriausių krepšinio žaidimo pranašumų yra tas, kad tai tikrai padidina pasitikėjimą savimi (6). Būti geru žaidėju ir būti puikios komandos nariu galite padaryti stebuklus, kad padidintumėte savivertę ir padėtumėte įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Padidėjus pasitikėjimui, padidėja ir jūsų tikėjimas savo įgūdžiais. Pasitikėjimas leidžia susidurti su gyvenimu geriau nusiteikus ir teigiamai veikia kiekvieną jūsų gyvenimo aspektą.
Dėl greito krepšinio veiksmo tai yra vienas įdomiausių žaidimų, kuriuos reikia žaisti ir žiūrėti pasaulyje. Tai, kad jis teikia daug privalumų, yra puiki premija. Nenuostabu, kad JAV prezidentas įtraukė į savo įprastą treniruočių režimą išlaikyti fizinę ir psichinę formą. Tai puikus žaidimas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Jei norite žaisti sportą, kuris suteikia daug naudos tiek fiziškai, tiek protiškai, tai jums tinka.
Patarimai
- Prieš patekdami į aikštę, visada pašildykite ir ištempkite sąnarius bei raumenis. Paskirkite ir po žaidimo pasitempti ir atvėsti.
- Krepšinis yra fiziškai sunkus žaidimas. Svarbu turėti daug skysčių po ranka, kad galėtumėte reguliariai rehidratuoti kūną.
- Dėl fizinių poreikių svarbu išlaikyti save lankstų ir tvirtą.
Turėdamas daugybę krepšinio privalumų, tai yra puiki priežastis pasiimti kamuolį ir pradėti šaudyti. Ją galima žaisti atskirai arba su draugais - kad ir ką pasirinktum, tu gauni puikią treniruotę. Paversdami šį sportą savo fitneso rutina, jūs užtikrinsite, kad daugelį metų išliksite fiziškai ir psichiškai tinkami ir aktyvūs.
Kaip šis įrašas jums padėjo? Pasakykite mums, pakomentuodami žemiau esančiame laukelyje.