Turinys:
Gvajava yra medis, paprastai auginamas tropikuose ir subtropikuose. Jo spalva skiriasi nuo geltonos iki šviesiai žalios. Gvajavas geriausia valgyti žalias natūralia forma. Jis taip pat valgomas vaisių salotose kartu su kitais vaisiais ir konservuojamas kaip uogienės, drebučiai ir sultys ilgalaikiam vartojimui. Jūs uždirbsite, ar gvajava nėštumo metu yra saugi, ar ne.
Gvajava yra išskirtinai maistingas ir vienas sveikiausių vaisių, kuris rūpinasi jūsų kūno daugeliu maistinių medžiagų poreikiu. Dėl didelio vandens kiekio ir palyginti mažo riebalų, angliavandenių ir baltymų kiekio jis tampa idealia valgio dalimi.
Gvajavos nauda sveikatai nėštumo metu
Vaizdas: „Shutterstock“
Maistinės medžiagos, esančios gvajavos vaisiuose, tampa būtinu nėščios moters raciono papildymu. Kai kurie gvajavos pranašumai nėštumo metu aptariami toliau.
1. Valgant gvajavas cukraus kiekis kraujyje išlieka normalus ir sveikas, taip padeda išvengti nėščių moterų nėštumo diabeto.
2. Gvajavos taip pat padeda kontroliuoti kraujospūdį. Nėštumo metu būtina išlaikyti kraujospūdžio pusiausvyrą, kad būtų išvengta persileidimo ir priešlaikinio gimdymo.
3. Gvajavos vaisių čiupimas padeda sumažinti anemiją organizme, vaisiuose yra būtinų maistinių medžiagų, kurios padeda padidinti hemoglobino kiekį organizme.
4. Kadangi gvajavose gausu askorbo rūgšties arba vitamino C, tai padeda pagerinti būsimų motinų imuninę sistemą. Tai taip pat padeda pašalinti kitas sveikatos problemas, tokias kaip dantų skausmai, dantenų kraujavimas, opos, sutrūkusios kraujagyslės ir kiti su nėštumu susiję sunkumai. Viename gvajavos vaisiuje yra apie 16 miligramų vitamino C, o tai yra daug daugiau nei šio vitamino kiekis, reikalingas vyro ar moters organizmui.
5. Gvajavos padeda palaikyti sveiką virškinimo sistemą. Daugelis moterų skundžiasi vidurių užkietėjimu nėštumo metu. Guava, turinti vidurius, padeda lengvai tuštintis. Todėl šis nuostabus vaisius užkerta kelią bet kokioms su virškinimu susijusioms problemoms, kurios yra būtinos nėštumo metu.
6. Gvajavose yra antioksidantų, toksinų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas E, izoflanoidai, karotinoidai, polifenoliai. Tai padeda kovoti su mikrobais ir organizmo infekcijomis. Taip būsimoji motina atitolsta nuo daugybės ligų.
7. Gvajavos taip pat žinomos dėl didelio skaidulų kiekio. Kai gvajavos vartojamos kartu su jų sėklomis, tai padeda išvengti hemorojaus ir vidurių užkietėjimo, kurie nėštumo metu yra gana dažni.
8. Gvajavose esantis magnis padeda atsipalaiduoti kūno nervams ir raumenims. Tai naudinga nėščioms moterims, nes padidėjus svoriui, kūnas trokšta šiek tiek lengvumo, kurį suteikia šis vaisius.
9. Gvajavos ne tik padeda būsimoms moterims palaikyti tinkamą sveikatą, bet ir vaisiui. Gvajavos vaisiai yra folio rūgšties arba vitamino B9 sandėlis. Tai vitaminas, kuris yra labai svarbus vystantis kūdikio nervų sistemai.
10. Kalcio kiekis gvajavos vaisiuose yra sveikintinas priedas prie nėštumo dietos.
Dabar jūs žinote, ar gvajava tinka nėštumui, ar ne? Dabar pažvelkime į kai kuriuos neigiamus gvajavos valgymo nėštumo metu padarinius.
Šalutinis gvajavos poveikis nėštumo metu
Peržiūrėkite čia keletą dažniausiai kalbamų šalutinių gvajavos valgymo nėštumo metu padarinių:
- Nėštumo metu valgant per daug gvajavų, ypač neluptų, atsiranda viduriavimas, nes gvajavose yra daug skaidulų. Viduriavimas būsimai motinai nėra naudingas, nes silpnina ją, sukelia dirginimą, nerimą ir trukdo atsipalaiduoti. Tai taip pat lemia mitybą ir vartoja daugiau tablečių, o tai nepatartina gydytojams. Priemonė yra nulupti gvajavą prieš valgant.
- Jei laukiama motina jau turi tam tikrų dantų problemų, neprinokusios ar pusiau sunokusios gvajavos gali skaudėti dantis.
Nėra pakankamai klinikinių duomenų, įrodančių gvajavos vaisių vartojimo nėštumo metu naudą ir šalutinį poveikį. Tačiau, kaip mums sako įprasta logika, visi vaisiai turi būti geri, kai jie vartojami racionaliai.
Tikiuosi, kad dabar jūs žinote, ar saugu valgyti gvajavę nėštumo metu, ar ne. Ir viskas, kas yra perteklius, gali būti dirginantis, ypač kai esate nėščia. Taigi, vadovaukitės savo nuojauta ir leiskite savo protui priimti sprendimą, ar dabar turėtumėte apsvarstyti nėštumo gvajavą?