Turinys:
- Kuo kopūstai jums naudingi?
- Kuo kopūstai jums naudingi?
- 1. Gali skatinti širdies sveikatą
- 2. Gali pagerinti virškinimo sveikatą
- 3. Gali kovoti su uždegimu
Kopūstai yra tarp populiariausių kryžmažiedžių daržovių. Joje gausu maistinių medžiagų, įskaitant gyvybiškai svarbius mineralus ir vitaminus.
Ši daržovė yra įvairių spalvų, jos lapai gali būti susigūžę arba lygūs.
Moksliniuose tyrimuose teigiama, kad jis gali pagerinti širdies sveikatą ir padėti gydyti uždegimą bei vėžį. Šiame įraše plačiau aptariame, ką įvairiuose tyrimuose teigiama apie kopūstus ir jų naudojimą.
Kuo kopūstai jums naudingi?
Kopūstuose yra keturi pagrindiniai antioksidantai. Tai yra cholinas, beta-karotenas, liuteinas ir kvercetinas.
Cholinas gali pagerinti atmintį ir kovoti su uždegimu. Tai taip pat gali užkirsti kelią nėščiųjų nervinių vamzdelių defektams (1).
Beta-karotinas apsaugo žmogaus DNR nuo žalingo rūkymo poveikio (2).
Liuteinas gali užkirsti kelią su amžiumi susijusiai geltonosios dėmės degeneracijai (3).
Kvercetinas kovoja su kenksmingomis bakterijomis ir kovoja su ligomis (4).
Kopūstuose taip pat gausu vitaminų C ir K bei B grupės vitaminų, kurie teikia daug kitų privalumų. Kopūstų yra įvairių veislių, įskaitant:
- Patrankos kopūstai (dar vadinami žaliaisiais kopūstais, labiausiai paplitusi veislė)
- Bok choy
- Choy suma
- Napos kopūstai
- Savojos kopūstai
- Raudonasis kopūstas
Nesvarbu, kokia veislė, nauda yra panaši. Kryžmažiedės daržovės apskritai yra viena iš labiausiai ištirtų maisto produktų grupių. Kopūstai būna tarp populiariausių. Šiame skyriuje bus daugiau informacijos apie tai, kaip kopūstai į jūsų įprastą mitybą gali būti naudingi.
Kuo kopūstai jums naudingi?
Kopūstuose gausu įvairių antioksidantų, įskaitant antocianinus ir sulforafaną. Tai padeda kovoti su uždegimu ir su juo susijusiais negalavimais, tokiais kaip širdies ligos ir vėžys. Fermentuotos kopūstų formos taip pat gali pagerinti jūsų virškinimo sveikatą.
1. Gali skatinti širdies sveikatą
Raudonuose kopūstuose gausu antocianinų (5). Šie junginiai yra atsakingi už jai būdingą raudoną spalvą. Tyrimai sieja antocianinus su sumažėjusia širdies ligų rizika, nors reikia ilgalaikių tyrimų (6).
Didelis antocianinų suvartojimas taip pat gali sumažinti jaunų ir vidutinio amžiaus moterų miokardo infarkto riziką. Tolesni bandymai turėtų suteikti mums daugiau informacijos šiuo aspektu (7). Šie antocianinai taip pat gali sumažinti arterijos standumą, galimai sumažinti kraujospūdį (8).
Rauginti kopūstai, fermentuoti kopūstų preparatai, taip pat skatina širdies sveikatą (9). Manoma, kad rauginti kopūstai neutralizuoja žarnyno florą, kurios cheminiai šalutiniai produktai gali sukietinti arterijas. Tačiau norint nustatyti šį ryšį, reikia atlikti daugiau tyrimų.
Raudonieji kopūstai taip pat apsaugo širdį, mažindami blogojo cholesterolio kiekį organizme (10).
2. Gali pagerinti virškinimo sveikatą
Kimchi, kitas fermentuotas maistas, gaminamas iš kopūstų, gali skatinti virškinimo sveikatą. Jame gausu probiotikų ir skatinama virškinimo sveikata panašiai kaip jogurte ir kituose pieno produktuose. Kimchi apsaugo nuo vidurių užkietėjimo ir taip pat skatina kolorektalinę sveikatą (11).
Kopūstuose taip pat gausu netirpių ir tirpių skaidulų. Pirmasis prideda daug išmatų ir skatina reguliarumą (12). Pastarasis skatina žarnynui palankias bakterijas (13).
3. Gali kovoti su uždegimu
Nors pats uždegimas nėra blogas, lėtinis uždegimas yra. Kryžmažiedės daržovės, kaip ir kopūstai, kovoja su lėtiniu uždegimu (14).
Tyrimo metu moterys, kurių kryžmažiedžių daržovių buvo suvartojama daugiausiai, uždegimas buvo mažiausias. Tyrimas iš dalies susieja tokių daržovių suvartojimą su sumažintu uždegimu (15). Tai galima priskirti kryžmažiedžių daržovių antioksidantui, vadinamam sulforafanu (16). Sulforafanas taip pat gali sulėtinti sąnarių kremzlių pažeidimus (17).
Kito tyrimo metu kopūstų lapų įvyniojimai padėjo sumažinti osteoartritu sergančių pacientų kelio uždegimą. Jie galėtų būti