Turinys:
- Kaip migdolai naudingi jūsų sveikatai?
- 1. Migdolai: maistinių medžiagų galios
- 2. Gali nuraminti, tonizuoti ir atjauninti odą
- 3. Gali skatinti plaukų augimą
- 4. Gali sustiprinti atmintį, smegenų sveikatą ir pažinimą
- 5. Gali sumažėti svoris
- 6. Gali padidinti gerą cholesterolio (DTL) lygį
- 7. Gali pasiūlyti ir padėti širdies ir kraujagyslių apsaugai
- 8. Gali pagerinti glikemijos kontrolę ir diabetą
- 9. Gali sukelti sotumą, padidinti energiją ir pagerinti skrandžio aplinką
- Fragmento laikas!
- 10. Gali skatinti ir palaikyti akių sveikatą
- 11. Gali sustiprinti kaulus ir užkirsti kelią kaulų ligoms
Migdolai ( Prunus amygdalus ) yra šviesiai oranžiškai rudos spalvos riešutai. Kulinarijos scenoje jie buvo maždaug nuo 3000 metų prieš mūsų erą
Esminių mineralų, vitaminų, polifenolių ir skaidulų gausa daro migdolus sveiku mitybos racionu. Tyrimai sako, kad migdolai gali padėti gydyti su oda ir plaukais susijusias problemas dėl jų antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.
Migdoluose yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip mononesočiosios riebalų rūgštys (MUFA), polinesočiosios riebalų rūgštys (PUFA) ir maistinės skaidulos. Jie taip pat yra mineralų ir vitaminų atsargos. Tai kalcis, kalis, magnis, fosforas, varis, geležis, cinkas, manganas, tiaminas, vitaminas B, vitaminas E ir keletas fitonutrientų (1).
Todėl jie gali padėti valdyti ūmias ir lėtines ligas, tokias kaip diabetas, nutukimas, širdies ir kraujagyslių ligos ir hiperlipidemija (1).
Norėdami sužinoti, kaip migdolai teikia šią naudą ir kas jiems suteikia tokią didelę terapinę reikšmę, skaitykite toliau!
Kaip migdolai naudingi jūsų sveikatai?
Migdolai yra maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas E, cinkas, kalis ir riebalų rūgštys, lobynas. Jie gali pagerinti jūsų atmintį, išlaikyti gerą regėjimą, pagerinti virškinimą ir išlaikyti jus pilną ilgą laiką.
1. Migdolai: maistinių medžiagų galios
Migdolai gali būti puikus užkandis. Tai yra daug maistinių medžiagų, mažai angliavandenių turinčios ir daug energijos turinčios sėklos, kurios nepažeidžia malonumo jūsų gomuriui.
Jie yra populiarūs dėl naudos sveikatai dėl maistinių medžiagų sudėties. Migdoluose yra daug maistinių medžiagų, tokių kaip mononesočiosios riebalų rūgštys (MUFA), polinesočiosios riebalų rūgštys (PUFA) ir maistinės skaidulos.
Jie taip pat yra mineralų ir vitaminų atsargos. Tai kalcis, kalis, magnis, fosforas, varis, geležis, cinkas, manganas, tiaminas, vitaminas B, vitaminas E ir keletas fitonutrientų (1).
Migdolai gali pasigirti įspūdingu maistiniu profiliu. 1 oz (28 g) migdolų yra 14 g riebalų, 6 g baltymų ir 164 kalorijos (2).
Migdolų vartojimo būdas nustato jų išmatuotą metabolizuojamą energiją (ME).
Metabolizuojama energija yra grynoji energija, likusi po išmatų ir šlapimo netekimo. Kitaip tariant, ME reiškia energiją, reikalingą gyvybiniams procesams, tokiems kaip augimas, dauginimasis, darbas (judėjimas) ir kvėpavimas (1).
Nustatyta, kad išmatuotų sveikų migdolų, sveikų skrudintų ir smulkintų migdolų ME yra žymiai mažesnė už išmatuotą migdolų sviesto ME (1).
Visų natūralių migdolų ME buvo mažesnė nei neskrudintų migdolų (1).
2. Gali nuraminti, tonizuoti ir atjauninti odą
Migdoluose gausu aliejų ir vitamino E. Šie nesotieji riebalai ir polifenoliai veikia kaip puikūs odos kondicionieriai. Štai kodėl senovės medicinos mokyklos naudojo migdolų aliejų sausos odos problemoms gydyti.
Migdolų aliejumi galima gydyti sausas odos ligas, tokias kaip psoriazė ir egzema. Tai taip pat gali padėti pagerinti jūsų odos tonusą ir veido spalvą. Norint nustatyti jo veiksmingumą gydant pooperacinius randus, reikia atlikti tolesnius tyrimus (3).
Šios sėklos yra natūralūs ⍺-tokoferolio, kuris kartu su kitais 7 nariais yra žinomas kaip vitaminas E. Tokoferoliai yra fotoprotektoriai. Jie apsaugo nuo odos pažeidimo, kurį sukelia saulės spindulių ir UV spindulių poveikis (4), (5).
Migdolai yra ypač žinomi dėl savo antioksidantų. Migdolų polifenoliai, ypač flavonoidai, yra nuostabūs laisvųjų radikalų valikliai. Jie taip pat turi priešuždegiminį poveikį jūsų odai.
Trumpai tariant, jūsų racione esantys migdolai ar migdolų aliejus gali gydyti sausą odą, randus, raukšles, pigmentaciją ir fotopažeidimą (4), (5), (6).
3. Gali skatinti plaukų augimą
Plaukų slinkimas yra vis didesnė šiuolaikinių moterų ir vyrų problema. Dėl to kalta šiuolaikinė mityba, gyvenimo būdas, užterštumas, hormonų disbalansas, nepakankama mityba ir net nepakankama mityba. Įvairios terapijos gali padėti susidoroti su šia problema. Aliejaus masažas yra klasikinis pasirinkimas.
Migdolų aliejaus masažas yra viena saugiausių plaukų augimo priemonių. Reikia laiko, kol įsigers į galvos odą, tačiau joje esantis vitaminas E gali pakenkti plaukams. Tyrimai rodo, kad vitamino E papildai taip pat gali padidinti plaukų skaičių žmonėms, patiriantiems plaukų slinkimą (7).
Dar svarbiau, kad mikroelementų trūkumas gali pasireikšti krentant plaukams. Biotino trūkumas yra retas, tačiau plaukai plonėja. Tai gali sukelti plaukų slinkimą, bėrimus, lūžinėjančius nagus ir egzoskeleto problemas.
Sakoma, kad skrudinti migdolai yra geri biotino šaltiniai (¼ puodelyje yra apie 1,5 mcg biotino).
Taigi, pridedant migdolų į savo mitybą ir įmasažuojant aliejų ant plaukų ir galvos odos, gali stimuliuoti sveikų plaukų augimą.
4. Gali sustiprinti atmintį, smegenų sveikatą ir pažinimą
Medžio riešutai, pavyzdžiui, migdolai, yra natūralūs tokoferolio, folatų, mono ir polinesočiųjų riebalų rūgščių bei polifenolių šaltiniai. Šios maistinės medžiagos gali užkirsti kelią ar atitolinti su amžiumi susijusių kognityvinių sutrikimų ir amnezijos atsiradimą (9).
Žiurkių tyrimai parodė, kad migdolai, vartojami 28 dienas, žymiai pagerino atminties išlaikymą.
Migdolų fitocheminės medžiagos taip pat kontroliuoja cholesterolio kiekį. Tai užtikrina, kad jokios oksiduotos plokštelės neužstotų neuronų. Siūloma, kad migdoluose esantis acetilcholinas yra aktyvus junginys (9).
Tai rodo migdolų nootropines savybes.
Teigiama, kad dietos, kuriose yra migdolų, yra itin sveikos. Pavyzdžiui, Viduržemio jūros dieta, kurioje yra alyvuogių, migdolų ir kitų riešutų, pomidorų, špinatų, česnakų, šparagų ir avinžirnių, gali skatinti bendrą smegenų sveikatą. Visa tai dėl jų siūlomų nesočiųjų riebalų (10).
5. Gali sumažėti svoris
Užkandžiaudami migdolai sukelia sotumo jausmą. Jie yra maistingi. Tai apsaugo nuo hedoninio alkio užkandžiavimo ir persivalgymo, galiausiai užkerta kelią svorio augimui.
Migdoluose esantys nesotieji riebalai mažina cholesterolio kiekį. Migdolai taip pat yra puikus maistinių skaidulų šaltinis (1 oz. Yra 3,5 g skaidulų, 2,4 g netirpių skaidulų). Maistui, turinčiam daug skaidulų, reikia laiko virškinti, todėl ilgiau jausitės sotūs (11).
Tačiau šį migdolų mechanizmą reikia ištirti. Nedaugelis tyrinėtojų mano, kad migdolai gali padėti numesti svorio. Tai priklauso nuo viso jūsų mitybos plano, o ne tik nuo vieno ingrediento, tiesa?
Jūs vis tiek galite eiti į priekį ir pridėti 1440 kJ ekvivalentišką migdolų porciją su ribota svorio padidėjimo rizika (12).
6. Gali padidinti gerą cholesterolio (DTL) lygį
Įrodyta, kad vartojantys medžių riešutus, pavyzdžiui, migdolus, sumažėja blogojo cholesterolio (MTL) kiekis.
Migdolai yra geri mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų šaltiniai, reguliuojantys MTL kiekį žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu ir padidėjusiu cholesterolio kiekiu, taip pat jų sveikiems kolegoms (13).
Migdolų valgymas kaip įprastos dietos dalis gali padėti padidinti kraujyje gerojo (DTL) cholesterolio kiekį. Geras būdas pradėti vartoti labai angliavandenių turinčius užkandžius migdolais (apie 43 g per dieną) (14).
Didesnis DTL nei MTL lygis kraujotakoje yra naudingas kelioms organų sistemoms, visų pirma jūsų širdžiai (15).
7. Gali pasiūlyti ir padėti širdies ir kraujagyslių apsaugai
Medžių riešutuose, kaip ir migdoluose, yra daug skaidulų, nesočiųjų riebalų ir fitocheminių medžiagų. Žinoma, kad šis profilis sumažina širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką (1).
Tai neseniai įrodyta tiriant Viduržemio jūros dietą. Įrodyta, kad Viduržemio jūros dieta, papildyta 30 g medienos riešutų per dieną (migdolai, lazdyno riešutai ir graikiniai riešutai), sumažina širdies ir kraujagyslių reiškinių riziką 28% (16).
Migdoluose yra maistinių medžiagų, tokių kaip folio rūgštis, L-argininas, vitaminas E ir vitaminas B. Šios maistinės medžiagos gali moduliuoti kraujotakos sistemos kraujagyslių funkciją (kraujagysles plečiančią savybę).
Šios sėklos taip pat gali sumažinti jūsų kūno uždegimą ir oksidacinį stresą.
Todėl migdolai gali apsaugoti jus nuo koronarinės širdies ligos (CAD), aterosklerozės ir aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) (1), (16).
8. Gali pagerinti glikemijos kontrolę ir diabetą
Tyrimai parodė, kad migdolai gali sumažinti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą po valgio. Jie padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje žmonėms, sergantiems diabetu (17), (18).
Suvalgius apie 60 g migdolų per dieną, padidėja maistinių skaidulų, magnio, polinesočiųjų riebalų rūgščių, mononesočiųjų riebalų rūgščių ir vitamino E suvartojimas (17).
Dauguma šių fitomatinių medžiagų pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios sumažina oksidacinės baltymų pažeidimo riziką (19).
Migdolai kontroliuoja cukraus kiekį kraujyje, padidina DTL lygį, sulaiko cirkuliuojančias MTL molekules, kovoja su oksidaciniu stresu ir sukelia sotumą. Šios savybės taip pat sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką asmenims, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu.
9. Gali sukelti sotumą, padidinti energiją ir pagerinti skrandžio aplinką
Migdolai turi tvirtą tekstūrą. Juos gali būti sunku suskaidyti. Tiesą sakant, nemaža žaliavinio migdolų audinio dalis išsaugoma nepakitusi net po kramtymo, virškinimo ir storosios žarnos fermentacijos. Bet juos kramtant (įmušus) nuolat išsiskiria daugiau lipidų ir daugiau energijos (20), (21).
Kita migdolų valgymo premija yra ta, kad tai suteikia sotumo (sotumo) pojūtį dėl jų lėto irimo greičio.
Skrudinant migdolus, padidėja jų irimo greitis. Jie taip pat virškinami greičiau nei žali (20).
Užkandžiaudami keliais migdolais po pietų, galite susidoroti su budrumu, atmintimi ir dėmesiu po pietų (22). Jie pumpuoja jūsų energijos lygį.
Viena uncija migdolų duoda apie 164 kcal (kilokalorijos), pistacijos - 159 kcal, o žemės riešutai - 161 kcal energijos (2). Išmintingai rinkitės dienos viduryje!
Fragmento laikas!
Migdolų aliejų galima tepti ant odos. Tačiau jis daugiausia lieka ant jūsų odos paviršiaus. Kaip ir simondsijų bei avokadų aliejai, jie neprasiskverbia į jūsų odos sluoksnius.
Jame yra laisvųjų nesočiųjų riebalų rūgščių (pvz., Oleino rūgšties), kurių molekulės gali sutrikdyti odos barjerą ir pagerinti kitų augalų aliejuose esančių junginių pralaidumą (23).
Štai kodėl migdolų, simondsijų, avokadų ir sojų aliejai yra idealūs aliejai.
10. Gali skatinti ir palaikyti akių sveikatą
Teigiama, kad tinklainės geltonojoje dėmėje yra didelė laisvųjų radikalų koncentracija, kuri gali pakenkti baltymams ir DNR tose ląstelėse. Antioksidantai apsaugo geltonąją dėmę nuo degeneracijos.
Karotinoidai, tokie kaip liuteinas ir zeaksantinas, pagerina šio regiono pigmento tankį.
Omega-3 riebalų rūgštys, ypač dokozaheksaenoinė rūgštis (DHA), kovoja su akių uždegimu.
Valgant maistą, kuriame gausu šių mikroelementų, galima išvengti regėjimo praradimo, geltonosios dėmės degeneracijos ir kitų akių sutrikimų (24), (25).
Migdoluose yra pakankamai vitamino E (7 mg TE / ¼ puodelio) ir cinko (0,9 mg / oz.). Nors vitaminas E apsaugo nuo trombocitų agregacijos ir pagerina kraujagyslių išsiplėtimą, cinkas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį perduodant ląstelių signalus ir perduodant nervinius impulsus.
Valgydami nedidelį kiekį migdolų, negalėsite išvengti akių problemų, tačiau jie gali kontroliuoti jų sunkumą (25).
11. Gali sustiprinti kaulus ir užkirsti kelią kaulų ligoms
1200 mg kalcio suvartojimas kiekvieną dieną yra privalomas visoms vyresnėms nei 51 metų moterims ir vyrams. Tai yra