Turinys:
- Baba Ramdev joga
- Baba Ramdev akių mankštos
- 1. Akių pasukimas aukštyn ir žemyn
- 2. Akių pasukimas - į šoną
- 3. Akių sukimas - pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę
- 4. Palmingas
- 5. Trataka
- 6. Bhastrika Pranayam
- 7. Kapalbhati Pranayama
- 8. Bahya Pranayam
- 9. Anuloma - Viloma Pranayama
- 10. Udgeethas Pranayama
- 11. Agnisara Krija
- 12. Šavasana
Prieš tai išsiaiškinkime „Baba Ramdev Yoga“ unikalumą.
Baba Ramdev joga
Baba Ramdev yra Indijos jogos guru, per televiziją ir jogos stovyklas populiarinusi jogos sampratą visoje Indijoje ir keliose kitose užsienio šalyse. Jo joga pabrėžia Pranajamą ir jogos pozų rinkinį, kuris gydo tam tikrus kūno negalavimus. Dabar patikrinkime kai kuriuos iš jų, susijusių su akimis.
Baba Ramdev akių mankštos
- Akių pasukimas aukštyn ir žemyn
- Akių pasukimas - į šoną
- Akių sukimas - pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę
- Palmingas
- Trataka
- Bhastrika Pranayam
- Kapalbhati Pranayama
- Bahya Pranayam
- Anuloma - Viloma Pranayama
- Udgeethas Pranayama
- Agnisara Krija
- Šavasana
1. Akių pasukimas aukštyn ir žemyn
Bernarras MacFaddenas, Williamas Batesas, per Wikimedia Commons
Privalumai: Nuolatinis akių judinimas padeda išvengti akių sutrikimų ir pagerina regėjimą.Procedūra: Norėdami pasukti akis aukštyn ir žemyn, atsisėskite ant grindų ištiestomis kojomis. Laikykite nugarą ir galvą stačias. Padėkite abi rankas ant atitinkamų kelių. Uždarykite dešinį kumštį ir uždėkite jį ant dešiniojo kelio nykščiu į viršų. Stebėkite žvilgsnį į bet kurį priešais esantį daiktą. Dabar iškvėpkite giliai ir nukreipkite žvilgsnį į viršų, laikydami galvą užfiksuotą. Įkvėpkite ir vėl nukreipkite žvilgsnį į objektą. Darykite tą patį nuo apatinio žvilgsnio iki viršutinio žvilgsnio. Pakartokite tą pačią procedūrą kairiuoju kumščiu kairėje šlaunyje. Prieš pakartodami pratimą, 15 sekundžių užmerkite akis. Pratimą atlikite 10 kartų.
Atgal į TOC
2. Akių pasukimas - į šoną
Privalumai: Šoninis akių obuolių judėjimas yra naudingas žmonėms, turintiems trumparegystę ir hipermetropiją.
Procedūra: Norėdami pasukti į šoną, atsisėskite į Padmasaną, laikydami galvą ir nugarą stačią. Ištieskite rankas į priekį sugniaužtais ir uždarytais kumščiais, nykščiais į viršų, atkartodami Linga mudrą. Laikyk žvilgsnį nukreiptą į nykščius. Priartinkite sugniaužtus kumščius arčiau akių, padėdami juos tarp antakių. Judinkite kumščius į dešinę, akių obuoliais eidami keliu. Tai darydama galva turėtų likti tiesi. Sugrąžinkite kumščius tarp antakių, o akys seka atgal. Pakartokite tą patį kairėje pusėje. Pakartokite visą procedūrą dešimt kartų, po kiekvieno pakartojimo 10 sekundžių užmerkdami akis.
Atgal į TOC
3. Akių sukimas - pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę
Privalumai: sukimasis pagal laikrodžio rodyklę ir prieš laikrodžio rodyklę atpalaiduoja akis ir apsaugo jas nuo bet kokių ligų ir sutrikimų. Šis pratimas idealiai tinka tiems, kurie praleidžia ilgas valandas prie kompiuterio.
Procedūra: Norėdami tai padaryti, atsisėskite į Padmasaną stačia galva ir stuburu, o rankos remkitės ant kelių jogos mudroje. Pakelkite dešinį kumštį nykščiu į viršų. Tai darydami, laikykitės alkūnės tiesiai. Sutelkite akis į nykštį, laikydami galvą tiesiai. Judinkite nykštį pagal laikrodžio rodyklę žvilgsniu jį sekdami. Pakartokite tai penkis kartus ir dar penkis kartus atlikite tą patį rodyklę prieš laikrodžio rodyklę. Pakartokite visą procesą nukreipdami žvilgsnį į kairįjį nykštį.
Atgal į TOC
4. Palmingas
Privalumai: Palmingas sušildo akis, kad būtų geresnė kraujotaka. Tai greitas ir paprastas būdas atsipalaiduoti. Tai pagerina kraujotaką ir išlaiko nuovargį bei paburkimą.
Procedūra: Norėdami atlikti Palmingą, sėdėkite patogioje padėtyje. Trinkite delnus vienas į kitą, stipriai, kol pajusite iš jų sklindančią šilumą. Uždėkite delnus užmerktomis akimis ir pajusite sklindančią šilumą.
Atgal į TOC
5. Trataka
Privalumai: „ Trataka“ reiškia nuolatinį žvilgsnį į objektą nustatytą laiką. Tai padarius pagerėja jūsų koncentracija ir regėjimas. Šis akių pratimas sumažina didelę trumparegių akių galią.
Procedūra: patogiai atsisėskite Padmasanoje arba Vajrasanoje. Padėkite žvakę maždaug už dviejų pėdų nuo vietos, kur sėdite. Uždek žvakę ir nemirksėdamas pažvelk į liepsną. Galite suskaičiuoti skaičius galvoje, kad galėtumėte stebėti laiką ir kad jūsų mintys nenusileistų. Žiūrėk tiek, kiek gali. Kuo ilgiau darysi, tuo geriau.
Atgal į TOC
6. Bhastrika Pranayam
Privalumai: „ Bhastrika Pranayam“ skatina galvos kraujotaką ir gerina regėjimą. Tai taip pat gaivina jūsų fizinę ir psichinę būtį.
Procedūra: atsisėskite į Padmasaną stačiu stuburu. Dešiniuoju nykščiu uždarykite dešinę šnervę. Jėga ir greitai įkvėpkite ir iškvėpkite per kairę šnervę. Atlikite tai maždaug 20 kartų. Atlikdami pratimą galite pajusti, kaip pilvo sienos dunda. Padarykite savo paskutinį kvėpavimą ilgą ir gilų. Dabar pakartokite tą patį procesą dešinėje šnervėje kairiuoju nykščiu uždarydami kairę šnervę. Užbaigus pratimą ant abiejų šnervių, gaunama viena bhastrika. Atsipalaiduokite maždaug 30 sekundžių ir pakartokite visą procesą dar kartą. Darykite tai maždaug 10 minučių.
Atgal į TOC
7. Kapalbhati Pranayama
Privalumai: Išvalykite plaučius ir pagerinkite kraujotaką, kad matytumėte geriau, atlikdami kaukolės spindesio kvėpavimo pratimą. Tai labai galingas pratimas, užtikrinantis lygesnį pilvą, geresnį regėjimą, blizgančius plaukus ir daug daugiau. Įkvėpimas yra beveik nulis, o iškvėpimas yra galingas ir greitai vienas po kito.
Procedūra: sėdėkite patogioje padėtyje. Tai gali būti Padmasana, Sukhasana arba Vajrasana. Jei turite nugaros skausmą, galite leisti sau būti paremtam siena, nes šis kvėpavimo pratimas yra galingas, o pradedantiesiems gali skaudėti nugarą. Užmerkite akis ir laikykite rankas jogos mudroje. pilvas, atlikite greitą įkvėpimą, po kurio galingi ir greiti iškvėpimai. Pradedantysis gali laikyti ranką ant pilvo, nes per pradinius pakartojimus jai gali būti sunku susikaupti. Lėtai didinkite ciklų skaičių. Reguliariai praktikuodami galite pasiekti iki 100 skaičių.
Atgal į TOC
8. Bahya Pranayam
Privalumai: tai ne tik puikus būdas pagerinti kraujotaką ir išvalyti plaučius, bet ir palengvinti sutrikimus, susijusius su reprodukciniais organais. Įsitikinkite, kad ši pranajama atliekama tuščiu skrandžiu.
Procedūra: patogiai atsisėskite Sukhasanoje arba Padmasanoje. Giliai įkvėpkite ir stipriai iškvėpdami ištuštinkite plaučius. Laikydami kvėpavimą, užfiksuokite smakrą krūtine. Tai vadinama Jalandhar's Bandha. Patraukite pilvą kiek įmanoma į vidų, kad jis priartėtų prie stuburo. Tai vadinama Udhiyana Bandha. Dabar laikykite kirkšnies raumenis aukštyn arba laikykite save Mooladhara bandha. Pradėkite bandhas kartu maždaug 10–15 sekundžių. Giliai įkvėpęs, atleiskite „Bandhas“. Pakartokite apie 2 minutes, kad padidintumėte laiką nuo 5 iki 7 minučių.
Atgal į TOC
9. Anuloma - Viloma Pranayama
cc licencijuota (BY) „Flickr“ nuotrauka, kuria dalijasi „Mrityunjaya Yoga Studio“
Privalumai: Tai yra lengviausia iš pranajamų ir taip pat žinoma kaip pakaitinis kvėpavimas šnervėmis.
Procedūra: sėdėdami Padmasanoje arba Sukhasanoje, ištieskite rankas, delnus palaikykite ant kelių jogos mudroje. Pakelkite dešinę ranką į Pranayama mudra. Naudodamiesi nykščiu, uždarykite dešinę šnervę. Giliai įkvėpkite kairę šnervę. kairę šnervę, leiskite iškvėpti per dešinę šnervę. Dabar įkvėpkite per dešinę šnervę ir leiskite iškvėpti per kairę šnervę. Tai užbaigia vieną Anulomos - Viloma Pranayama - raundą. Pradėkite pakartokite 10–15 kartų, padidindami iki 50–75 kartų, palaipsniui.
Atgal į TOC
10. Udgeethas Pranayama
Privalumai: Tai iš esmės yra meditacijos pratimas, kuriame tikimasi, kad skanduosite „OM“. Tai idealiai tinka tiems, kurie nori atsipalaiduoti. Vaikai gali tai praktikuoti, kad padidintų atminties galią. Šis kvėpavimo pratimas apima ilgesnį įkvėpimą ir iškvėpimą.
Procedūra: patogiai atsisėskite Sukhasanoje arba Padmasanoje. Giliai įkvėpkite. Iškvėpdami giedokite Om tiek laiko, kiek galite. Kuo ilgiau sulaikysite kvėpavimą, tuo geresni bus rezultatai. Vienas kartojimas užbaigia vieną raundą. Atsipalaiduokite užmerktomis akimis, kvėpuodami normaliai, maždaug 15 sekundžių, prieš eidami į priekį su kitu pakartojimu. Pirmiausia pakartokite tai 2-3 minutes, palaipsniui ilgindami trukmę iki 10 minučių.
Atgal į TOC
11. Agnisara Krija
Privalumai: „ Agnisara“ yra dviejų sanskrito kalbos žodžių junginys - „Agni“ (ugnis) ir „Sara“ (valymas ar plovimas). Tiksliau sakant, šis pratimas skirtas ugnies ar Manipura čakros, esančios šalia pilvo mygtuko, valymui.
Procedūra: atsistokite atsiskyrusios kojas ir giliai įkvėpkite nosies.
Šiek tiek sulenkite kelius. Šiek tiek sulenkite galvą žemyn ir iškvėpkite per burną. Įsitikinkite, kad nugara visada stačia, pilvo raumenys yra atsipalaidavę. Patraukite bambą aukštyn ir į vidų, kad ji priartėtų prie stuburo. Laikykite kvėpavimą maždaug 15 kartų, o tada 10 kartų apverskite pilvo raumenis į priekį ir atgal palaikydami kvėpavimą.
Atgal į TOC
12. Šavasana
cc licencijuota (BY) „Flickr“ nuotrauka, kuria pasidalino Davidas Mezzo
Privalumai: Po kiekvieno treniruotės turėtumėte leisti kūnui atsipalaiduoti, o „Corpse Pose“ yra ideali asana.
Procedūra: atsigulkite gulint. Laikykite kojas kartu arba ištieskite, atsižvelgdami į savo komforto lygį. Leiskite rankoms ilsėtis abiejose kūno pusėse, delnais atsuktas į žemę. Užmerkite akis. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, leisdami kūnas visiškai atsipalaiduoti.
Atgal į TOC
Gydymas aukščiau paminėta „Ramdev Baba“ joga regėjimui garantuotai suteiks jums gerų rezultatų. Nepaisant to, turėtumėte įtraukti gerą mitybą į pakankamą poilsio kiekį savo gyvenime, kad rezultatus būtų galima gauti geriau!