Turinys:
- 12 geriausių važiavimo stacionariu dviračiu naudos sveikatai
- 1. Pagalba svorio netekimui
- 2. Didina širdies sveikatą
- 3. Pagerina jėgą
- 4. Sumažina diabeto riziką
- 5. Pagerina sąnarių mobilumą
- 6. Didina smegenų funkciją
- 7. Sumažina stresą
- 8. Pagerina pusiausvyrą
- 9. Didina ištvermę
- 10. Mažo poveikio mankšta
- 11. Puikiai tinka tonizavimui
- 12. yra labai patogu
- Patarimai norint turėti gerą stacionarią dviračio treniruotę
- 1. Balnas
- 2. Pozicija
- 3. Vairas
- 4. Pasipriešinimas
- 5. Kūno padėties nustatymas
- 6. Turėkite variantų
- 7. Muzika
- Kaip pasirinkti stacionarų treniruoklį
- Nuorodos
Stacionarus dviratis yra puiki užduotis patalpose bet kokio amžiaus žmonėms. Šis pratimas gali turėti įvairios naudos - nuo svorio metimo iki streso mažinimo. Pateikiame 12 populiariausių priežasčių, kodėl stacionarus dviračių sportas yra naudingas jūsų sveikatai. Skaityk!
12 geriausių važiavimo stacionariu dviračiu naudos sveikatai
1. Pagalba svorio netekimui
„Shutterstock“
Stacionarus dviračių sportas yra puikus būdas deginti kalorijas. Per 10 minučių galite sudeginti nuo 40 iki 80 kalorijų, priklausomai nuo jūsų kūno svorio ir fizinio krūvio intensyvumo. Tai puikus būdas išmesti riebalus iš apatinės kūno dalies, nes jie suaktyvina sėdmenis, keturkampius, pakinklius ir blauzdas.
2. Didina širdies sveikatą
Stacionarus dviračių sportas yra kardio pratimas, kuris padidina jūsų širdies ritmą ir leidžia jūsų širdies raumenims sunkiau dirbti, kad neatsiliktų nuo deguonies poreikio. Tai savo ruožtu padeda pagerinti širdies sveikatą.
3. Pagerina jėgą
Stacionariuose dviračiuose galite reguliuoti rato pasipriešinimą. Norint, kad ratas pajudėtų, reikia pedalą sunkiau. Tai galiausiai padeda pagerinti kojų ir apatinės kūno dalies tvirtumą.
4. Sumažina diabeto riziką
„Shutterstock“
Diabetas yra glaudžiai susijęs su nutukimu. Taigi svorio metimas gali padėti sumažinti diabeto riziką. Stacionarūs dviračiai yra puikus kalorijų degiklis ir gali padėti numesti svorį.
5. Pagerina sąnarių mobilumą
Važinėjimas dviračiu padeda pagerinti sąnarių judesių amplitudę. Tai naudinga keliams, kulkšnies ir klubo sąnariams. Kai pedalus sukate, visos šios jungtys sukasi, pagerindamos jų judesių amplitudę ir sustiprindamos jas.
6. Didina smegenų funkciją
Keletas tyrimų patvirtino, kad stacionarus dviračių sportas padeda pagerinti kognityvinę funkciją, atmintį ir dėmesį (1), (2), (3). Treniruotės metu išsiskiriantys gerieji hormonai ir pedalų veikimas vaidina reikšmingą vaidmenį.
7. Sumažina stresą
„Shutterstock“
Bet kokia treniruotės forma padeda išlaisvinti „gerai jaustis“ hormonus. Todėl užsiėmimo pabaigoje jaučiatės gerai. Stacionarus dviračių sportas taip pat padeda prakaituoti ir sudeginti kalorijas. Tai sumažina streso lygį ir skatina serotonino išsiskyrimą.
8. Pagerina pusiausvyrą
Stacionarus dviračių sportas taip pat padeda pagerinti pusiausvyrą, koordinaciją ir eiseną. Tai ypač naudinga pagyvenusiems žmonėms ir žmonėms, kurie sveiksta po lėtinio insulto (1), (4). Tai taip pat padeda išvengti pagyvenusių žmonių kritimų ir lūžių.
9. Didina ištvermę
Ištvermė ar ištvermė nėra sukurta per dieną. Tam reikia laiko ir praktikos. Tačiau galite pagreitinti savo treniruočių režimą įtraukdami stacionarų dviračių sportą. Bet kurią kardio ar jėgos treniruotę galėsite baigti lengviau ir per greitai neprarasdami kvėpavimo.
10. Mažo poveikio mankšta
„Shutterstock“
Stacionarus dviračių sportas yra mažai veikiantis, palyginti su kitomis kardio formomis, tokiomis kaip Zumba ir bėgimas. Tai lengva jūsų sąnariams ir širdžiai. Galite atsisėsti ant balno ir sukti pedalus, kad pagerintumėte sveikatą.
11. Puikiai tinka tonizavimui
Stacionarus dviračių sportas taip pat puikiai tinka tonizuoti apatinę kūno dalį. Jis veikia jūsų sėdmenis, pakinklius, keturkampius ir blauzdas. Išmesite riebalus iš kojų ir sukursite liesą raumenų masę.
12. yra labai patogu
Galbūt tai nėra naudinga sveikatai, tačiau ji naudinga jūsų sveikatai. Jei važiuoti dviračiu į darbą ar mokyklą jums nėra patogu, stacionarus dviratis yra puiki galimybė išlaikyti save tinkamu. Taip pat galite lengvai išvengti šilumos, taršos, dulkių, lietaus ir visų kitų lauko veiksnių, kurie gali trukdyti sportuoti.
Tai yra 12 priežasčių, kodėl stacionarus dviračių sportas yra naudingas jūsų sveikatai. Štai keletas patarimų, kaip padaryti dviračių treniruotes smagesnes.
Patarimai norint turėti gerą stacionarią dviračio treniruotę
„Shutterstock“
Štai keli patarimai, kaip maksimaliai išnaudoti treniruotes dviračiu:
1. Balnas
Protingai rinkitės balną. Jūsų balnas ar sėdynė turėtų būti patogūs, kad treniruodamiesi nesužeistumėte užpakalio.
2. Pozicija
Užtikrinkite savo vietą profesionalui. Jei tai darote patys, nepamirškite, kad jūsų sėdynė turėtų būti tokio aukščio, kad kojos tik šiek tiek sulenktų, kol važiuojate dviračiu. Tokiu būdu nedarysite per didelio spaudimo savo kelio sąnariams.
3. Vairas
Daugelis specialistų rekomenduoja įsigyti treniruoklį su vairu, o vairas turėtų būti sureguliuotas aukštesniam nei jūsų sėdynė aukščiui.
Naudojant vairą užsifiksuoja viršutinė kūno dalis, o tai neįmanoma mini treniruokliuose, kuriuose nėra vairo. Taip pat vairas turi būti dilbio atstumu nuo jūsų kūno.
4. Pasipriešinimas
Pasipriešinimas yra tiek jūsų dviračių treniruotės dalis, kiek greitis. Nors greitis suteikia kardio privalumų, jėgos treniruotėms reikalingas pasipriešinimas. Jei nenaudojate pakankamai pasipriešinimo, neveikiate raumenų efektyviai. Tai reiškia, kad nesudeginsite tiek kalorijų. Norėdami gauti geresnių rezultatų, naudokite pakankamai atsparumo.
5. Kūno padėties nustatymas
Dviračiu nesilenkite į priekį ar atgal. Tik truputį pasilenkite ir važiuodami dviračiu laikykite tvirtą šerdį. Per daug pasilenkus į priekį, tai trukdo kvėpuoti ir vartoti deguonį.
6. Turėkite variantų
Įsitikinkite, kad treniruotėje yra įvairovės. Norėdami pagerinti rezultatus, naudokite skirtingą greitį ir atsparumą. Taip pat galite pridėti 10 minučių stacionaraus važiavimo dviračiu prie įprastos treniruotės.
7. Muzika
Naudokitės muzika, norėdami pakelti treniruotę. Sudarykite grojaraštį. Pasirinkite dainas pagal jų ritmus ir naudokite jas, kad treniruotėje atsirastų įvairumų. Galite greitai minti pedalus, jei norite greitai įmušti dainas, o pasipriešinimą galite naudoti lėto ritmo dainoms.
Kaip pasirinkti stacionarų treniruoklį
„Shutterstock“
- Jūsų treniruoklis turėtų turėti patogų balną, kurį galima reguliuoti geru ūgiu.
- Žinokite, kokį svorį jūsų dviratis gali užimti prieš pirkdamas.
- Jei turite problemų dėl nugaros, įsigykite dviratį su pritvirtinta atlošu. Kita vertus, jei nėra su nugara susijusių problemų, nevilkite pirkti brangesnio modelio vien dėl papildomo priedo, kurio jums nereikia.
- Vairas turėtų būti reguliuojamas ir kilnojamas, panašiai kaip kryžminis treniruoklis.
- Įsitikinkite, kad jūsų dviratis turi galimybę naudoti pasipriešinimą.
- Įsitikinkite, kad jūsų dviratyje yra ekranas, kuriame galite parodyti jūsų greitį, širdies ritmą ir sudegintų kalorijų skaičių. Tai padeda dirbant, nes galite įrašyti savo pažangą.
- Yra keletas treniruoklių, kuriuos galima įsigyti su hanteliais arba su pritvirtintais žingsniais ir tvisteriais (pavyzdžiui, „Bodygym“ 6000R modelis). Taip pat yra dviračių, kurie yra modifikuoti kaip elipsės formos treniruokliai ir suteikia šių dviejų privalumų. Pasirinkite, kas jums patinka.
- Prieš pirkdami peržiūrėkite atsiliepimus, kad sužinotumėte, ar dviratis yra tvirtas ir saugus ir ar gali jį šiek tiek grubiai naudoti.
Tikiuosi, kad dabar žinote, kaip geriausiai išnaudoti nejudantį dviratį. Reguliarus jo naudojimas gali padėti pagerinti jūsų sveikatą. Taigi, nelaukite! Gaukite dviračio ar sporto salės abonementą ir toliau važiuokite pedalais.
Nuorodos
- „Stacionarių dviračių pratimų poveikis lėtinio insulto pacientų pusiausvyrai ir eisenos gebėjimams“. Fizinės terapijos mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai, JAV.
- „Dviračių sportas ant dviračių stalo teigiamai veikia pažinimo rezultatus“ PlosOne, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai, JAV.
- „Stacionarių dviračių mankštos ir kibernetinio dviračių žaidimo neuropsichologiniai privalumai vyresnio amžiaus diabetu sergantiems suaugusiesiems: tiriamoji analizė“. Diabeto mokslo ir technologijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai, JAV.
- „Stacionaraus ciklo mankštos poveikis eisenai ir…“ Fizinės terapijos mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai, JAV.