Turinys:
- Odos ligų homeopatiniai vaistai: kaip tai veikia?
- 15 geriausių homeopatinių vaistų odos problemoms spręsti
- 1. Siera
- 2. Grafitai
- 3. Sepia officinalis
- 4. Natrum muriaticum
- 5. Rhus toksikodendras
- 6. „Arsenicum“ albumas
- 7. Kantaris
- 8. Ranunculus bulbosus
- 9. Hepar sulfuris
- 10. Thuja occidentalis
- 11. Mezereum
- 12. Nitricum acidum
- 13. Oleanderis
- 14. Psorinum
- 15. Kali muriaticum
- Homeopatinių vaistų vartojimo rizika odos alergijoms
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Galite pasakyti, kad jūsų odai kažkas negerai, tik žvilgtelėjus į ją. Tačiau dažnai nežinote, kodėl problema kilo. Atsakymas į tai slypi giliau jūsų kūne. Nesvarbu, ar tai būtų lėtiniai spuogai, spuogai, alergija odai, bėrimai ar bet koks kitas uždegimas, per kelias dienas galite jį išgydyti vietiniais kremais ir steroidais. Bet kas, jei problema kartosis?
Užburtas ratas nesibaigs, nebent spręsite problemą nuo pat šaknų ir neišmokysite savo kūno kovoti su ja. Homeopatija gali padėti tai padaryti. Homeopatija turi platų vaistų, skirtų odos alergijai, bėrimams ir kitoms odos ligoms gydyti, asortimentą. Šiame straipsnyje aptarėme visus homeopatijos odos gydymo dalykus, kaip ir kodėl, kartu su kai kuriomis priemonėmis nuo įprastų odos ligų.
Odos ligų homeopatiniai vaistai: kaip tai veikia?
"Kaip gydo kaip". Tai principas, skatinantis homeopatinius odos ir kitus klausimus. Homeopatija gydo jus naudodama mažas natūralių elementų dozes, sukeliančias jūsų būklės simptomus.
Bet vaistai turėtų išgydyti ir nepabloginti būklės, tiesa? Homeopatinio gydymo metodo idėja yra skatinti imuninę sistemą, kad ji natūraliai gydytų jūsų kūną. Tai reiškia, kad jei jūsų imuninė sistema žino, kaip spręsti odos problemas, yra didelė tikimybė, kad šios problemos nepasikartos.
Pažvelkime į populiariausius homeopatinius vaistus nuo odos ligų, alergijų, bėrimų ir kitų odos problemų.
Pastaba: NENAUDOKITE jokių vaistų nepasitarę su homeopatijos specialistu. Jie padės jums sužinoti apie vaisto dozę ir būdą, kaip išgydyti jūsų problemą.
15 geriausių homeopatinių vaistų odos problemoms spręsti
1. Siera
Siera gaunama iš sieros žiedo. Tyrimas, kuriame dalyvavo 42 atopiniu dermatitu sergantys pacientai, parodė, kad 60% atvejų pacientai teigiamai reagavo į gydymą siera (1). Be to, siera taip pat naudojama gydyti:
- Pragulos
- Aknė
- Verda
- Kukurūzai
- Strazdanos
- Herpes
- Niežėjimas ir dirginimas
- Grybelis
2. Grafitai
Tai yra kovos su anglimi priemonė, taip pat joje yra šiek tiek geležies. Vokiečių gydytojas Samuelis Hahnemannas pirmą kartą naudojo šią priemonę sunkiai egzemai gydyti kartu su kitomis odos problemomis. Nuo tada grafitai sėkmingai vartojami įvairioms odos problemoms, tokioms kaip:
- Egzema
- Odos įtrūkimai (įtrūkimai ir pleiskanojanti oda, kurią sukelia didelis sausumas ar egzema)
- Stora oda ar randai (atsirandantys po operacijos ar didelės žaizdos)
Tyrimas įrodė, kad grafitų naudojimas labai padėjo pagerinti atopinio dermatito simptomus (2).
3. Sepia officinalis
Tai yra sepijos rašalas, o homeopatijoje šis vaistas pirmiausia buvo skiriamas moterims gydyti postnatalinę depresiją. Jis yra žinomas kaip menopauzės vaistas (pagal Britanijos homeopatų asociacijos duomenis). Tačiau Sepia dažnai skiriama dėl skausmingų odos problemų. Pasak Nacionalinio homeopatijos centro, Sepija gali būti naudojama gydant (3):
- Pleiskanos
- Egzema
- Strazdanos (hiperpigmentacija)
- Grybelis
- Stye
- Venų išsiplėtimas
- Karpos
4. Natrum muriaticum
Natrio chloridas arba įprasta druska (taip, tą, kurią naudojate gaminant maistą) yra pagrindinis mineralinis „Natrum muriaticum“ ingredientas. Šis homeopatinis vaistas yra geriausias vaistas nuo vulgarinių spuogų (4). Jis taip pat gali būti naudojamas valdyti:
- Lizdinės plokštelės (nuo herpeso ir egzemos)
- Bėrimai (egzemos bėrimai ir saulės sukelti bėrimai arba alergija saulei)
5. Rhus toksikodendras
Tai taip pat žinoma kaip „ Poison Ivy“ (taip, ta pati žolė, kuri sukelia niežulį ir bėrimus) ir yra labai mažai tikėtina priemonė nuo kelių odos problemų. Šis homeopatinis vaistas paprastai vartojamas artritui gydyti, tačiau jis taip pat gali būti naudojamas odos problemoms gydyti, tokioms kaip:
- Herpes
- Egzema
- Dermatitas
Jis malšina odos ligų sukeltą niežėjimą, deginimo pojūtį ir skausmą (5).
6. „Arsenicum“ albumas
Norint paruošti šį vaistą, praskiedžiamas arseno trioksidas. Jis skiedžiamas tol, kol jame nebėra arseno pėdsakų. Tai yra labai efektyvus (ir plačiai naudojamas) apsinuodijimo arsenu gydymas (6). Jis gydo apsinuodijimo arsenu simptomus, tokius kaip:
- Hiperpigmentacija (vietovėse, kuriose nėra saulės spindulių)
- Pernelyg žvynuota oda (arseninė keratozė)
- Vėžys, kurį sukelia arseno poveikis
- Exfoliacinis dermatitas
Tai taip pat labai naudingas vaistas psoriazei ir lėtinei egzemai gydyti.
7. Kantaris
Šis vaistas gaminamas iš žaliuojančio žaliuojančio vabalo, kuriame yra kantaridino, toksinės medžiagos, sukeliančios pūsles, ekstraktų. Homeopatijoje tai yra naudingas vaistas:
- Nedideli odos nudegimai
- Lizdinės plokštelės, kurios niežti ir dega
Pritaikius, jis turi nuskausminamąjį poveikį ir malšina skausmą bei skatina gijimą (7).
8. Ranunculus bulbosus
Ranunculus bulbosus arba vėdrynai yra gana geltonos gėlės, tačiau jie yra labai toksiški. Homeopatijoje jie pirmiausia naudojami su raumenų audiniu ir oda susijusioms problemoms gydyti (8). Nacionalinio homeopatijos centro duomenimis, šis vaistas vartojamas gydyti (9):
- Egzema
- Herpes zoster
- Kukurūzai
- Įtrūkę delnai ir pirštų galiukai
- Niežėjimas
9. Hepar sulfuris
Ar turite traumų, kurios gydosi lėtai? Arba pleiskanojanti oda ar egzema? Jei taip, „Hepar sulphuris“ (arba „Hepar sulf“) gali būti jums naudinga priemonė. Šis vaistas gaminamas iš kalcio iš vidinių austrių sluoksnių ir sieros žiedų pelenų. Tai veiksminga:
- Įtrūkusi oda arba egzema
- Aknė
- Peršalimo opos
- Skausmingi abscesai
Tai padeda slopinti spuogus sukeliančių bakterijų Staphylococcus aureus augimą (10).
10. Thuja occidentalis
Šis augalas taip pat žinomas kaip baltasis kedras ir paprastai auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Tai daugiausia naudojama homeopatijoje kaip motinos tinktūra (žolelių ekstraktas, kurio stiprumas mažiausias).
Šis vaistas vartojamas verruca Vulgaris (arba karpų) gydymui. Šią odos problemą sukelia žmogaus papilomos virusas (11).
11. Mezereum
Šis vaistas gaunamas iš krūmo, vadinamo „Mezereon“, žievės. Jis vartojamas dantų ir galvos skausmui gydyti.
Tačiau savo knygoje Samuelis Hahnemannas pažymi, kad Mezereum naudojamas Crusta lactea gydymui (12). Ši odos būklė dažniausiai pastebima kūdikiams. Tai seborėjinis dermatitas, kai galvos odos ir aplink ausų bei akių oda tampa pleiskanojanti, pleiskanojanti ir riebi. Itin retais atvejais jis gali tapti sunkus.
12. Nitricum acidum
Tai yra mineralinė rūgštis, ir kaip homeopatinė priemonė Nitricum acidum yra labai veiksminga gydant karpas ir odos pažeidimus (13). Jis taip pat parodė veiksmingumą gydant:
- Piktnaudžiavimas gyvsidabriu
- Įtrūkimai ir odos įtrūkimai
- Lengvai kraujuojančios opos
Jis dažnai naudojamas sprendžiant dantenų problemas ir blogą kvapą bei gydant opas burnos kampuose.
13. Oleanderis
Šis homeopatinis vaistas gaminamas iš labai nuodingo sodo krūmo Nerium oleanderio ekstraktų. Ekstraktuose yra daug antioksidantų, kurie apsaugo odos ląsteles ir padeda sumažinti oksidacinį stresą. Šis vaistas amžiams buvo naudojamas dėl antibakterinių, priešgrybelinių, antivirusinių ir antioksidacinių savybių. Joje gausu uždegimą mažinančių flavonoidų, vitaminų ir aminorūgščių (14). Oleanderis yra veiksmingas gydant:
- Egzema
- Pleiskanos
- Psoriazė
- Herpes zoster
Tai taip pat naudinga gydant maisto alergijas ir kolitus.
14. Psorinum
Šis vaistas gaminamas iš skysčio, surinkto iš pūslelių odoje, kurią paveikė niežai. Tai labai stipri priemonė įvairioms odos problemoms spręsti ir yra gana veiksminga gydant:
- Alergija
- Dermatitas
- Egzema
- Niežai
- Opos ir utėlių užkrėtimas
Tačiau „Psorinum“ rodo puikius rezultatus gydant vitiligą - būklę, kuriai būdingas laipsniškas odos spalvos pasikeitimas. Tyrimas rodo, kad nuolat vartojant Psorinum galima išgydyti vitiligo pleistrus ir vėl juos pigmentuoti (15).
15. Kali muriaticum
Jis taip pat žinomas kaip kalio chloridas ir yra labai efektyvi priemonė gydant egzemą. Pagal Nacionalinį homeopatijos centrą valdymui galite naudoti „Kali muriaticum“ (16):
- Aknė
- Nudegimai
- Malksnos
- Karpos
Vokiečių gydytojas daktaras Wilhelmas Heinrichas Schuessleris supažindino „Kali muriaticum“ su homeopatija. Jis tikėjo, kad šio elemento praradimas gali paveikti epidermį (viršutinį odos sluoksnį) ir sukelti dirginimą.
Homeopatiniai vaistai laikomi saugiais, tačiau yra neigiamo poveikio rizika, apie kurią turite žinoti.
Homeopatinių vaistų vartojimo rizika odos alergijoms
Homeopatiniai vaistai gaminami naudojant daugybę ingredientų, tarp kurių yra ir nuodų bei mineralų. Šie vaistai gali sukelti sunkų šalutinį poveikį, jei juos vartojate be tinkamo homeopatijos specialisto nurodymo.
Kadangi dauguma vaistų yra praskiesti vandeniu, jie nesukelia jokio šalutinio poveikio. Tačiau jie gali sąveikauti su kitais jūsų vartojamais vaistais. Be to, jei šie vaistai yra blogai pagaminti, gali pasireikšti šalutinis poveikis.
Homeopatijos vaistus reguliuoja FDA, jie gaminami ir parduodami gavus FDA patvirtinimus. Venkite pirkti bet kokį produktą iš gamintojo, neturinčio FDA patvirtinimo. Taip pat venkite savigydos. Prieš pereinant prie homeopatinio odos ligų gydymo, pasitarkite su gydytoju.
Nors homeopatijai parodyti rezultatų reikia daugiau laiko, palyginti su alopatija, ji užtikrina ilgalaikį palengvėjimą. Taigi, jei dar neišbandėte homeopatijos, gali būti gera idėja surinkti nedidelį rinkinį, kuriame būtų visa tai ar bent jau viskas, ko manote, kad jums gali prireikti. Tačiau prieš pradėdami gydytis, būtinai pasitarkite su homeopatijos specialistu.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip dažnai turėčiau vartoti homeopatinius vaistus?
Dozę nusprendžia gydytojas homeopatas, todėl turite laikytis jų nurodymų.
Ar homeopatiniai vaistai sukelia šalutinį poveikį?
Jie gali sąveikauti su bet kokiais kitais jūsų vartojamais vaistais ir sukelti šalutinį poveikį. Jie taip pat gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, jei jų nebus tinkamai imtasi, kaip nurodė gydytojas homeopatas.
Ar homeopatinius vaistus vartoti saugu vartojant kitus vaistus?
Ne, jie nėra, nebent