Turinys:
- Kas daro plaukus juodais?
- Natūralūs plaukų dažai, kad plaukai būtų juodi
- Patarimai, kaip išlaikyti plaukus juodus
- 17 šaltinių
Juoda yra viena iš labiausiai paplitusių natūralių plaukų spalvų. Juodi plaukai dažnai vertinami kaip sveikų ir stiprių plaukų ženklas. Dažnai pasitaikančios problemos, tokios kaip tarša, šiluma, UV spinduliai, netinkama plaukų priežiūra ir priežiūra gali sukelti ankstyvą plaukų senėjimą. Kai taip atsitinka, plaukai praranda natūralią spalvą ir tampa balti arba pilki.
Šiame straipsnyje mes suskirstome į tai, kas daro plaukus juodus ir kaip juos išlaikyti tamsus. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Kas daro plaukus juodais?
Jūsų plaukų spalvą lemia melanino kiekis plaukuose. Natūralią plaukų spalvą lemia du melanino tipai: eumelaninas ir feomelaninas (1). Kuo daugiau eumelanino, tuo tamsesni plaukai.
Didžiausia problema su juodais plaukais yra ta, kad pilkumas pastebimas lengvai. Tokie parametrai kaip priešlaikinis plaukų senėjimas, platus chemikalų naudojimas, stresas, šiluma ir plaukų pažeidimai gali sukelti plaukų praradimą natūralioje pigmentacijoje ir tapti balti (2).
Natūralių ingredientų įtraukimas į plaukų priežiūros procedūrą gali padėti išsaugoti natūralų plaukų pigmentą. Štai keletas ingredientų, kurie padeda išlaikyti tamsų plauką.
Natūralūs plaukų dažai, kad plaukai būtų juodi
- Kava: nustatyta, kad kavoje esantis kofeinas stimuliuoja plaukų augimą esant androgenetinei alopecijai (3). Jis taip pat pailgina plaukų ašį, prailgina anageno trukmę ir stimuliuoja keratinocitų dauginimąsi (4). Kava dažnai naudojama plaukams raudonai arba juodai dažyti (5).
- Netikras ramunėlis : Bhringraj arba netikras ramunėlis amžiams buvo naudojamas ajurvedoje, kad plaukai būtų juodi. Tai padeda pagerinti natūralią plaukų spalvą. Tai padėjo skatinti gyvūnų plaukų augimą (6).
- Jame yra alkaloidų, flavonoidų¸ poliacetilenų, triterpenų ir glikozidų, kurie daro šį augalą geru plaukų dažu (7). Tai ne tik patamsina plaukus, bet ir sumažina plaukų slinkimą bei stimuliuoja jų augimą.
- Arbata: juoda arbata šimtmečius buvo naudojama kaip natūralūs plaukų dažai ajurvedoje ir kinų medicinoje. Jame yra taninų, kurie padidina plaukų spalvos intensyvumą (8).
- Henna: Henna yra vienas iš populiariausių natūralių plaukų dažų. Jame yra įstatymai, raudonai oranžinis junginys, kuris padaro plaukus tamsiais (9). Žinoma, kad chna apsaugo nuo ankstyvo plaukų papilkėjimo.
- Amla: Žinoma, kad Indijos agrastas padeda pagerinti natūralią plaukų spalvą. Jis dažnai naudojamas kaip natūralus dažiklių ingredientas, kad plaukų spalva būtų tamsi (10). Jame yra daug vitamino C, kuris padeda sumažinti plaukų slinkimą.
- Indigo: Nors indigo spalva suteikia natūralią mėlyną spalvą, ji dažnai naudojama kartu su chna, kad plaukai būtų juodi (11).
Štai keletas aliejų, kuriuos reikia naudoti kartu su aukščiau išvardytais ingredientais.
- Kokosų aliejus: Kokosų aliejus gali prasiskverbti per plaukų ašį ir sustiprinti jį iš vidaus (12). Tai apsaugo nuo plaukų pažeidimo ir priešlaikinio pilkėjimo.
- Alyvuogių aliejus: alyvuogių aliejus gali prasiskverbti į plaukų žievę ir drėkinti plaukus iš vidaus (13). Tai sustiprina plaukų spalvą ir išlaiko juodą. Tai taip pat sumažina plaukų pažeidimus ir plaukų slinkimą.
- Simondsijų aliejus: simondsijų aliejus drėkina ir kondicionuoja plaukus bei skatina sveiką galvos odą ir plaukus (14).
- Argano aliejus: Argano aliejus padeda skatinti plaukų augimą. Tai taip pat palaiko plaukų drėkinimą (15).
Priežiūra yra pagrindinė priemonė norint pagerinti plaukų natūralią spalvą ir užkirsti kelią plaukų pažeidimams. Štai keletas plaukų priežiūros patarimų, kurie padės išlaikyti juodus plaukus.
Patarimai, kaip išlaikyti plaukus juodus
- Būkite švelnus plaukams. Nesvarbu, ar šukuojate, ar masažuojate, ar formuojate plaukus, svarbu, kad plaukai būtų švelnūs.
- Reguliariai tepkite plaukus. Kai kurie aliejai, pavyzdžiui, kokosų aliejus, gali maitinti plaukus iš vidaus ir užkirsti kelią plaukų pažeidimams.
- Kaitinant kai kuriuos aliejus, pavyzdžiui, alyvuogių aliejų, jie gali prasiskverbti į žievę ir maitinti plaukus iš vidaus.
- Reguliariai masažuokite plaukus. Tyrimai rodo, kad masažuojant galvos odą stimuliuojama kraujotaka ir padidėja plaukų storis (16).
- Plaukų procedūros, kaip ir keratino gydymas, gali pagerinti natūralią plaukų spalvą. Tikslas yra padidinti baltymų kiekį plaukuose ir sumažinti plaukų pažeidimus.
- Naudokite plaukams tinkamas šukas ir šepetėlius. Jei turite keistų plaukų, naudokite šerių šepetėlį. Jei turite tiesius ar banguotus plaukus, naudokite plačių dantų šukas. Švelniai valykite plaukus, kad nesulūžtumėte ar nesugadintumėte.
- Nešukuokite plaukų, kai jie šlapi. Šlapi plaukai linkę ištiesti iki 70 proc. Tai gali nulaužti ar sugadinti.
- Kitas patarimas - naudokite rankšluostį teisingai. Švelniai nusausinkite plaukus minkštu rankšluosčiu. Puikus patarimas yra paglostyti arba nusausinti plaukus.
- Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų ir parabenų. Jie apkrauna jūsų galvos odą ir plaukus stipriomis cheminėmis medžiagomis, kurios daro žalą, todėl jūsų plaukai tampa trapūs ir labiau linkę lūžinėti.
- Įsitikinkite, kad galvos oda ir plaukai yra švarūs. Plaukite plaukus bent kartą per tris dienas. Masažuokite šampūną ant plaukų ir galvos odos, kad pašalintumėte susikaupusias dulkes, sankaupas aliejuje ir nešvarumus.
- Giliai kondicionuokite plaukus bent kartą per savaitę. Koncentruotos maistinės medžiagos maitina plaukus ir palaiko jų sveikatą.
- Nenaudokite per daug cheminių produktų ar procedūrų plaukams. Šiuose produktuose ir procedūrose yra chemikalų, kurie gali įsiskverbti į plaukus ir juos pažeisti, sukeldami plaukų kritimą.
- Kasdien venkite tokių šukuosenų, kaip griežti kuodai, kasos ar pynės. Naudojant plaukų elastines medžiagas, kad plaukai būtų tvirtai atitraukti, plaukai gali nukristi.
- Apsvarstykite galimybę vartoti maistinių medžiagų, kad būtų subalansuoti trūkumai, dėl kurių plaukai slenka (17). Tai gali užkirsti kelią plaukų slinkimui ir skatinti plaukų augimą.
- Žinoma, kad mankšta ir joga malšina stresą. Tai savo ruožtu gali slopinti plaukų slinkimą.
Dabar jūs žinote, kaip plaukų priežiūra gali išlaikyti jūsų plaukus juodus. Reguliariai prižiūrint plaukus jie sveiki, mažina plaukų pažeidimus ir stiprina melanino kiekį. Laikykitės aukščiau aptartų priežiūros patarimų, kad plaukai būtų juodi.
17 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Sehrawat, Manu ir kt. „Plaukų pigmentacijos biologija ir jos vaidmuo neišnešiotose kanaluose“. „Pigment International 4.1“ (2017): 7.
www.researchgate.net/publication/317685660_Biology_of_hair_pigmentation_and_its_role_in_premature_canities
- Petersas, Eva ir Imfeldas, Dominikas ir Campiche, Remo. (2011). „Žmogaus plaukų folikulo pilkėjimas“. Kosmetikos mokslo žurnalas . 62. 121–125.
www.researchgate.net/publication/329466381_Graying_of_the_human_hair_follicle
- Fischeris, TW ir kt. „Kofeino ir testosterono poveikis žmogaus plaukų folikulų dauginimuisi in vitro“. Tarptautinis dermatologijos žurnalas, t. 46,1 (2007): 27-35.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17214716/
- Dhurat, Rachita ir kt. „Atviras atsitiktinių imčių daugiacentris tyrimas, įvertinantis kofeino pagrindu pagaminto vietinio skysčio 0,2%, palyginti su minoksidilio 5% tirpalu, nepilnavertiškumą vyrų androgenetinėje alopecijoje.“ Odos farmakologijos ir fiziologijos t. 30,6 (2017): 298-305.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5804833/
- Singhas, Vijenderis ir kt. „Žolinių plaukų formų dažymo poveikio pilkstantiems plaukams tyrimas“. Farmakognozijos tyrimai t. 7,3 (2015): 259–62.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4471652/
- Datta, Kakali ir kt. „Eclipta alba ekstraktas, galintis skatinti plaukų augimą“. Journal of ethnopharmacology t. 124,3 (2009): 450-6.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19481595/
- Jahanas, Rownakas ir kt. „Eclipta alba (L.) Hassk etnofarmakologinė reikšmė. (Asteraceae). “ Tarptautinių mokslinių tyrimų pranešimų t. 2014 385969.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4897414/
- Jamagondi, Laxmi N. ir kt. „Žolinių plaukų dažų kūrimas ir vertinimas.“ Farmakognozijos ir fitochemijos žurnalas 8.2 (2019): 1363-1365.
www.academia.edu/39147292/Development_and_evaluation_of_herbal_hair_dye_formulation
- Shahi, Z., M. Khajeh Mehrizi, and M. Hadizadeh. “A review of the natural resources used to hair color and hair care products.” Journal of Pharmaceutical Sciences and Research 9.7 (2017): 1026.
www.researchgate.net/publication/318795653_A_Review_of_the_Natural_Resources_Used_to_Hair_Color_and_Hair_Care_Products
- Jain, PUSHPENDRA KUMAR, et al. “Traditional Indian herb Emblica officinalis and its medicinal importance.” Innov J Ayurvedic Sci 4.4 (2016): 1-15.
www.researchgate.net/publication/306091795_TRADITIONAL_INDIAN_HERB_EMBLICA_OFFICINALIS_AND_ITS_MEDICINAL_IMPORTANCE
- Pal, Rashmi Saxena, et al. “Synthesis and Evaluation of Herbal Based Hair Dye.” The Open Dermatology Journal 12.1 (2018).
www.researchgate.net/publication/328388284_Synthesis_and_Evaluation_of_Herbal_Based_Hair_Dye
- Rele, Aarti S, and R B Mohile. “Effect of mineral oil, sunflower oil, and coconut oil on prevention of hair damage.” Journal of cosmetic science vol. 54,2 (2003): 175-92.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12715094/
- Zaid, Abdel Naser et al. “Ethnopharmacological survey of home remedies used for treatment of hair and scalp and their methods of preparation in the West Bank-Palestine.” BMC complementary and alternative medicine vol. 17,1 355.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5499037/
- Shaker M A, Amany M B. “Jojoba oil: Anew media for frying process.” Curr Trends Biomedical Eng & Biosci . 2018; 17(1): 555952.
juniperpublishers.com/ctbeb/pdf/CTBEB.MS.ID.555952.pdf
- Gavazzoni Dias, Maria Fernanda Reis. “Hair cosmetics: an overview.” International journal of trichology vol. 7,1 (2015): 2-15.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387693/
- Koyama, Taro et al. “Standardized Scalp Massage Results in Increased Hair Thickness by Inducing Stretching Forces to Dermal Papilla Cells in the Subcutaneous Tissue.” Eplasty vol. 16 e8. 25 Jan. 2016
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4740347/
- Almohanna, Hind M et al. “The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review.” Dermatology and therapy vol. 9,1 (2019): 51-70.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6380979/