Turinys:
- 17 ajurvedinių pleiskanų gydymo būdų
- 1. Kamparas su kokosų aliejumi
- 2. Kokosas su citrina
- 3. Varškė su gramo miltais
- 4. Varškė su citrina
- 5. Šikakų išvirimas
- 6. Neemas palieka citriną
- 7. Karšto aliejaus masažas
- 8. Migdolų aliejus su alyvuogių aliejumi
- 9. Acto ajurvedinė priemonė
- 10. Mėtų lapai su obuolių sidro actu
- 11. Sandalmedžio aliejus
- 12. „Amla Paste“
- 13. Alijošius
- 14. Kiaušiniai
- 15. Kviečių gemalų aliejus
- 16. Juodųjų pipirų milteliai
- 17. Ožragės sėklos
- 11 šaltinių
Pleiskanos yra vienas iš labiausiai paplitusių galvos odos sutrikimų, pasireiškiantis negyvų odos ląstelių susikaupimu ant galvos odos baltų dribsnių pavidalu. Šis sluoksniuotas negyvų ląstelių sluoksnis trukdo plaukams laisvai kvėpuoti ir taip susilpnina juos, todėl labiau linkę slinkti. Be to, kai šukuojate ar subraižote galvą, šios svarstyklės patenka ant jūsų pečių, antakių ir net drabužių. Todėl nukentėjusieji minioje visada jaučiasi sąmoningi.
Pleiskanos gali atsirasti dėl daugelio veiksnių, tokių kaip dažnas karščio ar šalčio poveikis, per didelis plaukų formavimo produktų poveikis, lėtinis vidurių užkietėjimas, stresas, nuovargis ar tarša. Yra daugybė šampūnų, kurie giriasi išvalydami baltus dribsnius, tačiau daugumai to padaryti tikrai nepavyksta. Pažvelkime į ajurvedos kelią, kad atsikratytume pleiskanų.
17 ajurvedinių pleiskanų gydymo būdų
1. Kamparas su kokosų aliejumi
Kokosų aliejus yra žinomas dėl daugybės plaukų pranašumų. Tai padeda plaukų augimui ir sustiprina padidėjusio storio plaukų sruogas. Taip pat žinoma, kad tai padeda sumažinti baltymų praradimą plaukuose. Kokosų aliejuje yra daug lauro rūgšties, todėl jis gali prasiskverbti pro plaukų ašį ir sustiprinti jį iš vidaus (1). Kamparas turi antioksidacinių ir priešgrybelinių savybių, kurios gali padėti kovojant su pleiskanas sukeliančiu grybeliu Malassezia (2), (3). Šių dviejų ingredientų mišinys gali būti stiprus pleiskanų gydymas. Šis mišinys taip pat gali pagerinti bendrą plaukų sveikatą ir išvaizdą, nes kokosų aliejus padeda sumažinti plaukų galiukų skilimą, plaukų slinkimą ir ankstyvą plaukų papilkėjimą (4).
2. Kokosas su citrina
Citrina yra pagrindinis ingredientas daugumoje plaukų priežiūros priemonių. Vitaminas C ir jame esantys flavonoidai gali padėti kovoti su pleiskanomis (5). Sumaišykite citriną šiltame kokosų aliejuje ir užtepkite ant galvos odos. Palikite jį maždaug pusvalandžiui, prieš nuplaunant švelniu šampūnu. Laikykitės šios priemonės bent dvi savaites, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
3. Varškė su gramo miltais
Pudruota gramų miltų tekstūra padeda išvalyti galvos odą ir atsikratyti pleiskanų dribsnių. Vietinis varškės naudojimas gali padaryti jūsų plaukus blizgančius (6). Sumaišykite du šaukštus gramo miltų nedideliame varškės dubenėlyje. Įpilkite pusę šaukšto citrinos sulčių. Šiuo mišiniu ištepkite galvos odą ir po 30 minučių ją nuplaukite.
4. Varškė su citrina
Citrinos ir varškės mišinys gali padėti kovoti su pleiskanomis ir suteikti sveikiems ir blizgantiems plaukams (5), (6). Vien varškės dubuo su jame išspaustomis dviejų citrinų sultimis yra viena iš geriausių ajurvedos priemonių švariai ir skaidriai galvos odai gauti.
5. Šikakų išvirimas
Shikakai yra populiari ajurvedos žolė, kovojanti su pleiskanomis (7). Šikakų miltelius sumaišykite su susmulkintais mėtų lapeliais, ožragės sėklomis ir vandeniu. Miegą tepkite mišiniu ant galvos. Palikite jį per naktį. Ryte nuplaukite šiltu vandeniu.
6. Neemas palieka citriną
Neemo lapai kovoja su pleiskanomis, turėdami antioksidacinių, priešgrybelinių ir priešuždegiminių savybių (7), (8). Padarykite neemo lapų pasta. Į jį įpilkite pusės citrinos sultis ir patepkite ant galvos odos. Palikite jį 30 minučių, tada nuplaukite šampūnu. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, naudokite šią priemonę du kartus per savaitę.
7. Karšto aliejaus masažas
Ajurveda rekomenduoja prieš tepant plaukus ir galvos odą pašildyti bet kokį aliejų, nes jis padeda prasiskverbti giliau į šaknis. Tai savo ruožtu padidina kovos su pleiskanomis poveikį. Prieš miegą įmasažuokite plaukus karštu aliejumi.
8. Migdolų aliejus su alyvuogių aliejumi
Palestinoje atliktas tyrimas parodė, kad alyvuogės ir migdolai padeda sumažinti pleiskanas ir turi kitų privalumų plaukams (4). Sumaišykite migdolų aliejų su alyvuogių aliejumi vienodais kiekiais. Šiuo aliejaus mišiniu užtepkite galvos odą ir palikite per naktį. Kitą rytą nuplaukite švelniu šampūnu.
9. Acto ajurvedinė priemonė
Anekdotiniai duomenys rodo, kad actas veikia plaukus ir padeda išvalyti pleiskanas. Tačiau nėra mokslinių įrodymų, patvirtinančių tą patį. Du šaukštus acto sumaišykite su puodeliu karšto vandens. Vatos gumulėliu patepkite šį mišinį ant galvos odos. Po 30 minučių nuplaukite.
10. Mėtų lapai su obuolių sidro actu
Teigiama, kad tiek mėtų lapai, tiek obuolių sidro actas padeda kovoti su pleiskanomis, tačiau nėra mokslinių įrodymų, patvirtinančių tą patį. Užvirkite puodelį vandens, sumaišytą su puodeliu obuolių sidro acto. Įpilkite keletą mėtų lapų. Kai mišinys atvės, pirštų galiukais įmasažuokite jį į galvos odą. Nuskalaukite, kai jis išdžius.
11. Sandalmedžio aliejus
Sandalmedis buvo naudojamas ajurvedoje, taip pat tradicinėje Havajų medicinoje pleiskanoms gydyti (9). Sandalmedžio aliejaus ir kalkių sulčių mišinį reikia keletą minučių masažuoti ant galvos odos, tada nuplauti drėgnu vandeniu.
12. „Amla Paste“
Paprasta plaukų nuo pleiskanų pakuotė, pagaminta iš amla miltelių, tulsi lapų ir vandens, daro stebuklus gydant pleiskanas (7), (10). Taikykite šią pastą visoje galvos odoje ir leiskite jai sėdėti 30 minučių. Nuplaukite jį paprastu vandeniu.
13. Alijošius
Tirštas gelis, išgautas iš alavijo lapų, yra puiki priemonė nuo pleiskanų (4). Paprasčiausiai paskirstykite gelį plaukais ir palikite per naktį. Kitą rytą plaukite plaukus kaip įprasta.
14. Kiaušiniai
Kiaušiniai yra vidutiniškai veiksmingi pleiskanoms gydyti (4). Tiesiog tepkite išplaktus kiaušinius ant galvos odos ir palikite juos 20–30 minučių. Nuplaukite jį šaltu vandeniu. Nenaudokite šilto / karšto vandens, nes jis gali išvirti kiaušinius.
15. Kviečių gemalų aliejus
Kitas ajurvedinis pleiskanų mažinimo būdas yra plaukų gilus kondicionavimas kviečių gemalų aliejumi. Teigiama, kad kviečių gemalų aliejus pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti pleiskanas ir padėti senėti. Tačiau nė vienas iš šių kviečių gemalų aliejaus poveikio nebuvo įrodytas moksliškai. Įmasažuokite galvos odą pašildytu kviečių gemalų aliejumi ir uždenkite galvą švariu rankšluosčiu. Nepamirškite panardinti rankšluosčio į šiltą vandenį, kad jis šiek tiek sušiltų. Be to, prieš apsivyniodami galvą, būtinai išspauskite vandens perteklių. Palaukite apie pusvalandį, tada plaukite plaukus vandeniu.
16. Juodųjų pipirų milteliai
Žinoma, kad juodųjų pipirų milteliai, sumaišyti su pienu ir šviežiomis žaliųjų citrinų sultimis, yra puikus pleiskanų sprendimas. Juodieji pipirai turi priešgrybelinių savybių, kurios padeda sumažinti pleiskanas ir išlaikyti švarią galvos odą. Manoma, kad šis nuoviras kruopščiai tepamas ant galvos odos ir paliekamas valandai. Nuplaukite jį paprastu vandeniu.
17. Ožragės sėklos
Fenugreek sėklų pasta, paruošta per naktį mirkant sėklas vandenyje ir kitą rytą sutrinant, yra labai naudinga gydant pleiskanas (11). Prieš nuskalaudami, 30–45 minutes tepkite pasta plaukus ir galvos odą. Be to, kad tai yra viena iš geriausių ajurvedinių pleiskanų gydymo priemonių, ji taip pat labai veiksminga gydant plaukų slinkimą (4).
Norėdami sužinoti, kaip naudoti šiuos ajurvedos ingredientus pleiskanoms gydyti, peržiūrėkite šį vaizdo įrašą!
Išbandykite šias ajurvedos pleiskanų procedūras ir pamatysite, kodėl joms teikiama pirmenybė, palyginti su kitomis procedūromis.
11 šaltinių
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Mineralinio aliejaus, saulėgrąžų aliejaus ir kokosų aliejaus poveikis plaukų pažeidimų prevencijai, kosmetikos mokslo žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12715094
- Taivano Cinnamomum Osmophloeum lapų eterinių aliejų ir jų sudedamųjų dalių antioksidacinė veikla in vivo, Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22380926
- Eterinių aliejų priešgrybelinė veikla prieš Palmyrah lapų rankdarbių puvimo grybelius, BMC biologiniai tyrimai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4193142/
- Etnofarmakologinis namų gynimo priemonių, naudojamų plaukams ir galvos odai gydyti, ir jų paruošimo metodų Vakarų Krante-Palestinoje, BMC papildomosios ir alternatyviosios medicinos, JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos, Nacionalinių sveikatos institutų tyrimas.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5499037/
- Citrinų sveikata ir vaistai, Tarptautinis ajurvedos ir vaistažolių medicinos leidinys, Nacionaliniai sveikatos institutai.
interscience.org.uk/v3-i1/8%20ijahm.pdf
- Probiotinės bakterijos sukelia „sveikatos spindesį“, PLOS One, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3547054/
- Kosmetikos samprata Unani medicinos sistemoje, Nacionalinis sveikatos portalas.
www.nhp.gov.in/concept-of-cosmetics-in-unani-system-of-medicine_mtl
- Terapinė Azadirachta indica (Neem) ir jų aktyvių sudedamųjų dalių vaidmuo ligų prevencijoje ir gydyme, įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4791507/
- Simpoziumo apie sandalmedį Ramiojo vandenyno, Ramiojo vandenyno pietvakarių tyrimų stotyje, Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamente, darbai.
www.fs.fed.us/psw/publications/documents/psw_gtr122/psw_gtr122.pdf
- Ajurvedos žolių gydymas, Valstybinė darbuotojų draudimo korporacija.
www.esic.nic.in/attachments/publicationfile/7d11b02e5abb4717d53b4ce05efabd21.pdf
- Fenugreek lapų ekstraktas ir jo gelio formulavimas rodo aktyvumą prieš Malassezia furfur, tyrimų ir vaistų kūrimo technologijas, JAV Nacionalinę medicinos biblioteką, Nacionalinius sveikatos institutus.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31524496