Turinys:
- 18 galingų cinko privalumų
- Ką cinkas daro jūsų kūnui?
- Kokias funkcijas cinkas atlieka jūsų kūne?
- Kokia cinko nauda?
- 1. Sukuria imunitetą
- 2. Padeda kovoti su vėžiu
- 3. Pagalba diabeto gydymui
- 4. Saugo širdį
- 5. Gali padėti svorio netekimas
- 6. Gali pagerinti smegenų sveikatą
- 7. Stiprina kaulus
- 8. Pagerinkite regėjimą
- 9. Skatina virškinimo sveikatą
- 10. Nėštumo metu gali būti naudinga
- 11. Gali palengvinti PMS simptomus
- 12. Didina vyrų seksualinę sveikatą
- 13. Gali kovoti su lėtiniu nuovargiu
- 14. Naudingas kultūrizmui
- 15. Detoksikuoja kūną
- 16. Gydo spengimą ausyse
- 17. Gydo spuogus
- 18. Ar gali paskatinti plaukų augimą
Cinkas yra populiariausias dėl imuniteto stiprinimo ir peršalimo. Šis vaidmuo palaikant stiprią organizmo imuninę sistemą ir užkertant kelią infekcijai, šis mikroelementas yra svarbus daugybei funkcijų, įskaitant energijos gamybą, budrumą, nuotaiką ir sveiką smegenų funkciją. Jis taip pat vaidina pagrindinį vaidmenį hormonų gamyboje, virškinime, neuroprotekcijoje ir smegenų bei kūno gijimo procesuose. Ir dar daugiau - bet jūs turėsite perskaityti, kad sužinotumėte visus nuostabius šio nepaprastą sveikatą stiprinančio ir gydančio mineralo privalumus.
18 galingų cinko privalumų
- Kokias funkcijas cinkas atlieka jūsų kūne?
- Kokia cinko nauda?
- Koks yra rekomenduojamas dienos cinko kiekis?
- Kokie yra cinko trūkumo simptomai?
- Koks maistas yra turtingas cinko?
- Koks yra cinko pertekliaus šalutinis poveikis?
Ką cinkas daro jūsų kūnui?
Cinko yra viso kūno ląstelėse. Tai sustiprina jūsų imunitetą ir netgi prisideda prie baltymų ir DNR gamybos. Tai taip pat padeda gydant žaizdas.
Cinko taip pat yra visuose kūno audiniuose ir jis yra būtinas sveikam ląstelių dalijimuisi. Jis taip pat turi antioksidacinę naudą - mineralas kovoja su laisvųjų radikalų žala ir netgi gali sulėtinti senėjimą. Apie cinką trumpai tariant. Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie naudą, skaitykite toliau.
Atgal į TOC
Kokias funkcijas cinkas atlieka jūsų kūne?
Cinko yra praktiškai visose 30–100 trilijonų organizmo ląstelių ir jis vaidina svarbų vaidmenį daugiau nei 100 žmogaus organizmo fermentų sistemose. Kartu su papildomomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip magnis ir B grupės vitaminai, jos reikalingos sveikam ląstelių dalijimuisi ir naujų ląstelių susidarymui. Tai taip pat yra svarbus antioksidantas mineralas, reikalingas tinkamai veikiant galingam antioksidaciniam fermentui Cu / Zn superoksido dismutazei (SOD), kuris sugeria labai reaktyvius laisvuosius radikalus, kol jie nepakenkia subtiliems ląstelių komponentams. Nors tam, kad šis senėjimą stabdantis fermentas veiktų tinkamai, jam reikia pakankamo kiekio vario ir cinko - trūksta bet kurio elemento, dėl kurio sutrinka šios svarbios, apsauginės fermentų sistemos funkcija.
Tai tik pradžia. Norėdami gauti daugiau informacijos apie naudą, skaitykite toliau.
Kokia cinko nauda?
1. Sukuria imunitetą
„Shutterstock“
Cinkas vaidina pagrindinį vaidmenį organizmo imunitetui bakterijoms, virusams ir grybeliams. Tyrimų, atliktų tiek su jaunais suaugusiais, tiek su pagyvenusiais žmonėmis, metu nustatyta, kad cinko papildai sumažina oksidacinį stresą ir sustabdo uždegiminių citokinų susidarymą (1). Cinko trūkumas silpnina tiek žmonių, tiek gyvūnų imuninę sistemą, padidina žmogaus polinkį į peršalimą ir infekcijas (2).
Dėl slopinančio poveikio virusams, mineralas stebuklingai gerai apsaugo nuo peršalimo ir jį gydo. Nors norite įsitikinti, kad gaunate cinko formą, kuri vartojant gamina daug cinko jonų (Zn 2+). To priežastis yra tai, kad cinko jonai slopina viruso replikaciją prisijungdami prie viruso RNR. Daugiausia jonų gaminanti cinko forma yra cinko acetatas su cinko sulfatu ir cinko gliukonatas (dažniausiai vartojamas šaltuose mišiniuose), gaminantis mažesnius kiekius, tačiau gaunamas per artimiausią sekundę.
Be imunitetą stiprinančio poveikio, cinkas taip pat skatina greitesnį žaizdų gijimą. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, cinko papildai taip pat gali padėti pagerinti vaikų kvėpavimo takų sveikatą (3). Atsižvelgiant į svarbų antioksidacinį ir priešuždegiminį poveikį organizmui, tai yra labai prasminga, tačiau nenorite persistengti. Viskas, ko jums reikia, yra nuo 15-30 mg per dieną, kad būtų užtikrinta stipri imuninė sistema ir optimali sveikata.
Per didelis cinko kiekis (> 30 mg per dieną) gali sumažinti vario atsargas organizme, o tai yra dar vienas mikroelementas, svarbus stipriai imuninei sistemai. Taigi, jei vartojate kasdieninį cinko priedą, rekomenduojama periodiškai tikrinti vario kiekį. Daugelyje multivitaminų cinkas yra subalansuotas su nedideliu kiekiu vario, kad būtų išvengta vario trūkumo, tačiau jei valgote daug maisto, kuriame gausu vario, pavyzdžiui, migdolų ar migdolų sviesto, kitų riešutų, sėklų, šokolado, ankštinių augalų, avokadų, neskaldytų grūdų, ir jūros gėrybių, jums nereikia jaudintis dėl savo vario ir jie turėtų būti puikūs tol, kol nepersistengsite su cinku.
Patartina išbandyti vario kiekį, jei vartojate kasdienį cinko priedą, viršijantį 15 mg RDA ir patiriantį neįprastą nuovargį, raumenų silpnumą, mažą skydliaukės ar odos problemas, o tai gali reikšti vario trūkumą. Atminkite, kad viskas veikia pusiausvyroje.
2. Padeda kovoti su vėžiu
Amerikiečių tyrimas kalba apie tai, kaip cinkas gali padėti gydyti vėžį. Mineralas sumažina uždegiminių kraujagyslių vystymąsi ir sukelia vėžio ląstelių mirtį (4). Kiti tyrimai parodė, kad cinkas gali sustabdyti stemplės vėžio ląstelių dauginimąsi. Cinkas ir kiti maistinių medžiagų trūkumai (pvz., Magnio, seleno, vitamino D) yra dažni vėžiu sergantiems pacientams, o tai rodo šių maisto medžiagų ir galimo įvairių vėžio formų prevencijos ryšį (5).
Ar tu žinai?
Cinkas yra 24 -asis labiausiai paplitęs planetos plutos elementas. Tai sudaro 0,0075% Žemės plutos. |
3. Pagalba diabeto gydymui
Cinko papildai taip pat gali turėti teigiamą poveikį glikemijos kontrolei (6). Kaip nustatyta kituose pranešimuose, moterims, sergančioms prediabetu, trūksta cinko ir kitų elementų (pvz., Vitamino D).
Taip pat nustatyta, kad cinkas neleidžia amilinui (baltymui) susidaryti gumulėlių organizme, o tai gali prisidėti prie diabeto ir kitų lėtinių negalavimų (7). Mineralas taip pat reikalingas insulinui gaminti, kuris vaidina pagrindinį vaidmenį sergant cukriniu diabetu. Cinkas taip pat reikalingas kasos fermentams gaminti, kurie yra virškinimo fermentai, būtini norint tinkamai skaidyti ir naudoti baltymus, riebalus ir angliavandenius mūsų valgomuose maisto produktuose.
4. Saugo širdį
Kaip antioksidantas mineralas, tyrimai parodė, kad cinkas gali apsaugoti širdies raumenis nuo oksidacinio streso, kuris ilgainiui gali pakenkti širdžiai. Tai stiprina širdį - kartu su trimis kitais svarbiais antioksidantais - magniu, variu ir selenu - ir padeda širdžiai spręsti oksidacinį stresą ir kitus susijusius klausimus (8).
Cinkas taip pat gali reguliuoti širdies plakimą. Tyrimai parodė, kad staziniu širdies nepakankamumu sergantiems pacientams dažnai trūksta cinko. Mineralas taip pat reguliuoja kalcio judėjimą per širdį. Kiti tyrimai parodė, kad pakankamas cinko vartojimas gali padėti išvengti krūtinės anginos (stipraus krūtinės skausmo) (10).
Kaip ir kiti mineralų trūkumai, cinko trūkumas taip pat gali sukelti aukštą kraujospūdį, kuris galiausiai gali sukelti širdies problemų.
5. Gali padėti svorio netekimas
Naujausi tyrimai parodė, kad nutukusiems žmonėms paprastai būna mažas cinko kiekis. Tai reiškia, kad maistinio cinko stiprinimas gali turėti teigiamą poveikį energijos apykaitai ir svorio kritimui, nors yra ir kitų veiksnių.
Nutukusiems pacientams, vartojantiems cinko papildų, pagerėjo kūno masės indeksai, sumažėjo svoris ir netgi pagerėjo trigliceridų kiekis. Taip gali atsitikti todėl, kad cinkas vaidina svarbų vaidmenį energijos apykaitoje, o dėl cinko trūkumo sumažėja organizmo ATP gamyba - kūno energijos valiuta, kuri skatina visus kūno procesus.
Įrodyta, kad lėtinis cinko trūkumas organizmo energijos atsargas nukreipia riebalų kaupimui, o ne riebalų deginimui. Dar viena priežastis įsitikinti, kad gaunate pakankamai šio universalaus mineralo.
6. Gali pagerinti smegenų sveikatą
Keletas tyrimų kalbėjo apie teigiamą cinko poveikį smegenų sveikatai. Viename iš tokių tyrimų kalbama apie tai, kaip mineralas buvo sėkmingai naudojamas gydant tam tikras šizofrenijos rūšis (11).
Cinkas taip pat vaidina svarbų vaidmenį apsaugant neuropreparatus (t. Y. Apsaugant smegenų ląsteles), skatinant gijimo procesus smegenyse ir nervų sistemoje bei moduliuojant organizmo reakciją į stresą. Iš tikrųjų didžiausias cinko kiekis mūsų kūnuose yra smegenyse (hipokampe).
Taip pat nustatyta, kad cinko papildai pagerina mokymąsi ir atmintį (12).
7. Stiprina kaulus
„Shutterstock“
Cinkas yra svarbus mineralas mūsų dantų ir kaulų sveikatai. Nustatyta, kad kartu su kitomis kaulų maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip magnis, vitaminas D, K2 ir boras, teigiamas poveikis kaulų nykimo prevencijai ir mažinimui. Mineralas gali būti naudojamas įvairiomis formomis, siekiant užkirsti kelią osteoporozei ir net ją gydyti (13).
Cinko trūkumas siejamas su kaulų apykaitos pablogėjimu ir nustatyta, kad jis stimuliuoja kaulų formavimąsi ir mineralizaciją - du svarbius kaulų sveikatos aspektus. Iš dalies taip yra dėl jo svarbaus vaidmens baltymų sintezėje.
Taip pat pastebėta, kad cinkas yra svarbus burnos ertmės elementas. Mineralas turi antibakterinių savybių ir yra veiksmingas sprendžiant burnos sveikatos problemas, tokias kaip gingivitas, dantų ėduonis ir periodontitas (14).
8. Pagerinkite regėjimą
Tinklainėje yra didelė cinko koncentracija. Šis mineralas veikia su vitaminu A, susidarant melaninui, kuris yra akis saugantis pigmentas. Kai kurie įrodymai taip pat rodo, kad cinko papildai gali padėti išvengti su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos (15).
Blogas naktinis matymas ir drumsta katarakta taip pat buvo siejami su cinko trūkumu (16).
9. Skatina virškinimo sveikatą
Nustatyta, kad žmonėms, turintiems cinko trūkumą, dažnai pasireiškia virškinimo sutrikimai, iš kurių dažniausiai pasunkėja baltymų virškinimas. Taip yra todėl, kad cinkas vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant skrandžio rūgštingumą, taip pat gaminant virškinimo fermentus plonojoje žarnoje.
Mineralas taip pat gali padėti išvengti kelių virškinimo trakto problemų. Tai kyla iš to, kad cinkas gali pagerinti virškinimo trakto (GI) epitelio barjero funkcijos sveikatą ir vientisumą, o tai gali padėti GI problemoms spręsti (17). Virškinimo problemos, įskaitant viduriavimą, yra vieni iš dažniausių cinko trūkumo požymių.
10. Nėštumo metu gali būti naudinga
Tyrimai parodė, kad mažo gimimo svorio kūdikiams, kurių motinos nėštumo metu vartojo cinko, sumažėjo viduriavimo ir dizenterijos rizika.
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, cinko trūkumas nėštumo metu gali sukelti gimdos trūkumą. Motinos cinko trūkumas taip pat gali pakenkti kūdikio sveikatai ir sukelti blogus gimdymo rezultatus.
Gyventojų tyrimai rodo, kad cinko trūksta daugiau nei 80% nėščių moterų pasaulyje (18). Nustatyta, kad kartu su kitomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip vitaminai C, D ir folatai, taip pat skatinamas palankus nėštumo ir žindymo laikotarpis.
Cinkas yra vienas iš svarbiausių vyrų ir moterų vaisingumo mineralų (19). Mažas cinko kiekis taip pat siejamas su melazma (tamsi oda, ypač nėštumo metu) (20).
11. Gali palengvinti PMS simptomus
Nustatyta, kad cinko vartojant papildomai magnio (400–600 mg / d.) Ir vitamino B6 (5–20 mg / d.), Cinkas malšina spazmus ir skausmą, susijusį su PMS (21). Taip gali būti todėl, kad pagerina gimdos kraujotaką ir sumažina uždegimą.
Vartojant vitaminą B6, svarbu atsiminti, kad B grupės vitaminai geriausiai tinka vartojant kartu, taigi, jei išbandysite šiek tiek papildomo magnio ir B6 - gerai pridėti aukštos kokybės multivitaminų, turinčių visą B komplekso spektrą. vitaminai. Tiesiog įsitikinkite, kad jame nėra sintetinių maisto dažiklių (pvz., FD&C Red 40, Yellow 6) ir nesveikų konservantų, tokių kaip BHT, BHA ir TBHQ.
12. Didina vyrų seksualinę sveikatą
Cinkas suteikia vyro organizmui galimybę gaminti testosteroną, o tai yra viena iš priežasčių, dėl kurios cinko trūkumas taip pat gali sukelti erekcijos disfunkciją. Tyrimai parodė, kad papildai cinku gali padidinti testosterono kiekį ir taip gydyti vyrų seksualines problemas - erekcijos disfunkcija yra viena iš jų (22).
Norint išvengti ir ištaisyti cinko trūkumą daugeliui vyrų, pakanka suvartoti 15–30 miligramų cinko per dieną, o jei trūksta cinko, gerai absorbuojamas papildas, pavyzdžiui, cinkas, sujungtas su glicinatu, citratu ar monometioninu, padidins vyro testosterono kiekį.
Kitas tyrimas parodė, kad uoslė gali būti svarbi libido ir kad cinko trūkumas gali sumažinti uoslę (23). Tai beveik reiškia, kad žemas cinko kiekis netiesiogiai sumažina libido. Taip pat nustatyta, kad pakankamas cinko kiekis palaiko prostatos sveikatą.
13. Gali kovoti su lėtiniu nuovargiu
Viename Belgijos tyrime teigiama, kaip cinko papildai gali padėti gydyti lėtinio nuovargio sindromą (CFS). CFS lydi padidėjęs oksidacinis stresas - ir kadangi cinkas kovoja su oksidaciniu stresu, jis gali padėti kovoti su būkle (24). Dėl to cinkas taip pat gali padidinti energijos lygį.
14. Naudingas kultūrizmui
Nors informacijos apie tai yra mažiau, kai kurie patikimi šaltiniai teigia, kad cinkas gali padėti augti ir atkurti raumenis. Tai taip pat gali padėti baltymų sintezei, kuri gali būti naudinga kultūrizmui.
Ar tu žinai?
Po vario, aliuminio ir geležies cinkas yra dažniausiai naudojamas metalas pasaulio pramonėje. |
15. Detoksikuoja kūną
Cinkas gali padėti detoksikuoti, sustiprindamas kepenų ir inkstų funkciją. Cinko trūkumas dažnai yra susijęs su kepenų ciroze, o pakankamas mineralų kiekis gali užkirsti kelią oksidaciniam kepenų pažeidimui (25). Mineralas taip pat padeda užkirsti kelią inkstų ligoms, apsaugo nuo kadmio ir gyvsidabrio poveikio ir palaiko organų tobulą funkcionavimą (26).
16. Gydo spengimą ausyse
„Shutterstock“
Tyrimai rodo, kad spengimu ausyse pacientams yra mažas cinko kiekis. Nors šioje srityje mums reikia daugiau tyrimų, cinkas gali būti potencialus spengimo ausyse gydymas (27).
17. Gydo spuogus
Ataskaitos rodo, kad spuogais sergantiems pacientams paprastai yra mažai cinko. Žinoma, kad mineralas naikina spuogus sukeliančias bakterijas. Jis taip pat kovoja su uždegimu kartu su kitais svarbiais priešuždegiminiais, antioksidantais, tokiais kaip vitaminai A, C, E ir selenas, kurių visų buvo mažai, o spuogai ir kitos odos problemos.
Kalbant apie vitaminą A, norėtumėte ieškoti gyvūninės formos šios maistinės medžiagos (retinilacetato ar palmitato, retinolio arba gautos iš menkių kepenų aliejaus), kuri yra stipresnė ir aktyvesnė organizme nei augalinės formos vitaminas A - kitaip žinomas kaip beta-karotinas. Cinkas ir vitaminas A veikia kaip papildomos maistinės medžiagos organizme ir vaidina svarbų vaidmenį ląstelių augime, atstatyme ir odos bei visų audinių gijime.
Gera pradinė cinko dozė yra 15–30 mg per parą, kartu su 10 000 TV gyvūninės formos vitamino A per dieną, kurį galite vartoti trumpai 2–3 mėnesius, kol papildote vitamino A atsargas.. Po 3 mėnesių vitamino A dozę rekomenduojama sumažinti iki 2–3 kartus per savaitę. Tai suteiks jūsų organizmui papildomą 20–30 000 TV vitamino A, kad būtų išvengta infekcijos, sumažintas uždegimas ir padedama gydyti. Vitaminas A yra labai saugus, tačiau, kaip ir visi riebaluose tirpūs vitaminai, jis gali kauptis, todėl gerai, jei atkursite kūną iki sveiko lygio, retkarčiais darysite pertraukas, kurias galima patvirtinti atlikus paprastą kraujo tyrimą.
Cinkas taip pat sumažina keratinocitų - ląstelių, gaminančių keratiną (baltymą, jungiantį ląsteles), aktyvavimą. Perteklinis keratinas gali užkirsti poras ir spuogus.
Šios cinko savybės gali išvalyti jūsų odą. Tai taip pat gali padėti išgydyti randus ir užkirsti kelią herpeso protrūkiams. Iš vaistinės galite gauti kremų ir tepalų, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra cinkas. Vis dėlto prieš juos vartodami pasitarkite su gydytoju. Turint pirmiau minėtų antioksidantų, cinko nauda senėjimui taip pat gali padėti išvengti raukšlių ir senėjimo dėmių.
18. Ar gali paskatinti plaukų augimą
Cinkas padeda išlaikyti sveikus plaukus. Mineralų trūkumas gali pabloginti baltymų struktūrą, iš kurios susidaro plaukų folikulai. Šiuo aspektu gali būti naudinga įsitikinti, kad gaunate pakankamai cinko.
Na, mes baigėme naudą. Tačiau norint mėgautis šiais privalumais, reikia vartoti pakankamą cinko kiekį.
Atgal į TOC