Turinys:
- 1. Padeda numesti svorį
- 2. Gerina širdies sveikatą
- 3. Stiprina raumenis
- 4. Sumažina sąnarių skausmus
- 5. Pagerina laikyseną
- 6. Kovoja su vėžiu
- 7. Sumažina stresą
- 8. Gerina fizinę būklę
- 9. Palengvina gimdymą
Devyni iš dešimties žmonių kenčia nuo rimtų sveikatos problemų, kol jiems net nepasiekė 30 metų. Ir dauguma šių sveikatos problemų kyla dėl vienos priežasties - nesveiko gyvenimo būdo. Yra daug būdų, kaip pagerinti savo gyvenimo būdą, tačiau niekas negali įveikti dviračio. Kiekvieną dieną važiuodami dviračiu / dviračiu galite pasukti savo gyvenimo vairą į gerąją pusę. Kaip? Skaitykite toliau ir sužinokite!
1. Padeda numesti svorį
Vaizdas: „Shutterstock“
Dviračių sportas yra vienas efektyviausių pratimų, kuriuos reikia atlikti, jei norite numesti svorio. Tai ne tik padeda deginti kalorijas, bet ir veikia jūsų keturkojus, pakinklius, blauzdas, bicepsus, sėdmenis, pečius ir nugaros raumenis. Taigi, be riebalų praradimo, jūs taip pat tonizuosite raumenis.
2. Gerina širdies sveikatą
Dviračių sportas gali padėti pagerinti jūsų širdies sveikatą, nes iš esmės tai yra aerobinis pratimas. Deguonies trūkumas raumenyse privers širdį tiekti daugiau deguonies turinčio kraujo ir taip greičiau dirbti. Kartu su širdimi dviračiu taip pat gerai veikia kraujagyslės ir plaučiai, o tai padeda pagerinti jūsų širdies sveikatą.
3. Stiprina raumenis
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis įdomus pratimas taip pat gali sustiprinti jūsų raumenis. Jiems dirbant, jų stiprumas ir dydis išaugs. Kuo labiau raumenys nusidėvi, tuo stipresni jie augs. Važinėjimas dviračiu padeda sustiprinti blauzdas, keturračius, pakinklius, sėdmenis, klubų lenkėjus, nugaros raumenis, pečius ir rankas. Tai taip pat palengvina greitesnį traumų gijimą. Būsite judresni, lankstesni ir ištvermingesni nei tie, kurie reguliariai nevažinėja dviračiu.
4. Sumažina sąnarių skausmus
Tai glumina. Kaip ši įtempta veikla gali sumažinti sąnarių skausmus? Taip, važiavimas dviračiu iš tikrųjų sumažina sąnarių, ypač kelių, skausmus. Reguliarus važiavimas dviračiu padeda pagerinti sąnarių judėjimą. Tai turi mažai įtakos jūsų sąnariams, todėl gali padėti išgydyti lengvą sąnario ar klubo traumą ir atstatyti kremzlę.
5. Pagerina laikyseną
Vaizdas: „Shutterstock“
Važiuodamas dviračiu ar dviračiu, daug darai pusiausvyros net pats to nežinodamas. Šis balansavimo veiksmas padeda pagerinti laikyseną ir viso kūno koordinaciją bei sustiprina viršutinės kūno dalies raumenis. Jūsų laikyseną ir eiseną taip pat lemia kiti veiksniai, tokie kaip raumenų jėga, fitnesas, svoris ir kt. Visais šiais veiksniais pasirūpinsite, jei tiesiog kasdien važiuojate dviračiu bent 30 minučių.
6. Kovoja su vėžiu
Patikėkite tuo ar ne, dviračiais ar dviračiais taip pat galima kovoti su vėžiu. Sėdimas gyvenimo būdas gali sukelti riziką susirgti vėžiu dėl toksinio susikaupimo organizme. Tai veda prie DNR mutacijos ir ląstelių pažeidimo bei gali sukelti vėžį. Netinkamas valgymas taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą ir pilvo pūtimą, dėl kurio gali išsivystyti storosios žarnos vėžys. Buvo nustatyta, kad žmonės, kurie bent 30 minučių per dieną važinėjo dviračiu, buvo mažiau linkę susirgti krūties ir storosios žarnos vėžiu. Priežastis ta, kad važiavimas dviračiu padeda išlaikyti jūsų ląsteles aktyvias ir apsaugo jūsų DNR nuo mutacijų ir oksidacinių pažeidimų.
7. Sumažina stresą
Vaizdas: „Shutterstock“
Stresas gali padaryti daugiau žalos, nei galite įsivaizduoti. Tai gali sukelti svorio padidėjimą, MTL cholesterolio ir trigliceridų kiekio padidėjimą kraujyje, astmą, diabetą, virškinimo problemas, priešlaikinį senėjimą, nerimą, galvos skausmą, aukštą kraujospūdį, depresiją, širdies ir kraujagyslių ligas bei Alzheimerio ligą. Važinėjimas dviračiu gali padėti sumažinti stresą, nes neleidžia galvoti apie jus varginančias problemas. Taigi, važiuokite dviračiu, kad nugalėtumėte stresą darbe ar mokykloje.
8. Gerina fizinę būklę
Dviračių sportas gali pagerinti jūsų bendrą fizinę būklę. Dviračių sportas lygumose ar kalnų vietovėse gali padėti pagerinti jūsų širdies ir kraujagyslių funkcijas bei dirbti kojose, rankose ir nugaros raumenyse. Tai taip pat gali pagerinti jūsų plaučių talpumą, lankstumą ir ištvermę bei padidinti kaulų ir raumenų jėgą. Geriausia, kad važiuojant dviračiu būtų tinkama, yra tai, kad nejaučiate, jog sportuojate ar dedate papildomų pastangų, kad būtumėte tinkami. Tai nėra lengva, palyginti su kitomis pratimų formomis.
9. Palengvina gimdymą
Vaizdas: „Shutterstock“
Moterims, kasdien važiuojančioms dviračiu ar dviračiu bent 30–45 minutes, gimdymo metu būna mažiau komplikacijų. Važinėjimas dviračiu padidina kaulų ir raumenų jėgą, pagerina laikyseną, lankstumą ir ištvermę bei padeda auginti nugaros raumenis. Vadinasi, dviračiu labai važiuojama