Turinys:
- Joga kojoms - pridėkite stiprumo ir lankstumo
- Kojų stiprinimo jogos asanos
- 1. Utthita Hasta Padangustasana (ištiesta poza nuo rankų iki didžiųjų pirštų)
- 2. Ardha Bhekasana (pusė varlės pozos)
- 3. Vrksasana (medžio poza)
- 4. Supta Padangusthasana (atsilenkianti rankų ir kojų pirštų poza)
- 5. Laghu Vajrasana (mažoji perkūno poza)
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Silpnos kojos niekur nenuves. Jie trukdo judrumui, laikysenai ir visai sveikatai. Be to, kasdienė veikla sukelia pėdų nusidėvėjimą. Padarius tiek daug žalos, jūsų kojoms reikia šiek tiek maitinti, lankstumo ir stiprinimo, o štai penkios asanos tai padarys. Patikrink juos.
Joga kojoms - pridėkite stiprumo ir lankstumo
Jūsų kojos vaidina svarbų vaidmenį stabilizuojant kūną. Joga ne tik suteikia kojoms tvirtą pagrindą, bet ir apsaugo jas nuo problemų ir patempimų. Ilgos stovėjimo ir (arba) vaikščiojimo valandos gali išmušti jėgas iš kojų. Joga padeda atkurti šią galią ir stiprina kojas. Šios jogos asanos yra geriausios norint pasiekti elastingas ir sveikas kojas. Išbandykite juos.
Kojų stiprinimo jogos asanos
- Utthita Hasta Padangustasana (išplėstinė rankų ir didžiųjų pirštų poza)
- Ardha Bhekasana (pusė varlės pozos)
- Vrksasana (medžio poza)
- Supta Padangusthasana (atsilenkianti rankų ir kojų pirštų poza)
- Laghu Vajrasana („Thunderbolt“ poza)
1. Utthita Hasta Padangustasana (ištiesta poza nuo rankų iki didžiųjų pirštų)
Vaizdas: „iStock“
Privalumai: Utthita Hasta Padangustasana pagerina kojų jėgą ir ištiesia šlaunies raumenis. Tai tonizuoja kojas, ištiesia kulkšnis ir pagerina bendrą pusiausvyrą.
Procedūra: Atsistokite vertikalioje padėtyje ir būkite pusiausvyroje. Išskleiskite kairės kojos pirštus ir perkelkite savo kūno svorį į kairę koją. Dešinį kelį atsikelkite į krūtinę. Dešinės rankos pirštais siekite dešiniojo didžiojo piršto. Laikykite pirštą viduriniais, žiediniais ir kojų pirštais. Dešinę koją lėtai ištieskite į priekį, traukdami dešinę ranką. Tai darydami įsitikinkite, kad kairė koja ir nugara yra stačios. Tada atsitieskite dešinę koją dešinės link, atverdami klubus. Laikykite 3-5 ramius įkvėpimus ir tada atsipalaiduokite.
Atgal į TOC
2. Ardha Bhekasana (pusė varlės pozos)
Vaizdas: „Shutterstock“
Privalumai: Ardha Bhekasana ištiesia visą priekinį kūną, šlaunis ir kulkšnis. Tai pagerina jūsų laikyseną ir atjaunina kelio sąnarius.
Procedūra: atsigulkite ant pilvo. Laikykite kojas kartu ir leiskite didiesiems pirštams liesti vienas kitą. Delnus laikykite nukreiptus žemyn šalia galvos ir rankos atstumu. Ištieskite dilbius, pakeldami galvą ir liemenį nuo grindų. Dabar sulenkite dešinį kelį ir pakreipkite kulną link dešiniojo sėdmens. Dešinę ranką nuimkite nuo grindų ir atgal, tvirtai suglauskite pėdos viršų. Subalansuokite save kairiuoju dilbiu tvirtai ant žemės. Suimta ranka paspauskite pėdą link sėdmens. Laikykite pozą 30 sekundžių-2 minučių ir pakartokite kitoje pusėje.
Atgal į TOC
3. Vrksasana (medžio poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Privalumai: „ Vrksasana“ pagerina kojų pusiausvyrą ir jas stiprina. Tai atjaunina visą jūsų esybę ir stiprina kulkšnies jėgą. Tai padeda išgydyti plokščias pėdas ir ramina išialgiją.
Procedūra: Atsistokite tiesiai, rankas padėdami ant abiejų kūno pusių. Dabar sulenkite dešinį kelį ir dešinę koją tvirtai uždėkite ant kairiosios vidinės šlaunies. Padas turi būti šalia kairiosios šlaunies šaknies. Kairę koją laikykite tiesiai ir tai darykite. Pakelkite rankas iš šono ir virš galvos ir sujunkite delnus, kad susidarytumėte „Namaste“. Nuolat žvilgsniu žiūrėkite į tašką ar daiktą. Nugarą laikykite tiesią, o kūnas įtemptas. Ilgai, giliai įkvėpkite pozą ir atsipalaiduokite. Pakartokite tą patį su kita koja.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą, spustelėkite čia: Vrksasana
Atgal į TOC
4. Supta Padangusthasana (atsilenkianti rankų ir kojų pirštų poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Privalumai: Supta Padangusthasana padidina jūsų kelio jėgą ir ištiesia blauzdas, klubus ir šlaunis. Tai sumažina aukštą kraujospūdį ir pagerina virškinimą.
Procedūra: atsigulkite ant nugaros ir ištieskite kojas į išorę. Dešinį kelį sulenkite link krūtinės. Laikykite dešinės kojos didįjį pirštą dešinės rankos rodomuoju ir viduriniuoju pirštais. Jei tai neveikia, apvyniokite ilgo audinio gabalėlį aplink dešinės kojos rutulį ir abiem rankomis laikykite galus. Dešinę koją kiek įmanoma ištieskite dešiniuoju kulnu į lubas. Galvą, liemenį ir kairę koją tvirtai laikykite ant žemės. Sušvelninkite pečių ašmenis ir praplatinkite juos ant apykaklės kaulų. Nepalikite akių žvilgsnio ir veido. Laikykite pozą apie 5-20 gilių ir ilgų įkvėpimų. Atsipalaiduokite ir pakartokite kita koja, kai būsite pasirengę.
Atgal į TOC
5. Laghu Vajrasana (mažoji perkūno poza)
Vaizdas: „Shutterstock“
Privalumai: Laghu Vajrasana tonizuoja šlaunis ir pagerina virškinimą bei laikyseną.
Procedūra: Atsisėskite ant žemės keliu, šlaunis laikydami 90 laipsnių horizontaliu kampu. Laikykite rankas ant šlaunų ir sulenkite atgal. Pakelkite galvą atgal palaipsniui ir priartinkite ją prie žemės. Pabandykite paliesti galvos vainiką prie žemės. Tai darydami, jūsų šlaunys ir sėdmenys turėtų jausti priekį. Dabar uždėkite delnus ant šlaunų, o galvą - ant padų. Pabūkite pozoje 30-60 sekundžių ir tada atsipalaiduokite.
Atgal į TOC
Tvirtos kojos yra būtinos norint išlaikyti jūsų žemę ir stovėti aukštai. Įtraukite šias pozas į kojų jogą kasdieniniame mankštos režime ir pasiekite tvirtesnę pėdą.
Dabar pažvelkime į keletą dažnai užduodamų klausimų apie pėdas.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kas yra plokščios pėdos?
Plokščia pėda yra fizinė deformacija, kai pėdos arkos nėra, o pėda visiškai ar beveik visiškai liečiasi su žeme.
Ar pėdų problemos yra paveldimos?
Yra tikimybė, kad pėdų problemos yra genetinės, tačiau jas galima gauti ir kitaip.
Kiek kaulų yra žmogaus pėdoje?
Žmogaus pėdoje yra 26 kaulai.
Ar diabetu sergantys žmonės labiau linkę į pėdų problemas?
Taip, tarp diabeto ir pėdų problemų yra ryšys, nes diabetas gali pakenkti nervams ir sumažinti pėdų kraujotaką.
Ar moterys turi daugiau problemų su kojomis nei vyrai?
Moterys, avinčios aukštakulnius ir pompines, dažniausiai turi daugiau problemų su kojomis nei vyrai. Sportiniai bateliai ir butai yra geresnis pasirinkimas norint išvengti pėdų problemų.
Jūsų kojos beveik visą dieną išlaiko viso kūno svorį. Kaip tvirtas ir stabilus medis, tvirtos šaknys yra būtinos, tas pats pasakytina ir apie žmogaus kūną. Pėdos yra pagrindas, ant kurio stovi kūnas, ir tik jogos asanos gali juos išlaikyti pakankamai tvirtus. Atlikus šias asanas jūsų gyvenimas bus tik geresnis. Pasportuokite!