Turinys:
- Vitaminai užaugs
- 1. Vitaminas D
- 2. Vitaminas B1
- 3. Vitaminas B2 (riboflavinas)
- 4. Vitaminas C (askorbo rūgštis)
- 5. Kalcis
- Kalcio suvartojimo gairės pagal amžių:
Dėl savo žemo ūgio kaltinkite ne tik savo genus!
Be jūsų genetinės struktūros, tinkamas maitinimo ir vitaminų kiekis taip pat yra svarbus nustatant jūsų ūgį. Norėdami stovėti aukštai, turite užtikrinti, kad jūsų kaulai būtų sveiki ir stiprūs. Turite maksimaliai išnaudoti savo augimo šuolius ir aprūpinti savo kūną maisto medžiagomis, kurių reikia augant toliau. Tai galima užtikrinti išlaikant tinkamą mitybą, subalansuotą visų rūšių maistinėmis medžiagomis, įskaitant visus būtinus vitaminus ir mineralus. Taip, ne tik vienas vitaminas padeda jūsų kūnui augti. Vietoj to, norint tinkamai vystytis, jūsų organizmui reikia įvairių vitaminų ir mineralų įvairiais kiekiais. Vitaminai, kurių reikia jūsų organizmui, yra vitaminas B1, B2, D, C ir mineralai, tokie kaip kalcis ir fosforas.
Keli tyrimai rodo, kad valgant maistą, kuriame gausu tik vieno vitamino, nepasieksite optimalaus ūgio. Taigi svarbu vartoti subalansuotą mitybą, kad pasiektumėte savo genetinio ūgio potencialą ir ne tik. Subalansuotas maistas būtinai maitins jūsų kūną visais vitaminais ir mineralais, reikalingais vertikaliai šaudyti. Žemiau yra išvardyti organizmui reikalingi vitaminai ir mineralai bei jų derinys su augimu.
Vitaminai užaugs
1. Vitaminas D
Vaizdas: „Shutterstock“
Tai yra svarbiausias vitaminas, prisidedantis prie kaulų tvirtumo ir ilgumo. Kai žmogus negauna reikiamos dozės vitamino D, jo kaulai ir dantys tampa silpni. Be saulės šviesos, kuri yra pagrindinis vitamino D šaltinis, taip pat galite padidinti jos suvartojimą įtraukdami į savo racioną vitamino D turinčius maisto produktus, tokius kaip pienas, pomidorai, citrusiniai vaisiai, bulvės ir žiediniai kopūstai. Tai tikrai leis jums pasiekti aukštį, kurį jums lemta pasiekti genetiškai. Vitaminas D taip pat prisideda prie ūgio augimo, nes padeda organizmui efektyviai absorbuoti fosforą ir kalcį, kurie yra svarbūs kaulų augimui.
2. Vitaminas B1
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis vitaminas, kad padidėtų, yra naudingas skatinant kūno augimą. Tai taip pat padeda sureguliuoti virškinimo procesą. Vitaminas B1 padeda palaikyti sveiką širdį ir nervų sistemą, kuri reguliariai aprūpina jūsų organus krauju ir suteikia galimybę kūnui augti. Kai kurie įprasti vitamino B1 šaltiniai yra ryžiai, žemės riešutai, kiauliena ir sojos pupelės.
3. Vitaminas B2 (riboflavinas)
Vaizdas: „Shutterstock“
Riboflavinas taip pat žinomas kaip vitaminas B2. Tai yra nepaprastai svarbus vitaminas, padedantis didinti ūgį. Tai skatina kaulų, odos, plaukų ir nagų augimą. Maisto produktai, kuriuose gausu riboflavino, yra kiaušiniai, žuvis, pienas ir žalios lapinės daržovės.
4. Vitaminas C (askorbo rūgštis)
Vaizdas: „Shutterstock“
Šis vitaminas taip pat žinomas kaip askorbo rūgštis, kuri padeda stiprinti kaulus ir dantis bei skatinti jų augimą. Tai turtingas antioksidantas ir apsaugo nuo ligų, taip padidindamas kūno augimo galimybes jauname amžiuje. Turtingi šio vitamino šaltiniai yra pomidorai, bulvės, citrusiniai vaisiai ir uogos.
Aukščiau paminėti vitaminai, skirti augti aukščiau, yra būtini; tačiau tik vitaminai neužtikrins, kad užaugsite iki didžiausio ūgio. Taip pat svarbu į savo mitybą įtraukti būtinus mineralus, tokius kaip kalcis ir fosforas, kad pasiektumėte savo genetinio ūgio potencialą.
5. Kalcis
Vaizdas: „Shutterstock“
Kalcis yra vienas iš svarbiausių mineralų, reikalingų organizmui paspartinti kaulų augimą. Reguliarus kalcio vartojimas gali padidinti jūsų kaulų ilgaamžiškumą ir stiprumą. Pagrindiniai kalcio šaltiniai yra pienas ir kiti pieno produktai. Jo taip pat galima gauti iš kitų maisto šaltinių, tokių kaip antkakliai, špinatai, sustiprinti sojos produktai ir ropių žalumynai. Kartu su kalciu fosforas taip pat padeda skatinti kaulų augimą.
Kalcio suvartojimo gairės pagal amžių:
- 1–3 metai: 500 mg kalcio
- 4–8 metai: 800 mg kalcio
- 9–18 metų: 1300 mg kalcio
- 19–50 metų ir vyresni: 1000–1200 mg kalcio
Tarp turtingiausių fosforo šaltinių yra žuvis, žemės riešutai, kolos gėrimai ir mėsa.
Atminkite, kad vien tik sveikai maitindamiesi jūs neaugsite. Svarbu susieti subalansuotą mitybą su tinkamu mankštos režimu, kad gautumėte maksimalią naudą iš valgomo maisto. Paraginkite savo vaikus užsiimti tokiomis sporto šakomis kaip aerobika, plaukimas ir važiavimas dviračiu. Šios sporto šakos padeda mankštinant visas kūno dalis, didinant kūno apykaitą ir kartu prisideda prie ūgio padidėjimo.
Ar šis straipsnis buvo naudingas? Prašome pasidalinti savo atsiliepimais toliau pateiktame komentarų skyriuje.