Turinys:
- Kuo naudinga vaikščioti basomis?
- 1. Gali padėti kovoti su uždegimu
- 2. Gali skatinti širdies ir kraujagyslių sveikatą
- 3. Gali palengvinti nerimą
- 4. Gali padidinti imunitetą
- 5. Gali padėti išgydyti lėtinį skausmą
- 6. Gali skatinti geresnį miegą
- 7. Gali skatinti regėjimą
- Kokia yra rizika, susijusi su vaikščiojimu basomis?
- Kaip saugiai vaikščioti basomis
- Išvada
- Dažnai užduodami klausimai
- 8 šaltiniai
Jūs tikriausiai kiekvieną dieną vaikštote basomis savo namuose. Tačiau kai kuriems tai pasireiškia apgalvoto ritualo forma. Nors vaikystėje pradedame vaikščioti basomis, netrukus pradedame naudoti batus ir kitos rūšies avalynę.
Tai dažnai gali atimti iš daugelio galimų pranašumų vaikščiojant basomis. Šiame įraše mes pabrėžėme būdus, kaip vaikščiojimas basomis gali būti naudingas. Dar svarbiau, mes taip pat pasakysime, kaip tai padaryti teisingai.
Kuo naudinga vaikščioti basomis?
Vaikščiodami basomis natūralioje aplinkoje, galite susisiekti su žeme. Tai perkelia žemės elektronus į jūsų kūną, sukeldamas terapinį poveikį. Tai apima sumažėjusį uždegimą, stresą ir skausmą bei pagerėjusią nuotaiką ir miegą.
1. Gali padėti kovoti su uždegimu
Nustatyta, kad įžeminimas (kitas tiesioginio odos kontakto su žemės paviršiumi pavadinimas) sukelia išmatuojamus citokinų, junginių, dalyvaujančių uždegiminiame procese, skirtumus. Įdomu tai, kad šį efektą galima priskirti žemės elektronams (1).
Odos kontaktas su žemės paviršiumi palengvina elektronų plitimą iš žemės į žmogaus kūną. Šie elektronai patenka į kūną per specifinius akupunktūros taškus ir gleivines (gyvenančias tiesiai po oda) (1).
Antioksidantai mūsų kūne yra pagaminti iš elektronų, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir galiausiai kovoti su uždegimu (2).
2. Gali skatinti širdies ir kraujagyslių sveikatą
Įvairūs tyrimai atskleidė vaikščiojimo basomis (įžeminimo) fiziologinį poveikį gerinant širdies ir kraujagyslių sveikatą. Jie taip pat parodė kraujo klampumo lygio sumažėjimą, kuris gali sumažinti hipertenziją (3).
Tačiau norint atlikti naudingą vaikščiojimą basomis kojos poveikį širdies ir kraujagyslių sveikatai, reikia atlikti daugiau tyrimų.
3. Gali palengvinti nerimą
„Shutterstock“
Įžeminimas taip pat buvo susijęs su žemesniu nerimo lygiu. Tiriamieji, turintys nerimo ir depresijos problemų, miegodami savo žemėje (naudodamiesi laidžiu čiužinio pagalvėliu) buvo ant žemės, patyrė savo būklės pagerėjimą (2).
Nors eksperimentas nebuvo atliktas tiems, kurie iš tikrųjų vaikšto basomis , mechanizmas buvo tas pats.
4. Gali padidinti imunitetą
Vėlgi yra raktas į elektronų perdavimą. Kūnas sugeba absorbuoti ir paaukoti elektronus tose srityse, kurioms reikalinga imuninė parama (1).
Ataskaitose teigiama, kad atsijungimas nuo Žemės gali būti svarbi su uždegimu susijusių ligų, kurios yra susijusios su silpna imunine sistema, augimo priežastis (1). Ėjimas basomis gali tai ištaisyti.
Taip yra todėl, kad organizme nepakankamai elektronų gali susilpnėti mitochondrijos (kūno ląstelių struktūros, atsakingos už energijos gamybą), galiausiai sukeldamos lėtinį nuovargį ir kitas problemas. Net ir nedidelė trauma gali tapti ilgalaikiu sveikatos sutrikimu (1).
5. Gali padėti išgydyti lėtinį skausmą
Įžeminimo poveikis gali sumažinti skausmo lygį. Kai kurie tyrimai rodo, kad vaikščiojimas basomis gali sumažinti skausmą, keisdamas cirkuliuojančių neutrofilų ir limfocitų skaičių. Jis taip pat moduliuoja įvairius kitus su uždegimu susijusius veiksnius (1).
Kito tyrimo metu įžeminimas greitai pašalino skausmingą lėtinį uždegimą. Tai netgi galėtų užkirsti kelią uždegimo požymiams po karščio, patinimo ir skausmo (1).
Tačiau nerekomenduojame jums pasivaikščioti (jau nekalbant apie vaikščiojimą basomis), jei turite rimtą traumą.
6. Gali skatinti geresnį miegą
„Shutterstock“
Vaikščiojimas basomis taip pat gali sukelti geresnį miegą. Žemės elektronai plinta jūsų kūne ir sukelia daug naudingų psichologinių pokyčių, įskaitant sustiprintą miegą kiekvieną naktį (2).
Įžeminimas taip pat padeda normalizuoti dienos ir nakties biologinius ritmus. Tai padeda atsipalaiduoti ir geriau miegoti (4).
7. Gali skatinti regėjimą
Šiam aspektui nustatyti yra mažai tyrimų. Šis poveikis gali būti labiau susijęs su pėdos refleksiniais taškais, kurie yra prijungti prie regos nervų (5).
Ar nenuostabu, kad kažkas tokio paprasto kaip vaikščiojimas basomis gali pakeisti jūsų gyvenimą svarbiais būdais? Tačiau ši veikla nėra susijusi su tam tikromis išlygomis.
Kokia yra rizika, susijusi su vaikščiojimu basomis?
Neturėdami tinkamos kojų jėgos, eidami basomis, lauke, galite pakenkti sau. Tai ypač aktualu, jei jūs tik pradedate vaikščioti basomis po to, kai didžiąją gyvenimo dalį praleidote vaikščiodami bateliais.
Viena iš tokių rizikų yra infekcijos. Kai kurie tyrimai rodo, kad vaikščiojimas basomis gali sukelti diabetinių pėdų ligą jautriems asmenims (6).
Taip pat svarbu atsižvelgti į paviršių, kuriuo einate basomis. Vaikščiodamas basomis užterštame dirvožemyje, gali užsikrėsti kirmėlėmis (7). Užterštame dirvožemyje esančios lervos (nesubrendusios kirminai) gali prasiskverbti į žmogaus odą.
Taip pat galbūt norėsite vengti basomis tose vietose, kurios paprastai yra susijusios su grybelinėmis infekcijomis. Tai apima baseinus, rūbines, sporto salę ir paplūdimį (8).
Yra keli būdai, kuriais galite užtikrinti, kad galite saugiai vaikščioti basomis. Mes juos ištirsime kitame skyriuje.
Kaip saugiai vaikščioti basomis
Kaip ir viskam, tam reikia laiko ir kantrybės. Atminkite, kad:
- Pradėkite lėtai . Kojoms ir kulkšnims turite skirti pakankamai laiko prisitaikyti prie naujos aplinkos. Pradėkite nuo vaikščiojimo basomis ant naujų paviršių apie 10 minučių kiekvieną dieną. Kai jūsų kojos pripranta, galite padidinti laiką ir atstumą.
- Vaikščiokite uždarose patalpose . Prieš išvykdami, galite pratinti vaikščioti basomis patalpose. Jūsų namas būtų daug saugesnė vieta pradėti vaikščioti basomis.
- Jei reikia, palengvinkite . Atminkite, kad tai nėra vargas. Jei jaučiate bet kokį skausmą ir diskomfortą, sustokite. Pailsėkite ir atnaujinkite užsiėmimą kitą dieną šiek tiek atsargiau.
- Atlikite pėdų balansavimo pratimus . Tai gali dar labiau sustiprinti kojas ir geriau pasiruošti vaikščioti lauke basomis. Tai galite padaryti tiesiai savo namuose. Galite subalansuoti save ant vienos kojos ar net sulenkti ir ištiesti kojas.
Išvada
Žmogus pradėjo vaikščioti basomis. Taip mes evoliucionavome. Grįžimas prie savo šaknų visada turės puikių dividendų, jei pasirūpinsime reikiama priežiūra.
Pradėkite lėtai. Pradėk šiandien. Vaikščiojimas basomis gamtoje turi daug galingesnių privalumų.
Kaip dažnai vaikštote basomis? Kaip tu jautiesi? Praneškite mums savo mintis palikdami komentarą žemiau esančiame laukelyje.
Dažnai užduodami klausimai
Ar gerai vaikščioti basomis ant bėgimo takelio?
Visiškai gerai vaikščioti basomis ant bėgimo takelio. Tik po kurio laiko gali pasidaryti nejauku.
Ar vaikščiojant basomis kojos tampa platesnės?
Ne, taip nėra.
Kaip vaikščioti ant žolės?
Žolė gali būti geriausias paviršius, kuriuo galite vaikščioti basomis. Tai yra arčiausiai, ką galite patekti į Žemę.
8 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Įžeminimo (uždegimo) poveikis, imuninis atsakas, žaizdų gijimas ir lėtinių uždegiminių bei autoimuninių ligų prevencija ir gydymas, Journal of Inflammation Research, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4378297/
- Įžeminimas: Žmogaus kūno prijungimo prie Žemės paviršiaus elektronų pasekmės sveikatai, Aplinkos ir visuomenės sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/
- Žmogaus kūno įžeminimas (įžeminimas) sumažina kraujo klampumą - pagrindinį širdies ir kraujagyslių ligų veiksnį, Alternatyviosios ir papildomosios medicinos leidinį, JAV Nacionalinę medicinos biblioteką, Nacionalinius sveikatos institutus.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3576907/
- Kūno įžeminimas, nepaprastų įsitikinimų psichologija, Ohajo valstijos universitetas.
u.osu.edu/vanzandt/2018/04/18/body-earthing/
- Refleksologijos peržiūra: samprata, įrodymai, dabartinė praktika ir praktikų rengimas, Tradicinės ir papildomos medicinos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4624523/
- Ar vaikščiojimas basomis yra diabetinės pėdos ligos rizikos veiksnys besivystančiose šalyse? Kaimo ir nuotolinė sveikata, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17571928
- Parazitai - Hookworm, ligų kontrolės ir prevencijos centrai.
www.cdc.gov/parasites/hookworm/index.html
- Grybelinių infekcijų prevencija ir gydymas, Teksaso A&M universiteto sveikatos mokslo centras.
vitalrecord.tamhsc.edu/preventing-and-treating-fungal-infections/