Turinys:
Kas tau geriau - joga ar taiči? Na, mes sakome, Tai Chi joga!
Tai Chi joga, Johno Neubauerio smegenų vaikas, yra meditacinis menas. Jis susidaro maišant Tai Chi Chu'an ir Hatha jogos elementus. Neubauerio teigimu, „tai chi ir jogos sujungimas į vieną meno formą sukuria daugiau naudos kūnui, protui ir dvasiai“.
Tai Chi Chu'an yra kinų kovos meno forma, susidedanti iš vienos kojos žiedinių balansavimo judesių, atliekamų sulenktu keliu. Tai taip pat laikoma fizine daoizmo apraiška. Tai Chi yra pasyviausia kovos menų forma, turinti filosofiją „pasimesk ir nugalėk“. Trys tai chi aspektai yra sveikata, meditacija ir kovos menai. Tai chi turi skirtingas mokyklas, tokias kaip Wu, Yang, Cheng ir Sun. Dauguma žmonių praktikuoja Tai Chi dėl savigynos treniruočių ir naudos sveikatai.
Hatha joga yra populiari senovės Indijos jogos tradicijos forma, orientuota į holistinį būties gydymą laikysenomis, mudromis, pranajama ir meditacija. Tai apima įvairias atkarpas, lenkimus į priekį ir atgal, sėdimas ir stovimas pozas, apvertimus ir posūkius, užtikrinančius mūsų fizinę gerovę.
Tai chi ir joga turi daug panašių pranašumų, kurie sutelkti dėmesį į išorinę ir vidinę mūsų kūno gerovę. Abi turi gydomąjį poveikį ir padeda nuraminti protą bei puoselėti dvasią. Vienas pagrindinių abiejų formų principų yra kvėpavimas. Kvėpavimas yra neatsiejama tai chi ir jogos dalis, be kurios praktika lieka nebaigta. Abi apima lėtus ir tikslius kūno judesius. Abi teikia dvasinę naudą ir nė viena nėra skirta akimirksniu patenkinti. Tačiau yra skirtumų. Tai chi yra labiau atsipalaidavusi forma ir nereikalauja žmogaus peržengti savo kūno komforto lygį, tuo tarpu joga apima raumenų tempimą viršijant tai, ką jie šiuo metu sugeba. Bet kartu jie suteikia abiejų formų naudą, padaugintą!
Tai Chi jogos pranašumai:
Tai Chi joga turi daug privalumų, iš kurių keletas yra šie:
- Svarbiausia iš visų nesuskaičiuojamų Tai Chi jogos privalumų yra jos senėjimą mažinančios savybės. Tai Chi joga padidina ilgaamžiškumą. Tai naudinga vyresnio amžiaus žmonėms.
- Tai yra mažo poveikio, mažos rizikos pratimai.
- Tai sumažina streso lygį, depresiją ir įtampą. Tai Chi jogą praktikuojantys žmonės patiria mažiau nerimo ir streso.
- Tai pagerina kvėpavimo kontrolę ir meditacijos galią. Tai taip pat sustiprina smegenų pažinimo funkcijas.
- Tyrimai parodė, kad Tai Chi joga labai pagerina jėgą, pusiausvyrą, koordinaciją ir lankstumą.
- Nuolatinė Tai Chi jogos praktika yra naudinga tokioms ligoms kaip osteopenija, artritas, vidurių užkietėjimas, nevirškinimas, migrena ir galvos skausmai, diabetas, lėtinės nugaros problemos, raumenų ir kaulų sistemos skausmai bei aukštas kraujospūdis.
- Tai taip pat padidina kūno imunitetą ir padeda reguliuoti miego įpročius ir sutrikimus.
Tai Chi jogos struktūra:
Savo svetainėje apie Tai Chi jogą Johnas Neubaueris nurodo tokią Tai Chi jogos sesijos struktūrą:
- Sėdimojo kvėpavimo pratimai
- Nuolatinės jogos pozos
- Tai Chi seka
- Atsipalaidavimas gulint
- Sėdima jogos seka
- Kelio atsikėlimo meditacija
Tai yra pagrindinė Tai Chi jogos užsiėmimo struktūra. Bet sekas ir seansus buvo galima maišyti ir įvairiais būdais eksperimentuoti su įvairiais tai chi judesiais ir jogos pozomis.
Tolesnis supratimas:
Norint geriau suprasti Tai Chi jogą, būtų naudingos šios knygos ir vaizdo įrašai:
- Tai Chi joga - unikalus vaizdo įrašų paketas (1999), parašytas Johno Neubauerio
- Tai Chi jogos galia - 12 savaičių trukmės garso pamokos planas, skirtas svorio metimui ir senėjimui.
- JohnCNeubauer - „YouTube“
Tai Chi ir Jogai reikia tinkamo kūno išlyginimo ir kvėpavimo reguliavimo. Todėl svarbu pirmiausia tai tači jogą daryti prižiūrint tai chi jogos meistrui. Reguliariai praktikuodamiesi netrukus išmoksite šią unikalią meno formą ir pasinaudosite jos privalumais.
Ar pirmą kartą girdite apie taiči jogą? Ar manote, kad verta išbandyti? Pasidalykite savo nuomone su mumis toliau pateiktame komentarų skyriuje.