Turinys:
- Kas yra vertigo?
- Kaip joga padeda išgydyti vertigo?
- 7 asanos, kurios padės įveikti galvos svaigimą
- 1. Balasana
- 2. Paschimottanasana
- 3. Viparita Karani
- 4. Supta Baddha Konasana
- 5. Halasana
- 6. Salamba Sirsasana
- 7. Šavasana
- Dalykai, kuriuos reikia atsiminti, kai jūs užsiimate vertigo sukimo joga
Galbūt būtų malonu svaigti meilėje, bet šiaip tai yra blogiausias jausmas pasaulyje. Galbūt su tuo susitvarkysite, jei esate nėščia ar girta, bet jei turite galvos svaigimą - joga jus išgelbės!
Kas yra vertigo?
Vertigo yra sutrikimas, susijęs su smegenų pusiausvyros ir pusiausvyros prasme, ir tai sukelia galvos svaigimą. Paprastai tai paveikia sritį, kuri yra atsakinga už judėjimo kryptį, tai yra vidinė ausis. Priežastys gali būti bet kokios - pradedant kraujo pritekėjimo į ausį trūkumu ar sumažėjimu, kalcio ar skysčių kaupimuis ar net dėl viruso priepuolio. Na, net paprastas virusas, sukeliantis peršalimą ar gripą, taip pat gali užpulti vidinę ausį ir paveikti smegenų nervų jungtis, sukeldamas stiprų galvos svaigimą. Dėl kaukolės pažeidimo prarandama klausa, pykinimas ir galvos svaigimas. Navikas, sifilis ar išsėtinė sklerozė taip pat gali paveikti pusiausvyros jausmą.
Kaip joga padeda išgydyti vertigo?
Kai kurios jogos pozos veikia nervų sistemą ir ją stiprina. Šios pozos taip pat veikia pusiausvyros centrus ir vidinę ausį bei padeda susikaupti ir susikaupti. Joga veikia simpatinę ir parasimpatinę nervų sistemą ir padidina galvos bei likusio kūno apytaką.
Tačiau vertigo priepuolio metu geriau pailsėti tam tikrą laiką, kai maladijos sunkumas yra pats didžiausias, ir palaukti, kol simptomai išnyks, ir vėliau pradėti praktiką. Jei galvos svaigimas yra BPPV (gerybinis paroksizminis pozicioninis vertigo), būtų protinga eiti į pozas labai lėtai ir vengti bet kokių trūkčiojančių veiksmų, ypač kaklu ir galva.
7 asanos, kurios padės įveikti galvos svaigimą
- Balasana
- Paschimottanasana
- Viparita Karani
- Supta Baddha Konasana
- Halasana
- Salamba Sirsasana
- Šavasana
1. Balasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - vaiko poza
Privalumai - ši asana yra atpalaiduojanti poza. Jis skirtas nuraminti protą ir palengvinti nervų sistemos spaudimą. Prasidėjus vertigo priepuoliui, tokia atkuriamoji poza padės jums susivaldyti. Ši asana padeda stiprinti nervų sistemą reguliariai praktikuojant.
Kaip tai padaryti - užeikite keturiese. Plėsdami kelius, sujunkite kojas. Palaikykite pilvą ant šlaunų, o sėdmenis - ant kojų. Padėkite kaktą ant žemės. Apglėbkite rankas šalia kojų. Galite laikyti kojas delnais. Laikykite pozą keletą minučių ir atleiskite.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Balasana
Atgal į TOC
2. Paschimottanasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - sėdimas priekinis lenkimas, intensyvus nugaros tempimas
Privalumai - ši asana labai malšina stresą. Tai padeda subalansuoti emocijas ir palengvina pyktį, nerimą ir irzlumą. Tai padidina kraujo tekėjimą galvoje ir pusiausvyros centruose, taip padedant vertigo. Ši asana sustiprina jūsų nervų sistemą.
Kaip tai padaryti - tarkime, kad „Dandasana“. Tada ištieskite rankas virš galvos ir švelniai sulenkite į priekį. Priklausomai nuo to, koks esate lankstus, galite paliesti pirštus arba pagauti kojas. Nuleiskite galvą kiek įmanoma. Laikykite pozą kelias sekundes ir atleiskite. Įsitikinkite, kad neįtempiate apatinės nugaros dalies ir nesuapvalinate viršutinės nugaros dalies.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Paschimottanasana
Atgal į TOC
3. Viparita Karani
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - kojos į viršų
Nauda - ši asana pirmiausia naudinga tiems, kurie turi galvos svaigimą. Tai ramina protą ir malšina galvos skausmą, susijusį su problema, nes ši laikysena prisideda prie sveikos veninės kraujotakos, leidžiančios labiau atsipalaiduoti ir išjungti skausmo receptorius. Užmerkti akis taip pat padeda atsigauti
Kaip tai padaryti - atsisėskite per sieną ir pakelkite kojas aukštyn naudodamiesi sienos atrama. Atsargiai atsigulkite ir ištieskite rankas į šonus, sulenkite alkūnes taip, kad jos būtų panašios į kaktusą. Padėkite delnus į viršų. Kai jums bus patogu, užsimerkite ir ilgai, giliai įkvėpkite. Po kelių minučių atleiskite.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Viparita Karani
Atgal į TOC
4. Supta Baddha Konasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - atlošiama riboto kampo poza
Privalumai - ši asana veikia pusiausvyros centrus ir beveik akimirksniu sumažina galvos svaigimą. Tai gerina viso kūno, įskaitant galvą, kraujotaką. Tai taip pat itin paguodžianti poza, kuri ramina jūsų nervus ir protą.
Kaip tai padaryti - atsigulk ant nugaros. Sulenkite kelius ir sujunkite kojas, taip atverdami kojas į šoną. Pakelkite rankas virš galvos. Atsipalaiduok. Paleisk, kai būsi patenkintas.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Supta Baddha Konasana
Atgal į TOC
5. Halasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - plūgo poza
Privalumai - ši asana stiprina kaklą. Tai darydamas, jis veikia pusiausvyros sistemą, vidines ausis ir nervų sistemą. Tai atpalaiduoja nervų sistemos stresą ir nuramina jūsų mintis. Tai padeda lengvai įveikti galvos svaigimą.
Kaip tai padaryti - atsigulk ant nugaros. Paremkite juosmenį rankomis ir pakelkite kojas ir nugarą nuo žemės, įeisdami į Salamba Sarvangasana. Dabar švelniai nuleiskite kojas taip, kad pėdos patektų į žemę, o pirštai sutaptų su galva. Ištieskite rankas kojų kryptimi. Laikykite pozą, kol jums bus patogu. Norėdami išeiti, švelniai pakelkite kojas į viršų ir atleiskite.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Halasana
Atgal į TOC
6. Salamba Sirsasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - atraminis galvos stovas
Privalumai - ši asana veikia prieš gravitaciją ir iškart aprūpina nervų galus turtingesnėmis maistinėmis medžiagomis viršutinėse (galvos) galūnėse, padėdama optimaliai atsigauti arba bent jau simptomiškai palengvinti. Maistinių medžiagų turtingas kraujas yra naudingas kovojant su bet kokiais toksinais ir padeda išgydyti. Laikui bėgant, jis sumažina galvos svaigimą ir reguliariai praktikuodamas išnaikina galvos svaigimą. Ši asana taip pat ramina jūsų nervų sistemą. Tačiau atsižvelgiant į galvos svaigimo priepuolius, laikyseną geriau bandyti palaikant sieną. Jei žmogus jau jaučiasi dezorientuotas, geriau venkite tokios laikysenos, kol simptomai taps valdomi.
Kaip tai padaryti - atsiklaupk ant grindų. Padėkite rankas ant žemės priešais save ir suriškite pirštus. Alkūnės turi būti pečių plotyje. Dabar padėkite galvą ant grindų, pritvirtindami karūną prie suglaustų delnų. Įkvėpkite, pakelkite kelius nuo žemės ir eikite link alkūnių. Iškvėpkite ir pakelkite kojas nuo grindų. Kojas pastatykite statmenai grindims. Laikykite pozą kelias sekundes, lėtai pereikite prie ilgesnės trukmės. Atleiskite.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Salamba Sirsasana
Atgal į TOC
7. Šavasana
Vaizdas: „iStock“
Taip pat žinomas kaip - lavono poza
Privalumai - ši asana visiškai atpalaiduoja kūną. Tai pašalina bet kokią įtampą ir stresą bei padeda susigrąžinti dėmesį. Tai dar viena poza, padedanti beveik akimirksniu kovoti su galvos svaigimu.
Kaip tai padaryti - atsigulkite ant nugaros, delnai remkitės šalia, nukreipti į viršų. Leiskite sau jaustis patogiai ir įsitikinkite, kad jūsų kūnas yra tiesus. Užmerkite akis ir sutelkite dėmesį į kiekvieną kūno dalį. Atlikite gilius, valančius kvėpavimus. Paslyskite į meditacinę būseną, bet pasistenkite neužmigti.
Norėdami sužinoti daugiau apie šią asaną, spustelėkite čia: Shavasana
Atgal į TOC
Dalykai, kuriuos reikia atsiminti, kai jūs užsiimate vertigo sukimo joga
Tai yra keli dalykai, kuriuos turite nepamiršti, jei praktikuojate jogą dėl galvos svaigimo:
- Prieš pradėdami jogą, visada pasitarkite su savo gydytoju. Kai jūsų gydytojas patvirtins, ieškokite sertifikuoto jogos instruktoriaus, kuris padėtų jums atlikti praktiką.
- Aptarkite savo problemas su instruktoriumi, kad jis galėtų pasiūlyti modifikuoti pagrindines jogos pozas, kad jos būtų saugios praktikai.
- Jei reguliariai praktikuojate jogą, įsitikinkite, kad tai darote uždarydami sieną, kad galėtumėte palaikyti, jei treniruodamiesi netektumėte pusiausvyros.
- Jei praktikuojate lenkimus į priekį, atsistokite arba atsisėskite labai lėtai.
- Visada nepamirškite, kaip uždėsite kaklą. Venkite pažvelgti į rankas pozoje, kurioje to reikia.
- Nugaros lenkimo pozos, dėl kurių reikia pakabinti galvą, gali sukelti galvos svaigimą.
- Nelaikykite kvėpavimo bet kuriuo momentu.
- Praktikos metu, jei bet kuriuo metu svaigsta galva, nedelsdami sustokite ir užeikite į Balasaną.
- Geriausia vengti lenkimo į priekį ir žemyn nukreiptų pozų, jei turite galvos svaigimą.
- Įsitikinkite, kad jogą praktikuojate lėtai, jei turite galvos svaigimą. Tai padės išvengti galvos svaigimo.
Ar jūs kada nors išbandėte bet kurią iš šių jogos pozų vertigo gydymui? Nustok ritinėti ir pradėk jaustis puikiai. Nors vertigo gali būti sunku gyventi, joga padės jums išspręsti išbandymą be triukšmo. Jis privalo dirbti!