Turinys:
- Spuogų veido atvaizdavimas: greita apžvalga
- Spuogų veido žemėlapis: kokia faktinė priežastis yra jūsų spuogai?
- 1. Spuogai ant kaktos ir nosies (T zona)
- 2. Spuogai ant jūsų plaukų linijos
- 3. Spuogai antakių srityje
- 4. Spuogai ant skruostų
- 5. Spuogai ant žandikaulio ir smakro
- 6. Spuogai ant ausų
- Patarimai, kaip išvengti spuogų: turėtumėte nepamiršti
- Laikykitės higienos
- Gerkite vandenį ir patikrinkite savo mitybą
- Patikrinkite savo makiažo ir plaukų priežiūros produktus
- Venkite spuogų palietimo ir kritimo
- Sumažinkite streso lygį
- Nuorodos
Kas sukelia lūžius tam tikroje jūsų veido vietoje?
Spuogai ant jūsų veido yra ne tik porų, hormonų ir bakterijų užsikimšimas. Prasiveržimo vieta daug ką parodo apie jūsų bendrą sveikatą ir tai, kaip jus veikia tam tikri gyvenimo būdo veiksniai.
Ir jūs visada stebėjotės, kaip gydytojai gali pasakyti beveik viską apie jūsų sveikatą, tiesiog žiūrėdami į jūsų veidą! Dermatologai dažnai remiasi spuogų veido žemėlapiu, norėdami nustatyti, kas sukelia lūžius. Taigi, kas yra veido spuogų atvaizdavimas? Skaitykite toliau, kad gautumėte išsamų spuogų veido žemėlapio išskaidymą.
Spuogų veido atvaizdavimas: greita apžvalga
Tai yra senovės samprata, plačiai taikoma kinų ir ajurvedos medicinoje. Tomis dienomis mokslininkai naudojo šį veido žemėlapį diagnozuodami įvairias vidines problemas, stebėdami tam tikrus bruožus skirtingose jūsų veido vietose. Tačiau tuo metu tai padarė tik klinikinė patirtis. Senovės laikų mokslininkai ir gydytojai neturėjo kito diagnozavimo būdo, išskyrus simptomus arba paliesdami ir uždavę klausimus.
Tačiau dabar, medicinos mokslui pažengus į priekį, gydytojai vadovaujasi veido žemėlapiu, kuris pagrįstas moksliniais įrodymais, kad būtų galima tinkamai ir išsamiai diagnozuoti.
Spuogų veido žemėlapis: kokia faktinė priežastis yra jūsų spuogai?
- Spuogai ant kaktos ir nosies (T zona)
- Spuogai ant jūsų plaukų linijos
- Spuogai antakių srityje
- Spuogai ant skruostų
- Spuogai ant žandikaulio ir smakro
- Spuogai ant ausų
1. Spuogai ant kaktos ir nosies (T zona)
Pasikartojančius spuogus T zonoje (kaktos ir nosies srityje) daugiausia sukelia per didelis riebalų ar aliejaus gamyba ir stresas. Nors stresas ir aliejaus gamyba nėra susiję, stresas tikrai gali pabloginti jūsų spuogus. Tyrimas taip pat patvirtino tą patį (1). Ši 215 medicinos studentų apklausa parodė, kad apie 67% jų turėjo spuogų, kuriuos sukėlė stresas.
Net suaugusioms moterims stresas vaidina lemiamą vaidmenį stiprinant spuogus (2). Kaip tai daro, vis dar neaišku.
Spuogai ant kaktos gali atsirasti dėl daugybės problemų, tokių kaip netinkama mityba ir poras užkemšančios cheminės medžiagos, esančios plaukų produktuose.
Venkite dažnai liesti kaktą. Nešvarios rankos ir pirštai tiesiai ant jūsų odos paskleidžia nešvarumus, kurie užkemša poras ir sukelia spuogus (2).
Atgal į TOC
2. Spuogai ant jūsų plaukų linijos
Kai kuriose plaukų priežiūros priemonėse yra pomadų (riebios ir vandens pagrindu pagamintos cheminės medžiagos). Jūsų šampūnas, plaukų lakas, plaukų serumas - viskas gali būti pomada. Kai tepate pomadą ant galvos odos, jis dažnai dirgina kaktos odą, ypač tą, kuri yra arti jūsų plaukų linijos. Šio tipo spuogai vadinami pomadiniais spuogais. Kai pamatysite, kad šalia plaukų linijos pasikartoja spuogai, supraskite, kad kažkas yra negerai su jūsų plaukų priežiūros produktu (-ais).
Geriausias būdas to išvengti yra nedelsiant nutraukti produkto naudojimą arba pakeisti gaminį. Naudokite šampūnus ir produktus, kurie nėra komedogeniški (neužkemša jūsų odos porų).
Atgal į TOC
3. Spuogai antakių srityje
Tai, ką valgote, atspindi jūsų odą. Nors mokslininkams nėra aišku, kaip dieta veikia spuogus, įrodymai įrodo, kad tai daro įtaką jūsų išsiveržimams (3). Dieta, kurioje yra daug perdirbtų maisto produktų, alkoholio ir riebalų, gali būti viena iš spuogų atsiradimo priežasčių. Netinkamas vandens suvartojimas ir tulžies pūslės problemos gali būti kiti veiksniai.
Atgal į TOC
4. Spuogai ant skruostų
Nuo nešvarių pagalvių užvalkalų ir makiažo šepetėlių iki mobiliųjų telefonų ir streso - daugybė priežasčių, kodėl pasikartoja spuogai ant skruostų. Kalbėdami dauguma iš mūsų telefoną laiko prie ausų, ekranui liečiant skruostus. Tyrimas parodė, kad dauguma mobiliojo telefono ekrano paviršių yra užteršti mikrobais ir bakterijomis. Tai paprasčiausias būdas bakterijoms pasiekti jūsų odą (4).
Kitas Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos ir Londono universiteto karalienės Marijos atliktas tyrimas rado išmatų pėdsakus telefono ekranuose (5).
Taigi labai svarbu išlaikyti pagrindinę higieną.
Atgal į TOC
5. Spuogai ant žandikaulio ir smakro
Jūsų hormonai dažniausiai reguliuoja smakro ir žandikaulio spuogus. Tyrimas sako, kad hormoniniai spuogai daugiausia sutelkti apatiniame veido trečdalyje, ty jūsų smakre ir žandikaulyje (6).
Kitaip tariant, šios veido dalies spuogai yra susiję su jūsų endokrinine sistema, reguliuojančia hormonų gamybą. Paprastai, kai jūsų organizme yra androgenų perteklius, jūsų riebalinės liaukos tampa pernelyg aktyvios. Be to, hormonų gamyba padidėja menstruacijų ciklo metu ir vartojant tik progestiną vartojančius kontraceptinius vaistus.
Jūsų mityba taip pat veikia jūsų hormonus. Tyrimai atskleidžia, kad jūsų hormono lygis svyruoja atsižvelgiant į jūsų mitybą. Taigi, jei laikotės angliavandenių turinčios dietos, kurioje yra daug pieno produktų, jūsų hormonų lygis padidės (7).
Patikrinkite savo mitybą, jei dažnai kyla išsiveržimai būtent šioje srityje.
Atgal į TOC
6. Spuogai ant ausų
Jūs galite patekti į ausis dėl tam tikrų priežasčių, tokių kaip:
- Bakterijų kaupimasis (dėl to, kad naudojatės nešvariomis ausinėmis arba dažnai kišate pirštus į ausį)
- Stresas
- Hormonų disbalansas
- Poras užkemšančios plaukų priežiūros priemonės ir kosmetika
Kai atpažinsite savo spuogų modelį, galėsite jį spręsti. Nors jūs negalite padaryti daug dėl hormoninių spuogų, yra būdų, kaip sumažinti spuogų sunkumą.
Atgal į TOC
Patarimai, kaip išvengti spuogų: turėtumėte nepamiršti
Laikykite savo veidą švarų ir venkite jo dažnai liesti, ypač nešvariomis rankomis. Taip pat nenaudokite muilo ir stiprių veido prausiklių.
„Shutterstock“
Pradėkite valgyti daug perdirbto maisto įpročio. Iš dietos sumažinkite cukraus kiekį. Traškučiai, keptos gėrybės ir gaivieji gėrimai padidina cukraus kiekį kraujyje ir daro įtaką jūsų išsiskyrimo modeliams. Be to, jei pastebėsite, kad pieno produktai sukelia jūsų išsiskyrimą, sumažinkite jų vartojimą. Gerkite daug vandens. Kai esate dehidruotas, jūsų kūnas gamina daugiau aliejaus. Be to, kai esate dehidruotas, jūsų ląstelės negali tinkamai veikti.
Perjunkite į produktus, kurie nėra komedogeniški. Venkite naudoti plaukų priežiūros produktus, kuriuose yra pomadų. Stebėkite produktus, dėl kurių jūsų oda išsiveržia. Kai pasirenkate produktus, visada rinkitės tuos, kurie neturi aliejaus ir neturi komedogeninių savybių.
„Shutterstock“
Žinau, kad sunku atsispirti pagundai pūsti spuogus, tačiau venkite to daryti. Tai pablogina uždegimą ir padidina použdegiminės hiperpigmentacijos riziką.
Dabar, kai žinote, kad stresas pablogina spuogus, imkitės aktyvių priemonių, kad sumažintumėte stresą. Atraskite veiklą, kuri gali sukelti stresą. Išbandykite jogą, meditaciją, sodininkystę, aromaterapiją ar bet kurią kitą mėgstamą veiklą.
Kai kitą kartą pamatysite savo atspindį veidrodyje, pabandykite išsiaiškinti, ką jis bando jums pasakyti. Spuogų žemėlapis skirtas tik padėti suprasti, kas gali būti netinkama jūsų gyvenimo būdui ir sistemai. Su spuogais reikia kovoti tiek viduje, tiek išorėje. Nors hormonus ir vidaus problemas spręsti yra šiek tiek keblu, jūs visada galite kontroliuoti išorinius veiksnius. Rūpinkitės savo kūnu ir oda. Pasitarkite su savo gydytoju. Suplanuotas požiūris į spuogus yra vienintelis būdas jį sumažinti.
Ar turite abejonių? Arba norite pasidalinti kažkuo apie spuogų veido žemėlapį? Palikite komentarą žemiau.
Nuorodos
1. „Psichologinio streso tyrimas..“, Dermatologijos ir venerologijos pažanga
2. „Suaugusių moterų spuogų atsiradimo problemos“, Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
3. „Dietos ir spuogų santykis“, Dermato endokrinologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
4. „Aukšto lygio bakterinis užteršimas..“, Gemalai, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
5. „JK mobiliųjų telefonų užterštumas..“, Londono higienos ir tropinės medicinos mokykla
6. „Hormoninė acne vulgaris gydymas: atnaujinimas “, Klinikinė, kosmetinė ir tiriamoji dermatologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
7.„ Dieta ir dermatologija.. “, Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka