Turinys:
- Kas yra afrikietiškas juodas muilas?
- Afrikos juodojo muilo sudedamosios dalys
- Afrikos juodo muilo pranašumai
- 1. Jis kovoja su spuogais
- 2. Tai padeda raminamai sudirgusiai odai
- 3. Jis turi antibakterinių savybių
- 4. Tai saugu visiems odos tipams
- 5. Tai puikus natūralus odos drėkiklis
- 6. Jis kruopščiai valo ir nušveičia odą
- 7. Tai apsaugo nuo skustuvo nelygumų
- 8. Tai padeda sumažinti hiperpigmentaciją
- 9. Jis turi priešgrybelinių savybių
- 10. Tai gali padėti sumažinti smulkias linijas
- 11. Tai gerai bendros odos priežiūrai
- Kaip naudoti afrikietišką juodąjį muilą
- Kaip laikyti afrikietišką juodąjį muilą
- Afrikos juodo muilo naudojimo rizika
- Nurodymai, kuriuos reikia atsiminti naudojant afrikietišką juodą muilą
- Geriausi afrikietiški juodieji muilai
- 1. Shea Moisture Afrikos juodas muilas
- 2. Autentiškas „Alaffia“ afrikietiškas juodas muilas
- 3. „Incredible By Nature“ afrikietiškas juodas muilas
- 4. Nubijos paveldo afrikietiškas juodas muilas
- 5. „Sky Organics“ 100% grynas afrikietiškas juodas muilas
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- 9 šaltiniai
Afrika yra karščiausias žemynas Žemėje, o saulė gali būti gana atšiauri ant odos. Nepaisant to, Afrikos moterys yra žinomos dėl savo spindinčios ir nepriekaištingos odos. Jie palaiko lygią odą, kuri atrodo sveika iš vidaus. Ar kada susimąstėte, kaip? Taip yra dėl gamtos įkvėptos grožio rutinos ir afrikietiško juodo muilo.
Grožio tradicijos Afrikoje yra glaudžiai paslaptys, kurios perduodamos kartoms. Viena iš tokių senovės Afrikos grožio paslapčių yra afrikietiškas juodas muilas, kuris užpuolė grožio pasaulį savo daugybe odos priežiūros privalumų. Slinkite žemyn, kad sužinotumėte viską apie šią šimtmečių senumo grožio paslaptį, kuri virto mėgstama kultu.
Kas yra afrikietiškas juodas muilas?
Juodasis afrikietiškas muilas taip pat žinomas kaip Ose Dudu, Alata Samina ir Anago muilas. Jis atsirado Vakarų Afrikoje (ypač Ganoje). Vakarų Afrikos gentys ruošia šį muilą su vietoje surinktomis augalų dalimis.
Tradicinis receptas Afrikos juodas muilas yra glaudžiai saugoma paslaptis žinoma tik šeimoms, kurios rengia ją. Receptai kiekviename regione gali skirtis. Jis yra rankų darbo, jame yra augalinių ingredientų. Skirtingai nuo kitų komercinių muilų, „African Black Soap“ yra švelnus jūsų odai ir yra vieno langelio tirpalas, skirtas pigmentacijai, lūžiams, netolygiam odos tonui ir nuobodumui spręsti. Pakalbėkime apie ingredientus išsamiai.
Afrikos juodojo muilo sudedamosios dalys
Tradicinį receptą muilą ruošiančios šeimos laiko paslaptyje. Tačiau jie turi keletą bendrų ingredientų. Vakarų Afrikos gentys naudoja nepaprastai turtingą muilą tokiais ingredientais kaip palmių aliejus, kokosų aliejus, žalias Afrikos taukmedžio sviestas arba taukmedžio žievė, kakavos ankštys, gysločio oda ir medus.
Augalų dalys surenkamos, džiovinamos saulėje ir skrudinamos, kol jos virsta pelenais. Tada į jį pridedami įvairių rūšių augaliniai riebalai, tokie kaip kokosų aliejus, taukmedžio sviestas, kakavos sviestas ir kiti riebalai, kurie maišomi ant ugnies 24 valandas. Kai jis sukietėja, prieš naudojimą muilas išgydomas dvi savaites (1).
Šio muilo ingredientai daro jį ypatingą ir nepaprastai naudingą odai. Jie yra:
- Gysločio oda: joje yra antioksidantų, tokių kaip riboflavinas, vitaminas C, tiaminas ir folio rūgštis (2).
- Kokosų aliejus: jis turi priešuždegiminių savybių ir turi antioksidantų, kurie apsaugo jūsų odą nuo UV spindulių pažeidimų ir užkerta kelią odos senėjimui (3).
- Palmių branduolių aliejus: Tai puikus drėkiklis ir minkštiklis, kuris palaiko jūsų odos drėkinimą ir maitinimą (4).
- Palmių aliejus: Jis gaunamas iš palmių vaisiaus (o ne jo branduolio) ir turi beta-karotino, vitamino E, nepakeičiamų riebalų rūgščių ir antioksidantų (5).
- Taukmedžio sviestas: jis turi priešuždegiminių savybių ir palaiko jūsų odos drėkinimą ir apsaugo nuo smulkių linijų ir senėjimo požymių (6), (7).
Atminkite, kad afrikietiško juodo muilo ingredientai gali skirtis priklausomai nuo regiono, kuriame jis gaminamas . Pavyzdžiui, gysločių yra tik Vakarų ir Centrinėje Afrikoje, todėl rytiniame regione pagamintame afrikiniame juodame muile nėra gysločių žievelių.
Šie natūralūs ingredientai daro afrikietišką juodą muilą šventą odos priežiūros odą. Tai yra žingsnis prieš komerciškai parduodamus sintetinius muilus. Jei dar nesate įsitikinę jo pranašumais, perskaitykite ir sužinokite daugiau apie magiją, kurią ji gali sukelti jūsų odai.
Afrikos juodo muilo pranašumai
1. Jis kovoja su spuogais
2. Tai padeda raminamai sudirgusiai odai
Juodasis afrikietiškas muilas gali nuraminti jūsų odą, nesvarbu, ar ji yra per sausa, ar egzema, ar alergija odai (8). Tai padeda išvalyti ir nuraminti bėrimus ir niežėjimą.
3. Jis turi antibakterinių savybių
Afrikos juodajame muile yra fitocheminių medžiagų ir aliejų, gautų iš augalų. Šiuose komponentuose gausu flavonoidų, alkaloidų ir bioaktyvių junginių, kurie gali kovoti su bakterinėmis infekcijomis ir užkirsti kelią tolimesnei infekcijai (1).
4. Tai saugu visiems odos tipams
Sintetiniuose muiluose yra daug chemikalų ir dirbtinių kvapiklių, kurie sunaikina rūgščią jūsų odos mantiją. Afrikos juodajame muile yra augalinių produktų ir jame nėra kvapiklių. Tai yra ypač švelnus ir padeda subalansuoti jūsų odos pH be drėgmės.
5. Tai puikus natūralus odos drėkiklis
Kadangi afrikietiškame juodajame muile yra aliejų, kartu su taukmedžio sviestu, jis yra nepaprastai drėkinantis ir naudingas sausai ir mišriai odai. Sviestas ir aliejai praturtina odą, užrakina drėgmę, palaiko putlią ir drėkinamą odą.
6. Jis kruopščiai valo ir nušveičia odą
Afrikos juodajame muile yra daug vitamino E ir kitų minkštinančių medžiagų. Tai švelniai nušveičia jūsų odą, pašalina nešvarumus ir negyvas odos ląsteles bei apsaugo nuo senėjimo požymių. Be to, jis yra hipoalergiškas ir nedirgina jūsų odos. Šis muilas turi antiseptinių savybių, kurios taip pat gali nuraminti galvos odos niežėjimą (1).
7. Tai apsaugo nuo skustuvo nelygumų
Po vaško ar skutimosi odą reikia tinkamai nušveisti, kad negyvos odos ląstelės neužkimštų porų ir nesudarytų skutimosi. Afrikos juodo muilo naudojimas gali padėti išvengti nelygumų ir infekcijų, atsirandančių skutant ir vaškuojant odą (8).
8. Tai padeda sumažinti hiperpigmentaciją
Saulės pažeidimai, kuriuos sukelia per didelis UV spindulių poveikis, gali palikti negražias, tamsias dėmes ant jūsų odos (vadinamą hiperpigmentacija). Afrikos juodajame muile yra taukmedžio sviesto, kuris apsaugo odą nuo saulės pažeidimų ir sumažina tamsių dėmių bei hiperpigmentaciją (1).
9. Jis turi priešgrybelinių savybių
Juodasis afrikietiškas muilas yra stiprus priešgrybelinis agentas ir labai veiksmingas nuo kelių rūšių grybų, įskaitant Candida albicans (mielių rūšis), sukeliančią sportininko pėdą, žandikaulio niežėjimą ir kitas odos infekcijas (9).
10. Tai gali padėti sumažinti smulkias linijas
Apklausa, kurioje dalyvavo 100 tiriamųjų, kurie naudojo afrikietišką juodąjį muilą, parodė, kad apie 4% jų naudojo jį smulkiems raukšlėms ir visi buvo patenkinti rezultatais (8).
11. Tai gerai bendros odos priežiūrai
Apklausa taip pat parodė, kad 70% respondentų naudojo afrikietišką juodą muilą bendrai odos priežiūrai, o apie 56% jų naudojo jį ir veidui, ir kūnui. Jie jį naudojo spuogams, tamsioms dėmėms, skustuvų nelygumams, egzemai ir smulkiosioms linijoms gydyti. Maždaug 51% tiriamųjų buvo labai patenkinti, o 40% jų buvo šiek tiek patenkinti rezultatais (8).
Neapdorotas afrikietiškas juodas muilas yra grubios tekstūros, todėl jis gerai šveičiamas. Bet jei jūs nežinote, kaip jį naudoti, tai gali būti abrazyvus jūsų odai. Skaitykite toliau, kad suprastumėte tikslų gryno afrikinio juodo muilo naudojimo procesą.
Kaip naudoti afrikietišką juodąjį muilą
Skirtingi odos tipai skirtingai reaguoja į afrikietišką juodą muilą. Kai kurie gamintojai prideda alavijo ir avižinių dribsnių, kad padidintų jų poveikį. Muilas taip pat gali skirtis kiekviena partija, nes ingredientų dalis nuolat skiriasi (priklauso nuo naudojamo recepto). Štai kaip galite valyti afrikietišku juoduoju muilu:
- Žalaus afrikinio juodo muilo naudojimas
Minkykite muilą į mažus kamuoliukus. Įsitikinkite, kad nėra jokių šiurkščių kraštų. Įtrinkite ją tarp delnų į putas ir švelniai patepkite veidą.
- Padarykite kūno prausimą afrikietišku juodu muilu
Mirkykite muilą išgrynintame vandenyje. Leiskite jam ištirpti ir suskystėti. Naudokite jį kaip savo kūno prausiklį.
- Afrikos juodąjį muilą naudokite kaip kūno šveitiklį
Sumaišykite afrikietišką juodą muilą su ruduoju arba baltuoju cukrumi ir naudokite jį šveitimui.
- Naudokite afrikietišką juodą muilą kaip veido kaukę
Karštame vandenyje ištirpinkite mažus muilo gabalėlius. Sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį medaus, 2 arbatinius šaukštelius sodos ir 5 lašus arbatmedžio eterinio aliejaus. Užtepkite veidą ir kaklą ir palaukite, kol išdžius. Švelniai pamasažuokite ir nuplaukite vandeniu.
Afrikos juodajame muile yra didelis kiekis glicerino ir jis linkęs sugerti oro drėgmę. Taip oda tampa švelni ir švelni. Tačiau tai taip pat turi įtakos muilo ilgaamžiškumui. Sugerdamas drėgmės perteklių, jis palaipsniui minkštėja ir suyra. Todėl visada nepamirškite tinkamai laikyti muilo, kad jis tarnautų ilgiau. Pažvelkime į keletą būdų, kaip tinkamai jį laikyti.
Kaip laikyti afrikietišką juodąjį muilą
- Niekada neleiskite muilui pasėdėti vandens baloje.
- Venkite jo laikyti drėgnoje vietoje (pavyzdžiui, vonios kambaryje ar šalia kriauklės), kur ji galėtų sugerti drėgmę. Padėkite juostą ant medinio muilo indo, kad vanduo iš muilo tinkamai nutekėtų.
Be to, kai afrikietiškas juodas muilas patenka į orą, ant jo paviršiaus susidaro plona balta plėvelė. Norėdami to išvengti, įdėkite juostą į hermetišką maišelį . Jei pirkote dideliais kiekiais, supjaustykite nedidelį gabalėlį naudojimui, o likusius laikykite „ziplock“ maišelyje arba apvyniokite plastiku. Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje.
Afrikos juodas muilas laikomas saugiu visų tipų odai. Tačiau oda gali kitaip reaguoti į muilą. Kai kuriems žmonėms jis gali būti drėkinamasis, kitiems - sausas. Tai atsitinka daugiausia dėl naudojamų ingredientų skirtumo (atsižvelgiant į receptų skirtumą). Štai keli dalykai, kuriuos galite pastebėti pirmą kartą naudodami „African Black Soap“.
Afrikos juodo muilo naudojimo rizika
- Jūsų oda gali jaustis šiek tiek sausa. Taip atsitinka todėl, kad muilas išskiria visas priemaišas ir aliejaus perteklių. Tačiau jūsų oda subalansuoja save per kelias dienas.
- Tai gali sukelti lengvą dilgčiojimą ar deginimo pojūtį ir šiek tiek paraudimo. Tačiau tai tik laikinas etapas. Galų gale problema išspręsta.
Turėdami omenyje riziką, pateikiame kelis patarimus, kurių galite laikytis naudodami afrikietišką juodąjį muilą.
Nurodymai, kuriuos reikia atsiminti naudojant afrikietišką juodą muilą
- Jei turite sausą odą ir muilą naudojate pirmą kartą, atlikite drėkinamąjį serumą ar kremą. Pradžioje pabandykite ant veido truputį naudoti muilą ir palaipsniui didinkite jo kiekį, kai oda pripranta.
- Jei turite riebią odą, naudodami afrikietišką juodąjį muilą, nepamirškite ant veido patepti nekomedogeninio drėkiklio. Galite išbandyti pirmojo spaudimo kokosų aliejų arba saldžiųjų migdolų aliejų.
Afrikos juodo muilo dažnai galima įsigyti pavadinimais „Yoruba“ muilas arba „Anago“ muilas, atsižvelgiant į regioną, kuriame jis gaminamas. Dėl didėjančio populiarumo į rinką taip pat pateko daug sintetinių gaminių. Tačiau daugumoje jų yra priedų ir sintetinių ingredientų. Pabandykite nusipirkti autentiškų produktų, kad gautumėte maksimalią naudą. Čia yra keli autentiški afrikietiški juodieji muilai, kuriuos galite išbandyti.
Geriausi afrikietiški juodieji muilai
1. Shea Moisture Afrikos juodas muilas
PIRKTI AMAZONEŠis muilas gali būti naudojamas kasdien kaip odos priežiūros režimo dalis. Tai ramina odos problemas.
2. Autentiškas „Alaffia“ afrikietiškas juodas muilas
PIRKTI AMAZONEJis gali būti naudojamas kaip veido ir kūno prausiklis ir tinka visų tipų odai. Ingredientai gaunami naudojant 100% sertifikuotą sąžiningą prekybą.
3. „Incredible By Nature“ afrikietiškas juodas muilas
PIRKTI AMAZONEŠis produktas yra 100% grynas ir ypač švelnus odai. Jis lengvai apdoroja dėmes, dėmes ir saulės pažeidimus bei palaiko odos drėkinimą.
4. Nubijos paveldo afrikietiškas juodas muilas
PIRKTI AMAZONEŠiame muile yra papajos fermentų, gysločio žievelių, taukmedžio sviesto ir palmių pelenų. Tai neišsausina jūsų odos.
5. „Sky Organics“ 100% grynas afrikietiškas juodas muilas
PIRKTI AMAZONETai 100% autentiškas afrikietiškas juodas muilas, be chemikalų ir kvapiųjų medžiagų. Jis kovoja su odos ligomis, yra visiškai veganiškas ir neturi jokių priedų.
Šiandien gaukite savo autentiško žalio afrikietiško juodo muilo ir mėgaukitės neįtikėtinais odos privalumais. Jei esate alergiškas ingredientams (pvz., Kakavai ar gysločiui), geriau nutraukti jų vartojimą. Visada atlikite pleistro testą prieš naudodami jį ant odos. Išbandykite šį stebuklingą muilą šiandien ir stebėkite virsmą.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar afrikietiškas juodas muilas tinka nuo spuogų?
Taip tai yra. Afrikos juodas muilas padeda išvengti spuogus sukeliančių bakterijų ir išlaikyti odą švarią.
Ar gerai kasdien vartoti afrikietišką juodąjį muilą?
Jei turite jautrią odą arba pirmą kartą naudojate afrikietišką juodąjį muilą, naudokite jį kas 1-2 dienas. Kai oda pripranta prie muilo, galite jį naudoti kiekvieną dieną.
Ar afrikinis juodas muilas padeda nuo egzemos?
Taip, afrikietiškas juodas muilas turi odą raminančių ir gydančių gebėjimų. Tai padeda tvarkyti tokias odos problemas kaip egzema ir psoriazė.
Ar afrikietiškas juodas muilas šviesina odą?
Juodas afrikietiškas muilas pašalina negyvas odos ląsteles nuo jūsų odos, taip pat sumažina dėmes ir pigmentaciją. Reguliariai naudojant, jis skaistina ir išvalo jūsų odą.
9 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Olufunmiso ir kt. „Kai kurių afrikietiškų juodųjų muilų ir gydomųjų muilų, dažniausiai naudojamų bakterijomis užkrėstoms žaizdoms gydyti, antibakterinio aktyvumo palyginimas.“ Ekonomikos plėtros vaistinių augalų žurnalas, 1.1 (2017): 8 puslapiai. Žiniatinklis.
jomped.org/index.php/jomped/article/view/20/49
- Arun, KB ir kt. „Gysločio žievelė - galimas antioksidacinių maistinių skaidulų šaltinis kuriant funkcinius slapukus.“ Maisto mokslo ir technologijos leidinys, t. 52,10 (2015): 6355-64.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4573141/
- Kim, Soominas ir kt. „Pagerintos kultūrinio kokoso ekstrakto barjerinės funkcijos ir priešuždegiminis poveikis žmogaus odai“. Maisto ir cheminė toksikologija: tarptautinis žurnalas, išleistas Didžiosios Britanijos pramoninių biologinių tyrimų asociacijos t. 106, Pt A (2017): 367-375.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28564614/
- Chiabi, Andreas ir kt. „Empirinis palmių branduolių aliejaus naudojimas naujagimių odos priežiūrai: pateisinamas ar ne?“ Kinijos integruotos medicinos žurnalas, t. 17,12 (2011): 950–4.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22139548/
- Nagendran, B ir kt. „Raudonojo palmių aliejaus,
rafinuoto karotino ir vitamino E aliejaus, skirto maistui, savybės.“ Maisto ir mitybos biuletenis t. 21, (2000): 189-194.
journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/156482650002100213
- Akihisa, Toshihiro ir kt. „Triterpeno cinamatų ir taukmedžio riebalų acetatų priešuždegiminis ir chemoterapinis poveikis“. Journal of oleo science t. 59,6 (2010): 273-80.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20484832/
- Malachi, Oluwaseyi. „Taukmedžio sviesto vietinio ir dietinio vartojimo poveikis gyvūnams“. „Am J Life Sciences“ t. 2. 303–307.
www.researchgate.net/publication/277021242_Effects_of_topical_and_dietary_use_of_shea_butter_on_animals
- Linas, Ann ir kt. „Juodojo muilo atradimas: juodo muilo vartotojų požiūrio ir praktikos tyrimas“. Klinikinės ir estetinės dermatologijos žurnalas t. 10,7 (2017): 18–22.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5605219/
- Gbolagade, SJ ir kt. „Vietinio juodo muilo priešgrybeliniai potencialai, dažniausiai naudojami Ibadane, Nigerijoje.“ „Academia“ arena. 5. (2013).
www.researchgate.net/publication/256442485_Antifungal_potentials_of_indigenous_black_soap_commonly_used_in_Ibadan_Nigeria