Turinys:
- Antiperspirantas vs. Dezodorantai: ar yra koks skirtumas?
- Ar yra kokių nors privalumų naudojant antiperspirantus ir dezodorantus?
- Ar antiperspirantai ir dezodorantai yra susiję su krūties vėžiu?
- Tinkamo dezodoranto ar antiperspiranto pasirinkimas: ingredientai, kurių reikia vengti
- 1. Aliuminis (ir aliuminio junginiai)
- 2. Alkoholis
- 3. Kvapas
- 4. Parabenai
- Kaip naudoti antiperspirantus ir dezodorantus, kad iš jų kuo geriau išnaudotumėte?
- 8 šaltiniai
Antiperspirantas ar dezodorantas - kurį iš jų šiandien naudojote prieš išeidamas?
Kaip tai vis tiek svarbu? Nejaugi jie abu vienodi? Ne. Kiekvieną dieną jūs purškiate, tampote ant ritinėlio ar vartydami mėgstamą antiperspirantą ar dezodorantą, kad visą dieną kvepėtumėte gaiviai. Jie gali atrodyti panašiai, tačiau yra didelis skirtumas tarp antiperspirantų ir dezodorantų. Šiame straipsnyje mes padėsime jums suprasti skirtumą ir išsirinkti sau tinkamiausią. Tęskite slinkimą.
Antiperspirantas vs. Dezodorantai: ar yra koks skirtumas?
Taip. Jie yra skirtingi.
Daugelis iš mūsų naudoja dezodorantą, kad išvengtų kūno kvapo ir prakaito, ypač pažastyse. Tačiau kūno kvapas ir prakaitavimas yra du skirtingi dalykai.
Prakaitas neturi nei kvapo, nei spalvos. Jei manote, kad dvokia būtent jūsų prakaitas, klystate. Kūno kvapas yra jūsų prakaito maišymo su jūsų bakterijomis rezultatas. Dezodorantas padeda kovoti su bakterijomis, kad išvengtų kūno kvapo.
Tačiau dezodorantas negali sulaikyti jūsų nuo prakaitavimo. Čia gali padėti antiperspirantas. Antiperspirantas tam tikrą laiką uždaro jūsų odos prakaito liaukas. Tai padeda sumažinti prakaito kiekį.
Į FDA klasifikuoja antiperspirantas kaip biržos narkotikų, ir jis pripažįsta šį produktą kaip saugūs žmonėms vartoti (1). Dezodorantus ir antiperspirantus galite nusipirkti iš bet kurios vaistinės ar prekybos centro. Receptiniai antiperspirantai taip pat prieinami žmonėms, kurie per daug prakaituoja (hiperhidrozė).
Dezodorantai ir antiperspirantai turi ilgą istoriją. Net senovės graikai ir romėnai naudojo aromatus, kad užmaskuotų savo kūno kvapą. Tik 1888 m. Buvo paleistas pirmasis dezodorantas, vadinamas „mama“. Jame buvo kremo kompozicija, kuri turėjo būti tepama pirštais.
Abu produktai ne tik jus visą dieną kvepia šviežiu, bet ir suteikia daug naudos jūsų odai. Išsiaiškinkime.
Ar yra kokių nors privalumų naudojant antiperspirantus ir dezodorantus?
langinės
Dezodorantų ir antiperspirantų vartojimas turi teigiamą poveikį. Pažasties odoje yra atskiras mikrobiomas, kuriam įtakos turi šie produktai.
Tyrimo metu 18 tiriamųjų aštuonias dienas buvo priversti alternatyviai naudoti dezodorantą ir antiperspirantą. Tai apėmė kontrolines dienas, kai dalyviai nenaudojo nė vieno produkto. Tyrėjai nustatė, kad abiejų produktų naudojimas paveikė pažastų bakterijų koloniją. Tačiau dezodoranto poveikis bakterijų kolonijai buvo nedidelis ir dėl savo ingredientų nebuvo toks stiprus kaip antiperspirantas. Mikrobų kolonija padidėjo po to, kai dalyviai nutraukė produktų naudojimą (2).
Nors tai yra gera žinia, yra ir šių produktų, susijusių su krūties vėžiu, atvirkštinė pusė. Išsiaiškinkime tiesą.
Ar antiperspirantai ir dezodorantai yra susiję su krūties vėžiu?
langinės
Keli tyrimai nustatė galimą ryšį, nes dezodorantai ir antiperspirantai gali turėti kenksmingų cheminių medžiagų. Be to, jūsų pažastys (kur dažniausiai tepate šiuos produktus) yra arti krūtinės.
Viename tyrime buvo įvertinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo būdo įpročiai (įskaitant deos ir antiperspirantų vartojimą), siūlant ryšį tarp šių įpročių ir vėžio (3).
Kitas tyrimas taip pat pasiūlė galimą ryšį tarp šios pažasties kosmetikos ir viršutinio išorinio krūties kvadranto (artimiausios pažastims dalies) vėžio (4).
Tačiau šie tyrimai nėra galutiniai ir nenustato ryšio. Net Nacionalinis vėžio institutas pareiškė, kad nė vienas iš mokslinių įrodymų nesieja antiperspirantai ir dezodorantai su krūties vėžio vystymusi (5).
Kai kurie tyrimai nerado jokio ryšio tarp šių produktų ir vėžio. Irake atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 54 krūties vėžio atvejai, padarė išvadą, kad antiperspirantai neturi ryšio su krūties vėžiu (6).
Taigi nereikia panikuoti ir išmesti antiperspirantų ir deos, kuriuos vartojote visas šias dienas. Tačiau šiuose produktuose yra keletas ingredientų, kurių turite kuo labiau vengti.
Tinkamo dezodoranto ar antiperspiranto pasirinkimas: ingredientai, kurių reikia vengti
langinės
1. Aliuminis (ir aliuminio junginiai)
Aliuminis yra veiklioji medžiaga, esanti antiperspirantuose, ir priežastis, kodėl jie yra susiję su vėžiu. Tyrimas rodo, kad kai antiperspirantuose ir dezodorantuose naudojamas aliuminis (ar panašūs junginiai) paliekamas ant odos, jis gali absorbuotis ir turėti tokį patį poveikį kaip estrogenas. Šis hormonas gali sukelti krūties vėžinių ląstelių augimą (7).
Kitas tyrimas rodo, kad aliuminis gali tiesiogiai paveikti krūtį, sutrikdydamas jos mikroaplinką ir sukeldamas ląstelių pakitimus (8). Štai kodėl mokslininkai antiperspirantus ir dezodorantus sieja su krūties vėžiu.
Todėl venkite bet kokio dezodoranto ar antiperspiranto, kuriame yra aliuminio ar panašių junginių.
2. Alkoholis
Alkoholis yra įprastas visų rūšių antiperspirantų ir dezodorantų (ritinėlių, lazdelių, gelių ir purškalų) ingredientas. Alkoholis dažnai sukelia sausumą ir odos dirginimą.
3. Kvapas
Kvapus užmaskuojantys kvapikliai ir kvepalai gali suteikti jums gaivumo pojūtį, tačiau jie taip pat gali dirginti odą. Nors visų rūšių antiperspirantai ir dezodorantai turi tam tikros rūšies kvapus užmaskuojančius kvapus, stenkitės vengti produktų, kurių ingredientų sąraše minimi kvapai, kvepalai ar parfumai. Darykite tai ypač, jei turite jautrią odą.
4. Parabenai
Tai yra labiausiai paplitęs konservantas, naudojamas daugumoje kosmetikos gaminių, kuris gali dirginti odą. Todėl patikrinkite, ar nėra parabenų formulių.
Dabar, kai žinote skirtumą tarp antiperspirantų ir dezodorantų, kitame skyriuje patikrinkite teisingą jų naudojimo būdą.
Kaip naudoti antiperspirantus ir dezodorantus, kad iš jų kuo geriau išnaudotumėte?
langinės
Dezodorantai daugiausia skirti pažastims. Taigi geriau jų netepti jautriose vietose, pavyzdžiui, kirkšnyje, po krūtimis ir bikinio srityje. Dezodorantą visada tepkite po dušo, kai oda visiškai išdžius.
Antiperspirantai gali būti naudojami bet kokioms kūno dalims, įskaitant pažastis, pėdas, rankas, krūtinę, veidą ir nugarą. (Prieš naudodamiesi aplink lytinius organus, pasitarkite su gydytoju). Jei naudojate receptinį produktą, geriau paklausti gydytojo apie naudojimo ir taikymo gaires. Idealiu atveju antiperspirantas turėtų būti tepamas naktį, kol atsimušite į lovą. Tai laikas, kai jūsų prakaito liaukos nėra aktyvios, suteikiant produktui pakankamai laiko suaktyvėti. Antiperspiranto stiprumas priklauso nuo to, kiek prakaituojate.
Atsižvelgdami į savo poreikius, galite nusipirkti antiperspirantą arba dezodorantą. Jei ieškote kvapo ir prakaito kontrolės, galite įsigyti net kombinuotą produktą.
Ar turite daugiau klausimų apie dezodorantus ir antiperspirantus? Palikite juos toliau pateiktame komentarų skyriuje ir mes su jumis susisieksime.
8 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas apskaitos gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Federalinis registras, Maisto ir vaistų administracija.
www.fda.gov/media/74236/download
- Įprasto ir eksperimentinio antiperspirantų ir dezodorantų vartojimo poveikis pažastų mikrobiomai, PeerJ., JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4741080/
- Ankstesnis krūties vėžio diagnozės amžius, susijęs su dažnesniu antiperspirantų / dezodorantų vartojimu ir pažastų skutimu, Europos vėžio prevencijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14639125
- Pažastų antiperspirantai / dezodorantai ir krūties vėžys, Krūties vėžio ginčai 2009 m., Krūties vėžio tyrimai, BMC.
breast-cancer-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/bcr2424
- Antiperspirantai / dezodorantai ir krūties vėžys, Nacionalinis vėžio institutas, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet
- Antiperspirantų vartojimas kaip krūties vėžio rizikos veiksnys Irake, Rytų Viduržemio jūros regiono sveikatos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17037719
- Aliuminis, antiperspirantai ir krūties vėžys, Neorganinės biochemijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16045991
- Aliuminio ir krūties vėžys: Poveikio šaltiniai, audinių matavimai ir toksikologinių poveikių krūties biologijai mechanizmai, Neorganinės biochemijos žurnalas, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka, Nacionaliniai sveikatos institutai.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23899626