Turinys:
- 10 ajurvedinių virimo procedūrų
- 1. Ricinos aliejus
- Kaip naudoti ricinos aliejų gydant virimus
- 2. Ciberžolė
- Kaip naudoti ciberžolę gydant verdančius
- 3. Arbatmedžio aliejus
- Kaip naudoti arbatmedžio aliejų virinant
- 4. Neemas
- Kaip naudoti Neem gydant virimus
- 5. Česnakai
- Kaip naudoti česnaką gydant verdančius
- 6. Svogūnas
- Kaip naudoti svogūną gydant verdančius
- 7. Alijošius
- Kaip naudoti alijošių gydant virimus
- 8. Manjistha (Rubia cordifolia)
- Kaip naudoti manžistą gydant virimus
- 9. Betelio lapas
- Kaip naudoti Betelio lapą gydant virimus
- 10. Juodieji kmynai (Nigella sativa)
- Kaip naudoti juoduosius kmynus gydant verdančius
- Nuorodos
Virimai gali būti ypač dirginantys. Virimas yra odos infekcijos rūšis, kuri dažnai prasideda kaip mažas raudonas guzas jūsų plaukų folikuluose ar riebalinėse liaukose. Ir per trumpą laiką jis išauga į didelį, skausmingą, pūlingą guzelį. Jei laiku nesuvaldote virimo, infekcija pablogėja. Laimei, juos galima lengvai valdyti namuose naudojant ajurvedos priemones. Slinkite žemyn ir peržiūrėkite virimo ajurvedos procedūrų sąrašą.
10 ajurvedinių virimo procedūrų
- Ricinos aliejus
- Ciberžolė
- Arbatmedžio aliejus
- Neem
- Česnakai
- Svogūnas
- Alijošius
- Mandžistha (Rubia cordifolia)
- Betelio lapas
- Juodieji kmynai (Nigella sativa)
1. Ricinos aliejus
„Shutterstock“
Ricinos aliejus naudingas jūsų plaukams ir odai. Ricinos aliejuje yra ricinolio rūgšties, kuri yra stipri priešuždegiminė priemonė, padedanti tramdyti uždegimą (sukeltą virimo ir kitų odos infekcijų). Ricinos aliejus taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios padeda slopinti bakterijų (įskaitant spuogus ir virimą sukeliančius Staphylococcus aureus) augimą (1).
Kaip naudoti ricinos aliejų gydant virimus
Ant medvilnės tampono užpilkite kelis lašus ricinos aliejaus ir švelniai patepkite virintu. Nespauskite per stipriai ir netrinkite. Leiskite jam šiek tiek pasilikti, tada nuimkite medvilninį tamponą. Neplaukite. Darykite tai tris kartus per dieną. Laikykitės įprasto režimo, kol užvirs.
Atgal į TOC
2. Ciberžolė
„Shutterstock“
Tai yra vienas iš plačiausiai priimtų ajurvedos gydymo būdų bet kuriai odos infekcijai gydyti. Ciberžolė turi ir priešuždegiminių, ir antibakterinių savybių (2). Tai padeda greitai atsikratyti skausmingo virimo. Ciberžolė gali būti tepama ant odos ir geriama įvairioms ligoms gydyti. Tačiau gydant furunkulus, vietinis naudojimas geriausiai tinka.
Kaip naudoti ciberžolę gydant verdančius
Paimkite šaukštelį ciberžolės miltelių ir sumaišykite su drungnu vandeniu. Vietoj miltelių galite naudoti žalias ciberžolės lemputes. Užtepkite pastą ant virimo ir palikite. Atlikite šį gydymą du kartus per dieną, kol išnyks virimas.
Atgal į TOC
3. Arbatmedžio aliejus
„Shutterstock“
Šis aliejus yra palaima probleminei odai. Jis naudojamas daugumoje ajurvedos vaistų, paruoštų spuogams, spuogams, furunkulams ir panašioms odos problemoms gydyti. Arbatmedžio aliejus pasižymi antiseptinėmis ir antibakterinėmis savybėmis, kurios padeda sumažinti bakterinę infekciją ir gydo skausmingą virimą (3).
Kaip naudoti arbatmedžio aliejų virinant
Sumaišykite septynis lašus arbatmedžio aliejaus į pusę puodelio raganos. Naudokite jį kaip toniką ir tepkite pažeistą vietą. Naudokite tris kartus per dieną, kol išvirs. Galite toliau naudoti šį dažų kiekį, kad oda būtų sveika ir išvengtumėte infekcijos ar odos dirginimo.
Atgal į TOC
4. Neemas
„Shutterstock“
Šis vaistinis augalas dažniausiai sutinkamas kiekvieno Indijos namų kieme. Jis labai vertinamas dėl priešgrybelinių, antibakterinių ir antivirusinių savybių. Neem yra plačiai naudojamas odos infekcijoms, tokioms kaip spuogai ir furunkulai, gydyti. Jis slopina bakterijų aktyvumą, mažina uždegimą ir palengvina gijimą (4).
Kaip naudoti Neem gydant virimus
„Neem“ galite naudoti bet kokia forma. Verdant naudokite pasta iš neemo lapų arba aliejaus. Jei naudojate neemo aliejų, užpilkite keletą lašų aliejaus ant medvilnės tampono ir tiesiogiai užvirkite. Darykite tai bent 4-5 kartus per dieną, kol išvirs.
Atgal į TOC
5. Česnakai
„Shutterstock“
Ajurvedos tekstuose česnakas arba lasuna yra labai giriami dėl gydomųjų savybių. Senovės ajurvedos tekstuose česnakai sveikinami kaip stiprioji rasajana. Tyrimas taip pat parodė, kad česnakai gali slopinti auksinio stafilokoko (bakterijų, sukeliančių spuogus ir virimą) augimą. Taip yra todėl, kad česnakuose yra alicino, junginio, suteikiančio antioksidacinių ir antibakterinių savybių (5).
Kaip naudoti česnaką gydant verdančius
Paimkite vieną ar dvi česnako skilteles, sutrinkite jas ir užtepkite pastos ant jūsų virimo. Palikite jį mažiausiai 15 minučių, tada nuplaukite vandeniu (nenaudokite prausiklio). Laikykitės šios tvarkos, kol atsikratysite virimo. Taip pat galite supjaustyti česnako skiltelę ir patrinti sultis tiesiai ant
virimo.
Atgal į TOC
6. Svogūnas
„Shutterstock“
Daugelyje ajurvedos tekstų siūloma naudoti svogūną dėl jo medicininių vertybių ir atjauninančių savybių. Ajurvedoje plačiai pageidaujama gydyti svogūnais (nors ajurvedos tekstuose rekomenduojama vengti per didelio svogūnų kiekio). Tyrimo duomenimis, svogūnas pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir gali slopinti kelias bakterijų atmainas, įskaitant Staphylococcus aureus (6).
Kaip naudoti svogūną gydant verdančius
Paimkite vieną arbatinį šaukštelį svogūnų pastos ir sumaišykite su puse arbatinio šaukštelio medaus. Gerai sumaišykite ir užvirkite storą mišinio sluoksnį. Palikite jį 15-20 minučių ir tada nuplaukite. Nedelsdami venkite svogūnų kaukės, nes jūsų akys gali gelti.
Atgal į TOC
7. Alijošius
„Shutterstock“
Ši žolė buvo naudojama nuo amžių gydant daugelį odos problemų. Alijošius pasižymi antioksidacinėmis, priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis ir gali gydyti žaizdas bei infekcijas (7). Kiekvienas gali naudoti, nes tai nedirgina odos.
Kaip naudoti alijošių gydant virimus
Norėdami užkirsti kelią virimui, tepkite alavijo pastą ir palikite per naktį. Galite išsemti gelį iš alavijo lapo arba nusipirkti alavijo gelio iš rinkos ir jį naudoti.
Atgal į TOC
8. Manjistha (Rubia cordifolia)
„Shutterstock“
Ši daugiametė žolė, priklausanti kavos šeimai, yra daugelio užduočių žolė. Jis naudojamas įvairiose ajurvedos prieskoniuose, skirtuose įvairioms odos ir sveikatos sąlygoms. Visų pirma, jis žinomas dėl kraujo valymo savybių ir yra plačiai vartojamas kartu su neemo ekstraktais. Jis buvo įvertintas dėl antimikrobinio poveikio ir buvo nustatytas kaip aktyvus prieš daugelį bakterijų padermių (8).
Kaip naudoti manžistą gydant virimus
Galite nusipirkti „Manjistha“ miltelių ar sirupo ir išgerti su vandeniu arba pienu. Jis valo kraują ir padeda detoksikuotis. Reguliariai naudojant, galite pamatyti puikų poveikį odai. Taip pat galite sumaišyti miltelius su ciberžolės pasta ir šiek tiek vandens ir patepti tiesiai ant virimo. Naudokite du kartus per dieną, kol užvirs.
Atgal į TOC
9. Betelio lapas
„Shutterstock“
Šis lapas, dar vadinamas paan, yra populiarus kaip burnos gaiviklis po valgio (daugiausia dėl virškinimą skatinančių savybių). Tyrimo metu nustatyta, kad betelio lapų ekstraktai gali būti naudojami kaip antibakteriniai vaistai ir gana veiksmingi slopinant įvairių bakterijų padermių augimą (9).
Kaip naudoti Betelio lapą gydant virimus
Paimkite betelio lapą ir padarykite pastą. Į jį įberkite žiupsnelį ciberžolės ir gerai išmaišykite. Jei reikia, įpilkite vandens. Užtepkite pastą iki virimo ir leiskite jai išdžiūti. Nuplaukite. Atlikite šį gydymą du kartus per dieną, kol užvirs.
Atgal į TOC
10. Juodieji kmynai (Nigella sativa)
„Shutterstock“
Jūs negalite praleisti Kalonji (kaip jis paprastai žinomas) buvimo Indijos virtuvėse, nes jis naudojamas daugumoje maisto produktų. Šios mažos juodos sėklos nuo šimtmečių buvo naudojamos daugybei ligų gydyti. Jie turi priešuždegiminių ir antimikrobinių savybių, kurios gali padėti gydyti furunkulus gydant infekciją (10), (11).
Kaip naudoti juoduosius kmynus gydant verdančius
Du ar tris lašus juodųjų kmynų sėklų aliejaus sumaišykite su puse arbatinio šaukštelio simondsijų aliejaus. Užtepkite mišinį iki virimo ir palikite jį per naktį. Laikykitės šio gydymo, kol išvirs.
Virimas dažnai atrodo kaip spuogas, kuris tapo tikrai blogas. Nors dauguma furunkulių išnyksta savaime, neturėtumėte pamiršti, kad jie yra užkrečiami. Infekcija gali plisti liečiant. Taigi svarbu kuo anksčiau išspręsti šią būklę. Šios ajurvedos procedūros yra paprastos ir veiksmingos, jas galima stebėti namuose. Išbandykite šiuos galingus, tačiau natūralius ginklus, kad atsikratytumėte bjaurių virtinių. Nepamirškite pasidalinti savo patirtimi toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Atgal į TOC
Nuorodos
- „Charakterizavimas ir vertinimas..“, BMC papildoma ir alternatyvi medicina, NCBI
- „Antibakterinių medžiagų apžvalga“, „Biomed Research International“, NCBI
- „Melaleuca alternifolia..“, Klinikinės mikrobiologijos apžvalgos, NCBI
- „Antibakterinis aktyvumas..“, International Journal of Nanomedicine, NCBI
- „Antibakterinis česnako poveikis..“, Jundishapur Journal of Microbiology, NCBI
- „Antibakterinis svogūno poveikis“, „Scholars Journal of Applied Medical Sciences“, „ResearchGate“
- „Alavijas: potencialus kandidatas..“, Farmakognozijos apžvalga, NCBI
- „Antimikrobinis aktyvumas..“, Vaistinių augalų tyrimų žurnalas, ResearchGate
- „Antibakterinė savybė..“, International Journal of Pharma Sciences and Research
- „Terapijos apžvalga..“, Azijos ir Ramiojo vandenyno žurnalas „Tropical Biomedicine“, NCBI
- „Nigella sativa dermatologinis poveikis“, Dermatologijos ir dermatologinės chirurgijos žurnalas, ScienceDirect