Turinys:
- Kodėl svarbu gerai miegoti?
- Miego padėties tipai
- 1. Miegojimas ant pilvo
- 2. Miegojimas ant šonų
- Dešinioji pusė
- Kairė pusė
Miegoti gerai nėra lengva. Bloga laikysena, nemaloni lova ir šurmuliuojantis protas gali jus išlaikyti visą naktį, ir norėtumėte, kad galėtumėte ką nors padaryti. Kiek gerai miegate, priklauso nuo to, kaip prabėga diena ir kaip pasiruošiate miegui. Svarbiausia, kad jūsų miego padėtis labai svarbi. Norėdami daugiau sužinoti apie miego padėtį ir įvairius jų privalumus ir trūkumus, skaitykite toliau.
Prieš tai sužinokime apie miego svarbą.
Kodėl svarbu gerai miegoti?
Ramiai miegoti kiekvieną dieną nuo 6 iki 8 valandų būtina sveikam kūnui ir protui. Tvirtas miegas leis jūsų smegenims pasiruošti kitai dienai ir paskatins jus mokytis ir prisiminti naują informaciją. Pakankamas miegas suteikia jūsų kūnui galimybę išgydyti ir sutvarkyti širdį ir kraujagysles, apsaugant jus nuo širdies ligų ir aukšto kraujospūdžio.
Geras miegas ilsina jūsų kūną ir padeda jam sukurti sveiką imuninę sistemą. Apskritai, koks jūsų miegas, kitą dieną nuspręs jūsų nuotaika. Tai taip pat turi įtakos jūsų mąstymui ir reakcijai. Todėl gerai miegantis asmuo yra atidesnis, priima geresnius sprendimus, yra kūrybiškesnis ir sveikas.
Dabar išsiaiškinkime, kokios yra skirtingos padėtys, kuriose miegame ir kas labiausiai tinka jūsų sveikatai.
Miego padėties tipai
- Miegas ant pilvo
- Miegojimas ant šonų (dešinė ir kairė pusė)
- Miegoti pakėlus kojas
- Miegoti ant nugaros
1. Miegojimas ant pilvo
Vaizdas: „Shutterstock“
Būna dienų, kai po ilgos darbo dienos jums tereikia nukristi ant lovos ir pasnausti. Na, įsikišti veidą į pagalvę gali būti malonu, tačiau ilgainiui tai tau nelabai naudinga.
Pliusai: vienintelis geras dalykas miegant ant pilvo yra tai, kad jis palengvina knarkimą.
Trūkumai: miegant ant pilvo, ryte pabundama su skausmu ir diskomfortu. Jis įtempia jūsų kaklą, uždeda galvą nepatogiu kampu ir traukia pilvą žemyn. Tai išlygina natūralią jūsų stuburo kreivę ir sukelia apatinę nugaros dalį. Nėštumo metu miegoti ant pilvo nerekomenduojama.
Patarimas: miegas ant pilvo laikomas blogiausia miego padėtimi, todėl ekspertai rekomenduoja pagalvių pagalba palaipsniui pereiti prie miego ant šono.
Atgal į TOC
2. Miegojimas ant šonų
Tyrimai įrodo, kad dauguma žmonių mieliau miega ant šono. Jis gali būti susuktas vaisiaus padėtyje arba palyginti tiesesnis kampas. Pusė, kurioje miegate, taip pat daro skirtumą. Miegojimas dešinėje pusėje neturi tokio paties efekto kaip miegojimas kairėje pusėje. Kiekvienas iš jų turi savo unikalų pranašumą ir šalutinį poveikį. Patikrinkite žemiau, kad sužinotumėte.
Vaizdas: „Shutterstock“
Argumentai už: miegant dešinėje, stuburas gali atsipalaiduoti natūralioje kreivėje.
Trūkumai: jei miegate dešinėje pusėje, sutraukiate visą širdies ir kraujagyslių sistemą, nes ji guli dešinėje kūno pusėje. Ši miego padėtis įtempia plaučius ir suspaudžia šonkaulių narvelį. Tai trukdo kraujotakai, todėl miego metu reikia judėti, kad būtų subalansuotas pasiskirstymas. Venkite tokios padėties, jei galite, ir miegokite kairėje pusėje.
Vaizdas: „Shutterstock“
Argumentai už: miegojimas kairėje pusėje palengvina rūgšties refliuksą ir rėmuo. Tačiau tai gali per daug spausti skrandį. Nėštumo metu yra