Turinys:
- Turinys
- Balinimo vonia egzemai: ar ji veikia?
- Balinimo vonia namuose: kaip tai padaryti
- 1 žingsnis
- 2 žingsnis
- 3 žingsnis
- Kodėl maudynės padeda? Maudymosi su egzema patarimai
- 1. Patikrinkite temperatūrą
- 2. Dušo trukmė
- 3. Produktai, kuriuos naudojate
- 4. Drėkinkite
- 5. Venkite trinti savo odos
- 6. Niekada visiškai nesausinkite odos
- Vonių tipai, kuriais bandoma valdyti egzemą
- 1. Kepimo soda vonia
- 2. Vonios aliejaus mirkymas
- 3. Druskos vonia
- 4. Avižų vonia
- 5. Acto vonia
- Nuorodos
Jei tai yra scenarijus, balinimo vonia gali būti sprendimas jums. Nacionalinė egzemos asociacija rekomenduoja balinimo voneles, kad sumažintų egzemos sukeltą uždegimą ir odos bakterijas, galinčias sukelti odos infekcijas. Eik į priekį ir skaityk toliau, kad suprastum, kaip balinimo vonia gali padėti valdyti tavo simptomus.
Turinys
- Balinimo vonia egzemai: ar ji veikia?
- Balinimo vonia namuose: kaip tai padaryti
- Kodėl maudynės padeda? Maudymosi su egzema patarimai
- Vonių tipai, kuriais bandoma valdyti egzemą
Balinimo vonia egzemai: ar ji veikia?
„Shutterstock“
Baliklis (natrio hipochloritas) yra viena seniausių žinomų priemonių nuo įvairių odos problemų. Pirmą kartą jis buvo naudojamas XVIII amžiaus pradžioje gydant žaizdas, gangreną, nudegimus ir opas. Jis buvo naudojamas dėl antiseptinių ir gydomųjų savybių (1).
Baliklis padeda naikinti bakterijas ( Staphylococcus aureus ), atsakingas už egzemą ir paūmėjimą. Tai taip pat padeda sumažinti uždegimą. 2009 m. Atlikto tyrimo metu mokslininkai stebėjo egzemomis sergančius vaikus, kurie reguliariai maudėsi balinimo voniose. Jie nustatė, kad balinimo vonios sumažino vaikų uždegimą. Jie taip pat užkirto kelią bet kokios antrinės infekcijos (pvz., Stafilinės infekcijos) vystymuisi (2). Kitas tyrimas, atliktas Šiaurės vakarų universitete, parodė, kad balinimo vonios gali sumažinti egzemos sunkumą (3).
Galvojate išbandyti balinimo vonią? Nacionalinė egzemos asociacija rekomenduoja 2–3 kartus per dieną prausti balinimo vonią. Jie taip pat siūlo naudoti įprastą nekoncentruotą baliklį, kuriame yra 5,25% natrio hipochlorito. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip išsimaudyti balinimo vonioje.
Atgal į TOC
Balinimo vonia namuose: kaip tai padaryti
„Shutterstock“
Norint suvaldyti egzemos simptomus, reikia tik nedidelio baliklio kiekio. Taip pat reikia tinkamai praskiesti baliklį. Balinimo vonia yra saugi tiek vaikams, tiek suaugusiems. Laikykitės šių nurodymų, kad galėtumėte išsimaudyti balinimo vonioje.
1 žingsnis
Pradėkite nuo baliklio natrio hipochlorito procentinės dalies patikrinimo. Paprastai natrio hipochlorito koncentracija yra nuo 6% iki 8,25%. Jei koncentracija yra didelė (arčiau 8,25%), naudokite mažiau nei pusę puodelio baliklio.
2 žingsnis
Baliklį įpilkite į maždaug 151 litrą drungno vandens, kuris yra maždaug vandens pilna vandens vonia.
Gerai sumaišykite ir pamirkykite baliklio vandenyje. Pamirkykite apie 10 minučių, tada išeikite iš vonios.
Jei norite, galite praskalauti odą paprastu vandeniu ir nusausinti ją rankšluosčiu.
3 žingsnis
Užtepkite gausų drėkinamojo kremo sluoksnį visame kūne.
Sergant egzema, norint išvengti paūmėjimo ir dirginimo, labai svarbu reguliariai maudytis. Taip yra todėl, kad jūsų oda stengiasi išlaikyti drėgmę, o maudymasis gali padėti atkurti prarastą drėgmę. Sumišęs? Aptarkime tai išsamiai.
Atgal į TOC
Kodėl maudynės padeda? Maudymosi su egzema patarimai
„Shutterstock“
Atopinis dermatitas ar egzema pažeidžia jūsų odos barjerą ir greitai praranda drėgmę. Tokiu atveju tokie veiksniai kaip vėjas, temperatūra, drėgmė ir muilas gali pabloginti būklę. Geriausias būdas šiek tiek palengvinti odą yra suteikti jai reikalingą drėgmę. Geriausias būdas tai padaryti yra maudymas.
Tačiau nepamirškite, kad tik maudytis nepakanka. Iš tiesų, besaikis maudymasis taip pat gali pabloginti jūsų egzemą. Štai keli dalykai, kuriuos reikia atsiminti ruošiant balinimo vonią:
1. Patikrinkite temperatūrą
Karšti dušai skamba atpalaiduojančiai, tačiau jie pašalina jūsų odą nuo eterinių aliejų. Ilgai trunkantys dušai taip pat gali sugadinti apsauginį odos barjerą, todėl sunku išlaikyti drėgmę. Todėl eikite į šilto vandens vonią, nes ji neišsausina jūsų odos.
2. Dušo trukmė
Mėgstate leisti laiką vandenyje? Na, kas ne? Tačiau ilgas buvimas vonioje ar duše taip pat gali išsausinti odą. Pakanka pamirkyti vonioje 10-15 minučių, kad oda gautų reikiamą drėkinimą.
3. Produktai, kuriuos naudojate
Patikrinkite, kokius produktus tepate ant odos dušo / vonios metu. Muilas gali dirginti odą ir sukelti paūmėjimą, nes jame yra kenksmingų cheminių medžiagų. Tas pats pasakytina ir apie šampūnus. Komerciniuose šampūnuose yra SLS (natrio laurilsulfatas). Jais plaunant plaukus, putos gali liestis su pažeistomis odos vietomis ir jas sudirginti.
Plaukite plaukus ir kūną naudodami šampūną ir muilą „Neem“ ar kitus švelnius valiklius su minkštinančiomis medžiagomis.
4. Drėkinkite
Po maudynių būtina drėkinti odą. Naudokite intensyvią drėkinimo formulę.
Drėkinkite visada ir kuo dažniau, ypač po maudynių ir prieš einant miegoti.
Geriau planuokite maudymosi ir drėkinimo procedūras prieš pat eidami miegoti. Tokiu būdu jūsų oda gali per naktį įsigerti į drėgmę.
5. Venkite trinti savo odos
Maudydamiesi venkite odai valyti skalbinių ar šveitimo priemonių, nes jie gali sustiprinti dirginimą. Visada švelniai nuplaukite rankomis.
6. Niekada visiškai nesausinkite odos
Leiskite kūnui mirkti drėgme. Niekada visiškai nesausinkite odos po maudymosi, intensyviai ją nuvalydami rankšluosčiu. Lengvai paglostykite rankšluosčiu ir iškart patepkite drėkinamuoju kremu.
Be baliklio vonios, taip pat galite išbandyti keletą kitų specialių vonių egzemai gydyti. Štai sąrašas specialių vonios procedūrų, kurias galite išbandyti.
Atgal į TOC
Vonių tipai, kuriais bandoma valdyti egzemą
„Shutterstock“
1. Kepimo soda vonia
Į kubilą, kuriame pilna vandens, įpilkite ketvirtadalį puodelio sodos. Pamirkykite jame 10–15 minučių. Kepama soda padeda sumažinti niežėjimą. Taip pat galite pagaminti pastą naudodami soda ir vandenį ir užtepti ją paveiktoje vietoje.
2. Vonios aliejaus mirkymas
Į vonios vandenį įpilkite natūralių vonios aliejų. Tačiau įsitikinkite, kad juose nėra kvapiklių. Be to, būkite atsargūs, nenaudokite jokių burbulinių vonių tirpalų, nes juose yra chemikalų, kurie gali dirginti odą. Galiausiai, būkite atsargūs naudodami vonios aliejus, nes jie gali padaryti slidžią vonią.
3. Druskos vonia
Kai sergate egzema, jūsų oda yra ypač jautri. Todėl įlipę į vonią galite jausti dilgčiojimą ant odos. Norėdami palengvinti šį pradinį dilgčiojimą, į vandenį įpilkite druskos.
4. Avižų vonia
Avižos jaučiasi itin raminančios jūsų odą. Į vonią įpilkite šiek tiek avižinių dribsnių. Tai palengvina niežėjimą ir odos dirginimą. Prieš maudydamiesi net galite pažeistą vietą patepti avižinių dribsnių pasta.
5. Acto vonia
Į vonios vandenį įpilkite acto puodelį. Actas (ypač obuolių sidro actas) yra nepaprastai naudingas odai, nes malšina niežėjimą ir naikina bakterijas. Jūs netgi galite naudoti actą kaip drėgną padažą ir užtepti jį ant pažeistos vietos.
Galiausiai nepamirškite reguliariai sekti savo dermatologo, nes egzemos simptomai su amžiumi nuolat keičiasi.
Kai sergate egzema, maudytis gali būti šiek tiek keblu. Be to, ši odos būklė reikalauja visiškai naujos ir unikalios odos priežiūros rutinos. Laikykitės individualizuotos odos priežiūros tvarkos religiškai ir ne tik paūmėjimo metu. Turėdami omenyje kelis dalykus, galėsite susigrąžinti savo būklę. Išbandykite šiuos metodus ir praneškite mums, kaip sekėsi, toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Atgal į TOC
Nuorodos
- „Balinamųjų vonių naudojimas gydymui..“, Australasian Journal of Dermatology, Wiley Online Library
- „Staphylococcus aureus gydymas..“, Pediatrija, NCBI
- „Baliklių vonių efektyvumas mažinant sunkumą..“, Alergijos, astmos ir imunologijos metraštis, Elsevier