Turinys:
- Jogos istorija
- „Aštuonios jogos galūnės“
-
- 1. Yama
- 2. Nijama
- 3. Asana
- 4. Pranajama
- 5. Pratyahara
- 6. Dharana
- 7. Dhyana
- 8. Samadhi
- Jogos rūšys
- 1. Aštanga joga
- 2. Vinyasa joga
- 3. Kundalini joga
- 4. Iyengar joga
- 5. Galios joga
- 6. Bikramo joga
- 7. Jivamukti joga
- 8. Atkuriamoji joga
- Pasirinkite jums tinkantį stilių ir praktikuokite. Dabar atsakykime į keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie jogą.
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Joga šurmuliuoja! Tai yra visur. Skelbimų lentose, mokslo darbuose ir paskaitų salėse. Bet nuo ko viskas prasidėjo? Kaip atsirado ši senovės išmintis? Ką ji gali pasiūlyti? Ar tai stebuklingas visų negalavimų sprendimas? Atsakymus į visa tai ir dar daugiau sužinokite trumpoje jogos istorijoje.
Jogos istorija
Joga yra kilusi iš sanskrito kalbos žodžio „yuj“, kuris laisvai reiškia „sąjunga“. Tai kelias, kuriuo individas susijungia su visa egzistencija. Skamba sunkiai, tiesa? Iš esmės tai reiškia, kaip jūs esate ne atskiras subjektas, o didesnės energijos dalis. Tai padidina jūsų sąmoningumą ir priverčia jus suvokti savo tikrąją netvarką viskam, kas jums įsisavinta kaip jūsų kultūros, šeimos ir švietimo dalis. Tai leidžia suprasti, kad yra kažkas daugiau nei tai, ką matai aplink. Tai giliai dvasinė praktika, kuri yra filosofijos, religijos, mokslo ir mankštos dalis.
Joga grįžta į Vedų amžių ar dar anksčiau. Ankstyviausi Rig Veda mini apie jogą, o Indo slėnio civilizacijos antspauduose yra piktograminių įrodymų. „Bhagavad Gita“ ir „Mahabharata“ Šanti Parva įmantriai apie tai kalba. Vėliau Patandžalis sudarė „Jogos sutras“, kurios tapo jogos knyga ir padarė jį „Jogos tėvu“. Jis ilgai kalbėjo apie praktikos subtilybes ir detales. Pažvelkime į vieną svarbų jo aspektą, vadinamą „Aštuonios jogos galūnės“.
„Aštuonios jogos galūnės“
Patanjali savo knygoje „Jogos sutros“ kalba apie „Aštuonias jogos galūnes“, vadinamą Ašhtanga, trumpai paaiškintą šiame tekste.
- Yama
- Nijama
- Asana
- Pranajama
- Pratyahara
- Dharana
- Dhyana
- Samadhi
1. Yama
Yama išaiškina moralinius gyvenimo standartus. Jame nurodoma, kaip elgtis, ir pabrėžiamas sąžiningumas ir sąžiningumas. Tai nukreipia mus elgtis taip, kad norėtume, kad kiti elgtųsi su kitais. Yama prašo mūsų eiti nesmurto, tiesos ir savitvardos keliu.
Atgal į TOC
2. Nijama
Nijama pabrėžia, kad yra kontempliatyvus ir apgalvotas. Kalbama apie drausmę ir dvasingumą. Jis tiki aukščiausia energija ir pataria mums ją atpažinti ir melstis. Nijama yra kelias, kuriame mokaisi pats, būni švarus, tenkiesi ir atsiduodi Visagaliui.
Atgal į TOC
3. Asana
Šis jogos aspektas koncentruojasi į žmogaus kūną. Kūnas laikomas šventu, jį puoselėjant ir rūpintis juo yra nepaprastai svarbu. Asana yra fizinis pratimas, kuris paruošia kūną meditacijai įskiepydamas discipliną ir susikaupimą. Tai paruošia tavo kūną dvasinei kelionei.
Atgal į TOC
4. Pranajama
„Pranajama“ yra kvėpavimo kontrolė ir procesas, kurio metu jūs kvėpuojate sąmoningai ir įkvėpdami bei iškvėpdami sujungiate protą, kūną ir sielą. Kvėpavimas yra praniška energija. Ją paėmęs ir pripildydamas savo kūną, tu esi galingas ir energingas.
Atgal į TOC
5. Pratyahara
Pratyahara yra tada, kai pasukame į vidų ir daugiau sužinome apie save. Sąmoningai stengiamės laikytis atokiau nuo išorinių jėgų ir sutelkti dėmesį į savo vidinę būtį, kurios neperkrauna išoriniai dirgikliai. Pratyahara yra atsiribojimas nuo išorinio pasaulio ir vidinio aš stebėjimas.
Atgal į TOC
6. Dharana
Dharana moko protą sutelkti dėmesį į vieną energijos centrą, sutelkiant dėmesį į vieną objektą, mintį ar mantrą. Mūsų galvoje daug minčių ir idėjų. Kad galėtumėte juos suvaldyti ir neleisti jiems paveikti jūsų ramybės, yra iššūkis, kurį turėtumėte priimti per Dharaną.
Atgal į TOC
7. Dhyana
„Dhyanoje“ protas suvokia be dėmesio. Minčių yra bent kiek arba visai nėra, kurios vargina protą. Būti ramiai, nebėra ko susikaupti, nėra lengva užduotis ir reikia laiko. Iš ankstesnių galūnių sukurta jėga ir ištvermė padės su Dhyana.
Atgal į TOC
8. Samadhi
Samadhi yra ekstazės būsena, atsirandanti suvokiant save su dieviškuoju ir vienybės su kitomis gyvomis būtybėmis jausmą. Samadhi suteikia palaimą ir ramybę. Laimė ir laisvė tampa pagrindiniais gyvenimo tikslais, ir jūs patiriate nušvitimą.
Atgal į TOC
Tai, mano drauge, yra aštuonios jogos galūnės, kurios žingsnis po žingsnio paruošia tavo kūną, kad galiausiai pasiektum galutinį tiesos, ekstazės ir palaimos tikslą. Ašhtanga formuoja jogos esmę, o iš jos su laiku gimė įvairios praktikos mokyklos. Didžiulis jogos žinių turtas buvo perduotas mokytojui mokiniui ir galiausiai išsišakojo į daugelį rūšių ir formų. Sužinokime apie kai kuriuos iš jų žemiau.
Jogos rūšys
- Aštanga joga
- Vinyasa joga
- Kundalini joga
- Iyengar joga
- Galios joga
- Bikramo joga
- Jivamukti joga
- Atkuriamoji joga
1. Aštanga joga
Vaizdas: „iStock“
Aštanga joga yra jogos pozų rinkinys, kuris kuria vidinę šilumą. Konkretus asanų rinkinys kartojamas kiekvienoje Aštanga jogos sesijoje, kurios metu sąmoningai kvėpuojama visomis pozomis. Ašhtanga reiškia aštuonių galūnių ir buvo išpopuliarinta 1940 m. Savo praktikoje ji naudoja aštuonias Patandžalio jogos sutrų dalis.
Privalumai - Ašhtanga joga yra naudinga stiprinant pagrindinę jėgą ir didinant lankstumą.
Atgal į TOC
2. Vinyasa joga
Vaizdas: „iStock“
„Vinyasa“ jogoje judėjimas ir kvėpavimas sujungiami sklandžiai. Kiekviena poza imama ir transformuojama į kitą pozą su tam tikru kvėpavimo modeliu. „Vinyasa“ joga apima nuolatinį greitą judėjimą.
Privalumai - „ Vinyasa“ joga lavina liesus raumenis ir ramina protą.
Atgal į TOC
3. Kundalini joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Kundalini joga yra fizinių ir meditacinių praktikų sistema, kurios tikslas - pažadinti latentinę suvyniotą energiją, esančią žmogaus kūno kryžkaulyje. Šis jogos stilius išpopuliarėjo 1960-aisiais.
Privalumai - Kundalini joga padidina jūsų sąmoningumą ir padeda užmegzti ryšį su savo vidumi.
Atgal į TOC
4. Iyengar joga
Vaizdas: „Shutterstock“
„Iyengar joga“ naudoja rekvizitus, o metodas labai susijęs su pozos tikslumu, derinimu ir maniera, taip pat su kvėpavimo valdymu pozos metu. Kiekvienai pozai reikia skirti ypatingą dėmesį ir skirti laiko. Norint geriau pozuoti, naudojamos tokios atramos kaip antklodės ir virvės.
Privalumai - „ Iyengar“ joga pagerina jūsų kūno pusiausvyrą ir koordinaciją. Tai palengvina jus nuo kaklo ir nugaros skausmų.
Atgal į TOC
5. Galios joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Galia yra greitas, intensyvus, sunkių asanų užsiėmimas. „Power Yoga“ programoje pozoje pasiliekate tik kelias akimirkas, kol einate prie kitos. Tai energingai daroma Vinyasa joga. Jis išpopuliarėjo 1990-aisiais ir jį iš pradžių įkūrė Beryl Bender Birch ir Bryan Kest.
Privalumai - „ Power joga“ pagerina jūsų širdies sveikatą ir sumažina kraujospūdį. Tai kontroliuoja cholesterolio kiekį.
Atgal į TOC
6. Bikramo joga
Vaizdas: „iStock“
„Bikram joga“ yra 26 pozų rinkinys, apimantis du kvėpavimo pratimus, 90 minučių trunkančius šildomoje patalpoje su padidėjusiu drėgnumu. Pozas paėmė ir išplėtojo iš Hatha jogos asanų Bikramas Choudhury 1970-aisiais.
Privalumai - Bikramo joga išskiria iš organizmo toksinus ir pagerina kraujotaką.
Atgal į TOC
7. Jivamukti joga
Vaizdas: „iStock“
„Jivamukti joga“ yra fizinių, meditacinių ir dvasinių sąvokų derinys. Be asanų, jis pabrėžia smurtą, atsidavimą ir šventuosius raštus. Devintajame dešimtmetyje ją sukūrė Sharon Gannon ir Davidas Life.
Privalumai - „ Jivamukti joga“ iš organizmo išskiria toksinus. Tai padidina jūsų kūno lankstumą ir tvirtumą. Tai atneša pusiausvyrą ir padidina kraujo tekėjimą jūsų kūne.
Atgal į TOC
8. Atkuriamoji joga
Vaizdas: „Shutterstock“
Atkuriamoji joga yra lėtas ir gilus procesas, kai kiekvieną pozą laikote ilgiau ir visiškai išgyvenate kiekvienos pozos poveikį. Jogos atramos, tokios kaip virvės ir antklodės, naudojamos palaikyti kūną kiekvienoje pozoje.
Privalumai - Atkuriamoji joga yra puikus būdas nemigai ir nerimui gydyti. Tai ramina ir atpalaiduoja jūsų kūną.
Atgal į TOC
Pasirinkite jums tinkantį stilių ir praktikuokite. Dabar atsakykime į keletą dažniausiai užduodamų klausimų apie jogą.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar tai yra šalutinis jogos darymo poveikis?
Negalima šalutinio poveikio praktikuojant jogą, jei tai daroma tinkamai vadovaujant.
Ar joga skiriasi nuo mankštos?
Joga apima protą, kūną ir dvasią ir palieka jus atjaunintą, o mankštos metu daugiausia dėmesio skiriama fiziniam kūnui, o po sesijos jūs esate išsekęs.
Kokia dieta papildo jogos praktiką?
Vegetariškas ir naudingas maistas, pavyzdžiui, vaisiai, daržovės, grūdai ir sausi vaisiai, geriausiai tinka jogos užsiėmimams.
Kada geriausia užsiimti joga?
Geriausiai praktikuojama joga ryte nevalgius. Tai suteikia energijos jūsų kūnui likusiai dienai.
Kaip dažnai tenka praktikuoti jogą?
Daryti jogą kasdien bent 20 minučių yra naudinga kūnui.
Dabar, kai turite keletą pagrindinių žinių apie jogą, žinote, kad tai praktika, turinti giliai įsišaknijusią filosofiją ir mokslą, žmogaus kūną naudoja kaip priemonę sveikatai palaikyti. Mes tiksliai nežinome, kada ir kur ši praktika atsirado, ir galime apie tai tik pasvarstyti. Tačiau svarbiau nepamiršti, kiek gyvybių jis gerėjo. Linkime, kad ir jūs to imtumėtės ir pasinaudotumėte jos nauda. Čia jums linki jogos užsiėmimų.