Turinys:
- Kas yra odelės? Kodėl jie svarbūs?
- Ar gerai pašalinti odeles?
- Kaip saugiai apkarpyti odeles
- Pažeistos odelės: kaip jas prižiūrėti
- 1. Niekada nepjaukite odelių
- 2. Norėdami stumti odeles, naudokite oranžinę lazdelę
- 3. Laikykite odeles drėkinamas
- 4. Saugokite rankas nuo džiovinimo priemonių
- Patarimai, kaip išlaikyti odeles minkštas
- Pasidaryk pats receptai, skirti prižiūrėti odeles
- 1. Bičių vaškas, medus ir abrikosų kremas
- 2. Kokosų ir levandų mirkymas
- 3. Citrinų ir alyvuogių aliejaus mirkymas
- 1 šaltiniai
Kas gali akimirksniu sugadinti tobulą manikiūrą? Sugedusios ir nusidėvėjusios odelės! Daugumai iš mūsų tas papildomos odos sluoksnis, išklojantis nagų pagrindą, yra ne kas kita, kaip kliūtis, trukdanti nagų lakui gauti visiškai lygų paviršių. Štai kodėl daugelis iš mūsų nori ją sumažinti. Tačiau nepamirškite, kad viskas jūsų kūne turi tikslą, įskaitant tuos negyvus odos sluoksnius aplink nagus, vadinamus odelėmis. Kai kurie žmonės nori juos pjaustyti ir nuimti, o kiti juos atstumia. Kuris yra teisingiausias kelias? Kodėl turėtumėte rūpintis savo odelėmis? Šiame straipsnyje rasite atsakymus į visus šiuos klausimus. Slinkite toliau!
Kas yra odelės? Kodėl jie svarbūs?
„Shutterstock“
Norėdami suprasti tikslą, pirmiausia turite suprasti savo nagų anatomiją. Atidžiai pažvelgę į aukščiau pateiktą schemą pamatysite, kad tiesiai po odele yra odos linija, besiribojanti su nago guolio pagrindu, vadinama proksimaline nagų raukšle. Proksimali nagų raukšlė pritvirtinta prie nago plokštelės paviršiaus, o odelė yra pirmosios dalis. Vienintelis skirtumas yra tas, kad odelė yra pagaminta iš negyvų odos ląstelių, o proksimalinė nagų raukšlė - iš gyvų odos ląstelių.
Dažnai žmonės painioja lunulą - pusmėnulio formą, kurią matote nagų pagrinde - su odele. Lunula yra virš kutikulės.
Eidama į manikiūrą dažnai pamatysi, kaip manikiūrininkė pašalina nagų odelę. Dabar tai kelia daug klausimų. Kai kurie žmonės nori juos visiškai pašalinti (kad nagų lakas sėdėtų tolygiai), kiti tiesiog juos atstumia. Kuris yra teisingas kelias? Ar gerai pašalinti odeles? Sužinokite kitame skyriuje.
Ar gerai pašalinti odeles?
„Shutterstock“
Daugelis žmonių turi įprotį rinkti odeles. Daugelis manikiūrininkų nori juos pašalinti, kad jūsų manija atrodytų tobulai. Tačiau odelių pašalinimas yra absoliutus ne-ne. Odelės veikia kaip barjeras tarp gyvos odos ir nagų lovos. Sulūžus antspaudui, mikroorganizmai ir svetimkūniai gali lengvai patekti ir užkrėsti tą vietą. Amerikos dermatologijos akademija neskatina pjauti ar kirpti odelių (1).
Geriausias dalykas yra švelniai įstumti odeles, jų neišimant. Po to galite pašalinti likusius bitus. Tačiau būkite atsargūs, nespausdami odelių, nedarykite perteklinio spaudimo, nes jos yra gana subtilios. Laikykitės šių patarimų, kad saugiai apkarpytumėte ar pastumtumėte odeles.
Kaip saugiai apkarpyti odeles
- Pašalinkite nagų laką nagų lako valikliu.
- Pamirkykite nagus šiltame vandenyje, kad suminkštėtų odelės.
- Užtepkite odelių valiklį. Jei odelės sausos, patepkite drėkinamuoju kremu.
- Odelių stūmikliu švelniai stumkite odeles.
- Nupjaukite odos perteklių ir nagus. Venkite pjauti visą odelę.
Jūs turite rūpintis savo odelėmis, kad išvengtumėte jų pažeidimų. Odos pažeidimų galima lengvai išvengti. Net jei jums pavyksta juos sugadinti, yra būdų, kaip jais pasirūpinti. Kitame skyriuje aptarėme viską, ką reikia žinoti apie odelių priežiūrą.
Pažeistos odelės: kaip jas prižiūrėti
„Shutterstock“
Nelaukite, kol kas mėnesį lankysitės salone, kad prižiūrėtumėte odeles. Norėdami išvengti bet kokios žalos, galite reguliariai vadovautis šiais paprastais patarimais.
1. Niekada nepjaukite odelių
Kaip jau minėjome anksčiau, pašalinus odeles, būsite pažeidžiami nagų infekcijomis. Tai gali turėti įtakos jūsų nagų sveikatai ir augimui.
2. Norėdami stumti odeles, naudokite oranžinę lazdelę
3. Laikykite odeles drėkinamas
Odelės yra jūsų odos dalis. Jie, kaip ir jūsų oda, išsausėja, pleiskanoja ir lupasi. Bet koks drėkiklis yra naudingas odelėms. Nesvarbu, ar naudojate aliejų, rankų kremą ar kūno drėkintuvą, nepamirškite įmasažuoti kai kurių ant odelių.
4. Saugokite rankas nuo džiovinimo priemonių
Tai apima indų plovimo skysčius, nagų lako valiklius ir rankų dezinfekavimo priemones. Stenkitės apsaugoti rankas nuo šių medžiagų, nes tai gali išsausinti odą ir odeles. Kai naudojate bet kurį iš šių produktų, įsitikinkite, kad vėliau sudrėkinsite rankas ir odeles. Tai apsaugos jūsų odą nuo šių produktų džiūvimo.
Be to, nustokite rinkti odeles dantimis ar nagais. Jei turite pakabinamų nagų, juos pašalinkite naudodamiesi pincetu ar nagų žirklėmis. Niekada jų nenusiplėšykite ir neįkąskite. Yra keli būdai, kaip išlaikyti odeles minkštas ir išvengti jų džiūvimo bei įtrūkimų. Patikrinkite juos žemiau.
Patarimai, kaip išlaikyti odeles minkštas
- Naudokite rankų kremą
Nesvarbu, ar esate namuose, ar keliaujate, visada nešiokite rankų kremą ir rankas visada drėkinkite. Rankų kremai palaiko jūsų rankų odą minkštą ir drėkinamą bei neleidžia odelėms išsausėti.
- Naudokite tirštus kremus
Storieji kremai ir drėkikliai geriau drėkina odą ir odeles. Pasirinkite produktus, kuriuose yra simondsijų aliejaus, makadamijos aliejaus, taukmedžio sviesto ar kakavos sviesto.
- Gaukite karšto vaško gydymą
Karšto vaško procedūrą galite atlikti bet kuriame salone. Šio gydymo metu jūsų rankos panardinamos į šiltą vašką. Tada ant rankų uždedamos pirštinės, kad sulaikytų šilumą bent 15 minučių. Pasibaigus šiam gydymui, jums lieka minkšti nagai ir odelės.
Taip pat galite naudoti keletą „pasidaryk pats“ receptų, kad galėtumėte prižiūrėti odeles. Patikrink juos!
Pasidaryk pats receptai, skirti prižiūrėti odeles
„Shutterstock“
1. Bičių vaškas, medus ir abrikosų kremas
Jums reikės
- 3 šaukštai bičių vaško granulių
- 3 šaukštai abrikosų aliejaus
- 1 šaukštas medaus
Metodas
- Įdėkite visus ingredientus į dubenį.
- Mikrobangų krosnelėje 15 sekundžių arba tol, kol ingredientai visiškai ištirps.
- Supilkite mišinį į indą ir palaukite, kol jis atvės.
- Masažuokite savo odeles šiuo „pasidaryk pats“ kremu. Naudokite jį pagal poreikį.
2. Kokosų ir levandų mirkymas
Jums reikės
- 2 šaukštai kokosų aliejaus
- 1-2 lašai levandų aliejaus
Metodas
- Ištirpinkite kokosų aliejų
- Sumaišykite jame levandų aliejų.
- Pamirkykite nagus aliejuje 15 minučių.
- Išimkite pirštus ir įmasažuokite juos likusiu aliejumi.
- Nusiplaukite rankas šiltu vandeniu.
3. Citrinų ir alyvuogių aliejaus mirkymas
Jums reikės
- 2 arbatiniai šaukšteliai vazelino
- 2-3 lašus citrinos sulčių
- ½ arbatinio šaukštelio alyvuogių aliejaus
Metodas
- Sumaišykite visus ingredientus.
- Pamirkykite odeles mišinyje
- Prieš nuplaunant 10–15 minučių.
Jūsų odelės gali būti negyvos odos, tačiau jos vaidina svarbų vaidmenį apsaugant jūsų nagus ir išlaikant juos sveikus. Būkite švelni ir venkite jų pažeisti. Kitą kartą eidami pasidaryti manikiūro, paprašykite nagų techniko, kad jūsų odelės tik švelniai atstumtų, o ne pašalintų. Kilus bet kokiai infekcijai ar skausmui, apsilankykite pas dermatologą.
Turite daugiau klausimų apie odelių priežiūrą? Palikite juos toliau pateiktame komentarų skyriuje ir mes su jumis susisieksime!
1 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Dirbtiniai nagai: dermatologų patarimai, kaip sumažinti nagų pažeidimus. Amerikos dermatologijos akademija.
www.aad.org/public/skin-hair-nails/nail-care/artificial-nails