Turinys:
- Turinys
- Ar yra ryšys tarp pieno ir spuogų?
- 1. Pienas yra apkrautas hormonais
- 2. Pieno produktai pakelia insulino kiekį
- 3. Pieno produktai sukelia perteklinį riebalų išsiskyrimą
- Ar pienas ir kiti pieno produktai sukelia spuogus? Ką sako tyrimas?
- Kokios yra kitos spuogų priežastys?
- Kaip suvaldyti savo išsiveržimus
- Pieno alternatyvos, kurias galite išbandyti
- Nuorodos
Paveikslėlis: Išgerkite stiklinę aromatinto pieno, apriškite ledais ir turite gabalėlį sūrios picos. Kitą rytą matote, kad jūsų spuogai pablogėjo! Ar tai skambina varpu? Jei taip, šis straipsnis skirtas jums. Nors pienas ir kiti pieno produktai spuogų nesukelia, jie gali juos pabloginti. Kodėl? Ir kaip? Mes turime atsakymus. Tiesiog slinkite toliau!
Turinys
- Ar yra ryšys tarp pieno ir spuogų?
- Ar pienas ir kiti pieno produktai sukelia spuogus? Ką sako tyrimas?
- Kokios yra kitos spuogų priežastys?
- Kaip suvaldyti savo išsiveržimus
- Pieno alternatyvos, kurias galite išbandyti
Ar yra ryšys tarp pieno ir spuogų?
„Shutterstock“
Taip, tarp jūsų paūmėjimų ir pieno produktų yra dalinis ryšys. Tai gali būti painu jums, nes mums visada buvo sakoma, kad pienas ir pieno produktai yra naudingi mūsų sveikatai. Net gydytojai rekomenduoja reguliariai vartoti pieno produktus ir pieną (nebent esate jiems alergiški).
Nors pieno produktai tikrai naudingi jūsų sveikatai, jie gali sukelti spuogus. Yra keletas priežasčių.
1. Pienas yra apkrautas hormonais
Pienas paprastai gaunamas iš nėščių karvių ir turi daug hormono IGF-1 (į insuliną panašaus augimo faktoriaus 1). Šis hormonas yra naudingas veršelių (kurie iš tikrųjų turėjo tą pieną gerti) augimui. Bet tau tai nėra gerai. Geriant pieną spuogai gali įsiplieskti ir tapti skausmingi (1).
2. Pieno produktai pakelia insulino kiekį
Kai vartojate pieno produktus, insulino kiekis organizme padidėja. Norint kontroliuoti insulino kiekį, jūsų kepenys pradeda gaminti daugiau IGF-1 hormono, o tai savo ruožtu apsunkina spuogus (1).
3. Pieno produktai sukelia perteklinį riebalų išsiskyrimą
Jūsų hormonai turi įtakos riebalų gamybai jūsų kūne. Šis sebumas (kartu su bakterijomis ir negyvomis odos ląstelėmis) užkemša jūsų odos poras ir sukelia spuogus. Kai vartojate pieną ir kitus pieno produktus, jūsų oda gamina per daug riebalų, o tai dar labiau sustiprina jūsų spuogus (2).
Karvės piene yra kazeino ir išrūgų. Šie pieno baltymai stimuliuoja veršelių hormonų gamybą. Pieno ir pieno produktų vartojimas skatina hormonų gamybą ir jūsų organizme. Šie hormonai sąveikauja su jau esančiais jūsų kūne hormonais, o tai galiausiai sujaukia jūsų endokrininę sistemą. Tai savo ruožtu sukelia išsiveržimus.
Lūžys taip pat gali būti laktozės netoleravimo rezultatas. Laktozė yra natūralaus cukraus rūšis, esanti pieno produktuose. Jei jūsų kūnas netoleruoja laktozės, ji duos jums signalų. Šie signalai gali būti alerginės reakcijos, per didelis pilvo pūtimas ir rūgštingumas arba spuogai. Taigi, jei spuogai pablogėjo pastarosiomis dienomis ir manote, kad pieno produktai yra viena iš priežasčių, atlikite alergijos testą.
Tyrimai atliekami siekiant rasti tolesnius ryšius tarp pieno produktų ir spuogų. Tačiau dauguma iki šiol atliktų tyrimų rodo, kad pieno produktai sukelia spuogus. Peržiūrėkite kitą skyrių, kad sužinotumėte apie šių tyrimų esmę.
Atgal į TOC
Ar pienas ir kiti pieno produktai sukelia spuogus? Ką sako tyrimas?
„Shutterstock“
Pastaraisiais metais atlikti tyrimai, skirti pieno produktų, ypač pieno, poveikiui ištirti, parodė, kad jis prisideda prie spuogų sunkumo.
- 2005 m. Atliktas tyrimas su 47 355 suaugusiomis moterimis parodė, kad spuogų sunkumas susijęs su pieno, ypač nugriebto pieno, vartojimu (3).
- Kitas tyrimas, atliktas 2006 m., Ištyrė 6094 paauglių mergaičių, kurių amžius nuo 9 iki 15 metų, santykį tarp pieno ir spuogų. Tyrimas juos nagrinėjo trejus metus. Per tą laiką jie vartojo nenugriebtą pieną, bendrą pieną, nugriebtą pieną ir neriebų pieną. Tyrimo pabaigoje jie nustatė, kad pienas yra susijęs su spuogų sunkumu, daugiausia dėl jo metabolinio poveikio (4).
- 2008 m. Atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 4237 paaugliai berniukai, parodė panašius rezultatus. Dalyviams buvo užduoti klausimai apie jų suvartojamą maistą ir spuogų sunkumą. Paaiškėjo, kad tie, kurie vartojo nugriebtą pieną, kentėjo nuo spuogų atsiradimo. Tyrime padaryta išvada, kad nugriebtame piene yra arba hormonų, arba sudedamųjų dalių, kurios paveikė endogeninius hormonus ir sukėlė spuogus (5).
Nežinote, ar pieninė yra jūsų lūžių kaltininkas? Pabandykite mėnesį iš savo raciono pašalinti pieno produktus ir stebėti, kaip oda į tai reaguoja. Tai suteiks jums aiškią idėją. Tačiau, jei pieno produktai nėra problema, yra keletas kitų veiksnių, kurie gali būti jūsų spuogų atsiradimo priežastis.
Atgal į TOC
Kokios yra kitos spuogų priežastys?
„Shutterstock“
- Jūsų dieta
Nepageidaujamas maistas gali nesukelti spuogų tiesiogiai, tačiau jis vaidina svarbų vaidmenį jį sunkinant. Taigi, jei neseniai patyrėte paūmėjimą, patikrinkite savo mitybą.
- Ne toks švarus veidas
Miegojimas su makiažu ant odos sulaiko visus nešvarumus ir riebalus. Tai kartu su makiažo dalelėmis užkemša jūsų poras ir sukelia spuogus. Neišsivalius veido taip pat gali kauptis nešvarumai ir negyvos odos ląstelės.
- Tavo genai
Negalite nieko padaryti, jei tai turite savo genuose. Jei jūsų tėvai turėjo, jūs taip pat nukentėsite. Tiesą sakant, tai tampa tikru iššūkiu suvaldyti tokius spuogus. Tačiau galite laikytis gero odos priežiūros režimo ir naudoti natūralius bei alopatinius vaistus tam valdyti.
- Šalutinis vaistų poveikis
Vaistai, kurių sudėtyje yra steroidų, jodidų ir bromidų, pablogina spuogus. Jei manote, kad dėl kai kurių vaistų oda išsiveržia, pasitarkite su dermatologu.
- Kosmetika ir makiažas
Ar kada susimąstote, kodėl ant kai kurių odos priežiūros produktų ir kosmetikos gaminių ant pakuočių užrašyta „nekomedogeninė“? Taip yra todėl, kad šie produktai neužkimš porų ir nesukels spuogų. Ne visi produktai nėra komedogeniški, todėl naudojant tokius produktus gali atsirasti spuogų.
- Menstruacijos
Kai mėnesinės, jūsų organizme gaminasi pertekliniai hormonai, kurie gali sukelti išsiskyrimą arba pabloginti esamus. Tokie lūžiai paprastai išnyksta, kai pasibaigia mėnesinės.
Jei jūsų oda lūžta, neišsigąskite. Yra būdų, kaip tai kontroliuoti. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kokie jie yra.
Atgal į TOC
Kaip suvaldyti savo išsiveržimus
„Shutterstock“
- Vaistai be recepto
Nereceptinius vaistus galima lengvai įsigyti vaistinėse, todėl jums nereikia jų įsigyti. Gaukite produktų, kuriuose yra alfa hidroksi rūgščių, glikolio rūgšties, pieno rūgšties ar salicilo rūgšties. Šie ingredientai padeda neužkemšti poras ir kontroliuoti išsiskyrimą.
- Eteriniai aliejai
Vietinis tam tikrų eterinių aliejų naudojimas padeda pašalinti spuogus sukeliančias bakterijas ir sumažinti uždegimą. Tai apima arbatmedžio aliejų, baziliko aliejų, šaltmėtės aliejų, pipirmėtės aliejų ir manukos eterinį aliejų (6). Prieš tepdami odą, eterinį aliejų turite sumaišyti su nešikliu.
- Patikrinkite, ką valgote
- Būkite nuoseklūs savo gydymui
- Eik lengvai su makiažu
Kiekvieną dieną tonizuokite, naudodami pagrindą, skaistalus ir kompaktiškumą, ypač kai lūžta jūsų oda. Šie makiažo produktai užkemša poras ir neleidžia odai kvėpuoti. Jei vis dėlto nusprendėte dėvėti makiažą, laikykitės jo minimaliai ir dienos pabaigoje jį nuplaukite.
- Patikrinkite, ką tepate ant plaukų
Plaukų produktai, tokie kaip geliai, aliejai ir pomados, gali nuslysti iki jūsų odos ir sukelti spuogus. Venkite jų visiškai nevartoti. Jei turite riebią galvos odą, dažnai ją nuplaukite. Galvos odos aliejus gali padaryti jūsų veidą ypač riebų ir sukelti lūžius.
Sužinoję, kad pieno produktai gali pabloginti spuogus, gali sulaužyti jūsų širdį. Čia yra keletas alternatyvų, kurias galite išbandyti.
Atgal į TOC
Pieno alternatyvos, kurias galite išbandyti
„Shutterstock“
Štai keletas ne pieno produktų alternatyvų, kurios gali atitikti jūsų mitybos poreikius:
- Migdolų pienas
- Sojų pienas
- Linų sėmenų pienas
- Anakardžių pienas
- Kokoso pienas
- Tofu (pakeisti sūrį)
Tai visi augaliniai dariniai ir nesukels spuogų uždegimo. Juose gausu būtinų riebalų, maistinių medžiagų ir vitaminų.
Prieš išimdami pieno produktus iš dietos, pabandykite suprasti, kaip tiksliai jūsų oda reaguoja į tai. Eik lėtai. Skirkite laiko, kad visiškai pašalintumėte pieno produktus iš savo raciono ir sužinotumėte, kaip oda reaguoja per mėnesius be pieno. Jei pieninė yra veiksnys, pakeiskite ją alternatyvomis. Galų gale jūs nuspręsite, kas jus nudžiugins - tą kreminę šokoladinio pieno kokteilio stiklą ar švytinčią odą be spuogų.
Atgal į TOC
Turite klausimų ar abejonių? O gal norėtumėte pasidalinti savo patirtimi, kai atsisakote pieno? Nedvejodami praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje.
Nuorodos
1. „Dietos ir spuogų santykis“, Dermatoendokrinologija, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
2. „Dietos reikšmė..“, Dermatologijos ir alergologijos pažanga, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
3. „Dieta ir spuogai“, Journal of American Dermatologijos akademija
4. „Pieno suvartojimas ir spuogai…“, Dermatology Online Journal, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
5. „Pieno vartojimas ir spuogai paaugliams berniukams“, Amerikos dermatologijos akademijos leidinys, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka
6. „Komercinis Eteriniai aliejai kaip… “, įrodymais pagrįsta papildoma ir alternatyvi medicina, JAV Nacionalinė medicinos biblioteka