Turinys:
- Kas yra Dhyana joga?
- Raminančios „Dhyana“ jogos pozos
- 1. Padmasana („Lotus Pose“)
- 2. Bhujangasana (kobros poza)
- 3. Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
- „Pranajamos technika“
- 1. Bhastrika Pranayama (dumplių kvėpavimas)
- Kaip praktikuoti Bhastrika Pranayama
- Bhastrika Pranayama nauda
- 2. Kapalbhati Pranayama (kaukolės spindintis kvėpavimas)
- Kaip praktikuoti Kapalbhati Pranayama
- Kapalbhati Pranayama nauda
- Dharanos metodas
- Kaip daryti Dhyana jogą?
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Nestabilus protas sukelia milžiniškų problemų. Laimei, senovės jogos mokslas siūlo „Dhyana“ jogą - raminančią ir raminančią priemonę tamsioms jūsų mintims sušvelninti.
Yra įvairių būdų sušvelninti smegenis ir padėti joms geriau veikti. Dhyana joga yra geriausia iš jų, leidžianti geriau susikaupti ir susikaupti.
Išsiaiškinti Dhyana jogos būdus yra keblus reikalas. Taigi, mes nusprendėme jums padėti ir konsultavomės su jogos ekspertais, kad sudarytume puikų „Dhyana“ jogos vadovą.
Vadovą galite rasti žemiau. Pažvelk.
Kas yra Dhyana joga?
Esu tikras, kad anksčiau girdėjote terminą „Dhyana“. Dažnas terminas, vartojamas daugelyje Azijos šalių, yra kilęs iš sanskrito kalbos žodžio „Dhyai“, kuris reiškia „galvoti“.
Dhjanos joga Bhagavad Gitoje vadinama meditacijos joga. Tai moko jus saugoti nuo nereikalingų dalykų ir susikoncentruoti ties tuo, ką turite padaryti.
„Dhyana“ joga leidžia jums rasti tiesą. Tai padeda atskirti iliuziją nuo tikrovės ir pamatyti dalykus tokius, kokie jie yra. Gilus susikaupimas veda į savęs pažinimą, kuris suteikia jums reikalingus atsakymus.
Aukščiausiame Dhjanos lygyje protas suvokia be dėmesio. Minčių yra minimalių arba jų nėra, kurios vargina protą.
Būti ramiai, nebėra ko susikaupti, nėra lengva užduotis ir reikia laiko. Tam reikia sukurti jėgą ir ištvermę per asaną, pranajamą ir dharaną.
Patikrinkime keletą asanų, kurios dažniausiai yra praktikuojamos norint mokytis Dhyana jogos.
Raminančios „Dhyana“ jogos pozos
- Padmasana („Lotus Pose“)
- „Bhujangasana“ („Cobra Pose“)
- Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
1. Padmasana („Lotus Pose“)
istock
Apie „The Pose“ - „ Padmasana“ arba „Lotus Pose“ yra meditacinė poza, atspindinti dvasinę ir šviečiančią potekstę, kurią Lotoso simbolis neša įvairiose kultūrose. Padmasana yra tarpinė Hatha jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir 1–5 minutes pasėdėkite pozoje.
Privalumai - „ Padmasana“ atstato jūsų kūno energijos lygį. Tai ramina jūsų smegenis ir didina sąmoningumą bei dėmesingumą. Poza išlaiko stuburą tiesiai ir padeda išsiugdyti gerą laikyseną.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos tvarką, spustelėkite čia - „Padmasana“.
2. Bhujangasana (kobros poza)
istock
Apie pozą - „ Bhujangasana“ arba „Cobra Pose“ yra asana, panaši į pakeltą gyvatės gaubtą. Tai energingas užnugaris. „Bhujangasana“ yra pradedančiojo lygio ašhtanga jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir laikykite pozą 15–30 sekundžių.
Privalumai - Bhujangasana pagyvina jūsų širdį ir pakelia nuotaiką. Tai pašalina stresą ir nuovargį. Poza padeda padidinti kraujo ir deguonies apytaką visame kūne.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos tvarką, spustelėkite čia - Bhujangasana.
3. Paschimottanasana (sėdimas priekinis lenkimas)
istock
Apie pozą - „Paschimottanasana“ arba „Sėdimasis priekinis lenkimas“ yra asana, kuri yra lenkimas į priekį ir suteikia gerą tempimą visam kūnui. Tai pradedančiojo lygio Hatha jogos asana. Pratinkite tai ryte tuščiu skrandžiu ir laikykite pozą 30–60 sekundžių.
Privalumai - Paschimottanasana pašalina nerimą, pyktį ir dirglumą. Tai pašalina stresą ir nuramina jūsų mintis. Poza reguliuoja kraujospūdį ir gerina kraujotaką.
Norėdami sužinoti daugiau apie pozą ir jos procedūrą, spustelėkite čia - Paschimottanasana.
Kitas žingsnis yra „Pranajama“, joginė praktika kontroliuoti kvėpavimą.
„Pranajamos technika“
- Bhastrika Pranayama (dumplių kvėpavimas)
- Kapalbhati Pranayama (kaukolės spindintis kvėpavimas)
- Bhastrika Pranayama (dumplių kvėpavimas)
1. Bhastrika Pranayama (dumplių kvėpavimas)
istock
„Bhastrika Pranayama“ arba „Dumplių kvėpavimas“ yra galingas jogos kvėpavimo pratimas. Tai yra valomoji kriya, kuri išvalo tavo nadus, šnerves ir sinusus bei paruošia giliam kvėpavimui. Tai taip pat puikiai tinka jūsų kūno energijai.
Kaip praktikuoti Bhastrika Pranayama
Sėdėkite „Lotus“ pozicijoje tiesia nugara. Giliai įkvėpkite per nosį, užpildydami plaučius oru. Tada iškvėpkite tuo pačiu būdu. Padarykite tai keletą kartų, kad sutvarkytumėte galvą.
Po to pradėkite stipriai iškvėpti greitą nosį. Tęskite tą patį būdą įkvėpdami.
Jūsų kvėpavimas turėtų atsirasti iš diafragmos, o pilvas turi judėti į vidų ir iš jo, kai kvėpuojate. Likęs jūsų kūnas turėtų būti nejudantis.
Atlikite žemą kvėpavimą, sekdami jį natūraliu kvėpavimu, tada eikite į kitą etapą. Kvėpuodami natūraliai stebėkite savo kūno ir proto pojūčius. Atlikite bent 3 „Bhastrika“ raundus ir baigkite sesiją.
Bhastrika Pranayama nauda
Bhastrika Pranayama stiprina jūsų plaučius. Tai ramina jūsų mintis ir valo kvėpavimą.
Kvėpavimo pratimas suteikia ramybės ir ramybės jūsų galvoje.
2. Kapalbhati Pranayama (kaukolės spindintis kvėpavimas)
istock
„Kapalbhati Pranayama“ arba „Kaukės spindintis kvėpavimas“ yra kvėpavimo technika, kuri suteiks jums blizgančią galvą ir ryškų intelektą, reguliariai praktikuojant. Tai „šatinė“ krija, kuri iš organizmo išskiria toksišką orą. Žodis „Kapalbhati“ reiškia šviečiančią galvą. „Kapal“ reiškia kaktą, o „Bhati“ - švytėjimą.
Kaip praktikuoti Kapalbhati Pranayama
Atsisėskite į Sukhasaną ir uždėkite delnus ant kelių. Sutelkite dėmesį į savo pilvo sritį.
Įkvėpkite giliai per nosį, užpildydami plaučius oru.
Kvėpuokite ramiai ir sąmoningai. Patraukite skrandį link stuburo. Uždėkite ranką ant pilvo ir pajuskite, kaip raumenys susitraukia.
Atsipalaidavę nuo susitraukimo, iškvėpkite greitai ir greitai. Kai tai darysite, pasigirs šnypštimas. Po to yra automatinis įkvėpimas.
Pratinkite vieną „Kapalbhati“ raundą, kurį sudaro 20 kartų įkvėpimas ir iškvėpimas. Po vieno rato užmerkite akis Sukhasanoje ir stebėkite savo kūną.
Kapalbhati Pranayama nauda
Kapalbhati ramina jūsų smegenis ir atjaunina kūną. Kvėpavimo technika pagerina jūsų atmintį ir koncentracijos galią.
Norėdami sužinoti daugiau apie kvėpavimo techniką, spustelėkite čia - Kapalbhati Pranayama.
Kitas žingsnis yra „Dharana“ arba koncentracija su viena smaile.
Dharanos metodas
Dharana moko protą sutelkti dėmesį į vieną energijos centrą, sutelkiant dėmesį į vieną objektą, pojūtį ar mantrą. Kai tik galvojate apie bangavimą, jūs jį sugrąžinate į daiktą, pojūtį ar mantrą.
Pvz., Kai laikote maldos karoliukus, kiekvienu prisilietusiu karoliuku susigrąžinsite koncentraciją į dabartinę akimirką.
Mūsų galvoje daug minčių ir idėjų. Mokėjimas juos kontroliuoti ir neleisti jiems paveikti jūsų dėmesio yra iššūkis, kurį turėtumėte priimti per Dharaną.
Kaip daryti Dhyana jogą?
Kai jūsų kūnas taps imlus asanoms, protas bus patobulintas pranajama ir visa jūsų mokoma pakartotinai sutelkti dėmesį į dharaną, jūs pamažu nuslysite į dhjaną arba būseną, kai suvokiate egzistavimą.
Dhyanos suvokimas yra tarsi upė, tekanti be pauzės. Kai vėl ir vėl sutelksite dėmesį į grįžimą į dabartinę akimirką, jis galiausiai lieka dabartyje be jokios pauzės, kai patiriate Dhjaną arba gryną ir visišką suvokimą dabartyje.
Dabar atsakykime į keletą įprastų „Dhyana“ jogos klausimų.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Kaip dažnai aš praktikuoju „Dhyana“ jogą?
Dhyana joga yra tęstinis procesas. Norint pasiekti Dhyana būseną ir likti joje, reikia reguliariai praktikuoti Dhyana jogos pozas, pranajamą ir vienkartinę koncentraciją.
Kur galėčiau išmokti Dhyana jogos?
Daugelis sertifikuotų jogos institutų visame pasaulyje moko tave šiame procese, tačiau galiausiai viskas priklauso nuo tavęs, kaip stengtis ir pasiekti geresnę būseną per dhyana jogą.
Nėra nieko panašaus pasilikti dabartinėje akimirkoje ir ją visiškai suvokti. Daugelis mūsų problemų kyla dėl to, kad mus vargina ir užklumpa praeitis arba galvojame, kas gali nutikti ateityje. Dhyana joga yra kelias, kuris padės jums vengti praeities ir mėgautis dabartimi. Imkitės šio proceso, nes tai padės pagerinti jūsų gyvenimą.