Turinys:
- Turinys
- Kas yra odos atspalvis? Kodėl tai svarbu?
- Kokie yra skirtingi odos atspalvių tipai?
- Kaip sužinoti savo odos atspalvį
- 1. Tikrinti venas
- 2. Papuošalų testas
- 3. Patikrinkite odą tiesiog už ausų
- 4. Patikrinkite, kaip jūsų oda elgiasi po saule
- 5. Atlikite spalvų testą
- Kaip išsirinkti tinkamą pagrindą savo potonei
- 1. Vėsesnėms potekstėms
- 2. Šiltoms potekstėms
- 3. Neutralioms potekstėms
- 4. Alyvuogių tonams
- Žinokite savo spalvas: kurios spalvos geriausiai tinka kurios odos atspalviui?
- „Cool Undertones“
- Šiltos potekstės
- Neutralus atspalvis
- Alyvuogių pustoniai
Ar kada susimąstėte, kodėl tas lūpų atspalvis atrodė nuostabiai jūsų draugui, bet jums visai netiko? Kodėl pagrindo atspalvis, kuris, matyt, manėte, buvo tinkamas jums, pasirodė netinkamas pasirinkimas? Priežastis yra ta, kad jie nepapildo jūsų odos atspalvio. Suprasti savo odos atspalvį yra būdas prikalti nepriekaištingą išvaizdą. O rasti savo nėra taip sunku, kaip jūs manote. Pradėkime.
Turinys
- Kas yra odos atspalvis? Kodėl tai svarbu?
- Kokie yra skirtingi odos atspalvių tipai?
- Kaip sužinoti savo odos atspalvį
- Kaip išsirinkti tinkamą pagrindą savo potonei
- Žinokite savo spalvas: kurios spalvos geriausiai tinka kurios odos atspalviui?
Kas yra odos atspalvis? Kodėl tai svarbu?
„Shutterstock“
Prieš pradėdami suprasti odos atspalvio sąvoką, turite žinoti, kad ji visiškai skiriasi nuo jūsų odos paviršiaus tono. Pažvelgus į veidrodį, jūsų oda gali pasirodyti dramblio kaulo, šviesios, vidutinės, įdegio arba tamsi. Tokia yra jūsų odos paviršiaus spalva. Tonas yra jūsų odos spalva, esanti tiesiai po ja. Nors jūsų odos spalva gali būti tokia pati kaip ir bet kurio kito, jūsų odos atspalvis gali būti ne tas pats. Ir tai daro skirtumą.
Kai tik renkatės naują lūpdažį, pagrindą ar suknelę, jus traukia jo spalva ir tai, kiek ji gerai atrodo (prie prekystalio ar kam nors kitam). Tokie „meilės iš pirmo žvilgsnio“ yra gana įprasti daugumai iš mūsų. Bet kai išbandai save, pamatai, kad tau tai atrodo ne taip. Dažniausiai esate sutrikęs, kodėl taip nutinka. Taip yra dėl to, kad jis jums neatrodys gerai, nebent jis atitiks jūsų odos atspalvį.
Dabar, kai žinote, kodėl svarbu žinoti jūsų odos atspalvį, pabandykime išsiaiškinti, koks yra jūsų odos atspalvis. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite žinoti skirtingus odos atspalvius.
Atgal į TOC
Kokie yra skirtingi odos atspalvių tipai?
Tradiciškai odos atspalviai yra trijų tipų:
- Šiltas atspalvis
Priskiriate šiai kategorijai, jei turite geltonos, persiko ar auksinės odos atspalvį.
- Kietas atspalvis
Jūs pateksite į šią kategoriją, jei turite rausvą, rausvą ar mėlyną odos atspalvį.
- Neutralus atspalvis
Tai tinka tiems, kurie turi geriausias iš abiejų pasaulių - tiek šilto, tiek šalto atspalvio mišinį.
Nors tai yra trys pagrindinės odos atspalvių kategorijos, kai kurie žmonės nepriklauso nė vienai iš trijų kategorijų - ir ši kategorija vadinama alyvuogių potekste. Žmonės dažnai linkę painioti alyvuogių atspalvį su neutraliu atspalviu. Tačiau iš tikrųjų alyvuogių atspalvis labai skiriasi ir turi specifinių savybių. Jis turi šiek tiek geltonos ir žalsvai pilkos spalvos atspalvį, todėl jis yra unikalus.
Paplitusi klaidinga nuomonė, kad dailiosios lyties atstovės turi šaltą atspalvį, o tamsiaodžiai - šiltą. Tai gali būti ir atvirkščiai. Štai kodėl prieš perkant makiažo pagrindą ir kitus makiažo produktus labai svarbu rasti savo atspalvį. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip nustatyti jūsų odos atspalvį.
Atgal į TOC
Kaip sužinoti savo odos atspalvį
Yra keli būdai sužinoti jūsų odos atspalvį:
1. Tikrinti venas
„Shutterstock“
Tai greičiausias būdas nustatyti jūsų odos atspalvį. Pažiūrėkite, ar venos matomos ant riešo. Jei jie yra, pažiūrėkite, kuri spalva vyrauja. Gali būti keli scenarijai:
- Jei venos atrodo žalsvos, turite šiltą atspalvį.
- Jei venos atrodo melsvos arba purpurinės, turite šaltą atspalvį.
- Jei negalite nustatyti venų spalvos arba jos atitinka jūsų odos spalvą, greičiausiai turite neutralų arba alyvuogių atspalvį.
2. Papuošalų testas
„Shutterstock“
Auksinius ir sidabrinius papuošalus laikykite prie odos (arba padėkite ant riešo). Jei iš aukso papuošalų atrodote gerai, turite šiltų ar alyvuogių atspalvių. Jei rožinio aukso, platinos ar sidabro papuošalai jums atrodo labiau glostantys, turite šaltesnį atspalvį. Tačiau, jei tiek auksiniai, tiek sidabriniai papuošalai jums atrodo gerai, turite neutralų atspalvį.
Šį bandymą galite atlikti su aukso / geltonos ir sidabro spalvos folijomis. Laikykite juos prie odos (po vieną). Patikrinkite folijos atspindį ant odos. Jei jūsų oda spindi nuo auksinės / geltonos folijos, turite arba šiltą, arba alyvuogių atspalvį. Ir jei jis šviečia sidabro folija, jūs turite kietą potekstę. Jei jūsų oda gerai atrodo prieš abi folijas, turite neutralų atspalvį.
3. Patikrinkite odą tiesiog už ausų
„Shutterstock“
Paprašykite savo draugo patikrinti sritį už ausies.
- Jei jis gelsvas, turite šiltą atspalvį.
- Jei jis yra rožinis ir šiek tiek rausvas, turite šaltą atspalvį.
4. Patikrinkite, kaip jūsų oda elgiasi po saule
„Shutterstock“
Ar lengvai įdegate? Arba jūsų oda lengvai dega po saule? Jei lengvai įdegiate, bet oda niekada taip lengvai nedega, turite šiltą potekstę. Tokiais atvejais oda dažnai atrodo šiek tiek gelsva (jei esate teisinga) ir alyvuogių pusėje (jei jūsų odos atspalvis yra tamsus).
Tačiau, jei lengvai nusideginate saulėje, bet vos neįgaunate, tikėtina, kad turite šaltesnį atspalvį. Tokiais atvejais oda dažnai tampa rausva arba rausva.
5. Atlikite spalvų testą
„Shutterstock“
Laikykite prie odos įvairių spalvų drabužius. Geriau juos dėvėti ir atsistoti prieš veidrodį. Tu turi:
- Kietas atspalvis: jei gerai atrodote purpurine, juoda, smaragdo, ryškiai mėlyna, levandų ir rausva spalva.
- Šiltas atspalvis: jei gerai atrodote alyvuogių žalia, ruda, koralų, oranžinė, gintaro, geltona, persikų ir panašių atspalvių.
- Neutralus atspalvis : jei atrodote gerai bet kokiu atspalviu, kurį dėvite.
- Alyvuogių atspalvis: jei atrodote gerai žalia, violetinė, rožinė ir beveik bet kokios spalvos, išskyrus pastelinius atspalvius.
Taigi, kaip pasirinkti tinkamą pagrindo atspalvį? Negalima eiti pagal rausvą ar rausvą atspalvį ant skruostų. Užuot priderinę pagrindą prie savo odos tono, pabandykite jį suderinti su savo atspalviu. Lengviausias būdas yra tai - nuplėškite pamatą ant savo žandikaulio linijos, o jei jis išnyks, jis jums tiks.
Tačiau galite išbandyti dar keletą gudrybių. Prieš išbandydami šias gudrybes įsitikinkite, kad sėdite gerai apšviestoje vietoje, kitaip sunku pamatyti, ar pamatai atitinka jūsų odos atspalvį.
Atgal į TOC
Kaip išsirinkti tinkamą pagrindą savo potonei
„Shutterstock“
1. Vėsesnėms potekstėms
Žmonės, turintys vėsesnį atspalvį, aplink T zoną dažniausiai turi rausvą arba rausvą paviršiaus toną. Taigi, jums reikia pagrindo, kuris galėtų jį šiek tiek sušildyti. Jei esate teisingesnis, galite pasirinkti dramblio kaulo pagrindo mišinį, kuriame yra tik geltonos spalvos atspalvis. Nebijokite sumaišyti savo pamatų. Geltonas atspalvis padeda subalansuoti rausvą arba raudoną paviršiaus toną. Tačiau laikykitės atokiau nuo atspalvių, kurie jūsų odą paverčia auksine spalva.
2. Šiltoms potekstėms
Paprastai žmonių, turinčių šiltą atspalvį, odos atspalvis yra nuo persiko iki aukso smėlio spalvos (jei esate teisingesnės pusės). O jei jūsų odos atspalvis yra šiek tiek tamsesnis, jis atrodo labiau panašus į medų arba su auksiniu atspalviu. Eikite į fondus, kurie turi šiek tiek aukso ar geltonos spalvos atspalvį.
3. Neutralioms potekstėms
Palaiminti tie, kurie turi neutralią potekstę.
Tokie odos tipai paprastai neturi jokio konkretaus geltonos ar rausvos spalvos atspalvio. Paprastai jie svyruoja nuo labai šviesios iki gilesnės kavos atspalvio, ant odos nėra akivaizdžių auksinių, raudonų, rausvų ar medaus užuominų. Pasirinkite pagrindą, kuris subtiliai linktų į auksinį atspalvį. Venkite bet ko, kas jūsų odą paverčia geltona, auksine, rausva ar raudona.
4. Alyvuogių tonams
Taigi, jūsų oda yra žalių ir geltonų atspalvių mišinys. Dažniausiai alyvuogių, kurių spalva yra per maža, paviršiaus atspalvis svyruoja nuo labai lengvos iki vidutinio įdegio bronzos. Tai dažnai klaidingai suprantama kaip kietas potekstė. Tačiau alyvuogių spalvos žmonės turi labai subtilų žalsvą atspalvį, kuris atrodo neįtikėtinai gražus dėl savo šalto įdegio bronzos tono. Lygiai taip pat, kaip ir neutralūs žmonės, rinkitės pagrindą, kuris labai subtiliai linkęs į auksinį. Venkite bet kokio pagrindo atspalvio, kuris jūsų odą paverčia auksine, geltona, šaltai raudona ar rausva.
Tikrindami pagrindą, naudokite Q patarimą, kad jį užteptumėte ant skruostikaulių, šalia žandikaulio linijos ir aplink nosį. Paimkite veidrodį ir patikrinkite jį esant natūraliai šviesai. Jei pamatai dings jūsų odoje, tai jums.
Dabar dauguma makiažo prekių ženklų turi pagrindo atspalvių diapazonus, tokius kaip šviesus, šviesus, smėlio, neutralus, vidutinis ir tamsus. Tačiau kaip su lūpų atspalviais ir akių šešėliais? Paimkite užuominas iš šio skyriaus.
Atgal į TOC
Žinokite savo spalvas: kurios spalvos geriausiai tinka kurios odos atspalviui?
„Shutterstock“
„Cool Undertones“
- Jei esate lengvas (teisingesnėje pusėje): galite eksperimentuoti su minkštais, rausvais ir prislopintais mauvais bei bet kokia drąsi ir ryškia spalva. Tačiau įsitikinkite, kad jūsų ryškios spalvos turi melsvą ar purpurinį atspalvį.
- Jei tamsiai kietas: galite eiti šiek tiek drąsiau. Išbandykite rožinę fuschia, gilią slyvą ir aguoną. Tačiau rinkitės mėlynos spalvos spalvas.
Šios spalvos puikiai pasirodys jūsų lūpose. Tačiau, jei norite šešėlių, išbandykite tokias spalvas kaip giliai violetinė ir pilka.
Šiltos potekstės
- Jei esate šviesiai šiltas (teisingesnėje pusėje): rinkitės šviesesnius atspalvius, jei norite saulės nubučiuotų rožinių, šiltų ir smėlingų neutralių. Rinkdamiesi tamsesnius atspalvius pagalvokite apie raudonus, sodrų vyną, uogas ir plytų raudoną.
- Jei esate tamsiai šiltas (tamsesnėje pusėje): pagalvokite apie šiltus ir gilius bordo bei mandarino rausvus ir apelsinus. Net ugningos raudonos spalvos atrodys nuostabiai jūsų lūpose.
Dėl šešėlių ir bronzantų kreipkitės į gyvybingus koralus, rudus neutralius ar žemės atspalvius rudus, auksinius, persikinius rausvus ir oranžinius raudonus. Net metalinės bronzos gali paversti jus diva.
Neutralus atspalvis
Jūs turite laisvę dėvėti viską, ko norite. Sukurkite dramą ant veido, sukdami gilius purpurinius ir auksinius šešėlius su oranžinės ir raudonos spalvos šuoliais. Žaisk savo vaizduote ir kūrybiškumu, nesijaudindamas, kad atrodai sutrikęs.
Alyvuogių pustoniai
Nedidelė spalvų užuomina gali sužibėti alyvuogių odoje. Tokie atspalviai kaip rožinė rožinė, šiltas persikas, karališkoji mėlyna, gili slyva, deginta oranžinė spalva ir safyras gali priversti jus švytėti. Lūpų dažams galite rinkti vyno raudonąsias, spanguolių ar gilias rausvas. Net koralų atspalviai ir atspalviai su rausvu atspalviu jums atrodys gerai. Tačiau kaip ir žmonės, turintys neutralų atspalvį, galite sportuoti bet kokia spalva. Tau pasisekė!
Tinkamų atspalvių pasirinkimas gali pagyvinti jūsų odą. Bet tai priklauso nuo jūsų noro sužinoti, kas jums tinka, o kas ne. Štai kur jums gali padėti rasti odos atspalvį. Tinkamo makiažo ir tinkamų spalvų parinkimo nereikėtų vertinti lengvabūdiškai. Juk nenorite dėti į veidą to, kas jūsų neglosto. Dienos pabaigoje viskas priklauso nuo jūsų asmeninių nuostatų.
Atgal į TOC