Turinys:
- Turinys
- Kas yra cheminis pilingas?
- Kokie yra cheminio pilingo tipai?
- Kokie yra cheminio pilingo pranašumai?
- Cheminės žievelės: ingredientai, kurių reikia ieškoti
- Ar yra kokių nors cheminių šveitimo šalutinių poveikių?
- Kaip atlikti cheminį pilingą namuose
- 1 žingsnis: Išvalykite veidą
- 2 žingsnis: apsaugokite jautrias dalis
- 3 žingsnis: „Apple“ cheminio šveitimo tirpalas
- 4 žingsnis: palikite jį įjungtą laikui, kurį rekomenduoja gamintojas
Norite atsikratyti nuobodžios odos? Arba išnyksta amžiaus dėmės ir strazdanos? Ar norite pagerinti odos struktūrą? Nesvarbu, ar ieškote tik vienos iš šių problemų, ar visų jų sprendimo, atsakymas yra cheminis žievelės gydymas.
Ekspertai jį vertina kaip vieną efektyviausių odos priežiūros sprendimų. Geriausia tai, kad tai galite padaryti namuose! Šiame straipsnyje aptariama viskas, ką reikia žinoti apie cheminį pilingą namuose. Pradėkime!
Turinys
- Kas yra cheminis pilingas?
- Kokie yra cheminio pilingo tipai?
- Kokie yra cheminio pilingo pranašumai?
- Cheminės žievelės: ingredientai, kurių reikia ieškoti
- Ar yra kokių nors cheminių šveitimo šalutinių poveikių?
- Kaip atlikti cheminį pilingą namuose
- Kaip prižiūrėti odą po cheminio šveitimo
Kas yra cheminis pilingas?
„Shutterstock“
Cheminė žievelė - tai gydymas, kurio metu jūsų odai šveisti naudojamas cheminis tirpalas. Ant jūsų odos tepama cheminė medžiaga, dėl kurios audiniai žūva (kontroliuojant), o tai nulemia viršutinį odos sluoksnį. Nulupus sluoksnį, atsinaujina naujas odos sluoksnis, kuris yra lygesnis, mažiau raukšlėtas ir geresnis už jūsų seną odą. Nauja oda paprastai yra gana jautri, tačiau ji visiškai užgyja per kelias dienas.
Atsižvelgiant į sukurtos žaizdos gylį, cheminės žievelės iš esmės skirstomos į tris rūšis.
Atgal į TOC
Kokie yra cheminio pilingo tipai?
„Shutterstock“
Cheminės žievelės skirstomos į:
- Paviršinės žievelės
Šio tipo cheminės žievelės neprasiskverbia per odą už epidermio (viršutinio sluoksnio). Jis yra ypač švelnus ir švelniai nušveičia tik išorinį jūsų odos sluoksnį. Jei jūsų oda šiek tiek pakinta arba norite pagerinti šiurkščios odos struktūrą, ši jums tinka. Paprastai šio tipo cheminėms žievelėms naudojama alfa hidroksi rūgštis, salicilo rūgštis (mažo stiprumo) arba bet kuri kita švelni rūgštis.
- Vidutinės žievelės
Šios žievelės cheminės medžiagos kerta epidermį ir pasiekia aukščiausią dermos lygį (vidurinį odos sluoksnį). Vidutinės žievelės paprastai naudojamos tokioms ligoms gydyti kaip amžiaus dėmės, raukšlės, smulkios linijos ir vidutinio sunkumo spalvos pakitimai. Ši žievelė taip pat padeda išlyginti jūsų šiurkščią odą ir gydyti bet kokį priešvėžinį odos augimą. Glikolio rūgštis (didelis procentas), trichloracto rūgštis ir Jessnerio žievelės patenka į šią kategoriją.
- Gilios žievelės
Kaip rodo pavadinimas, gilios žievelės prasiskverbia į dermą ir pasiekia giliausią jūsų odos sluoksnį. Jie naudojami sekliems randams, strazdanoms, senatvinėms dėmėms, gilioms raukšlėms, odos spalvos pakitimams ir vidutinėms linijoms gydyti. Giliam šveitimui naudojamos fenolio ir trichloracto rūgšties žievelės (didelis procentas). Procedūra gali būti atliekama ne dažniau kaip kartą per metus, ją atlikti turėtų profesionalas.
Teisingai atliktas cheminis šveitimas gali dramatiškai pakeisti odą ir suteikti jai jaunatvišką išvaizdą. Štai keletas cheminio pilingo privalumų.
Atgal į TOC
Kokie yra cheminio pilingo pranašumai?
„Shutterstock“
Be to, kad pagerinsite odos struktūrą, cheminės žievelės gali daug nuveikti jūsų odai.
- Padaro jūsų sausą odą lygesnę
- Sumažina pigmentaciją
- Pašalina dėmes
- Mažina spuogus
- Sumažina lengvų saulės pažeidimų požymius
- Jaunesnės išvaizdos oda
- Pašalina lengvą dėmėtumą
Be to, jis turi mažiau laiko atsigauti.
- Smulkios linijos tampa mažiau pastebimos
- Pašalina randus ir apgamus
- Sumažina pigmentaciją
- Pašalina senus spuogų randus
- Sumažina sausą odą
- Sumažina saulės pažeidimų ir dėmių požymius
- Gaivi ir jaunesnės išvaizdos oda
- Pašalina ikivėžinius ataugas
- Sumažina gilių spuogų randus
- Pašalina spuogus
- Pašalina gilias raukšles
- Sumažina amžiaus vietas
- Lygesnė ir jaunesnės išvaizdos oda
- Ilgalaikiai rezultatai
Visų pirma, gilus cheminis pilingas yra vienkartinis gydymas, turintis ilgalaikį poveikį jūsų odai.
Cheminės žievelės, kurias žmonės naudoja namuose, dažniausiai yra paviršinės. Jei namuose darote vidutinę žievelę, turite būti labai atsargūs. Geriau nerizikuoti, jei pirmą kartą atliekate cheminį pilingą namuose. Renkantis cheminę žievelę, ingredientų sąrašas gali būti išsamus ir painus. Jei esate pradedantysis, čia yra trumpas ingredientų, kuriuos galite pasirinkti, vadovas.
Atgal į TOC
Cheminės žievelės: ingredientai, kurių reikia ieškoti
„Shutterstock“
Štai ingredientai, kurių reikia ieškoti perkant chemines žieveles.
- Fermento žievelės
Jie yra nepaprastai lengvi, nes juose yra vaisių fermentų mišinio. Jie švelniai nušveičia viršutinį odos sluoksnį ir patikslina odos poras. Fermentų žievelės puikiai tinka visiems, turintiems jautrią odą, ir tiems, kurie netoleruoja rūgščių.
- Pieno rūgštis
Pieno rūgšties žievelėse paprastai yra alfa hidroksi rūgščių (AHA) ir jos yra labai švelnios. Jie tinka pradedantiesiems ir padeda išlyginti odą bei gydyti smulkias raukšles, smulkias raukšleles ir švelnų spalvos pakitimą (1). Jie taip pat labai drėkina.
- Mandelių rūgštis
Mandelių rūgštis turi anti-senėjimo naudą ir yra labai veiksminga pašalinant negyvas odos ląsteles. Tai padeda pagerinti jūsų odos struktūrą ir sumažinti raukšles bei smulkias raukšleles. Tai taip pat padeda sumažinti hiperpigmentaciją (2). Jis gerai veikia kartu su salicilo rūgštimi.
- Salicilo rūgštis
Salicilo rūgštis plačiai naudojama spuogams gydyti. Naudojant šveitimo tirpalus, salicilo rūgštis įsigeria į jūsų odos poras ir jas atkemša. Skirtingai nuo AHA ir glikolio rūgšties, ši rūgštis nepadarys jūsų odos jautrios saulės spinduliams (3). Salicilo rūgštis padeda gydyti melasmą, strazdanas, hiperpigmentaciją ir saulės žalą.
- Glikolio rūgštis
Lyginant su visais aukščiau paminėtais ingredientais, glikolio rūgštis yra šiek tiek stipresnė. Tai yra ir paviršinis, ir vidutinis žievelė, atsižvelgiant į naudojamos rūgšties procentą. Tai ne tik patobulina jūsų odos struktūrą, bet ir sumažina raukšlių bei randų atsiradimą ir paryškina odos tonusą (4).
- Jessnerio žievelė
Ieškodami cheminių žievelių produktų, tikrai susidursite su šiuo pavadinimu. Jessnerio žievelė daugiausia yra trijų ingredientų derinys: pieno rūgštis, salicilo rūgštis ir rezorcinolis. Tai gana veiksminga gydant hiperpigmentaciją ir spuogus. Tai tinka riebiai odai. Tačiau jei turite sausą odą, ši žievė gali ją sausinti. Po šios žievelės nepamirškite sekti drėkinamuoju kremu.
- Trichloracto rūgštis arba TCA žievelės
Tai taip pat yra vidutinio stiprumo žievelė ar ingredientas, tačiau jis yra stipresnis nei visi aukščiau paminėti ingredientai. Tai gerai tinka hiperpigmentacijai, saulės pažeidimams, raukšlėms, spuogų randams ir strijoms gydyti (5).
Be abejo, rizikuojama apdoroti cheminę žievelę. Nors švelniai ir paviršutiniškai nuluptos žievės gali neturėti reikšmingos rizikos, gilios cheminės žievelės kelia daugybę pavojų. Tačiau nepamirškite, kad rizika priklauso nuo jūsų odos tipo, naudojamo žievelės tipo ir to, kaip oda į tai reaguoja.
Atgal į TOC
Ar yra kokių nors cheminių šveitimo šalutinių poveikių?
„Shutterstock“
Cheminis šveitimas gali sukelti šį šalutinį poveikį:
- Odos paraudimas: iškart po gydymo pastebėsite odos paraudimą. Šis paraudimas gali trukti kelias savaites ar mėnesius, priklausomai nuo jūsų gydymo intensyvumo.
- Randai: tai yra dar viena svarbi cheminių žievių problema. Yra tikimybė, kad ant veido gali atsirasti randų. Štai kodėl į cheminį pilingą reikėtų žiūrėti labai rimtai ir tai daryti vadovaujant odos priežiūros specialistui.
- Odos infekcija: cheminis šveitimas, jei tai daroma netinkamai, gali sukelti grybelinę ar bakterinę infekciją, įskaitant herpeso virusą.
Cheminės žievelės NĖRA skirtos visiems. Jūs negalite atlikti cheminio pilingo, jei:
- vartojate izotretinoino vaistus nuo spuogų (arba vartojote juos per pastaruosius šešis mėnesius).
- turite tamsią veido spalvą.
- Jums yra buvę keloidai (randų audinių peraugimas).
- turite nenormalią odos pigmentaciją.
- sergate opalige dažnai arba anksčiau sirgote opalige.
Prieš pradėdami intensyvų cheminį pilingą, pasitarkite su gydytoju. Nors cheminis pilingas namuose yra gana lengvas ir neturi jokio pagrindinio šalutinio poveikio, prieš naudodamas bet kokią stiprią cheminę medžiagą ant odos geriau pasitarkite su gydytoju.
Dabar, kai žinote apie galimą cheminio pilingo šalutinį poveikį, pateikiame keletą patarimų, kaip tai padaryti namuose.
Atgal į TOC
Kaip atlikti cheminį pilingą namuose
„Shutterstock“
Visada atlikite pleistro testą, kad patikrintumėte, ar esate alergiškas kuriai nors cheminei medžiagai. Net jei prieš tai atlikote cheminį šveitimą, atlikite pleistro testą kiekvieną kartą. Norėdami atlikti pleistro testą:
- Paimkite nedidelį produkto kiekį ir uždėkite jį ant vidinės rankos arba ant riešo.
- Palikite jį 24-48 valandoms. Pažiūrėkite, kaip reaguoja jūsų oda.
- Po 48 valandų pašalinkite ir palaukite dar dvi dienas, kad įsitikintumėte, jog tai nesukelia uždelstos reakcijos.
Jei atlikus pleistro testą jūsų oda yra gera, atlikite cheminę žievelę. Jei jį naudojate pirmą kartą, pradėkite nuo mažiausios įmanomos koncentracijos. Galite palaipsniui didinti koncentraciją, kai oda pripranta prie rūgšties. Pirmiausia galite naudoti 8% TCA, 30% pieno rūgšties arba 30% glikolio rūgšties. Jei naudojate bet kokius produktus, kurių pagrindą sudaro tretinoinas, prieš pradėdami naudoti cheminę žievelę, nustokite juos naudoti savaitę.
Dabar aptarkime, kaip jūs galite atlikti cheminį pilingą namuose.
1 žingsnis: Išvalykite veidą
Prieš tepdami cheminio šveitimo tirpalą, nuvalykite veidą švelniu ir be muilo valikliu.
2 žingsnis: apsaugokite jautrias dalis
Tokios zonos kaip oda aplink akis, lūpų kampučiai ir šnervės yra labai jautrios. Ant jų tepkite vazeliną, kad apsaugotumėte juos nuo rūgšties.
3 žingsnis: „Apple“ cheminio šveitimo tirpalas
Cheminiu tirpalu tepkite veidą naudodami Q patarimą, medvilninį tamponą ar medvilnės kilimėlį. Pradėkite nuo mažiau jautrių sričių, tokių kaip kaktos, skruostų ir smakro oda, tada patepkite nosį ir kaklą.
4 žingsnis: palikite jį įjungtą laikui, kurį rekomenduoja gamintojas
Laukimo laikas skiriasi nuo ingredientų. Tačiau visada saugu jį laikyti mažiau nei