Turinys:
- Valgyk sąmoningai
- 1. Ar bandėte protarpinį badavimą?
- 2. Baltymai, riebalai ir maistinės skaidulos - geriausias derinys
- 3. Gerkite pakankamai vandens
- 4. Praktikuokite porcijos valdymą
- 5. Gaukite mažai cukraus ir druskos
- 6. Dirbtiniai saldikliai? Negali būti!
- 7. Atsargiai su padažais ir padažais
- 8. Apribokite alkoholio vartojimą
- 9. Detox kartą per savaitę
- 10. alkanas? Atlikite brokolių testą
- Tegul kalorijos eina
- 11. Greitas ėjimas
- 12. Stresas? Bėk!
Svorio metimas gali būti keblus, ypač jei esate moteris. Hormoniniai pakilimai ir nuosmukiai, menopauzė, stresas, gimdymas, kūno tipas, operacijos ir (arba) vaistai gali padaryti jūsų medžiagų apykaitą vangų. Laimei, yra būdų, kaip galite perjungti savo kūną į riebalų deginimo režimą.
Perskaitykite 21 efektyvų svorio metimo patarimą, kuris padės jums visą gyvenimą. Geriausia dalis? Tai net nepajus „plano“. Pradėkime!
Valgyk sąmoningai
1. Ar bandėte protarpinį badavimą?
„Shutterstock“
Ne? Tu privalai! Su pertraukomis nevalgius ar IF daro stebuklus moterims (ir vyrams). Pakaitinis maitinimo ir nevalgymo laikas padeda sumažinti cukraus, MTL cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje (1). Tai labai naudinga lieknėjimui ir gerai medžiagų apykaitai palaikyti. apie tai čia.
Pasitarkite su savo gydytoju prieš bandydami protarpinį badavimą, jei sergate cukriniu diabetu, hipoglikemija, padidėjusiu kraujospūdžiu ar bet kokia kita liga.
Pastaba: Ši dieta visada turi būti vykdoma prižiūrint dietologui. Jei atliksite neteisingai, galite nematyti norimų rezultatų, nes tikrasis planas skirtis kiekvienam asmeniui.
2. Baltymai, riebalai ir maistinės skaidulos - geriausias derinys
Kiekvieną kartą, kai valgote, vartokite visų trijų maisto grupių derinį. Štai kodėl.
Baltymai yra žmogaus kūno statybiniai elementai. Iš hormonų, raumenų, fermentų, plaukų, odos ir nagų - viskas pagaminta iš baltymų. Vartodami pakankamą kiekį baltymų (1,2 g - 1,6 g baltymų 1 kg kūno svorio), jūs galėsite savo kūnui sukurti liesą raumenų masę, paskatinti raumenis atsigauti po treniruotės ir padidinti sotumą (2), (3), (4)), (5).
Sveiki riebalai yra priešuždegiminiai. Tylus jūsų kūno uždegimas gali sukelti toksinų kaupimąsi, o tai gali sukelti nutukimą. Norėdami sumažinti kūno uždegimą, vartokite riebią žuvį, omega-3 riebalų rūgštis, riešutus, sėklas, avokadą, alyvuogių aliejų, avokadų aliejų ir ghee (skaidrintą sviestą). Peržiūrėkite šią 5 dienų „Apple“ dietą.
Daržovės, vaisiai, rudieji ryžiai, juodieji ryžiai, avižos, skaldyti kviečiai, kviečiai, kvinoja ir soros yra geri maistinių skaidulų šaltiniai . Tai padeda padidinti sotumą, pagerina virškinimą ir išvalo toksinus (7). Tai savo ruožtu padidina medžiagų apykaitą. Spustelėkite čia, kad gautumėte maistinių skaidulų maisto produktų, kuriuos galite vartoti, sąrašą.
3. Gerkite pakankamai vandens
Negerti pakankamai vandens gali būti viena iš priežasčių, kodėl jūs neprarandate nepageidaujamo flabo. Vanduo padeda drėkinti kūną ir išvalyti toksinus. Tai savo ruožtu padeda pagerinti medžiagų apykaitą ir skatina svorio kritimą.
4. Praktikuokite porcijos valdymą
Porcijų kontrolė yra svarbiausia norint numesti svorį, neatimant skanaus maisto. Tai iš esmės reiškia apriboti vartojamų maisto produktų kiekį. Kontroliuodami porcijas, kilogramai gali atsikratyti kaip magija.
Taip pat galite mėgautis kaloringais maisto produktais ribotais kiekiais. Bet jūs turite išlaikyti bendrą dienos kalorijų kiekį. Jei numesti svorio turėtumėte suvartoti 1500 kalorijų per dieną, įsitikinkite, kad neperžengiate šios ribos.
5. Gaukite mažai cukraus ir druskos
„Shutterstock“
Tiek cukrus, tiek druska yra dideli kiekiai. Ir, spėk kas? Daugelis iš mūsų kalti, kad maiste vartojame per daug cukraus ir druskos.
Druskos perteklius maiste sukelia vandens sulaikymą organizme. Jei nebus kontroliuojamas, kraujospūdis gali pakilti. Kita vertus, cukraus perteklius padidina cukraus kiekį kraujyje, sukelia atsparumą insulinui ir organizme kaupiasi kaip riebalai.
Venkite, kad maiste būtų per daug druskos ir cukraus. Taip pat saugokitės paslėptos druskos ir cukraus bulvių plokštelėse, bulvytėse, keptoje vištienoje, marinuotuose agurkėliuose, pyraguose, dešrose, soda, pyraguose, pyragaičiuose, leduose, sūryje, pasukose, sūdytuose riešutuose, česnako druskoje, salierų druskoje, barbekiu padaže, sojos padaže, Vorčesterio padažas, kečupas, saldus čili padažas ir šokoladas.
6. Dirbtiniai saldikliai? Negali būti!
Jei kalorijų skaičiavimas būtų vienintelis dalykas, kuris turėjo įtakos lieknėjimui, gerdami dietinę soda, svorio nepriaugtumėte. Yra daugybė mokslinių tyrimų, kurie neskatina vartoti dirbtinio cukraus. Štai kodėl.
Tai gali sukelti svorio padidėjimą ir smegenų auglį (8). Nėra įtikinamų įrodymų, kad dirbtinis saldiklis naudingas sveikatai.
Ataskaitoje taip pat sakoma: „ Nėščios ir maitinančios moterys, vaikai, diabetikai, migrena ir epilepsija sergantys pacientai yra linkę į neigiamą NNS turinčių produktų poveikį ir turėtų juos naudoti labai atsargiai“ (9).
Patariame vengti dirbtinių saldiklių vartojimo. Vietoj to naudokite medų, jaggery ir tamsiai rudą cukrų.
7. Atsargiai su padažais ir padažais
Padažus ir padažus reikia atskirai paminėti. Nors problema yra ta pati - daug druskos, cukraus, maisto priedų ir maisto konservantų - jas reikia atskirai paminėti, nes mes nekreipiame dėmesio.
Salotos, bulvytės, kepta vištiena, nachos ir viskas, kas skanu, yra dėl padažų ir pagardų. Jei greitai pažvelgsite į maisto produktų etiketes, nustebsite sužinoję, kiek jose yra druskos ir cukraus. Ieškokite cheminių medžiagų, tokių kaip natrio natrio glutamatas, aspartamas, natrio sulfitas, aukštos fruktozės kukurūzų sirupas, sieros dioksidas, kalio bromatas, butilintas hidroksianizolis (BAH) ir butilintas hidroksitoluenas (BHT).
8. Apribokite alkoholio vartojimą
Nesupraskite manęs neteisingai. Kartą, tai yra visiškai gerai. Venkite jo vartoti kiekvieną dieną ir (arba) per daug. Alkoholis organizme virsta cukrumi, kuris kaupiasi kaip riebalai, jei nesudeginate jo dirbdami.
Alkoholis taip pat sukelia dehidraciją, todėl sulėtėja medžiagų apykaita. Išgerkite taurę vyno, jei tikrai norite. Venkite dažno gausaus gėrimo.
9. Detox kartą per savaitę
Detoksingas nebėra pasirinkimas. Maisto įpročiai, maisto kokybė, savaitgalio vakarėliai ir kiti gyvenimo būdai lemia detoksikaciją vieną ar du kartus per savaitę.
Dieną laikykitės sulčių dietos. Sultis gaminkite namuose arba gaukite šaltai spaustas sultis. Nenaudokite minkštimo, jei norite maistinių skaidulų. Jei turite IBS / IBD, perkoškite masę.
Pastaba: daržovių sultys yra geresnis pasirinkimas nei vaisių sultys.
10. alkanas? Atlikite brokolių testą
„Shutterstock“
Kaip dažnai jaučiatės alkani? Jei tai per dažnai, tai yra problema. Vienas paprastas būdas pasakyti, ar jūs tikrai alkanas, ar ne, yra atlikti „brokolių testą“. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įsivaizduoti brokolius, kai jaučiate alkį.
Pagrindinė idėja - gerbkite maistą. Valgyk, kai esi alkanas. Atidžiai stebėkite, ką valgote.
Kitas žingsnis - būti aktyviam. Kuo aktyvesnis esate, tuo geresnė jūsų medžiagų apykaita. Čia yra viskas, ką reikia žinoti.
Tegul kalorijos eina
11. Greitas ėjimas
Vaikščiojimas yra vienas geriausių pratimų, ypač todėl, kad jis lengvai veikia jūsų sąnarius ir širdį. Jei nesate įpratę sportuoti, vaikščiojimas yra puiki vieta pradėti.
Savaitę kasdien vaikščiokite bent 15-20 minučių. Galite pasivaikščioti su šunimi arba pasivaikščioti po vakarienę. Po savaitės laikas sustiprinti savo žaidimą. Pereikite prie greito ėjimo.
Nustatykite laikmatį. Minutę vaikščiokite lėtesniu tempu, o paskui - 30 sekundžių. Iš pradžių veršeliai gali netrukus pradėti mėšlungis. Kelias minutes pailsėkite, bet nepasiduokite.
12. Stresas? Bėk!
Bėgimas yra geriausias jausmas pasaulyje, kai esi įtemptas - tuo labiau, kad tavo smegenys susikaupia