Turinys:
- Kaip dažnai turėtumėte nusiprausti veidą?
- Paini dėl to, ką turėtum daryti? Leisk mums padėti.
- Ar galite pasakyti, ar plaunate veidą? Ženklai, kurių reikia ieškoti
- 1. Jūsų oda jaučiasi sausa ir įtempta
- 2. Jūs vystote išsiveržimus ir bėrimus
- 3. Jūs pradedate spuogus
- 4. Jūsų oda parausta ir pleiskanoja
- Patarimai, kaip tinkamai nusiprausti veidą
- Klaidų, kurių reikia vengti plaunant veidą
- 1. Laikykite per aukštą vandens temperatūrą
- 2. Neteisingo prausiklio naudojimas
- 3. Muilo juostos naudojimas ant veido
- 4. Per ilgas šveitimas
- 5. Veido prausiklio naudojimas makiažui pašalinti
- 6. Veidui valyti naudokite tik makiažo valymo priemones arba makiažo servetėles
- 7. Kūno rankšluosčio naudojimas veidui nuvalyti
- 8. Nenaudokite drėkinamojo kremo iškart po valymo
- Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą odai prausiklį
- 1 šaltiniai
Veido prausimas yra tai, ką tu gali padaryti net miegodamas, ar ne? Tačiau yra tikimybė, kad galite tai persistengti. Tie nemalonūs jūsų veido proveržiai gali būti jūsų veido perplovimo rezultatas. Nors žinome, kad veidą turime reguliariai plauti, kyla klausimas, kaip dažnai tai turėtume daryti? Tęskite atsakymo paiešką.
Kaip dažnai turėtumėte nusiprausti veidą?
„Shutterstock“
Nepriklausomai nuo odos tipo, turite nusiprausti veidą bent kartą per dieną vakare. Tai būtina, nes prieš lipant į lovą reikia pašalinti visą veido makiažą, nešvarumus ir taršos pėdsakus.
Dabar dauguma iš mūsų plauna veidą du kartus per dieną - vieną kartą ryte ir vieną naktį. Nors veido prausimas vakare yra būtinas, kai kurie mano, kad valytis ryte nėra būtina. Kodėl? Taip yra todėl, kad po pabudimo jūs neturite daug ką nuvalyti nuo veido (pavyzdžiui, makiažas ir nešvarumai). Visą naktį jūsų oda gamina natūralius aliejus, kurie yra naudingi jūsų odai. Ryte nusiprausus veidą, šie natūralūs aliejai bus pašalinti. Vadinasi, geriau paprasčiausiai apipilti veidą vandeniu ir ryte praleisti prausiklį.
Kita vertus, du kartus per dieną atliekamos valymo procedūros šalininkai mano, kad net miegant jūsų veidas susiduria su purvu, dulkėmis ir kitais dirgikliais nuo pagalvės užvalkalo ir patalynės. Be to, jūs nematote, kad ore (net ir jūsų namuose) esančios dulkių dalelės gali nusėsti ant jūsų odos. Taigi du kartus per dieną nusiprausti veidą yra būtina.
Amerikos dermatologijos akademijos asociacija siūlo plauti veidą ne dažniau kaip du kartus per dieną ir, žinoma, stipriai prakaitavus (1).
Paini dėl to, ką turėtum daryti? Leisk mums padėti.
Jei iškart pabudus jūsų oda jaučiasi sausa ir pleiskanojanti, valiklio geriau praleisti. Vietoj to, veido valymui galite naudoti veido aliejų. Tai netrukdo natūraliems jūsų veido aliejams ir pašalina ant jo esančius nešvarumus.
Jei turite jautrią odą, galite praleisti prausiklį ir patraukti veido aliejų arba duoti praleisti ir prilipti prie paprasto vandens.
Jei jūsų oda jaučiasi riebi, galite ją nuvalyti švelniu valikliu. Be to, jei sportuojate ir reguliariai lankotės sporto salėje (ar tai būtų ryte, ar vakare), geriau nusiplaukite veidą po treniruotės. Tai padeda išvalyti odos poras ir neleidžia joms užsikimšti. Taip pat galite naudoti švelnias valymo servetėles.
Nors vilioja du ar tris kartus per dieną nusiprausti veidą, nes tai suteikia švaros pojūtį, dažnai esate linkęs jį perplauti, net jei tai yra tik du kartus per dieną! Kaip žinoti, kai persiplauni veidą? Sužinokite kitame skyriuje.
Ar galite pasakyti, ar plaunate veidą? Ženklai, kurių reikia ieškoti
„Shutterstock“
Taip tu gali. Jūsų oda suteiks jums ženklų, kad ją valote labiau nei reikia! Štai ženklai, kurių reikia ieškoti:
1. Jūsų oda jaučiasi sausa ir įtempta
Dažnai klaidinga nuomonė, kad po valymo jūsų oda turėtų jaustis stangri ir sausa. Tai netiesa. Jei jūsų oda taip jaučiasi, tai reiškia, kad naudojate ne tinkamus produktus. Neteisingas prausiklis dažnai nuplauna veidą ir pašalina natūralius aliejus.
2. Jūs vystote išsiveržimus ir bėrimus
Kai jūsų oda yra per daug nuplauta ir jaučiasi sausa ir įtempta, tai reiškia, kad pažeidžiamas natūralus jūsų odos riebalinis barjeras. Jūsų oda yra pažeidžiama nuo dulkių, nešvarumų ir aplinkos dirgiklių, kurie dabar gali lengvai prasiskverbti per viršutinį odos sluoksnį ir sukelti bėrimus.
3. Jūs pradedate spuogus
Džiovinimo produktai apgauna jūsų odą gamindami riebalų perteklių, kuris užkemša odos poras ir sukelia spuogus. Odos drėkinimas ir jos drėkinimas yra vienas iš svarbiausių spuogų gydymo etapų. Mes dažnai nepaisome šio žingsnio ir nesuvokiame, kad dėl sausos odos galime labiau išsiveržti.
4. Jūsų oda parausta ir pleiskanoja
Kaip turėtumėte nusiprausti veidą, kad išvengtumėte šių problemų? Amerikos dermatologijos akademijos asociacija siūlo būdus, kaip teisingai nusiprausti veidą, kad jo neplautų. Patikrinkite juos žemiau.
Patarimai, kaip tinkamai nusiprausti veidą
„Shutterstock“
Tai yra Amerikos dermatologijos akademijos asociacijos rekomendacijos (1):
- Veidui plauti visada naudokite švelnų prausiklį.
- Veidui nuplaukite drungnu vandeniu.
- Pirštų galiukais, tinkline kempine ar skalbimo skudurėliu tepkite prausiklį ant veido.
- Venkite šveitimo, nes tai gali sudirginti jūsų odą.
- Po plovimo nusausinkite veidą minkštu rankšluosčiu.
- Norėdami išvengti dirginimo ir sausumo, tepkite drėkinamąjį kremą.
Tai, kaip jūs plaunate veidą, tikrai turi skirtumų. Dažnai nesąmoningai darome daug klaidų prausdamiesi veidą. Pažvelkite į juos, kad nekartotumėte jų kiekvieną dieną.
Klaidų, kurių reikia vengti plaunant veidą
1. Laikykite per aukštą vandens temperatūrą
Karštas vanduo yra didžiausias jūsų odos priešas. Tai sujaukia natūralų odos barjerą, sukelia sausumą, paraudimą, bėrimus ir kitą žalą. Vietoj to naudokite drungną vandenį.
2. Neteisingo prausiklio naudojimas
Kiekvienam odos tipui reikalingas skirtingas prausiklis (aptariamas vėliau šiame straipsnyje). Be to, atsižvelgiant į konkrečias odos sąlygas (pvz., Egzemą, spuogus ar psoriazę), gali tekti naudoti specializuotus valiklius. Netinkamo prausiklio naudojimas gali sutrikdyti jūsų odos pusiausvyrą ir pakenkti.
3. Muilo juostos naudojimas ant veido
Muilo juosta yra ypač atšiauri jūsų odai. Tai gali išsausinti jūsų odą ir jaustis ištiesta ir įtempta.
4. Per ilgas šveitimas
Kalbant apie odos valymą, svarbu ir laiko trukmė. Per didelis veido šveitimas ar putojimas gali dirginti odą. Veidui plauti neskirkite daugiau nei 20–30 sekundžių.
5. Veido prausiklio naudojimas makiažui pašalinti
Jūsų veido prausiklis nėra makiažo valiklis. Jei manote, kad plaunant veidą tiesiogiai prausikliu, visas makiažas nusiims (net jei makiažas yra minimalus), klystate. Dauguma makiažo priemonių yra skirtos ilgam nešiojimui ir joms pašalinti reikia specialių produktų.
6. Veidui valyti naudokite tik makiažo valymo priemones arba makiažo servetėles
Veidą valyti tik makiažo valikliu ar servetėlėmis nėra gera mintis, nes juose yra daug konservantų ir chemikalų, kurie ilgą laiką gali pakenkti jūsų odai. Be to, šie valikliai dažnai palieka likučius, kuriuos reikia kruopščiai pašalinti.
7. Kūno rankšluosčio naudojimas veidui nuvalyti
Juk nenorite, kad jūsų kūno bakterijos persiduotų į veidą? Naudokite atskirą rankšluostį, kad veidas būtų sausas.
8. Nenaudokite drėkinamojo kremo iškart po valymo
Nusiprausę turėtumėte drėkinti veidą per 3 minutes. To nepadarius, jūsų oda gali išsausėti ir pasidaryti sunku įsisavinti bet kokius odos priežiūros produktus.
Tai yra kelios dažnos klaidos, kurias dažnai darome prausdami veidą. Tačiau kalbama ne apie tai, kiek kartų ar kaip plaunate veidą, o apie naudojamo prausiklio tipą. Jei naudojate per stiprų odos prausiklį, oda jausis sausa ir sudirgusi. Taigi svarbu pasirinkti tinkamą prausiklį. Štai parametrai, kuriuos turėtumėte nepamiršti rinkdamiesi prausiklį.
Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą odai prausiklį
„Shutterstock“
Jei turite riebią odą, pabandykite pasirinkti produktus, kurie:
- Išvalykite odos poras (pvz., Anglies valymo priemones).
- Turėkite alyvos kontrolės formulę.
- Ar subalansuotas pH.
- Turėkite vandens pagrindo gelio formulę.
Jei turite sausą odą, pabandykite pasirinkti produktus, kurie:
- Ar drėkina (patikrinkite, ar nėra tokių ingredientų kaip glicerinas ar eteriniai aliejai).
- Turėkite formulę be muilo.
Jei turite mišrų odą, patikrinkite, ar nėra produktų:
- Ar drėkina.
- Kontroliuoti naftos gamybą.
Mišriai odai rinkitės produktus, kurie:
- Nenuimkite natūralių aliejų nuo veido.
- Kruopščiai išvalys odą.
Jei turite jautrią odą, rinkitės produktus, kurie:
- Tankios, kreminės ir į putas panašios tekstūros.
- Turi odą raminančių ingredientų, tokių kaip raganos lazdynas, alavijas ir gluosnio žievė.
- Subalansuokite odos pH lygį.
- Yra švelni ir švelni.
Jei jūsų oda yra normali, jums pasisekė, nes jūsų oda nėra tokia išranki, kaip kiti odos tipai! Nepaisant to, ieškokite prausiklio su nedžiovinančia formule ir drėkinančiais ingredientais.
Odos barjero priežiūra yra labai svarbi plaunant veidą. Nesvarbu, ar nuspręsite nusiprausti veidą vieną ar du kartus, tai priklauso nuo to, kaip gerai jūsų oda gali tai toleruoti. Kol jūsų oda jaučiasi patogiai, galite pasirinkti nusiprausti veidą tik kartą per dieną arba laikytis AM-PM plovimo tvarkos.
Kiek kartų per dieną nusiprausi veidą? Praneškite mums savo mintis šiuo klausimu toliau pateiktame komentarų skyriuje.
1 šaltiniai
„Stylecraze“ turi griežtas gavimo gaires ir remiasi recenzuojamais tyrimais, akademinių tyrimų įstaigomis ir medicinos asociacijomis. Vengiame naudoti tretines nuorodas. Skaitydami redakcijos politiką galite sužinoti daugiau apie tai, kaip užtikriname, kad mūsų turinys yra tikslus ir aktualus.- Veido prausimas 101. Amerikos dermatologijos akademija.
www.aad.org/public/skin-hair-nails/skin-care/face-washing-101