Turinys:
- Turinys
- Kas yra mikronedelis?
- Mikronedelis: procedūra
- Patarimai dėl mikronedelio priežiūros
- Kokia yra mikronedelio nauda?
- 1. Sumažina smulkias raukšleles ir raukšles bei stangrina odą
- 2. Užgydo matomus randus ant veido
- 3. Sumažina pigmentaciją ir saulės žalą
- 4. Susitraukia odos poros
- 5. Pagerina aktualios medicinos efektyvumą
- Įrenginių, naudojamų mikromedžiams, tipai
- Mikronedelis namuose: kokia rizika?
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
- Nuorodos
Įsivaizduokite, kad šimtai mažų adatėlių baksnoja odą ant viso jūsų veido. Kaip tai skamba? Skaudu, tiesa? Bet štai kas - šiuo metu karščiausia tendencija grožio pramonėje.
Nuo spuogų randų iki išsiplėtusių porų, mikrodalymas šiuo metu yra atsakymas į visas su oda susijusias bėdas. Čia yra viskas, ką reikia žinoti apie šią odos priežiūros tendenciją.
Turinys
- Kas yra mikronedelis?
- Mikronedelis: procedūra
- Patarimai dėl mikronedelio priežiūros
- Kokia yra mikronedelio nauda?
- Įrenginių, naudojamų mikromedžiams, tipai
- Mikronedelis namuose: kokia rizika?
Kas yra mikronedelis?
„Shutterstock“
Adata tikriausiai yra paskutinis dalykas, kurį norėtumėte užsidėti ant veido. Tačiau ši procedūra egzistavo kurį laiką. Mikronešimo praktika buvo pradėta taikyti praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pradžioje, nors ji įsibėgėjo tik per pastaruosius kelerius metus.
Mikronedelis yra procedūra, kurios metu tūkstančiai mažų adatėlių yra naudojamos skylant žaizdoms ant viršutinio jūsų odos sluoksnio. Nesijaudinkite, jie jaučiasi kaip smeigtukai ir nepažeidžia jūsų odos. Visa tai apgauna jūsų odą, kad ji sužeista, ir pagreitina kolageno gamybą bei gijimą. Mikroelementus atlieka apmokyti dermatologai, plastikos chirurgai ir estetikai.
Tai yra minimaliai invazinė procedūra ir laikoma saugia (1). Jis naudojamas odos struktūrai pagerinti ir odos problemoms, tokioms kaip raukšlės, spuogų randai, smulkios linijos, rudos dėmės ir pigmentacija, gydyti.
Dėl jos gebėjimo veido odai suteikti jaunatvišką išvaizdą, mikronedeliai tapo itin populiarūs tarp odos priežiūros fanatikų. Tačiau norint pamatyti visus šio gydymo rezultatus, jums reikės kelių seansų.
Jūs tikriausiai domitės, kaip atliekama ši procedūra. Štai keletas įžvalgų apie tai, kas vyksta užkulisiuose.
Atgal į TOC
Mikronedelis: procedūra
„Shutterstock“
Pirmiausia, prieš atliekant procedūrą, odą reikia paruošti. Paprastai jūsų oda paruošiama vaistu, kuriame yra vitaminų A ir C, likus mėnesiui iki mikrodegimo. Tai skatina kolageno gamybą jūsų odoje (1).
Kalbant apie tikrąją procedūrą, mikrodirginimas atliekamas taikant vietinę nejautrą. Štai ko galite tikėtis procedūros dieną:
- Dermatologas / plastikos chirurgas / estetikas pradės tepdamas antiseptiką ir valydamas odą druskos tirpalu.
- Tada oda ištempiama rankomis, o ant jos 5 kartus (vertikaliai, horizontaliai ir įstrižai) sukamas dermarolleris (į švirkštimo priemonę panašus įtaisas su adatomis).
- Iš punkcijų bus tiksliai nustatomas kraujavimas, kuris yra lengvai valdomas.
- Pasibaigus procedūrai, vietai taikoma fiziologinio tirpalo formulė arba ledo paketas.
- Kolageną stiprinantis serumas taip pat taikomas vietai.
Kitus kelis mėnesius mikrodirginimo procedūra kartojama reguliariai.
Poveikis po priežiūros, kurio laikotės po mikrodatymo, yra labai svarbus. Štai keli dalykai, kuriuos turite atlikti atlikę šią procedūrą.
Atgal į TOC
Patarimai dėl mikronedelio priežiūros
- Venkite saulės poveikio: laikykitės ne saulėje. Tinkamai uždenkite veidą, jei išlipote saulėje. Ant veido netepkite jokio kremo nuo saulės. Po procedūros jūsų odos poros lieka atviros, o kenksmingos cheminės medžiagos, esančios šiuose kremuose nuo saulės, gali lengvai absorbuotis į odą ir ją pažeisti. Naudokite tik tuos produktus, kuriuos pasiūlė mikromediklų profesionalas.
- Išlaikykite švarą : naudokite labai švelnų prausiklį veidui valyti per 72 valandas po procedūros. Kitą savaitę ant veido nenaudokite jokių griežtų produktų.
- Nėra jokių aktyvių ingredientų: Venkite naudoti odos priežiūros produktus, kuriuose yra veikliųjų medžiagų, tokių kaip retinolis, alfa hidroksi rūgštys ir kitos tokios cheminės medžiagos, nes jūsų procedūra bus labai jautri.
- Venkite naudoti makiažą: leiskite odai kvėpuoti ir atsigauti po mikrodeginėlių. Venkite veido makiažo, nes produktuose esančios cheminės medžiagos gali dirginti odą.
- Stimuliuokite jį kolagenu: Jums bus paskirti kolageną stimuliuojantys peptidai po mikrodegimo. Naudokite juos religiškai, kad padėtumėte odai gaminti daugiau kolageno ir greitai atsigauti.
- Išgerkite daug vandens: išlikęs hidratuotas, jūsų oda greičiau atsigauna.
Mikronedelis yra gana neskausminga procedūra, suteikianti daug naudos. Keli būdai, kaip mikrodirginimas daro stebuklus jūsų odai.
Atgal į TOC
Kokia yra mikronedelio nauda?
1. Sumažina smulkias raukšleles ir raukšles bei stangrina odą
„Shutterstock“
Mikronedelis skatina kolageno ir elastino gamybą jūsų odoje, sukuria jaunatvišką spindesį. Tyrimo metu pastebėta, kad kolageno gamyba pagerėjo po daugkartinių mikrodalelių seansų (2). Padidėjus kolageno lygiui, oda tampa elastinga ir elastingesnė. Tai taip pat sumažina smulkias raukšleles, raukšles ir porų dydį. Kitaip tariant, tai gali padėti atsikratyti metų.
2. Užgydo matomus randus ant veido
Spuogų randai garsėja tuo, kad neišnyksta. Tačiau 2009 m. Atliktas tyrimas parodė, kad mikromedžiams padėjo sumažinti spuogų randus ir pagerinti odos išvaizdą. Buvo nustatyta, kad jis veiksmingai gydo vagonus ir riedančius randus (3).
3. Sumažina pigmentaciją ir saulės žalą
„Shutterstock“
Mikronedelis atnaujina jūsų odos išvaizdą, sumažindamas pigmentacijos atsiradimą, kurį sukelia per didelis saulės poveikis. 2015 m. Paskelbtas tyrimas parodė, kad mikromedelis gali veiksmingai sumažinti melazmą - būklę, sukeliančią tamsius odos dėmelius (4).
4. Susitraukia odos poros
5. Pagerina aktualios medicinos efektyvumą
„Shutterstock“
Daugelis produktų, kuriuos tepate ant veido, nėra tinkamai absorbuojami jūsų odos. Tai turi įtakos produkto veiksmingumui. Tyrimas parodė, kad mikrodegimas gali padėti vietiniam vaistui efektyviau įsiskverbti į jūsų odą, taip padėdamas gauti visišką naudą iš jo ingredientų. Mikro skylutės, susidariusios dėl mikrodorinimo proceso, priverčia odą lengvai absorbuoti viską, kas jai taikoma (5).
Jūs gaunate maksimalią mikrodegimo naudą, kai ją atlieka profesionalas. Tačiau jų naudojamas prietaisas taip pat vaidina lemiamą vaidmenį. Toliau pateikiami įvairių tipų prietaisai, naudojami mikromedžiams.
Atgal į TOC
Įrenginių, naudojamų mikromedžiams, tipai
„Shutterstock“
Dermarollers yra prietaisai, naudojami atliekant mikromedžiavimą. Rinkoje yra įvairių šių volų. Tačiau visi šie dermos ritinėliai yra priimti iš penkių pagrindinių FDA patvirtintų ritinėlių tipų. Šitie yra:
- „C-8“ arba „Cosmetic Type Dermaroller“
Šio dermarollerio adatos ilgis yra 0,13 mm. Jie yra dažniausiai prieinami rinkoje ir gali būti naudojami mikrodalymui namuose. Šios adatos yra neskausmingos.
- C-8HE arba kosmetikos tipas plaukų nešiojimo paviršiams
Šio prietaiso adatų ilgis yra 0,2 mm, jis dažniausiai naudojamas ant galvos. Šios adatos taip pat neskausmingos.
- CIT- 8 arba kolageno indukcinė terapija
Tai profesionalus arba medicininio tipo dermarolleris, kurio adatos ilgis yra 0,5 mm. Šis prietaisas naudojamas kolageno sintezei ir odos pertvarkymui.
- MF-8
Šio prietaiso adatos dydis yra 1,5 mm, jis naudojamas mikrokanalams kurti gilesniuose jūsų odos sluoksniuose. Jis naudojamas randams gydyti.
- MS-4
Palyginti su visais kitais dermaroleriais, šis turi mažą cilindrą, uždengtą 96 adatomis, 1,5 mm. Šis prietaisas naudojamas tikslumo ir gilesnio įsiskverbimo reikalaujančiose vietose.
Be šių pagrindinių tipų, labiausiai paplitę rinkoje esantys dermarolerių tipai yra šie:
- Dermapen: Tai atrodo kaip mažas rašiklis ir turi mažą apskritą galvą, padengtą adatomis.
- Dermastampas: tai atrodo panašiai kaip dermapenas, tačiau jis turi didelę galvą, kurioje telpa daugiau adatų. Ją reikia įspausti ant veido.
- LED mikrodalelių įtaisas: Šiame įrenginyje yra adatos kartu su LED lempute ir jis naudojamas randų ir raukšlių gydymui (6).
Nors mikrodirginimas yra griežtai profesionali procedūra, per pastaruosius kelerius metus mikronedeliavimo prietaisai tapo lengvai prieinami. Daugybė moterų namuose išbando mikromedikuliavimą. Profesionalai ir dermatologai paprastai nepatvirtina tokių „pasidaryk pats“ priemonių, nes galų gale sužeisi odą. Su tuo siejama daugybė rizikų, apie kurias turite žinoti. Tiesiog skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.
Atgal į TOC
Mikronedelis namuose: kokia rizika?
„Shutterstock“
Pasidaryk pats mikrodalymas namuose yra neabejotinai pigesnis, tačiau jis susijęs su rizika.
- Namų mikrodalymo prietaisai nėra vienodai pritaikomi. Todėl jie gali sukelti gilesnes žaizdas ir įsiplieskti spuogus. Dažniausiai namuose esančiuose mikrodirginimo įtaisuose yra nuo 0,2 mm iki 1 mm ilgio adatos. Tai gali suteikti jums atvirų žaizdų ir gali būti gana skausminga.
- Namų prietaisai nėra tokie sterilūs kaip profesionalūs prietaisai. Taigi jie gali padidinti jūsų tikimybę užsikrėsti herpeso infekcija. Jei jau kenčiate nuo odos ligų, tokių kaip rožinė ir psoriazė, savaiminis mikromedžiavimas gali jas pabloginti.
- Laikant tą prietaisą ir sukant jį ant odos, reikalinga unikali technika, kurią mokyti profesionalai. Net jei manote, kad tai darote teisingai, yra tikimybė, kad iš tikrųjų pakenkiate odai. Adatas reikia įstumti reikiamu kampu ir tam tikru gyliu, kad išvengtumėte odos sudirginimo ir pažeidimo.
- Žmonėms, kurie užsiima pasidaryk pats mikrodalymu, yra didesnė rizika susirgti odos problemomis, nes jie gali nesilaikyti teisingų priežiūros priemonių. Neprižiūrint odos po mikrodalymo, ilgainiui gali kilti didelių odos problemų.
Taip, bus mažų mažų skausmų ir kraujo. Ir taip, reikia daug drąsos, kad toms adatoms pradurtų odą. Bet, kaip sakė Renoiras, „skausmas praeina, bet grožis išlieka“. Tikslinga ir sveika oda, kurią gaunate po gydymo mikromedžiams, yra verta. Tačiau nepamirškite prieš tai pasikonsultuoti su ekspertu ar dermatologu. Sėkmės!
Turite abejonių ar klausimų apie šią įdomią odos priežiūros procedūrą? Praneškite mums toliau pateiktame komentarų skyriuje!
Atgal į TOC
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar mikrodeginimo rezultatai yra nuolatiniai?
Taip, mikromedikavimo rezultatai yra nuolatiniai. Tačiau jei pagrindinė jūsų odos būklės priežastis nebus gydoma, ji gali atsinaujinti.
Kiek kainuoja mikromedžiavimas?
Mikrodeguliavimo kaina gali būti nuo 100 iki 700 USD už seansą.
Koks mikropedegimo prastovos laikas?
Tai priklauso nuo gydymo gylio. Paprastai patinimas ir paraudimas praeina per 2-3 dienas.
Nuorodos
- „Mikronedelis: pažanga ir platėjantis akiratis“. Indijos dermatologijos internetinis žurnalas, NCBI
- „Keli mikrodalymo seansai“. Tarptautinis dermatologijos žurnalas, NCBI
- „Atrofinių veido randų mikronedelių terapija..“ Odos ir estetinės chirurgijos leidinys, NCBI
- „Mikroįdėjimas veido nesąžiningoje melasmoje..“ AnaisBrasileiros deDermatologia, NCBI
- „Odos įsiskverbimo stiprinimas..“ Europos farmacijos mokslų žurnalas, „Science Direct“
- „Automated Microneedling Device..“ Pakistano dermatologų asociacijos leidinys, ResearchGate