Turinys:
- Kodėl mes negalime lengvai patekti į gilios meditacijos būseną?
- Technikos, padedančios patekti į gilios meditacijos būseną
- Paruošimas
- Praktika
- Paskelbkite praktiką
- Paruošimas
- 1. Nuraminkite savo kvėpavimą ir kūną
- Lengvas kelias
- Teisingas kelias
- 2. Įsitikinkite, kad jūsų protas yra laimingas
- 3. Nustatykite savo ketinimus ir teiginius
- Praktika
- 4. Priimkite blaškymąsi
- 5. Džiaukitės susikaupimu
- Paskelbkite praktiką
- 6. Švelniai išeikite iš meditacinės būsenos
- 7. Susirašykite mintimis
Ar esate stresas? Ar kasdieniškas gyvenimo būdas pasiekia jus? Jei jūsų atsakymas yra „taip“ ir kurį laiką buvo „taip“, tikėtina, kad jūsų būtų paprašyta medituoti. Bet meditacija skamba kompleksiškai ir nuobodžiai, tiesa? Tada kodėl daugelis žmonių rekomenduoja tai padaryti?
Štai kodėl - meditacija nėra pratimas, užduotis ar veikla, kur jūs pritaikote savo mintis. Tai poilsio būsena. Toks gilus, kad jis gali būti gilesnis nei giliausias miegas, kokį tik gali užmigti. Šioje būsenoje jūsų protas akivaizdžiai yra ramus ir ramus - be rūpesčių ir sujaudinimo, ir tada įvyksta meditacija.
Skamba lengvai, tiesa? Tiesą sakant, taip nėra. Priežastis ta, kad esame taip sujaukti gyvenime ir rūpesčiuose, kad išmokėme protą nuolat mąstyti. Mes susipainiojame minčių grandinėse, o norint nuraminti protą ir patekti į tą meditacijos būseną reikia kantrybės ir praktikos.
Kodėl mes negalime lengvai patekti į gilios meditacijos būseną?
Vaizdas: „Shutterstock“
Norint gilintis į meditacijos būseną, reikia pastangų. Kai bandysite, tikėtina, kad pajusite, kad tai nėra aišku, arba nesitraukiate toliau. Taip yra dėl to, kad trūksta dėmesio ir intensyvumo. Jūs nesuprantate gilaus miego meditacijos prasmės ir kaip tai padaryti teisingai.
Mūsų protas turi dvi funkcijas. Pirmasis yra „žinojimas“, o antrasis - „darymas“. Meditacija - tai „darymo“ nuraminimas ir ramybės užbaigimas išlaikant „žinojimą“.
Dauguma žmonių pradeda medituoti nepasiruošę tam. Galbūt to nesuprasite, tačiau pasiruošimas aktui ne tik leidžia lengvai nuraminti savo mintis, bet ir padaryti visą rutiną malonesnę.
Taigi čia yra keletas patarimų, kurie padės nuraminti mintis ir patekti į gilesnės meditacijos būseną.
Technikos, padedančios patekti į gilios meditacijos būseną
Paruošimas
Nusiraminkite savo kvėpavimą ir kūną,
įsitikinkite, kad jūsų protas yra laimingas.
Nustatykite savo ketinimus ir teiginius
Praktika
Priimkite blaškymąsi
Džiaukitės koncentracija
Paskelbkite praktiką
Išeikite iš meditacinės būsenos, švelniai
nuleiskite mintis
Paruošimas
Tarsi medituoti nėra pakankamai sunku, pasiruošimas tam gali atrodyti mamuto užduotis. Tačiau ekspertai sako, kad ruošdami kūną ir protą prieš įsigilindami į visiško poilsio būseną, būtinai turėsite puikų užsiėmimą. Taigi tai yra keletas gilių meditacijos metodų, kuriuos galite atlikti pasiruošę.
1. Nuraminkite savo kvėpavimą ir kūną
Vaizdas: „Shutterstock“
Kvėpavimas, protas ir kūnas yra tarpusavyje susiję. Atpalaiduojant kūną ir nuraminus kvėpavimą, jūsų protas automatiškai nurimsta. Kai taip atsitinka, suaktyvėja parasimpatinė nervų sistema, todėl atsakas į stresą yra reguliuojamas.
Lengvas kelias
Sėdėk meditacinėje pozoje ir penkis kartus kvėpuok. Privalote įsitikinti, kad kvėpuojate iš nosies ir kvėpuojate iš burnos. Be to, kvėpavimas turi būti gilus ir ilgas. Įkvėpdamas turite įsisąmoninti dabartį. Iškvėpdami atpalaiduokite visus kūno raumenis ir tiesiog paleiskite. Atleisk savo rūpesčius ir skausmą. Tai darydami, atkreipkite ypatingą dėmesį į liežuvį, žandikaulį, gerklę ir kaktą.
Teisingas kelias
Privalote praktikuoti keletą jogos asanų ir palengvinti savo kūną. Skirkite 10 minučių ir atlikite kiekvieną įrašą iki galo.
Tai yra keletas asanų, kurios padės atsipalaiduoti:
- Setu Bandhasana
- Dhanurasana
- Balasana
- Adho Mukha Svanasana
- Ardha Matsyendrasana
- Uttanasana
- Supta Matsyendrasana
- Padmasana
- Šavasana
Pratinę šias asanas, turite atlikti keletą kvėpavimo pratimų.
Turite įsitikinti, kad iškvėpimo trukmė yra ilgesnė nei įkvėpimo. Taigi, jei kvėpuojate keturias sekundes, kvėpuokite aštuonias. Taip pat galite išbandyti šiuos laiko derinius: 3-6, 5-10, 6-12 ir pan. Nepamirškite kvėpuoti švelniai. Svarbiausia, kad būtų patogu, todėl eidami klausykitės savo kūno.
Atgal į TOC
2. Įsitikinkite, kad jūsų protas yra laimingas
Vaizdas: „Shutterstock“
Didžiausia mūsų smegenų darbotvarkė yra vengti skausmo ir ieškoti malonumo. Taigi, ruošdamiesi meditacijai, pabandykite sukurti pasitenkinimo, stabilumo ir saugumo jausmą. Turite nuraminti savo smegenis, kad viskas gerai, kad nebūtų neramu.
Laimingas protas yra tylus ir rūšiuojamas, todėl jūsų tikslas turi būti padaryti jūsų protą laimingą. Tai galite padaryti taip:
- Pagalvokite apie dalykus, už kuriuos esate dėkingi.
- Jei turite gerą meditacinę patirtį, pagalvokite apie tai.
- Įsitikinkite, kad šiuo metu viskas gerai.
- Gerai jaustis dėl nuolat vykstančio gijimo ir augimo.
- Jei tikite Dievu, prieš mąstydami galite pasakyti maldą.
Ieškokite ramios meditacijos vietos, atokiau nuo savo telefono, naminių gyvūnėlių, vaikų ir kt. Kai medituojate, tai jūsų laikas. Tegul tai žino visi aplinkiniai.
Atgal į TOC
3. Nustatykite savo ketinimus ir teiginius
Vaizdas: „Shutterstock“
Prieš gilindamiesi į meditaciją, turite sutelkti dėmesį į savo ketinimus. Tai padarys jums stebuklų. Vis dėlto jūs turite turėti tvirtą ketinimą tai įgyvendinti. Jūsų tvirtinimas gali būti šiose eilutėse - „Kitas X minutes aš sutelksiu dėmesį tik į savo meditaciją. Nieko daugiau man nereikia daryti ir nieko kito, apie kurį turėčiau galvoti per šį laiką. Protas, prašau manęs netrukdyti. Dabar pradėsiu susikaupti “.
Ryžtas yra meditacijos raktas. Jei jo neturite, nesijaudinkite. Praktika daro tave tobulą.
Atgal į TOC
Praktika
Dabar, kai esate pasirengę pradėti meditacinę sesiją, turite atsiminti keletą dalykų.
4. Priimkite blaškymąsi
Vaizdas: „Shutterstock“
Būdamas pradedančiuoju, medituodamas privalai blaškytis nuo neigiamų minčių. Neversk savęs galvoti pozityviai. Priimkite tas mintis nekritikuodami savęs. Kritika yra žalinga ir neatitinka geros praktikos dvasios.
Būkite švelnus sau. Tai tu išmokai save blaškytis, taigi, tu turi skirti šiek tiek laiko treniruotis, kad būtum susikaupęs. Būkite malonūs ir kantrūs sau.
Atgal į TOC
5. Džiaukitės susikaupimu
Vaizdas: „Shutterstock“
Pagrindinė proto funkcija yra ieškoti laimės ir išvyti skausmą bei kančią. Kai mokote savo mintis, kaip susikaupti, jūs taip pat mokote jį surasti laimę su dėmesiu.
Budizmas skelbia, kad laimė ir džiaugsmas yra du iš penkių meditacinės absorbcijos veiksnių. Kai išmoksite mėgautis meditacija, jūsų protas bus mažiau neramus.
Taigi, kai jūsų koncentracija vis dar vystosi, naudokite židinio objektą. Kai jis taps stabilus, jo netrukdykite. Tiesiog likite ten, kur esate.
Atgal į TOC
Paskelbkite praktiką
Meditacija nesibaigia jai pasibaigus. Norėdami užbaigti visą meditacinį ciklą, turite įsitikinti, kad praktikuojate šiuos dalykus.
6. Švelniai išeikite iš meditacinės būsenos
Vaizdas: „Shutterstock“
Baigę meditaciją įsitikinkite, kad iš jos išėjote švelniai. Medituodamas negali skubėti. Leisk mintims pailsėti. Pirmiausia galite pajudinti kaklą ir pirštus, o tada švelniai atidaryti akis. Švelnus perėjimas padeda jums perkelti ir įpinti tą meditacinį jausmą savo gyvenime.
Atgal į TOC
7. Susirašykite mintimis
Vaizdas: „Shutterstock“
Baigę praktiką, labai svarbu užsirašyti, kokia buvo kasdienybė. Tai įgaus įprotį jūsų kasdienybėje, taip pat suprasite, kaip veikia meditacija ir jūsų protas.
Po kiekvieno seanso atsakykite į šiuos paprastus klausimus, kad galėtumėte geriau.
- Kaip ilgai aš sėdėjau?
- Ką jaučiu po meditacijos?
- Kaip mano protas reagavo, kai buvau meditacijos būsenoje?
Atsakymas į trečiąjį klausimą gali būti gana miglotas. Taigi būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokios mintys atėjo į galvą ar kaip jautėtės medituodamas. Be to, nepamirškite užsirašyti, kiek kartų blaškėtės ir kiek laiko galėtumėte sutelkti dėmesį.
Atgal į TOC
Dabar, kai žinote, kad meditacija yra gražus menas. Tam reikia praktikos ir užsispyrimo, tačiau, kai tai padarysite gerai, tikrai pagerinsite savo gyvenimą. Pabandyk tai!