Turinys:
- Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš tatuiruotę ant strijų
- 1. Randų tipas
- 2. Ar randai užgydyti tinkamai?
- 3. Ar randai pakeliami iš paviršiaus?
- 4. Jūsų strijų spalva
- 5. Jūsų strijų dydis
- Ko tikėtis pasidarant tatuiruotę ant strijų
- Kamufliažinė tatuiruotė strijų padengimui: kas tai?
- Ar tai skausmingas procesas?
- Patarimai, kaip prižiūrėti tatuiruotes ant strijų
- Su strijų tatuiruotėmis susijusi rizika
- Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ne visiems patogu puikuotis strijomis. Tam tikros gydymo galimybės gali padėti pagerinti jų išvaizdą. Tačiau jei išbandėte beveik viską, bet matėte mažai rezultatų, galite juos užmaskuoti tatuiruotėmis.
Daugelis moterų tatuiruojasi maskuodamos ir uždengdamos strijas. Yra tatuiruočių meistrų, kurie specializuojasi šiame procese, ir tai neatsiranda be tam tikros rizikos. Šiame straipsnyje aptarėme viską, ką reikia žinoti apie strijų tatuiruotes.
Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš tatuiruotę ant strijų
Galite pasidaryti tatuiruotę ant savo strijų. Tačiau tai, ar jums reikia tai padaryti, ar ne, priklauso nuo kelių veiksnių.
1. Randų tipas
Ne visi randai yra vienodi. Tatuiruočių meistras, prieš nuspręsdamas, ar turėtumėte pasidaryti tatuiruotę, turi įvertinti jūsų randų gylį, sunkumą ir tekstūrą.
2. Ar randai užgydyti tinkamai?
Naujos ir rausvos strijos yra ženklas, kad jūsų kūnas stengiasi jas išgydyti. Naujai suformuotos strijos yra jautrios ir jas dirbti sunku. Tatuiruotė gali dar labiau pakenkti odai.
3. Ar randai pakeliami iš paviršiaus?
Sunku dirbti ant iškeltų strijų. Naujos strijos dažnai pasirodo pakeltos nuo odos paviršiaus. Tokiu atveju, prieš eidami tatuiruotis, turėtumėte leisti savo žymėms išgydyti ir nusistovėti.
4. Jūsų strijų spalva
Kokia yra jūsų strijų spalva? Ar jie atrodo rausvi, violetiniai ar rausvi? O gal jie balti? Kaip aptarta, nepatartina tatuiruoti šviežių (arba raudonų) strijų. Senos ir baltos strijų yra daug šviesesnės. Juos tatuiruočių meistras taip pat gali daug lengviau dirbti.
5. Jūsų strijų dydis
Tai yra lemiamas veiksnys nustatant, ar tatuiruotė gali tinkamai padengti jūsų strijas, ar ne. Jei strijos yra plačios ir ilgos, tatuiruotė gali jos tinkamai neuždengti.
Tatuiruotės dydis priklausys nuo jūsų strijų ilgio ir pločio. Galbūt norėsite konkretaus konkretaus skersmens tatuiruotės dizaino, tačiau jei jūsų strijos yra didesnės, gali tekti pasirinkti didesnį ir platesnį tatuiruotės dizainą.
Prieš atlikdami tatuiruotę ant strijų, pasitarkite su gydytoju ir tatuiruočių meistru ekspertu. Štai keli dalykai, kuriuos reikia atsiminti, jei esate naujas procesas.
Ko tikėtis pasidarant tatuiruotę ant strijų
Štai keli dalykai, kuriuos privalote žinoti ir tikėtis, jei rašalas patenka ant strijų:
- Tatuiruotės rašalas patenka į jūsų dermą, kuri yra antrasis odos sluoksnis šalia epidermio. Jūsų dermoje yra kraujagyslių, nervų, kolageno skaidulų, liaukų ir odos ląstelių. Visa tai yra gyvybiškai svarbi. Ląstelės nuolat žūva ant epidermio. Vadinasi, tatuiruotė išnyks, jei ji liks tik ant epidermio.
- Tatuiruotės adata per minutę perveria jūsų odą 50–3000 kartų.
- Proceso metu tatuiruočių meistras panardins adatą į rašalą ir įjungs tatuiruotės mašiną. Tatuiruotės adatos turi kelis galus (nuo 3 iki 25). Adatos, turinčios mažiau galų, naudojamos detalizavimui ir kontūravimui, o adatos su daugiau galų - spalvinimui ir šešėliavimui.
- Ar procesas skauda, ar ne, priklauso nuo jūsų skausmo tolerancijos. Paprastai galite patirti ne ką kita, kaip tik perštėjimą. Skausmas retai būna pernelyg nemalonus ar nepakeliamas.
- Menininkas dažniausiai pradeda piešdamas brėžinį, naudodamas trafaretą, ir tada jį kuria.
Tradicinėse tatuiruotėse daugiausia dėmesio skiriama tam, kad strijos pasirodytų taip, tarsi jos būtų jų dalis. Tačiau kita technika, vadinama maskavimo tatuiruote, uždengia randus ir sumaišo juos su jūsų oda. Tai suteikia jums tolygų išvaizdą.
Kamufliažinė tatuiruotė strijų padengimui: kas tai?
Kamuflažinė tatuiruotė atitinka tradicinio tatuiravimo metodus. Tam naudojamas pritaikytas rašalas ar pigmentas, atitinkantis jūsų odos atspalvį. Tai padeda sulieti strijas su oda taip, kad randai nebūtų matomi.
Kamuflažinė tatuiruotė nėra mikropigmentacija (procesas, skirtas iš naujo pigmentuoti odą). Tai procesas, kurio metu rašalas ar pigmentai tolygiai sumaišomi ir patenka į jūsų odą tik vienu atveju (atsižvelgiant į strijų paviršiaus plotą).
Kamufliažinė tatuiruotė gali būti nuolatinė tatuiruotė, nors laikui bėgant ji gali šiek tiek išblukti. Tačiau pigmentai lieka nepakitę. Šios tatuiruotės geriausiai tinka ant baltų ar senų strijų. Net asmenys, turintys vitiligo, gali pasirinkti maskavimo tatuiruotes.
Ar tai skausmingas procesas?
Priklausomai nuo jūsų tatuiruotės detalių, proceso metu galite patirti šiuos pojūčius:
- Deginimo pojūtis: jei tatuiruotės adata vėl ir vėl patenka į tą pačią vietą, galite patirti lengvą deginimo pojūtį.
- Aštrus dilgčiojimas: tai labai būdinga tatuiruotėms, kurios turi daugiau detalių.
- „Scratchy Feeling“: jei jūsų tatuiruotei reikia daug atspalvių, galite pajusti įbrėžtą jausmą.
Skausmas dažniausiai nėra nepakeliamas. Bet informuokite tatuiruočių meistrą ir apsilankykite pas gydytoją, jei jaučiate didelį diskomfortą.
Turite pasirūpinti savo tatuiruote ir užtikrinti, kad ji neuždegtų. Štai keli patarimai.
Patarimai, kaip prižiūrėti tatuiruotes ant strijų
- Tatuiruočių meistras tatuiruotę uždės vazelino sluoksniu ir uždengs tvarsčiu. Nenuimkite jo mažiausiai 24 valandas. Paklauskite tatuiruočių meistro tinkamos kasdienės priežiūros.
- Prieš nuimdami tvarslą, kruopščiai nusiplaukite ranką. Jūs nenorite pernešti mikrobų į naują tatuiruotę. Be to, jį pašalindami, būkite lėtas ir švelnus. Negalima jo nuplėšti.
- Nuplaukite vietą švelniu antibakteriniu muilu ir drungnu vandeniu. Vietai nusausinti venkite plauti rankšluosčio. Leiskite jam išdžiūti. Nuplaukite kelis kartus per dieną.
- Išdžiūvus tatuiruotę tepkite antibakteriniu kremu.
- Drėkinkite vietovę kasdien. Labai svarbu išlaikyti vietovę hidratuotą.
- Tatuiruotė gali niežėti, kai ji pradės gyti. Taip pat gali niežėti. Atsispirk pagundai ją subraižyti.
- Dėvėkite laisvus drabužius keletą dienų arba tol, kol jūsų tatuiruotė sugis. Griežti drabužiai gali dirginti odą.
- Venkite ilgai mirkti vandenyje (baseine ar vonioje). Venkite tatuiruotės saulės spindulių, kol ji gydo, nes tai gali ją pakenkti.
Nepaisant visų atsargumo priemonių, kurių galite imtis, tatuiravimas savo strijų kelia keletą pavojų.
Su strijų tatuiruotėmis susijusi rizika
- Padarant tatuiruotę srityje, kurioje greičiausiai atsiras naujų strijų (pvz., Šlaunų, pilvo ir kt.), Iš tikrųjų galite ją pakenkti. Ši žala priklauso nuo strijų dydžio.
- Norint sumažinti infekcijos riziką, labai svarbu laikytis tinkamos higienos. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei patiriate:
- Nuolatinis deginimo pojūtis
- Patinimas (po poros dienų)
- Blogas kvapas
- Švelni oda arba šilta, kad ją liesti
- Geltonas pūlis
- Venkite tatuiruotės, jei esate alergiškas dažikliams. Alerginių reakcijų požymiai dažnai užtrunka. Paprastai jie gali prasidėti nuo tatuiruotės bėrimo.
- Tatuiruotė taip pat gali sukelti randų audinių randus ar peraugimą ant strijų.
- Neišvalytos tatuiruotės adatos gali padidinti riziką susirgti per kraują plintančiomis ligomis, tokiomis kaip ŽIV, stabligė, hepatitas B ir C.
Visada geriau pasidaryti tatuiruotę pas licencijuotą ir žinomą tatuiruočių meistrą. Įsitikinkite, kad objekte laikomasi tinkamos higienos. Venkite tatuiruotės ant užsidegusio rando. Pakalbėkite su gydytoju ir tatuiruočių meistru. Įvertinkite savo galimybes ir rizikos veiksnius. Tęskite procedūrą tik tuo atveju, jei esate pasirengęs. Jei jaučiate šalutinį poveikį, nedelsdami susisiekite su gydytoju.
Eksperto atsakymai į skaitytojų klausimus
Ar skrandžio tatuiruotės gali padengti strijas?
Taip, jie gali. Rezultatai priklauso nuo rando sunkumo ir gylio. Padengti randą gali būti sunku, jei jis yra per didelis arba padengia platesnį plotą.
Ar galite tatuiruoti ant odos vietos?
Taip, galite pasidaryti tatuiruotę ant odos vietos, kad padengtumėte bet kokius spalvos pokyčius.
Ar strijos visiškai išgydo tatuiruotes?
Tatuiruotės gali padengti tik strijas. Jie negali jų išgydyti.
Ar įmanoma toje pačioje vietoje gauti daugiau strijų?
Taip, tai įmanoma. Jei priaugate svorio arba jūsų oda išsitempia dėl bet kokių kitų veiksnių, toje pačioje vietoje kaip tatuiruotė gali atsirasti šviežių strijų.
Ar galiu pasidaryti tatuiruotę ant naujai suformuotų strijų?
Ne. Kadangi naujų strijų oda yra jautri, ji gali dar labiau pakenkti.